20 Вересень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
19.09.2014 | Готова чергова порція гуманітарної допомоги нашим військовим

 У такий важкий час для захисників нашої держави, які забезпечують своїм відважним героїзмом безпеку нашим родинам, сім'ям, потрібна допомога. І саме нашим обов’язком є допомогти тим, хто так потребує її на даний час. Жителі Верховинщини й надалі продовжують допомагати військовим на сході хто чим може.

Небайдужі верховинці зібрали продукти харчування, воду та предмети особистої гігієни та передали громадській організації «Народна самооборона Івано-Франківської області» у Верховинському районі. На даний час чергова порція вже готова до відправки.

Як зазначили у штабі Народної самооборони, всю допомогу у повному обсязі доставлять нашим воякам на схід країни, які зараз там відстоюють цілісність України. В основному, жителі приносять харчові продукти - консерви, тушонки, сало, крупи (гречка, рис), макарони та речі першої необхідності і засоби гігієни.

Крім того, жителі району надають і матеріальну допомогу, яка витрачається на придбання необхідного обладнання, одягу, спальних мішків тощо, а також кошти перераховуються на особисті рахунки військових.

Збір гуманітарної та матеріальної допомоги триває і надалі. Бажаючих долучитися до цієї благодійної справи, просимо звертатися за тел.: 0673787116 – Іван Юряк.

Прес-служба РДА

 

 

19.09.2014 | У райони передали гуманітарну допомогу для переселенців

 Керівник апарату районної державної адміністрації Василь Бровчук взяв участь у засіданні регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, під час якого обговорили ситуацію, яка склалася на даний момент, проблемні питання, що виникають у роботі, та способи їх вирішення.

За інформацією штабу, сьогодні на теренах Івано-Франківської області перебуває 2061 офіційно зареєстрована особа (з них – 750 дітей). В області проживають 803 родини переселенців. Окрім того, близько 4,5 тис. громадян не реєструвалися.

– Та частина переселенців, які не реєструвалися, в більшості або проживають у своїх родичів, або орендують житло за власні кошти. Усі ми розуміємо, що винаймати помешкання наразі дорого, тож люди, які приїхали в область, вже найближчим часом потребуватимуть нашої допомоги, – зауважив присутній на засіданні заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Адамович.

За словами Сергія Васильовича,  нині значна кількість переселенців з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції проживає у літніх таборах, жодним чином непристосованих для перебування у них в холодну пору року. Тож зараз особливо гостро постало питання про поселення цих громадян у приміщення, де є умови для довготривалого проживання.

Учасники засідання домовились про постійну координацію дій та обмін інформацією, а  представники районних штабів отримали гуманітарну допомогу для переселенців.

 

19.09.2014 | Верховинські школярі ярмаркували задля допомоги військовим

У Верховинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів провели благодійний ярмарок задля підтримки військовослужбовців. На ярмарок були виставлені домашня випічка - пиріжки, тістечка, печиво, а також патріотичні сувеніри, зроблені власноруч, солодкі напитки, фрукти з домашнього саду: все пропонували придбати за символічну суму. Виручені кошти, за словами організаторів, підуть на допомогу військовим, які воюють на сході України.

Атмосфера на ярмарку була невимушеною і жвавою. Колоритні купці та продавці створили справжню атмосферу ярмаркового дійства. Скрізь лунав гамір, жарти, школярі у різний спосіб запрошували до свого столу, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Усі учасники отримали неабияке задоволення. А найприємніше те, що захід мав на меті доброчинність. Та й гостей – всіх небайдужих верховинців – було чимало. Неабияке захоплення викликали вироби національних кольорів: синьо-жовті тістечка та прикраси. Щирі українські пісні та вірші у виконанні дітей надали ярмарці колориту, святковості і неповторності.

Ярмарок довів, що не залишилося жодної байдужої душі - всі класи взяли активну участь у заході. Виручені кошти передадуть на потреби військових. І хоча це буде лише невеличкою часточкою того, що їм потрібно, але такі заходи стануть поштовхом для інших небайдужих людей всього району.

Прес-служба РДА

 

 

 

 

 

 

 

 

19.09.2014 | Жителям Івано-Франківщини запропоновано оцінити якість обслуговування у податкових інспекціях в режимі он-лайн

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області проводить опитування щодо якості надання адміністративних послуг Центрами обслуговування платників, діючих при відповідних державних податкових інспекціях. Окрім оцінювання роботи конкретного Центру платники податків мають змогу надати свої пропозиції та зауваження до організації його роботи.

