23 Травень 2015
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

.


Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
22.05.2015 | Верховинці вклонилися світлій пам’яті Кобзаря

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій.

22 травня в Каневі на Чернечій горі відбулося перепоховання Тараса Шевченка, який помер 10 березня 1861 року і був похований спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Після того, як п'ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі.

З того часу саме 22 травня – день, коли сотні тисяч українців приходять на Чернечу гору, щоб вклонитися світлій пам’яті Кобзаря. В цей день в Каневі проходять урочисті заходи, спрямовані на вшанування постаті Тараса Шевченка та популяризацію його творчості.

До 154-ї річниці перепоховання Т.Шевченка в районному центрі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, селищної ради, громадськості району.

В навчальних закладах сьогодні проведуть виховні години, уроки пам’яті, лекції, читання творів Т.Г.Шевченка. У бібліотеках району облаштовано тематичні книжкові, огляди літератури, експозиції, присвячені діяльності видатного Генія.

Прес-служба РДА

22.05.2015 | 17 учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей буде виплачено грошові допомоги

 

На виконання заходів Районної програми підтримки сімей військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які беруть участь в Антитерористичній операції в східних областях України на 2015 рік», затвердженої рішенням позачергової сесії районної ради від 05.03.2015р., передбачено виплату грошових допомог даній категорії осіб на загальну суму 100 тис.грн.

06 травня 2015 року проведено перше засідання комісії з надання матеріальної допомоги учасникам та сім’ям військовослужбовців, працівникам правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які беруть участь в Антитерористичній операції в східних областях України. За її підсумками та відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 19.05.2015 року №144 «Про виділення коштів» 17 учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей буде виплачено грошові допомоги на загальну суму 19000грн.

 

Начальник управління праці та

соціального захисту населення

районної державної адміністрації                                       Василь Кімейчук

22.05.2015 | Школярі взяли участь у вікторині «Про все, що тобі цікаво»

В приміщенні читальної зали районної бібліотеки для дітей для учнів 3-4 класів проведено вікторину «Про все, що тобі цікаво».

Під час вікторини діти змогли дізнатися про історію Землі, про походження нашої планети. «Її походження сягає епохи, що почалася приблизно 4,6 млрд. років тому. Тоді в космосі сталася подія, яка мала екстраординарні наслідки, принаймні, для історії живих організмів - Великий вибух. У надрах наднової зорі, що виснажила запас ядерного палива та мала згаснути, відбувся нечуваної сили вибух, який призвів до ланцюгової реакції. Вибухова хвиля викликала дисбаланс густини однієї з туманностей, так народилася первинна Сонячна система», - розповіла старший бібліотекар районної бібліотеки для дітей Галина Тупилюк.

Користувачі бібліотеки також довідалися про кліматичні й атмосферні зміни, викопні організми і скам’янілі скарби, про повсякденне життя льодовикового періоду. Наукові дані з різноманітних галузей знань і знахідки останніх років підтверджують, що людина, як і всі види рослин і тварин – це і є плід тривалої еволюції.

 

Заступник директора по  роботі з дітьми                         Галина Максим’юк

22.05.2015 | Всеукраїнський благодійний фонд «Крок назустріч» пропонує безкоштовну психологічну допомогу усім постраждалим від військових дій у зоні АТО

В Івано-Франківську розпочав роботу Всеукраїнський благодійний фонд «Крок назустріч». Тут усі постраждалі від військових дій в АТО можуть отримати психологічну допомогу.

«Не лише безпосередньо військові, але і їхні дружини, матері, діти, друзі, рідні і близькі, волонтери, які довгий час працюють з цією тематикою, переселенці, яким можливо необхідна в цей час психологічна допомога можуть за нею звернутись. Допомога надається безкоштовно у тій кількості, в якій необхідно. Мережа центрів всеукраїнська, наразі в Україні діють 15 центрів у різних містах», - зазначила представник центру Мар'яна Приймак під час засідання обласного Координаційного комітету допомоги учасникам АТО.

У центрі надаватимуть індивідуальну психологічну консультацію, як по скайпу, так і на місці. Також планується групова робота. Щосереди працівники центру проводять роботу по емоційному вигоранню, куди можуть приходити всі, хто відчуває виснаження та необхідність підтримки. Особливо це стосується волонтерів та медиків, які працюють з учасниками АТО та їхніми сім'ями.

Центр знаходиться за адресою м. Івано-Франківськ, вулиця Марійки Підгірянки 23А. Телефон центру в Івано-Франківську: 093 204 79 02. Телефон гарячої лінії 044 222 90 94. Сайт БФ www. krokcenter.org

22.05.2015 | Проведено обласний семінар-нараду директорів РЦСССДМ

             21 травня 2015 року на базі Верховинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся обласний семінар-нарада із директорами районних та міських ЦСССДМ з питань підготовки пропозицій щодо внесення змін до діючих нормативно-правових актів, які регламентують діяльність ЦСССДМ і закладів соціального обслуговування.

