2 жовтень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
1.10.2014 | Старість – не вирок, а джерело неоціненної мудрості та досвіду

З нагоди відзначення Дня людей похилого віку у стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в с. Красноїлля з вітальним концертом завітали школярі Верхньоясенівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Щирими оплесками та вдячними словами зустріли присутні гуцульські танці, які й мертвого з могили піднімуть, пісні про батьків та про Україну, гурт дримбарів, що є візитівкою верхньоясенівців. Діти намагалися подарували не стільки пісні та вірші, скільки теплі слова, лагідні посмішки та щирість дитячих сердець, нагадуючи тим самим, що ніщо в світі не цінується так, як увага. Після концерту школярі вручили підопічним квіти та символічні подарунки.

Неабияку увагу до людей похилого віку висловив керівник апарату районної державної адміністрації Василь Бровчук, який від імені керівництва району привітав присутніх зі святом та побажав їм сил і здоров’я. Адже старість - це не вирок. Практика показує, що люди похилого віку є ефективними членами суспільства, оскільки мають неоціненний досвід та життєву мудрість. Їхня соціальна активність надихає багатьох, а, насамперед, молодь, до дій. І щоб якось підтримати стареньких, Василь Петрович вручив їм подарунки, серед яких книги, настільні лампи, радіо та інші необхідні предмети побуту.

Зі словами вітання та щирої вдячності до присутніх звернулася Оксана Сусяк – активний громадський діяч району. У її палких словах звучали заклики бути мужніми, не падати духом, адже важливим є те, що кожен із присутніх в доброму здоров’ї дожив до сьогоднішнього дня.

Свої патріотичні вірші продекламувала Василина Савчук, яка знаходиться на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома. Найбільше акцентувала увагу на подіях сьогодення: любов до Батьківщини, героїзм українських хлопців, які захищають кордони держави тощо.

На завершення заходу директор територіального центру Ганна Демидюк подякувала керівництву району, колективу школи с.Верхній Ясенів та всім небайдужим людям за увагу та допомогу і побажала підопічним міцного здоров’я, благополуччя.

Прес-службаРДА

 

 

 

 

 

 

 

    

1.10.2014 | На території Верховинщини пропонують розвивати гірський велотуризм

    У рамках проведення першого Гуцульського бізнес-форуму 6-7 вересня 2014 року спеціалісти Національного природного парку «Верховинський» представили потенційним інвесторам проект під назвою «Гірський велотуризм на території сіл Пробійнівка-Перкалаба». Метою даного проекту є популяризація активного відпочинку, створення веломаршруту, розвиток велотуризму в районі в цілому.

     До основних завдань у реалізації інвестиційного проекту відносяться пропаганда та популяризація велосипедного туризму серед широких верств населення України, а особливо серед молоді; перевірка та підвищення рівня технічної і тактичної майстерності велотуристів; придбання велосипедів; облаштування веломаршруту; розроблення рекламної продукції та туристичних карт; обмін досвідом організації відпочинку на велосипедах; знайомство з історією, культурою, природою, пам’ятками архітектури, фольклором Верховинщини тощо.

     На даний час фахівцями НПП розроблено карту-схему туристичного маршруту «Перкалаба-Пробійнівка», загальна протяжність якого становить 26 км. На карті позначено місця прихистку від дощу, місця для розбиття наметів, розведення вогню, місця тимчасового відпочинку, ділянки мобільного покриття, джерела питної води, автостоянку, Свято-Троїцький Дуконський чоловічий монастир.

     Втілення проекту в життя дозволить правильно організувати дозвілля для людей, пропагуючи здоровий спосіб життя, та збільшити кількість туристів на теренах Верховинщини.

 

 

 

Прес-службаРДА

1.10.2014 | Проведено командно-штабне тренування щодо готовності органів управління та сил цивільного захисту Верховинського району до ліквідації надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення району

     Під керівництвом голови Верховинської райдержадміністрації Ярослава Скуматчука 30 вересня 2014 року відбулось командно-штабне тренування за участі керівників органів управління та підрозділів цивільного захисту районної ланки Верховинського району територіальної  підсистеми цивільного захисту Івано-Франківської області єдиної державної системи цивільного захисту України, сільських, селищного голів на тему «Організація локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій місцевого рівня на системах життєзабезпечення району». В навчанні також взяли участь члени районної комісії з питань ТЕБ і НС, районної евакуаційної комісії, начальники служб цивільного захисту району, члени розрахунково-аналітичної групи та керівники комунальних підприємств, філії «Верховинський РЕМ», філії «Верховинська ДЕД».