Опитування розміщене на головній сторінці офіційного веб-порталу територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області (http://if.sfs.gov.ua/) за посиланням: http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/163911.html.

ДПІ

19.09.2014 | Право на звернення

 У повсякденному житті перед нами часто постає необхідність звернення до органів влади, підприємств, установ, організацій тощо, з приводу вирішення тих чи інших питань.

Право на звернення є одним з прав громадян України, яке гарантується Конституцією України. Так, у ст. 40 Основного Закону зазначено: «Усі вправі направляти індивідуальні чи колективні письмові звертання або особисто звертатися в органи державної влади, органи місцевого самоврядування та посадовим і службовим особам цих органів, що зобов'язані розглянути звертання і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін».

Практичну реалізацію громадянами України права на звернення регулює Закон України «Про звернення громадян», який забезпечує громадянам України не лише можливість відстоювати свої права і законні інтереси, відновлювати їх у випадку порушення, а й брати участь в поліпшенні роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, організацій незалежно від форм власності.

Районною державною адміністрацією, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом адміністрації.

Відповідно до якого, голова районної державної адміністрації проводить прийом громадян в перший та третій понеділок місяця з 09.00 по 14.00 год., заступник голови районної державної адміністрації – в першу та третю середу місяця з 14.00 год. та керівник апарату райдержадміністрації – в першу та третю п’ятницю місяця з 14.00 год

Прес-служба РДА

 

 

 

 

19.09.2014 | Підвищуючи соціальні стандарти для учасників АТО

 З метою забезпечення підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців, які виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції, стимулювання військовослужбовців в особливо небезпечний час надаємо роз'яснення щодо отримання військовослужбовцями у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, для ведення садівництва, для індивідуального дачного будівництва .

Керуючись статтею 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації (не більше 2,0 га), ведення садівництва (не більше 0,12 га), будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (у селах не більше 0,25 га, в селищах- не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га ), для ведення садівництва (не більше 0,12 га), для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10 га) подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу. Тобто, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту -громадянин звертається до центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів, якщо ж земельна ділянка розташована в межах населеного пункту - до органу місцевого самоврядування за місцем розташування ділянки.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали (викопіювання, схема), на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки та копія паспорта , ідентифікаційного коду.

 

18.09.2014 | Учасники національно-визвольного руху кінця 80-х – початку 90-х років ХХ століття зустрілися за «круглим столом»

 З нагоди відзначення 25-річчя з часу створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову» в центральній районній бібліотеці проведено зустріч за «круглим столом». Участь у заході взяли активісти національно-визвольного руху, священнослужителі, громадські діячі, науковці, молодь.

Розпочали з проведення спільної молитви за тих, кого нині немає в живих. З коротким екскурсом з нагоди відзначення 25-річчя виходу з підпілля греко-католицької церкви виступив отець Михайло Магнич. У своєму виступі він закликав до об’єднання і продовження всіх починань задля побудови вільної демократичної країни.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації Оксана Коломийчук. Оксана Миколаївна зазначила, що громадсько-політична організація Народний Рух України за перебудову об'єднала у своїх рядах найбільш активних громадян, тих, хто підтримував демократичні  реформи в Україні. На хвилі національного відродження вони працювали для відновлення української державності, національної свідомості, політичного та економічного відновлення країни.

Під час круглого столу історичні аспекти діяльності організації та національно-визвольного руху на Верховинщині згадували ті люди, які були на вістрі боротьби за незалежність України: Заслужений юрист України, професор кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат юридичних наук, доцент, крайовий отаман Українського козацтва, генерал-хорунжий Михайло Ославський; заступник керуючого справами районної ради, голова районного товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка, Заслужений журналіст України, лауреат премії імені Марійки Підгірянки в галузі літератури і мистецтва Василь Нагірняк; письменник, лауреат премій імені Марії Підгірянки, Володимира Сосюри, Дмитра Загула та Міжнародної премії імені Б.-Н. Лепкого Орест Князький; активний член Народного Руху України в районі Ігор Пицко; активіст, ветеран УПА Юрій Лобода; краєзнавць, вчитель географії, старший науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Гуцульщини Юрій Кречуняк; керівник Народного Руху України, заступник голови селищної ради Оксана Чубатько. У своїх виступах учасники розповіли про роботу у напрямі національно-патріотичного виховання вкінці 80-х – початок 90-х років ХХ століття, до якої значних зусиль доклало товариство української мови, яке згодом було перетворено в товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка. Було зазначено, що майбутнє України – за активною молоддю. Саме вони сьогодні будують нову Україну.

