28 Квітень 2016
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

.


Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
28.04.2016 | У Нацдержслужбі роз’яснили обмеження закону "Про державну службу"

У середу, 27 квітня, в Українському кризовому медіа центрі відбувся брифінг на тему: "Впровадження закону про державну службу: що це означає".

Костянтин Ващенко, голова Національного агентства України з питань державної служби надав роз’яснення щодо обмежень, передбачених ст.10 Закону України "Про державну службу", який набуває чинності 1 травня 2016 року, зокрема щодо заборони поєднувати державну службу і представницький мандат.

Позиція Національного агентства, Міністерства юстиції України, експертів полягає в тому, що є загальний принцип незворотності дії будь-якого закону. Отже ця норма не може поширюватися на осіб, які були прийняті на посади, коли діяло попереднє законодавство про державну службу. Такі особи можуть поєднувати державну службу і представницький мандат.

Пряму мову голови Національного агентства України з питань державної служби можна знайти за цим посиланням: http//uacrisis.org/ua/stream

28.04.2016 | До 30-х роковин Чорнобильської трагедії в установах культури району проведено тематичні заходи

Життя… Пам’ять….. Спогад…. Чорнобиль…..

З нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії в установах культури району проведено тематичні вечори та години, вечори  пам’яті , вечори-реквієми, вечори-спогади: «Відлуння Чорнобиля триває і до сьогодення» у Будинках культури сіл Замагора, Красноїлля,  «Чорнобиль гірким спомином стукає в серця» у Будинках культури сіл Гринява, Яблуниця, «Чорнобиль без грифу таємно» у клубах сіл Буковець,  Чорна річка, «Ти чорний біль Чорнобиль» - клуби сіл Пасічне, Стебні, Волова, «Полин – трава гірка» у Бережниці, Черемошній.

На заходах пам’яті згадували страшні подробиці аварії на ЧАЕС і великий подвиг ліквідаторів. Було продемонстровано багато фото- та відеоматеріалів, присвячених цій проблемі, лунали спогади учасників ліквідації. 

Тридцяті роковини – це болюче нагадування про страшну трагедію в історії України і всієї Європи. Єдине, що залишилося у людей, чиї долі опалені попелом Чорнобиля, це - пам’ять. Тому, поки у нас є сили, ми повинні робити все, щоб вона  жила в серцях наступних поколінь.

 

РОМЦ при відділі культури і мистецтв РДА

 

 

28.04.2016 | З 1 травня підвищується мінімальна заробітна плата

Головне управління ДФС Івано-Франківській області повідомляє, що згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року підвищується рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму. На період з 01.05.2016 року до 30.11.2016 року їх розмір становитиме 1450 грн.

Таким чином сума заробітної плати працівнику с з 1 травня 2016 року не повинна бути менше вказаного розміру.

Відзначимо, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З 1 травня 2016 р. розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн (1450 грн х 22%). Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 р. він становитиме 7975 грн (36250 грн х 22%) або 3048,63 грн (36250 грн х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Також зміниться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з травня вона дорівнюватиме 36 250 грн (1450 грн х 25).

Варто нагадати, що без змін залишаються, зокрема:

- розмір податкової соціальної пільги;

- граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;

- ставки єдиного податку для I і II групи.

28.04.2016 | З працівниками культури району проведено нараду

27 квітня 2016 року в актовому залі дитячої школи мистецтв відбулася виробнича нарада з працівниками культури району. На нараді обговорено наступні питання:

1. Про підсумки робочого виїзду у сільські установикультури району.

2. Про проведення регіонального етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості.

3. Про план культурно-мистецьких заходів на травень 2016 року.

4. Ознайомлення із Положенням районного конкурсу духовної пісні.

5. Про Анкету клубного закладу для створення єдиної уніфікованої бази даних про базову мережу клубних закладів.

6. Методичні рекомендації щодо підготовки Дня пам’яті і примирення.

Різне.