      Згідно з тактичним задумом, на території Верховинського району внаслідок різноманітних причин було порушено роботу водо- та електропостачання, зруйновано автомобільну дорогу. Метою навчання було відпрацювання питань організації оповіщення керівного складу, приведення в готовність органів управління та формувань цивільного захисту згідно з Планом дій органів управління та сил цивільного захисту району при надзвичайних ситуаціях, виконання заходів при виникненні надзвичайної ситуації та виконання евакуаційних заходів.

       Під час навчань перевірено готовність керівного складу місцевих органів управління та підрозділів цивільного захисту, органів місцевого самоврядування до ліквідації надзвичайних ситуацій, заслухано посадових осіб щодо порядку дій відповідно до функціональних обов'язків.

       Всі питання, які ставилися за мету навчання, відпрацьовані у повному обсязі. Були виявлені недоліки, по усуненню яких надані доручення відповідальним посадовим особам.

       Результатом навчання стало вдосконалення навичок керівного складу органів управління та галузевих ланок щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у випадках виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення району.

 

 

Начальник відділу з питань

надзвичайних ситуацій

райдержадміністрації                                                    Ганна Ласкурійчук

1.10.2014 | Шановні краяни

     Від усієї душі вітаємо вас з теплим і сердечним святом - Днем людей похилого віку!

     Цей день - символ єдності і спадкоємності поколінь, прекрасна можливість сказати теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.

      Дорогі батьки, матері, бабусі і діди! Ваші стійкість і самопожертва завжди будуть для всiх яскравим прикладом мужності і любові до Вітчизни. Тому дбайливе, уважне ставлення до літніх людей, які пройшли довгу і важку дорогу життя, має бути одним з основних державних пріоритетів.

      Але, незважаючи ні на що, нехай осіння пора, в яку ви вступили, буде світлою й ласкавою, наповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких!

       Живіть довго і щасливо, будьте здорові, радійте успіхам дітей та онуків!

      Миру вам, оптимізму і благополуччя!

 

Голова районної державної адміністрації                            Ярослав Скуматчук

Голова районної ради                                                              Іван Маківничук

1.10.2014 | 30 вересня відбулося чергове засідання районної ради

     Голова районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук взяв участь у роботі двадцять шостої сесії районної ради VІ демократичного скликання. На сесії побували також депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників установ та організацій, селищний та сільські голови, голова Народної ради, представники засобів масової інформації та інші зацікавлені особи.

     На порядок денний депутатів було винесено такі питання:

1) Про підсумки виконання районного бюджету за І-ше півріччя 2014 року;

2) Про надання дозволу на функціонування установ і закладів освіти в 2014-2015 навчальному році;

3) Про Статут Верховинської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів;

4) Різне.

 

Прсе-служба РДА

1.10.2014 | Шановні музиканти та шанувальники мистецтва

     Щиросердечно вітаємо Вас з професійним святом - Міжнародним днем музики!

     Високо цінуємо ваш вагомий внесок у розвиток національного мистецтва.

     Без вашої підтримки і розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності і творчої думки неможливі добрі переміни у нашому суспільному житті.

     Своєю плідною працею та силою духу ви звеличуєте рідний край, примножуєте його успіхи і досягнення.

     Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження мистецького спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для гордості, але й запорукою подальшого мистецького розвитку та творчої наснаги.

      Завдяки Вам звершуються великі діяння! Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

Голова районної державної адміністрації                  Ярослав Скуматчук

Голова районної ради                                                    Іван Маківничук

30.09.2014 | Про стан аграрного сектору економіки та розвитку тваринництва

Тваринництво залишається основною галуззю сільськогосподарського виробництва району. Частка валової продукції тваринництва в загальному обсязі виробництва продукції сільського господарства становить близько 90 відсотків.  

Станом на 1 вересня 2014 року в господарствах всіх форм господарювання утримувалося 20,3 тисячі голів великої рогатої худоби (в тому числі 9,6 тисячі корів), 9,4 тисячі голів свиней, 3,3 тисячі голів овець та кіз, 1,1 тисяча  коней, 20,4 тисячі птиці. Аналіз наявного поголів’я за останніх три роки, свідчить про тенденцію до збільшення чисельності поголів’я великої рогатої худоби у всіх категоріях господарств, свиней, птиці та корів в господарствах населення.