З нагоди 25-річниці зі створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову» Ігор Пицко та Лідія Янушевська – активісти Народного Руху – нагороджені грамотами облдержадміністрації.

Також голова Народного Руху в районі Оксана Чубатько вручила для районної бібліотеки 7 томів про діяльність Пророка української землі – В’ячеслава Чорновола.

Завершив захід отець Роман Болехівський, який підсумовуючи вкотре зазначив на необхідності відновлення української державності, національної свідомості. А все це стане можливим завдяки спільним зусиллям церкви, влади та громади. 

Після «круглого столу» учасники побували в музеї-садибі ім.М.Грушевського в с.Криворівня, де екскурсію виставкою, присвяченою 100-річчю Першої світової війни, провів старший науковий співробітник відділення «Філія Гуцульщина» Ярослав Зеленчук.

Прес-служба РДА

 

 

 

 

 

 

 

 

18.09.2014 | Привітали рятівників району

 Згідно з указом Президента України, 17 вересня в Україні встановлено професійне свято – День рятівника.

Професійними діями рятувальників визволяються з біди тисячі людей, рятується найцінніше що є у нас, - життя. Безмежна вдячність людей, - це найвища оцінка  благородної праці рятівника. Успішно ліквідовані пожежі, наслідки аварій та стихійних лих, попередження різного роду надзвичайних ситуацій, забезпечення безпечної життєдіяльності населення – найкраще підтвердження вагомого внеску рятувальників у розвиток та зміцнення Української держави.

Приклади відваги та рішучості, проявлені під час виконання службових обов’язків, наочно свідчать про те, що в одностроях Верховинського відділення ГУ ДСНС об’єднані сильні духом, загартовані часом і випробуваннями люди.

Масштабність та багатогранність завдань щодо протидії сучасним природним викликам вимагають висококваліфікованої професійної, технічно оснащеної, мобільної державної системи цивільного захисту.

Найголовніший обов’язок рятівника Верховинщини– бути справжнім щитом на сторожі безпеки населення й територій у боротьбі із стихіями та наслідками людської недбалості. Від імені голови райдержадміністрації Ярослава Скуматчука, керівник апарату райдержадміністрації Василь Бровчук привітав особовий склад Верховинського відділення ГУ ДСНС та вручив  грамоти кращим рятівникам району.

Прес-служба РДА

18.09.2014 | Пам’ять про жертв фашизму не згасне…

 День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

У 2014 році у Києві на офіційних заходах з нагоди річниці Перемоги над нацистською Німеччиною вперше було вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні – Червоний мак.

[В 9 травня з'явився новий символ] Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. 

Графічне втілення-алюзія (з одного боку – червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі) передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих.

Червоний мак – водночас є символом європейським та українським. Історично червоний мак є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

В українській традиції, зокрема у народних піснях та переказах, маки є символом пам’яті за полеглими у бою і зацвітають там, де пролилася козацька кров.

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають понад 8 мільйонів осіб.

Війна прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року – разом із першими німецькими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.

Незважаючи на те, що Україна належала до східноєвропейського театру війни, українці воювали по всьому світу. Український слід залишився на полях головних битв на інших фронтах Другої світової війни: Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія. Українці були мобілізовані або долучилися добровільно до більшості головних світових армій, що протистояли фашизму.

Не менш як 100 тисяч українців в складі Війська Польського стали на боротьбу із нацизмом у вересні 1939 року і не менше 8 тисяч з них загинуло. Найбільше українських солдат (до  6 мільйонів) нараховувала Червона армія, близько 130 тисяч перебували в арміях Великої Британії, Франції, Канади та США.

Отже, у роки Другої світової війни  з гітлерівською Німеччиною та її союзниками воювали близько 7 мільйонів українців, їх внесок у перемогу над фашизмом був одним із визначальних.

 

За матеріалами Українського інституту

національної пам’яті

 

18.09.2014 | Про отримання студентами документів, що дають право на відстрочку від призову на строкову військову службу

 Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

 Міністерство освіти і науки вважає за можливе видавати документи, що підтверджують право на відстрочку також студентам вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей, які були тимчасово допущені до навчання у ВНЗ інших регіонів України, згідно з вимогами розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2014 р. №785-р «Деякі питання організації 2014/15 навчального року в навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях».

 Зазначимо, що відповідно до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються, крім іншого, у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня (Лист МОН № 1/9-454 від 09.09.2014).


Анонси подій

Колегія РДА

 Засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Актуально

 Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

Рахунок № 31513931700056

УДКСУ у Верховинському районі

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області