23 жовтень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
22.10.2014 | «Просвітлої дороги свічка чорна» - під такою назвою проведено історико-просвітницьку годину
 З метою відзначення 25-ї річниці створення історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені В.Стуса у Верховинській школі-інтернат проведено тематичну історико-просвітницьку годину на тему: «Просвітлої дороги свічка чорна». Вчитель історії Наталя Адольфівна Кошелюк ознайомила учнів 10-11 класів з діяльністю Міжнародного та українського історико-просвітницького, правозахисного та благодійного товариства «Меморіал», які займаються збереженням пам'яті щодо політичних репресій у XX сторіччі. Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса утворене в 1989 році. Очолює його Лесь Танюк.
Як зазначила Наталя Адольфівна, у товариство входили люди, яким була небайдужа доля Батьківщини і які готові були віддати за неї свої життя. Одним із них був Василь Стус. За власні переконання в необхідності української культурної автономії творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою, а сам поет був на 12 років позбавлений волі. У вересні 1965 року під час прем'єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» в Києві Василь Стус взяв участь в акції протесту. Він закликав тогочасних керівників і населення столиці засудити арешти української інтелігенції. За участь у цій акції його відрахували з аспірантури.
Як  добре  те,  що  смерті  не  боюсь  я
і  не  питаю,  чи  тяжкий  мій  хрест.
Що  вам,  богове,  низько  не  клонюся
в  передчутті  недовідомих  верств.

Українське товариство «Меморіал», назване іменем В.Стуса у квітні 1991 року, продовжило роботу щодо відновлення історичної правди та вшанування пам'яті жертв політичних репресій тоталітарних режимів. Завдяки наполегливості членів «Меморіалу» було прийнято Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».

За сприяння «Меморіалу» знято фільми й телевізійні передачі: «Голод-33», «33-й, свідчення очевидців», «Ой, горе, горе…», «Я єсть народ…», «Крик», «Доля поета» про Івана Світличного, цикл фільмів про Соловки, цикл з 12 телефільмів про репресованих письменників, про УПА тощо.

Під час тематичної години проведено історичні паралелі з подіями сьогодення. Адже українську льотчицю Надію Савченко також можна вважати політв’язнем. Таким чином, школярі чимало дізналися про діяльність Українського товариства «Меморіал» та проаналізували роль організації у збереженні пам'яті про політичні репресії.

Прес-служба РДА

 

 

 

22.10.2014 | Управління праці та соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації інформує

 Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Постановою КМУ № 509 від 01 жовтня 2014 року затверджено Порядок оформлення і видачі довідок про взяття на облік особи, яка переміщується та передбачено створення та ведення Єдиної інформаційної бази даних взятих на облік таких осіб. Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Постановою КМУ № 505від 01 жовтня 2014 року, яка набрала чинності з 7 жовтня 2014 року, передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, переміщеним особам, які обліковані органами соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням та виплачуватиметься по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Грошова допомога є цільовою і призначена для покриття витрат на проживання сім’ї, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Вона надається у таких розмірах:

-                 для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу;  

-                 для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (розмір грошової допомоги для працездатних членів сім’ї протягом періоду призначення може бути зменшений*).

Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2400 гривень.

  Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: смт.Верховина, вул. Франка,21, або по телефону:  2-11-98 або 2-22-61.

 

Перший заступник

начальника управління                                                            Я.Маротчак

21.10.2014 | Переселенцям зі східних областей виплачуватимуть адресну допомогу

 Цього місяця  прийнято відповідну постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України, тобто так званим вимушеним переселенцям.

Допомога виплачуватиметься у визначених розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди і діти) – 884 гривні  на одну особу, для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу. Загальна допомога на сім’ю буде розраховуватися, як сума розмірів допомоги на  кожного члена сім’ї, але не може перевищувати 2400 гривень. Для того, щоб отримати матеріальну допомогу, людина має бути взятою на облік, а така робота проводитиметься органами соціального захисту.

Управління праці та соціального

захисту населення РДА

21.10.2014 | До уваги абітурієнтів Верховинщини!

 У 2015 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови стане обов'язковим для всіх випускників загальноосвітніх шкіл, а результат тестування за дванадцятибальною шкалою зараховуватимуться як результат державної підсумкової атестації.

У жовтні 2014 року Міністерство освіти і науки України видало низку наказів, які унормовують проведення ЗНО та державної підсумкової атестації в 2015 році.

 Зокрема запроваджуються дворівневі тести з української мови і літератури, а також математики (базовий та поглиблений рівні). ЗНО з української мови і літератури стає обов'язковим для всіх випускників, проте в атестат як результат державної підсумкової атестації вноситимуть оцінку лише з української мови.

 У тесті з математики, який також буде дворівневим, абітурієнти повинні будуть розв'язати задачі на бланку "Б".

 Розмежування тестів аргументоване спеціалізацією майбутніх абітурієнтів, тобто майбутній бухгалтер складатиме лише першу частину тесту, а майбутній математик розв'язуватиме завдання повністю.