Начальник відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Василь Кімейчук ознайомив присутніх з інформацією про культурно-мистецьку роботу установ культури району на 2016 рік,  про кількість проведених заходів, оглядів-конкурсів, фестивалів та участь  колективів у  обласних фестивалях. Зокрема, акцентовано увагу назбереження звичаїв, традицій і обрядів Гуцульської спадщини, проведенняблагодійних, патріотичнихзаходів.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук привітав усіх присутніх з наступаючими Великодніми святами та побажав працівникам галузі культури здоров’я, щастя, творчого натхнення та нових здобутків для подальшої праці на культурній ниві на благо України та українського народу. 

У виробничій нараді також взяла участь голова райкому профспілки працівників культури Ганна Паньків.

Районним організаційно-методичним центром при відділі культури і мистецтв розроблено та подано працівникам культури одне із пріоритетних  нововведень в роботі установ культури району на 2016 рік, положення про районний конкурс духовної пісні, положення про V районний конкурс української естрадної пісні «Музика весни», анкету клубного закладу для створення єдиної уніфікованої бази даних про базову мережу клубних закладів, методичні рекомендації щодо підготовки Дня пам’яті і примирення.

Відділ культури і мистецтв РДА

28.04.2016 | В райдержадміністрації відбулося засідання районної станиці воїнів УПА

Сьогодні в залі засідань районної державної адміністрації відбулося чергове засідання членів районної станиці воїнів УПА Карпатського краю, участь у якому взяли голова районної державної адміністрації Олег Лютий та голова районної ради Іван Шкіндюк. Під час зустрічі обговорено чимало актуальних для воїнів УПА питань, зокрема, вчасна виплата пенсій, соціальний захист та медичне забезпечення.

Голова районної станиці Дмитро Сливчук, спілкуючись із присутніми членами організації, зазначив, що всі виплати відбуваються вчасно. Він зауважив, що завдяки спільній роботі керівництва району та області, воїни УПА щомісячно отримують по 1 тис.грн. доплати до пенсії, що є дуже важливим для них, адже значну частку коштів витрачають на медикаменти. Дмитро Захарович привітав присутніх із прийдешніми Великодніми святами та побажав мирного неба і міцного здоров’я.

Учасників національно-визвольних змагань запрошено взяти участь у заходах до Дня пам'яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відбудуться 9 травня в смт.Верховина.

Відділ з питань гуманітарної політики та

інформаційно-аналітичної роботи апарату РДА

28.04.2016 | На Верховинщині провели навчально-польові збори для юнаків

З 20 по 22 квітня 2016 року відповідно до плану роботи методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації, методичного об’єднання вчителів навчального предмета «Захист Вітчизни» та навчальної програми в селі Явірник проводились 3-денні навчально-польові збори з юнаками - випускниками 11 класів.

На відкритті навчально-польових зборів були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Василь Гуцуляк, голова Зеленської сільської ради Володимир Феркаляк та представники Верховинського військового комісаріату.

21 квітня 2016 року на базі прикордонного загону проведено показові виступи прикордонників, спортивні змагання серед учнів. 22 квітня - відбулися навчальні стрільби з бойовими набоями з АК-74.

Переможці змагань та команди були нагороджені грамотами відділу освіти районної державної адміністрації.

Районний методичний центр відділу освіти РДА

 

 

 

 

28.04.2016 | Мін'юст запрошує молодих юристів взяти участь у конкурсі на заміщення вакансій у бюро правової допомоги (...читати далі)

Міністерство юстиції запрошує молодих юристів взяти участь у наборі нових кадрів, які працюватимуть у 430 бюро правової допомоги, які з 1 вересня мають запрацювати по всій Україні в рамках розширення системи безоплатної правової допомоги населенню. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Наша ціль, щоб у цих  бюро з’явилися ті люди, які абсолютно не схожі на типовий образ державного службовця. Наша ціль – це прийом у ці бюро на керівні посади молодих вмотивованих людей, які мають освіту бакалавра чи вище. Але найбільш основне – в них має бути бажання працювати у новій системі юстиції, в яких є бажання допомагати українцям, в яких є бажання захищати право і справедливість», - зазначив очільник Мін’юсту.

