23 жовтень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
23.10.2014 | Оголошується набір на участь у міжнародному семінарі «Практичні аспекти залучення інвестицій і супровід інвестиційних проектів»

 У рамках проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні», що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та департаментом міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013, оголошує набір представників малих і середніх підприємств та представників органів місцевої влади на участь у міжнародному семінарі «Практичні аспекти залучення інвестицій і супровід інвестиційних проектів».

Проект має на меті зміцнення соціального та економічного розвитку в Карпатському регіоні шляхом сприяння співпраці між малими та середніми підприємствами для вирішення інвестиційних проблем у регіоні, створення сприятливого інвестиційного клімату в межах прикордонного регіону України і Румунії, покращення його іміджу через транскордонне співробітництво.

Теми семінару:

1.              Інноваційний та інвестиційний розвиток територій.

2.              Шляхи залучення інвестицій та пріоритетні напрямки інвестування.

3.              Співпраця з інвестором.

4.              Підготовка інвестиційних проектів.

Термін проведення семінару: 20-23 листопада 2014 року.

Місце проведення семінару: м. Яремче, Івано-Франківська область, Україна

До участі в семінарі запрошуються:

Представники малих і середніх підприємств; представники органів місцевої влади.

Цільова територія Карпатського регіону, з якої запрошуються учасники:

Івано-Франківська область, повіт Марамуреш

Витрати:

Організатори забезпечують навчальні матеріали, проживання та харчування учасників семінару.

Для участі в семінарі необхідно подати заповнену анкету з позначкою «Заявка на участь в семінарі» вказавши наступні дані: назва підприємства (організації); ім’я та прізвище учасника (на українській та англійській мовах); посада учасника; адреса підприємства (організації); електронна пошта та  номер телефону учасника.

Кількість учасників семінару обмежена, тому Вам буде надіслане офіційне підтвердження про зарахування до участі у семінарі. Інформацію необхідно подати в письмовій формі до 01 листопада 2014 року на адресу: verekonom@ukr.net або за тел.номером 2-19-46

Управління економічного розвитку

 і торгівлі райдержадміністрації

 

23.10.2014 | Час проходження військової служби у зоні АТО зараховуватиметься до стажу державної служби на пільгових умовах

 Час проходження військової служби, протягом якого військовослужбовець брав участь в антитерористичній операції в особливий період, віднині буде зараховуватися до стажу державної служби на пільгових умовах. Зокрема, один місяць стажу зараховуватиметься за три, тобто у трикратному розмірі. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів України, внісши зміни до пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби.

У червні цього року внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», згідно з якими час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Крім того, вона підкреслила, що така норма вже передбачена порядком обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей. Проаналізувавши цей порядок, та з метою недопущення звуження прав учасників АТО, був прийнятий механізм зарахування часу проходження ними військової служби до стажу державної служби на пільгових умовах.

23.10.2014 | Належна підготовка до виборів – основне питання сьогодення

 Керівник апарату районної державної адміністрації Василь Бровчук здійснив робочі виїзди в населені пункти району з метою проведення  перевірки стану готовності до виборів та матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць, що розташовані на території району. Під час виїздів оглянуто стан приміщень та їх укомплектованість необхідним обладнанням, відповідно до законодавства.

Голова районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук дав доручення  вжити усіх заходів для того, щоб виборчі дільниці були забезпечені усім необхідним: приміщенням, скриньками, державними прапорами, вогнегасниками, тощо.

Зокрема, райдержадміністрацією акцентується увага  на наступних питаннях: дотримання правил протипожежної безпеки, телефонізації усіх виборчих дільниць району,  забезпечення громадського порядку.