 Із переліку предметів ЗНО зникли всесвітня історія та світова література. Ці два предмети - тільки зайві видатки. Учень, який добре розуміється в історії України і мислить критично, у змозі самостійно орієнтуватись у всесвітній історії.

 Календарний план підготовки та проведення ЗНО буде оприлюднено пізніше, однак відомо, що тестування пройде у квітні-липні 2015 року. Абітурієнти матимуть змогу пройти максимально чотири тестування, однак подавати документи можна в необмежену кількість вищих навчальних закладів.

 Одне з найістотніших нововведень, що заслуговує на увагу: вступ у 2015 році здійснюватиметься тільки за сертифікатами 2015 року.

 Випускники шкіл, які найкраще здадуть ЗНО-2015, отримають призи в рамках Всеукраїнського турніру юних інтелектуалів "Любіть Україну".

 Потенційні абітурієнти, оплативши 89 гривень, можуть взяти участь у пробному ЗНО-2015. Для цього потрібно зареєструватися на сайті ІФРЦОЯО із 1 листопада до 15 грудня 2015 року.

Прес-служба РДА

21.10.2014 | Засідання районної координаційної ради з питань розвитку підприємництва

З метою налагодження ефективного діалогу влади з бізнесом та забезпечення умов для подальшого розвитку малого підприємництва в районі 21 жовтня 2014 року в райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Серед питань розглянутих на засіданні ради були: реалізація в районі завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, роль малого підприємництва у соціально-економічному розвитку району, підготовка проекту Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Верховинському районі на 2015-2016 роки.

На цьому ж засіданні проведено розгляд бізнес-проектів. Двом суб’єктам  малого підприємництва району надано безвідсоткові короткотермінові кредити для  розвитку підприємницької діяльності, що в свою чергу дасть змогу створити нові додаткові робочі місця, а також збільшити суму надходжень до бюджетів усіх рівнів.

За наслідками засідання координаційної ради прийнято спільний план дій щодо поліпшення та забезпечення сприятливих умов розвитку бізнесу в районі.

У правління економічного розвитку

 і торгівлі райдержадміністрації

 

21.10.2014 | Президент доручив цього тижня розпочати опалювальний сезон

 Президент України Петро Порошенко на зустрічі з Віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом дав доручення до кінця поточного тижня розпочати опалення всіх без винятку осель у країні.

"Не пізніше п'ятниці у кожній українській оселі має бути тепло, батареї мають бути теплими", - наголосив Глава держави. Президент підкреслив, що це завдання – "повна відповідальність місцевих органів влади".

Глава держави звернувся до віце-прем'єра з проханням дати відповідні інструкції на місця. "Голови обласних державних адміністрацій та відповідних районних підрозділів отримають сьогодні від мене відповідну вказівку, і я просив би забезпечити її виконання", - сказав Президент.

Володимир Гройсман запевнив, що це доручення буде виконано. "З нашого боку відповідно до Вашого доручення були зняті всі перешкоди", - сказав він.

Віце-прем'єр повідомив, що сьогодні направить спільного листа від Мінрегіону та Міністерства палива та енергетики про те, щоб на місцях розпочинали опалювальний сезон відповідно до температур повітря.

"Ми проводимо зараз низку заходів, які дозволять в умовах обмеженого обсягу газу проходити опалювальний сезон без перешкод. Ваше завдання щодо опалення в оселях буде вчасно виконано. Ми чітко під відповідальність голів обласних адміністрації будемо контролювати цю ситуацію, щоб кожен орган місцевого самоврядування, кожне місто запустилися вчасно, оскільки технічна готовність є", - повідомив Володимир Гройсман.

21.10.2014 | Конкурс соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок»

 Верховинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить конкурс соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок» у номінаціях: інформаційно-просвітницькі матеріали (плакати, буклети, візитки та інше), відеореклама, аудіо реклама. До проведення конкурсу просимо долучитися учнівську та студентську молодь, громадські організації, ЗМІ, громадськість. Кращі роботи будуть представлені в обласному ЦСССДМ конкурсі соціально-рекламних матеріалів.

Заявки на участь в конкурсі приймаються за адресою смт. Верховина, вул.Жаб’євська,48   тел.2-21-98, e-mail: vercccdm@meta.ua до 29.10.2014 р.

 

РЦСССДМ

20.10.2014 | З метою реалізації Програма з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва

 В Україні з 2001 року реалізується Програма заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва. В рамках Програми Мінекономрозвитку спільно з німецьким товариством з міжнародного співробітництва GIZ 28-29 жовтня 2014 року у м. Києві проводять конкурсний відбір претендентів на стажування у Німеччині. Більш детальну інформацію про стажування можна знайти на сайті:www.giz.de/gc21/mp/ua у лінку Програма підготовки менеджерів та www.ge21.de/mp.