Аби подати заявку на участь у конкурсі претендентам необхідно заповнити відповідну заявку на сайті Мін’юсту або Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги за адресою www.legalaid-jobs.in.ua.

«На сайтах є відповідна форма заяви, де треба вказати свої персональні дані й інформацію про освіту та обрати 5 населених пунктів, де б ви хотіли працювати. Конкурс і подача заяв нами була продовжена до кінця травня, щоб якомога більше бажаючих могли взяти у ньому участь і щоб ми могли обрати найкращих», - зауважив Міністр юстиції.

Він також повідомив, що у процесі конкурсу буде проведено дистанційне навчання, тож навіть ті, хто не пройде конкурс, отримає, окрім досвіду, нові знання.

За його словами, робота в бюро буде не лише цікавою, а й добре оплачуватиметься. Розмір зарплат буде вищим, ніж на державній службі і становитиме від 3,5 до 4,5 тис. грн.

«Наше завдання, зробити усе від нас залежне, щоб бюро правової допомоги стало обличчям справедливості в Україні. Хочу закликати всіх молодих юристів долучитися до цих конкурсів. Ви маєте можливість обрати будь-яке місце роботи по всій території України. Ви можете себе реалізувати і маєте прекрасний шанс скористатися соціальним ліфтом. Ми вас запрошуємо до нашої великої дружної сім’ї Міністерства юстиції», - наголосив Павло Петренко.

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе у свою чергу повідомив: друга хвиля реформ Міністерства юстиції полягає у тому, що на місці старих районних управлінь, які фактично не виконували жодних корисних для громадян функцій, буде створено сервісні центри, які обслуговуватимуть наших громадян і надаватимуть їм різноманітну допомогу.

28.04.2016 | Для компенсації підвищення тарифів для населення Уряд посилить соціальний захист своїх громадян

Для компенсації підвищення тарифів для населення Уряд посилить соціальний захист своїх громадян.

У зв'язку з рішенням щодо прискорення підвищення енергетичних тарифів, що було ухвалено Кабінетом Міністрів на засіданні 27 квітня, Уряд також прийняв рішення щодо підвищення соціальних стандартів більше, ніж передбачено чинним Законом про державний бюджет на 2016 рік. Згідно з ухваленим Кабміном проектом Закону, 1 грудня 2016 року заплановане підвищення соціальних стандартів становитиме 10% (а не 6%, як передбачається чинним Законом про держбюджет).

Видатки в обсязі 6,7 млрд. грн. будуть профінансовані, головним чином, за рахунок збільшення податкових надходжень ПАТ "Укргазвидобування" у зв'язку зі збільшенням з 1 травня 2016 року закупівельної ціни природного газу. Таким чином, підвищення соціальних видатків буде збалансовано збільшенням податкових надходжень неемісійного характеру і не призведе до збільшення дефіциту державного бюджету, що заплановано на рівні 3,7% ВВП.

«Це дозволить збільшити соціальну підтримку громадян без створення ризиків для здоров'я державних фінансів», - прокоментував дане питання Міністр фінансів Олександр Данилюк.

28.04.2016 | Микола Кулеба: Паліативна допомога дітям – це крок до цивілізованого суспільства

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулєба взяв участь у засіданні круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на тему «Паліативна допомога дітям: право на отримання медичної допомоги та знеболення».

Микола Кулеба зазначив, що питання розвитку системи надання паліативної допомоги дітям є надзвичайно актуальним в контексті реформування системи охорони здоров'я.

Уповноважений наголосив на необхідності визначення чіткого порядку організації надання паліативної допомоги дітям, які її потребують, розробки стандартів, протоколів та методичних рекомендацій щодо такої допомоги, запровадження економічно обґрунтованої методики розрахунку коштів для забезпечення потреб дітей у паліативній допомозі.