Семінар-нараду розпочали привітальним словом директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Стефанишина Василя Васильовича, першого заступника голови районної державної адміністрації ЖичицькогоРомана Михайловича, заступника директора ОЦСССДМ Гладій Ольги Василівни та директора Верховинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Соломійчук Ольги Василівни. Під час семінару виступили і директори районних Центрів.

Семінар-нарада проводилась з  метою напрацювання пропозицій для розгляду на тематичному короткостроковому семінарі для директорів регіональних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Нормативно-правове та організаційно-методичне забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і закладів соціального обслуговування», який відбудеться 03-04.06.2015 р. в м. Києві.

В результаті проведеного заходу було вирішено тісно співпрацювати із усіма суб’єктами соціальної роботи з метою надання усіх соціальних послуг соціально незахищеним верствам населення та щодо організації надання допомоги сім’ям учасників антитерористичної операції та їх сім’ям.

Також обговорили пропозиції та узагальнили проблемні питання. На РЦСССДМ покладено багато важливих та не легких завдань, але потрібно працювати над якісним наданням соціальних послуг сім’ям, оскільки в Україні потрібні благополучні сім’ї, від цього залежить розвиток країни.

 

Головний спеціаліст відділу

соціальної роботи РЦСССДМ                        Оксана Кітлярук

22.05.2015 | Президент затвердив Стратегію судової реформи

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 276, яким затвердив Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, розроблену Радою з питань судової реформи.

Як прокоментував Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента та координатор Ради з питань судової реформи: «У листопаді минулого року на одному з перших засідань Ради було затверджено стратегічний план судової реформи, який визначив основні напрями і етапи реформування. Ці напрацювання були, спільно з міжнародними експертами, розвинуті в комплексну Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, що була подана Радою на затвердження Президенту. Затвердження Стратегії Указом Президента України формалізує шляхи реформування, визначені Радою з питань судової реформи, та сприятиме координації органів державної влади, міжнародних експертних установ та програм міжнародної допомоги у питаннях реформи сектору правосуддя».

Стратегія встановлює пріоритети реформування судової влади як на рівні конституційних змін, так і на рівні прийняття першочергових законопроектів та впровадження невідкладних заходів у галузі правосуддя та дотичних до неї сферах. Деталізований перелік завдань, заходів, очікуваних результатів та показників реалізації впровадження реформи окреслені у Плані дій, відповідно до якого працює Рада з питань судової реформи.

Як передбачає Стратегія, внаслідок реалізації зазначених заходів судова система України та суміжні правові інститути працюватимуть, керуючись, насамперед, принципом верховенства права, стануть підзвітними громадянам України, вільними від будь-якого політичного впливу та відповідатимуть європейським стандартам і практикам.

«Першим кроком на шляху судової реформи став Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», - додав Олексій Філатов. – Наразі в робочих групах, які працюють у складі Раді з питань судової реформи, розробляються зміни до процесуального законодавства, законодавства про адвокатуру, безоплатну правову допомогу. Проекти змін до процесуального законодавства вже проходять обговорення в експертних колах. Вже розроблені проекти змін до законодавства щодо виконання судових рішень, які будуть рекомендовані Президенту для внесення на розгляд Верховної Ради. В рамках Робочої групи Конституційної Комісії з питань правосуддя напрацьовуються зміни до Конституції України».

Довідка.

Відповідно до Указу Кабінет Міністрів України визначить механізм впровадження Плану дій щодо реалізації положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.

Рада з питань судової реформи є консультативно-дорадчим органом при Президенті України. Експерти Ради – це представники наукових кіл, кращих українських університетів, які займаються підготовкою спеціалістів у галузі права, юристи-практики, адвокати, депутати, судді, представники міжнародних організацій та українські експерти з громадських ініціатив.

З текстом Указу № 276 можна ознайомитися за посиланням http://www.president.gov.ua/documents/19452.html

21.05.2015 | Держслужбовці Верховинщини долучилися до Всеукраїнського Дня вишиванки

Сьогодні працівники районної державної адміністрації приєдналися до Всеукраїнської акції «День вишиванки» та прийшли на роботу в національному одязі, створивши таким чином неповторну «вишивану» ауру. Всі працюючі у цей день не лише виконували свою роботу, але й таким чином підтримали виховний момент, звичаї. Адже українська вишиванка – це наші традиції, це символічно і потужно, гарно, модно і стильно.

«Це добрий спосіб єднання українців, які на щодень мають різні суспільні ролі, уподобання, погляди. Так ми демонструємо велику спільну частину нашої ідентичності, почуваємо себе єдиною громадою», - зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Жичицький.

Довідково: Всеукраїнська акція «День вишиванки» була започаткована у 2007 році студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк. Цьогоріч акція не лише загальнонаціональна, а й міжнародна, адже до неї долучаться українці за кордоном у Франції, Італії, Португалії, США, Німеччині, Лівані, Канаді, Іспанії, Румунії.