Зросла чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин в фермерських господарствах. Станом на 1 січня 2014 року у фермерських господарствах утримувалося 195 голів великої рогатої худоби, що на 10 відсотків більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, та 73 корови, що більше відповідного періоду минулого року на 4 голови.

В 2013 році господарствами всіх форм господарювання вироблено 4,8 тисячі тонн м’яса в живій вазі, 23,2тисячі тонн молока, 4 мільйона штук яєць та 74 центнера вовни. Господарства району всіх організаційних форм господарювання в 2013 році виробили валової продукції сільського господарства на суму 147 мільйонів гривень в порівняльних цінах 2010 року. По виробництву м’яса в живій вазі на душу населення район займає п’яте місце, по виробництву молока – перше місце в області.

Протягом 2012-2013 року відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації проведена робота щодо забезпечення приймання, оформлення документів, нарахування коштів господарствам населення по програмі «Державна тваринницька дотація» за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, часткове відшкодування закупівлі установок індивідуального доїння корів. За 2013 рік нараховано та виплачено фізичним особам 5723,4 млн грн. дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби та за продаж молодняку підвищених вагових кондицій,  7120 гривень часткового відшкодування за закупівлю установок індивідуального доїння корів.

Підприємства всіх форм господарювання реалізували на переробні підприємства 1100 тонн м’яса всіх видів в живій вазі. Реалізація інших видів тваринницької продукції проводилася через мережу ринків району та області.

В рамках реалізації заходів Комплексної програми перспектив агропромислового комплексу та розвитку сільських територій району в Державному підприємстві «Гринявське лісове господарство» створено ферму з розведення овець гірсько-карпатської породи. Станом на 1 вересня 2014 року в господарстві утримувалося 85 голів овець. Побудовані приміщення для утримання тварин та зберігання кормів, побутові приміщення. Проводиться робота щодо можливого подальшого використання високогірного пасовища-полонини для випасання сільськогосподарських тварин та переробки тваринницької продукції.

Завершена робота по створенню кооперативу «Верховинський» в селищі Верховина та кооперативу «Стандарт» в селі Ільці. Кооперативи спеціалізуються на наданні послуг господарствам населення району та заготівлі сільськогосподарської продукції.

Господарства району протягом 2013 та 2014 року брали активну участь в роботі ярмарок різного рівня, що проходили в місті Києві, Івано-Франківську, Рахові та селищі Верховина. Здійснюються заходи щодо створення міні – ферми з виробництва молока на базі фермерського господарства «СКВ» та розширення мережі пунктів заготівлі молока в господарствах населення сіл Кривопілля, Ільці.

 

Начальник відділу

агропромислового розвитку                                                                                              Олег Величко

30.09.2014 | Управління праці та соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації інформує

Протягом тижня відділом виплати соціальних допомог і відділом бухгалтерського обліку та автоматизованої обробки інформації було видано 66 довідок про отримання (не отримання) державних соціальних допомог за межі управління. Крім того, виписано 117довідок про розмір державних соціальних допомог до особових справ. Також постійно проводиться опрацювання особових справ одержувачів, які  звернулися  за даний період до управління.

Відділом персоніфікованого обліку пільгових категорій населення проведено звірку з організаціями-надавачами послуг. Видано безкоштовні санаторно-курортні путівки двом учасникам бойових дій та одну путівку учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС - І категорії.

Сектором  прийому громадян прийнято 117 справ для призначення  усіх видів соціальних допомог та субсидій. З них: 90 справ передано у відділ опрацювання заяв та прийняття рішень, 27 справ передано на розгляд комісії по розгляду питань з призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим  сім’ям та надання населенню житлових субсидій та пільг при райдержадміністрації. Крім того, проводиться попередній запис на прийом документів для призначення усіх видів соціальних допомог – вже записано 74 особи.

Протягом тижня відділом опрацювання заяв та прийняття  рішень із сектору прийому громадян прийнято 90 справ для призначення соціальних допомог та субсидій. Опрацьовано 149 заяв для призначення соціальних допомог. З них: 115 справ призначено усіх видів соціальних допомог, 34 – відмовлено. Також постійно проводиться перевірка правильності призначення усіх видів соціальних допомог та субсидій.

Працівниками відділу праці здійснювався щотижневий моніторинг щодо своєчасної виплати заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, перевірено 12 пенсійних справ щодо правильності призначення та перерахування пенсій відповідно до пенсійного законодавства, здійснено обстеження матеріально-побутових умов 42 сімей району, подано звіти за місяць до управління праці департаменту соціальної політики.