Прес-служба РДА

23.10.2014 | Книжкові мости єднають серця

 За ініціативи департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації, і зметою привернення уваги громадськості та ЗМІ до ідеї національної єдності держави і вирішення проблем українських бібліотек на сході України з 23 вересня по 23 жовтня 2014 року в Івано-Франківській області проводилась благодійно-просвітницька акція «Книжкові мости єднають серця». Зміст  акції  полягає  в  допомозі    у  наповненні  книжкових  фондів  бібліотек  Східної  України    сучасною  україномовною   книжковою  продукцією. У   примноження  загальнодоступних  книжкових  скарбниць  на  Сході  України зробили  свій внесок  і  бібліотеки   Верховинщини, подарувавши книги наукової, історичної, етнографічної, краєзнавчої тематики, збірки поезій та творів, зокрема, енциклопедії  «Великі  українці»,  «Видатні  постаті України»,  «Славетні  гетьмани України», «Сучасний тлумачний словник української мови»; книги місцевих авторів: заслуженого журналіста України Василя Нагірняка «Орфей Собору Нації», збірки поезій  - письменника, поета, лауреата літературно-мистецької премії ім. М. Підгірянки, В. Сосюри, Д. Загула, С. Воробкевича, Міжнародної літературної премії імені Б.-Н. Лепкого Ореста Князького та журналіста, поетеси, лауреата літературної премії імені В. Стефаника Анни Космач.

Велика кількість дитячої літератури українською мовою була передана спеціально для читачів шкільного та дошкільного молодшого віку, яка стане надійним помічником у підготовці до шкільних занять та добрим порадником у змістовному проведенні дозвілля,  зокрема «Українська література. Хрестоматія для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання - 2015р.», «Новий довідник історії України», «Кобзар для дітей»; маленькі читачі зможуть  ознайомитися із серією книг «Чарівна країна казок» видавництва «Фоліо», в яку входять класичні та сучасні ілюстровані казки українських та зарубіжних авторів: «Веселий трамвайчик», «Кіт у чоботях», «Спляча красуня», «Гуси-лебеді», «Пірати», «Рицарі» та ін. 

Сподіваємось, що дана література підтримає моральний та патріотичний дух читачів Східної України  у цей  нелегкий для держави час і сприятиме зацікавленості до книг українських авторів.

 

Відділ культури і мистецтв

 райдержадміністрації

23.10.2014 | Небезпека виникнення пожеж на об’єктах, які будуть задіяні під час підготовки та проведення позачергових виборів

 Переважна кількість виборчих дільниць розміщена в приміщеннях сільських клубів, загальноосвітніх шкіл, сільських радах та інших аналогічних за призначенням об’єктах.

Верховинський районний відділ ГУ ДСНС у Івано-Франківській області нагадує правила безпеки, яких слід дотримуватися під час підготовки та проведення позачергових виборів:

1. Виборча дільниця забезпечується не менш як двома сертифікованими вогнегасниками.

2.Члени виборчих комісій проходять інструктажі про дотримання правил пожежної безпеки.

3.Прилади опалення повинні відповідати вимогам протипожежних норм.

4. Електромережа випробовується на опір ізоляції.

5. Забороняється використання саморобних електронагрівальних приладів.

6. Не задіяні під час виборів приміщення повинні бути зачиненими.

7. Біля телефонних апаратів встановлюються таблички з номером виклику підрозділів пожежної охорони.

8.На кожну дільницю розробляється план евакуації на випадок виникнення пожежі та інструкції про дотримання вимог пожежної безпеки.

9. Приміщення виборчих дільниць повинні мати не менше двох евакуаційних виходів, шляхи евакуації вказані написом «ВИХІД». Евакуаційні виходи повинні бути вільними.

10.На кожній виборчій дільниці наказом визначається особа, відповідальна  за дотримання протипожежного режиму.

11.Забороняється використовувати відкритий вогонь (свічки, гасові лампи тощо). Виборчі дільниці на період підготовки та проведення виборів забезпечуються електричними ліхтарями.

23.10.2014 | Дохід фізичної особи від здачі в оренду майна не оподатковується військовим збором

     Відповідно до норм Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Оскільки,  дохід за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі не підтверджується актами виконаних робіт, така сума не є об’єктом оподаткування військовим збором. Детальне роз’яснення з цього питання міститься у Загальнодоступному інформаційному ресурсі ДФС України (категорія 132.02).