«Паліативна допомога дітям – це крок до цивілізованого суспільства. Задля розвитку системи надання паліативної допомоги дітям в Україні, сьогодні вкрай важливо провести глибокі наукові дослідження щодо нозологічних, соціальних, психологічних та інших особливостей паліативного стану дітей, внести в обов’язковому порядку відповідні зміни у медичні стандарти і протоколи, виробити єдиний підхід, з рахуванням думки батьків, благодійних та громадських організацій,  щодо розробки та затвердження типових моделей закладів паліативної допомоги для дітей», - зазначив Микола Кулеба.

«За узагальненими статистичними  даними  Міністерства охорони здоров’я України, протягом 2015 року понад 30 тисяч дітей потребували паліативної допомоги, довготривалого догляду та отримували медичну допомогу у закладах охорони здоров’я.  На жаль, на сьогодні відсутня цілісна система спеціалізованих закладів з надання паліативної допомоги дітям. Немає достатньої кількості  хоспісів, відповідних відділень у дитячих лікарнях, практика використання мобільних бригад з надання паліативної допомоги за місцем проживання дитини сьогодні не має широкого впровадження», - констатував Уповноважений.

Учасники круглого також  акцентували увагу на необхідності нагального вирішення питання забезпечення своєчасного доступу маленьких пацієнтів до знеболювальних препаратів, а також – забезпечення доступу батьків до хворих дітей у реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я. Важливим є розвиток мережі закладів, які надаватимуть послуги з паліативної допомоги дітям, адже наразі в Україні існує лише один дитячий хоспіс, що не може задовільнити потреби усіх пацієнтів.

«В процесі деінституціалізації інтернатних закладів, який зараз розпочинається в Україні, я бачу  перспективи розвитку надання паліативної допомоги дітям через поступову зміну ідеології існуючих інтернатних закладів, що опікуються  важкохворими дітьми,  які в перспективі мають бути реформовані із закладів інтернатного типу на потужні центри реабілітації та надання паліативної допомоги дітям», - зазначив Микола Кулеба

Уповноважений підкреслив, що в процесі розвитку системи надання паліативної допомоги дітям, необхідно врахувати всі складові, починаючи від особливостей надання медичної та психологічної допомоги, духовної підтримки, до урахування конструктивних особливостей елементів будівель, обладнання та інвентарю.  

Микола Кулеба переконаний в доцільності введення у навчальні програми медичних ВУЗів паліативної медицини, як обов’язкової дисципліни, у необхідності розробки програм та проведенні спеціальних занять із батьками, діти яких отримують паліативну допомогу.

27.04.2016 | Уряд поновив з 1 січня 2016 року право на доплати для громадян, які працюють у зоні відчуження

news-image         З 1 січня 2016 року поновлено право на доплати для громадян, які працюють у зоні відчуження. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 20 квітня 2016 р. № 297

         З метою врегулювання питання щодо поновлення права громадян, які працюють у зоні відчуження, на встановлення доплат внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 831 «Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження». Це передбачено Законом України "Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 4 лютого 2016 р. № 987-VIII.

          Розмір такої доплати зазначеним особам складає 150 відсотків мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного року


Анонси подій

Колегія РДА

 

2квітня 2016 року

 

Порядок денний

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Для інформування!

Проект районного бюджету

на 2016 рік (для ознайомлення

натиснути на картинку)

 

 

Додаток

Додаток

додаток

Для громадськості!

 http://saee.gov.ua/sites/default/files/EE-Baner_vel.jpg

Житлові субсидії

 

 

 

 

 

 

 

Порядок офоромлення

та надання житлових субсидій.

 

Гаряча лінія: 2-22-61

 (управління праці та

соціального захисту

населення

райдержадміністрації)

Звіт голови РДА

Звіт голови районної державної адміністарції Олега Лютого за 2015 рік

Реформи
ДПІ інформує

 

Актуально

Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

banner

 

banner

 

 Шлях переселенця

 

Інформація для внутрішньо-переміщених осіб, які тимчасово проживають на території Верховинського району

 

 

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області