 

Начальник управління  праці та соціального

захисту населення районної

державної адміністрації                                                                                                                      Василь Кімейчук

30.09.2014 | Відзначили Всеукраїнський день бібліотек

 І знов нас у мандри запрошують книги

В далекі часи, в дивовижні країни,

Відкриються нам таємниці великі,

Знайдемо ми справді безцінні перлини.

Сьогодні – у день Віри, Надії, Любові – своє професійне свято відзначають працівники бібліотек району. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек їх привітали керівник апарату районної державної адміністрації Василь Бровчук, начальник відділу культури і мистецтв районної державної адміністрації Мирослава Корнелюк, директор централізованої бібліотечної системи Ганна Валігурська. Вони побажали присутнім міцного здоров’я, творчої наснаги, радості, щастя, добра, успіхів у благородній просвітницькій справі, збільшення читачів, наповнення книжкового фонду новими творами  української та світової літератури, а також покращення матеріально-технічного забезпечення. Для центральної бібліотеки начальник відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Мирослава Корнелюк подарувала книгу Ярослава Лесіва «Сніг без грат».

З нагоди професійного свята грамотою голови районної державної адміністрації нагороджено завідуючу методичним відділом центральної районної бібліотеки Ольгу Мартищук. За активну участь у конкурсах, збереження і примноження духовної спадщини грамоти відділу культури і мистецтв райдержадміністрації вручено також працівникам бібліотек-філій сіл району.

В рамках урочистостей директор ЦБС Ганна Валігурська підвела підсумки районного етапу огляду-конкурсу «Краща бібліотека 2014 року». Особливо відзначено бібліотекаря с.Черемошна Уляну Плитчук, яка зайняла І-ше місце у районному огляді-конкурсі. Також відзначено працівників бібліотек-філій – переможців за номінаціями: «Бібліотека у віртуальному просторі» - бібліотекар Марія Гріздак (с.Красноїлля), «Утвердження іміджу модельної бібліотеки» - бібліотекар Галина Шкрібляк (с.Зелене), «Інновації в обслуговуванні мешканців місцевих громад» - бібліотекар Катерина Юрнюк (с..Криворівня), «Бібліотека: технологія успіху» - бібліотекар Ганна Співак (с.Пробійна), «Бібліотека – центр розвитку туризму» - Олеся Ткачук (заввідділом обслуговування центральної районної бібліотеки).

Після урочистої частини для присутніх організовано поїздку в бібліотеку с.Зелене та відвідання монастиря Преображення в с.Дземброня, який належить до провінції Найсвятішого Спасителя отців Василіян в Україні.

Прес-служба РДА

30.09.2014 | До уваги учнів та вчителів Верховинщини: 1 жовтня стартує змагання «Школа майбутнього», переможці якого отримають смарт-класи

Запрошуємо всіх учнів та вчителів району взяти участь у проекті Samsung Electronics  та поборотися за смарт-клас, який включає 30 планшетів для учнів, монітор для вчителя, електронну сенсорну дошку для класу, інтернет- забезпечення.

Даний проект стартує в рамках співпраці Міністерства освіти і науки України та компанії «Самсунг Електронікс Україна» і має на меті сприяння поглибленню знань у галузі інформаційних і комунікаційних технологій та вдосконаленню процесу навчання, підвищення рівня технічної оснащеності шкіл та надання доступу школярам і вчителям до високотехнологічних продуктів.

У рамках проекту Samsung Electronics проводиться конкурс учнівських есе та освітніх проектів серед учнів та вчителів середніх шкіл всіх типів.

Проект планується провести у два етапи. Перший етап: з 1 до 31 жовтня 2014 року команди загальноосвітніх навчальних закладів надсилатимуть есе на тему «Школа майбутнього». Другий етап: з 7 до 19 листопада 2014 року 15 команд переможців 1-го етапу повинні розробити та  завантажити на сайт education-samsung.com.ua відео, в якому відобразити шляхи реалізації свого есе «Школа майбутнього».

За результатами голосування на сайті проекту буде обрано шість команд-переможниць, які отримають смарт-клас.

Переможців конкурсу оголосять 30 листопада 2014 року.

Офіційні правила та процедури Проекту розміщені на сайті www.education-samsung.com.ua.

Прес-служба РДА


Анонси подій

Колегія РДА

 Засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

 

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Актуально

 Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

Рахунок № 31513931700056

УДКСУ у Верховинському районі

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області