 

Прес-служба РДА

21.05.2015 | В Пасічному та Плаю відзначили Міжнародний день сім'ї

       Міжнародний день сім’ї встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році для того, щоб об’єднати родини всього світу і привернути увагу громадськості до багатьох проблем сім’ї. Родина була і залишається хранителькою духовних цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому тандем сім’ї і держави – необхідна передумова процвітання і добробуту його громадян, адже українці споконвіків славилися міцним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері.

       З нагоди цього свята в клубних установах району сіл: Пасічне та Плай проведені тематичні вечори, зокрема: 

       17 травня 2015 року в клубі с. Пасічне відбувся тематичний вечір «Берегиня роду людського», присвячений Міжнародному дню сім'ї.

       Захід розпочався церковною піснею «Веди нас, Маріє, веди» у виконанні учнів

       Білоберізькоїпочаткової школи філії «Ціви». «Молитву за Матір» продекламувала читець Мирослава Гавриляк, родинне тріо сестер Світлана, Наталія та Марічка Шарабуряки виконали пісню «Мама, мамочко моя». На сцені учасники драматичного гуртка представили інсценізацію оповідання «Без свічки» гуцульського новеліста Онуфрія Манчука, читець Наталія Шарабуряк декламувала вірш «Молитву за тата».

       На завершення заходу учасники та усі присутні в залі спільно виконали молитву за мир і спокій в Україні. 

       Також, 17 травня 2015 року в клубі присілка Плай відбувся тематичний вечір «Вшануймо сімейне подружжя» з нагоди вшанування сімейної пари Михайла та Марії Гардежуків, які прожили 53 роки спільного подружнього життя.

       Захід розпочався з авторського вірша «Прожите життя» у виконанні місцевої авторки Параски Готич. «Гуцульські співанки» виконав фольклорний гурт жінок. У виконанні Василя Петрійчука прозвучали пісні: «Родина», «Мої батьки», а наймолодший учасник свята Василь Гардежук виконав жартівливу співанку «Про діда та бабу». Для підтримки бійців-земляків котрі несуть службу на Сході України, на сцені стояла скринька. Загальна сума зібраних коштів становить 201 гривень.

       Захід завершився спільною молитвою за загиблими бійцями в зоні АТО.

 

Районний організаційно-методичний центр

при відділі культури і мистецтв райдержадміністрації

21.05.2015 | У Секретаріаті Кабінету Міністрів святкують День вишиванки

       В Україні відзначають День вишиванки – свято, яке покликане єднати всіх українців світу, незалежно від віросповідання, мови, якою вони спілкуються, чи місця проживання.

       До свята приєдналися і працівники Секретаріату Кабінету Міністрів на чолі з Міністром Кабінету Міністрів Ганною Онищенко, які сьогодні прийшли на роботу у національному одязі.

       За словами Ганни Онищенко, таким чином в Секретаріаті КМУ підтримують патріотичний дух, любов і повагу до національних традицій.

Із цієї нагоди відбулося спільне фотографування у вишиванках за участю Міністра Кабінету Міністрів і державних службовців.

21.05.2015 | Проведено семінар-навчання з питань ведення Адресного реєстру виборців

20 травня 2015 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації проведено семінар-навчання із секретарями селищної та сільських рад району з питань ведення Адресного реєстру виборців. На семінар-навчання були запрошені керівники РС УДМС та ЦНАПу. Під час семінару виступили начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Б.Ілійчук, в.о.завідувача РС УДМС М.Ванджурак, керівник ЦНАПуМ.Черкалюк, секретар Верховинської селищної ради П.Антіпов, секретарі Довгопільської сільської ради В.Михайлюк, Ільцівської сільської ради М.Потяк, Хороцівської – Г.Шарабуряк, Красноїлівської – Г.Лабюк.

В результаті проведеного семінару-навчання було вирішено тісно співпрацювати із суб’єктами подання періодичного поновлення бази даних Реєстру виборців з метою недопущення неточних чи неповних відомостей про виборців.

 

Відділ ведення Державного реєстру

виборців апарату РДА


Анонси подій

Колегія РДА

 

Засідання колегії Верховинської районної державної адміністрації.

26 травня 2015 року (читати далі…)

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс "Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Звіт голови РДА
Звіт голови районної державної адміністрації Ярослава Скуматчука за 2014 рік
Житлові субсидії

 

 

 

 

 

 

 

Порядок офоромлення

та надання житлових субсидій.

 

Гаряча лінія: 2-22-61

 (управління праці та

соціального захисту

населення

райдержадміністрації)

Реформи
ДПІ інформує

 

Актуально

Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ШЛЯХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

Інформація для внутрішньо-переміщених осіб, які тимчасово проживають на території Верховинського району

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області