Управління економічного

розвитку і торгівлі РДА

 

20.10.2014 | Увага! Кінцевий термін прийому документів до громадської ради 1 листопада

 З метою створення умов для ефективної участі в управлінні державними справами всіх громадян і їх об’єднань, які висловили таке бажання, ініціативна група прийняла рішення про продовження прийому заяв від інститутів громадянського суспільства щодо участі в установчих зборах до 1 листопада 2014 року.

Документи приймаються у відділі з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації, контактний тел.2-19-76,

або надсилаються за адресою:

Верховинська РДА, відділ з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи

смт.Верховина, вул.Франка, 20

чи електронною поштою: vnpol_verhovyna@ukr.net

     Заява подається на бланку інституту громадянського суспільства (далі – ІГС) у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

     До заяви додаються:

- рішення керівника ІГС про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою;

- біографічна довідка делегованого представника ІГС;

- копії документів, що підтверджують легалізацію ІГС.

     У заяві зазначається контактний номер телефону, електронну адресу. Зразки документів розміщені на офіційному веб-сайті у рубриці «Громадська рада»

Прес-службаРДА

 

20.10.2014 | Мобілізованим військовослужбовцям району та членам їх сімей надано матеріальну допомогу

З метою надання матеріальної допомоги мобілізованим військовослужбовцям району та членам їх сімей, в приміщенні районної державної адміністрації відбулося чергове засідання комісії по розподілу коштів цільового фонду для здійснення фінансування заходів щодо мобілізаційної роботи, цивільного захисту населення та заходів з територіальної оборони району, в ході якої було розглянуто ряд питань.

За результатами засідання комісії було вирішено наступне:

1.Рекомендувати ДП «Верховинське лісове господарство» Александрову Олександру Валерійовичу, ДП «Гринявське лісове господарство» Стефанюку Роману Петровичу, Верховинському районному лісгоспу Маковійчуку Юрію Васильовичу виділити по 10 м3 лісу для формувань ДУК «Правий сектор».

2. Виділити Тимчук Катерині Іванівні кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень для вирішення житлово-побутових умов, оскільки чоловік Тимчук Михайло Петрович мобілізований та на даний час знаходиться в зоні АТО (Донецька область).

3. Виділити Ілюк Галині Миколаївні кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень для вирішення житлово-побутових умов, оскільки чоловік Ілюк Андрій Андрійович мобілізований та проходить військову службу в ЗСУ.

4. Виділити сім’ї Герасимової Наталії Іванівни кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень, оскільки чоловік Павлюк Валерій Васильович мобілізований та проходить військову службу в ЗСУ

5. Виділити Якіб’юку Василю Васильовичу кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень для придбання військової амуніції брату Якіб’юку Михайлу Васильовичу, жителю с. Кривопілля, який був мобілізований та проходить військову службу в 24 ОМБР (м. Яворів Львівська область).

6. Повідомити заявника про надання грошової допомоги Бощук Василині Василівні відокремленим підрозділом «Самооборона».

7. Виділити Рубаняку Івану Васильовичу міліціонеру батальйону патрульно-постової служби міліції на лікування кошти в сумі 2 000 (дві тисячі) гривень, який повернувся із зони АТО.   

8. Виділити Потяку Івану Івановичу матеріальну допомогу кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень, оскільки він перебував в зоні АТО і на даний час продовжує службу в спеціальному батальйоні УМВС України в Івано-Франківській області.

9. Виділити Федінчуку Богдану Володимировичу матеріальну допомогу кошти в сумі 2 000(дві тисячі) гривень, оскільки Федінчук Б.В. проходив військову службу в м. Яворів Львівської області, потім був направлений в зону АТО.

10. Матеріали про виділення коштів на закупівлю акумуляторних батарей для автомобіля УРАЛ-43202 Верховинського спортивно-технічного клубу направити на розгляд бюджетної комісії Верховинської районної ради для вирішення питання по суті.

11.Рекомендувати ДП «Верховинське лісове господарство» Александрову Олександру Валерійовичу, ДП «Гринявське лісове господарство» Стефанюку Роману Петровичу, Верховинському районному лісгоспу Маковійчуку Юрію Васильовичу вирішувати питання забезпечення  учасників АТО твердим паливом при наданні останніми документів, що підтверджують участь у АТО.

Координаційна рада з питань оборони та мобілізації, яка функціонує при районній державній адміністрації звертається до небайдужих жителів району,  місцевих депутатів усіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій про переказ благодійних коштів на рахунок районного Цільового Фонду для матеріально-технічного забезпечення  військовослужбовців Верховинського району, які проходять службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях і беруть участь в антитерористичній операції у східних областях України.

 

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

 

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

 

Рахунок № 31513931700056

 

УДКСУ у Верховинському районі

 

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

 

 


Анонси подій

Колегія РДА

28 жовтня 2014 року о 10.00 год. відбудеться засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

Порядок денний колегії

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Актуально

 Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

Рахунок № 31513931700056

УДКСУ у Верховинському районі

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області