22.10.2014 | «Просвітлої дороги свічка чорна» - під такою назвою проведено історико-просвітницьку годину
       З метою відзначення 25-ї річниці створення історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені В.Стуса у Верховинській школі-інтернат проведено тематичну історико-просвітницьку годину на тему: «Просвітлої дороги свічка чорна». Вчитель історії Наталя Адольфівна Кошелюк ознайомила учнів 10-11 класів з діяльністю Міжнародного та українського історико-просвітницького, правозахисного та благодійного товариства «Меморіал», які займаються збереженням пам'яті щодо політичних репресій у XX сторіччі. Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса утворене в 1989 році. Очолює його Лесь Танюк.
      Як зазначила Наталя Адольфівна, у товариство входили люди, яким була небайдужа доля Батьківщини і які готові були віддати за неї свої життя. Одним із них був Василь Стус. За власні переконання в необхідності української культурної автономії творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою, а сам поет був на 12 років позбавлений волі. У вересні 1965 року під час прем'єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» в Києві Василь Стус взяв участь в акції протесту. Він закликав тогочасних керівників і населення столиці засудити арешти української інтелігенції. За участь у цій акції його відрахували з аспірантури.
Як добре те, що смерті не боюсь я
і не питаю, чи тяжкий мій хрест.
Що вам, богове, низько не клонюся
в передчутті недовідомих верств.

      Українське товариство «Меморіал», назване іменем В.Стуса у квітні 1991 року, продовжило роботу щодо відновлення історичної правди та вшанування пам'яті жертв політичних репресій тоталітарних режимів. Завдяки наполегливості членів «Меморіалу» було прийнято Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».

     За сприяння «Меморіалу» знято фільми й телевізійні передачі: «Голод-33», «33-й, свідчення очевидців», «Ой, горе, горе…», «Я єсть народ…», «Крик», «Доля поета» про Івана Світличного, цикл фільмів про Соловки, цикл з 12 телефільмів про репресованих письменників, про УПА тощо.

      Під час тематичної години проведено історичні паралелі з подіями сьогодення. Адже українську льотчицю Надію Савченко також можна вважати політв’язнем. Таким чином, школярі чимало дізналися про діяльність Українського товариства «Меморіал» та проаналізували роль організації у збереженні пам'яті про політичні репресії.

Прес-служба РДА

 

22.10.2014 | Управління праці та соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації інформує

 Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Постановою КМУ № 509 від 01 жовтня 2014 року затверджено Порядок оформлення і видачі довідок про взяття на облік особи, яка переміщується та передбачено створення та ведення Єдиної інформаційної бази даних взятих на облік таких осіб. Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Постановою КМУ № 505від 01 жовтня 2014 року, яка набрала чинності з 7 жовтня 2014 року, передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, переміщеним особам, які обліковані органами соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням та виплачуватиметься по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Грошова допомога є цільовою і призначена для покриття витрат на проживання сім’ї, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Вона надається у таких розмірах:

-                 для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу;  

-                 для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (розмір грошової допомоги для працездатних членів сім’ї протягом періоду призначення може бути зменшений*).

Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2400 гривень.

  Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: смт.Верховина, вул. Франка,21, або по телефону:  2-11-98 або 2-22-61.

 

Перший заступник

начальника управління                                                            Я.Маротчак

21.10.2014 | Переселенцям зі східних областей виплачуватимуть адресну допомогу

 Цього місяця  прийнято відповідну постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України, тобто так званим вимушеним переселенцям.

Допомога виплачуватиметься у визначених розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди і діти) – 884 гривні  на одну особу, для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу. Загальна допомога на сім’ю буде розраховуватися, як сума розмірів допомоги на  кожного члена сім’ї, але не може перевищувати 2400 гривень. Для того, щоб отримати матеріальну допомогу, людина має бути взятою на облік, а така робота проводитиметься органами соціального захисту.

Управління праці та соціального

захисту населення РДА

21.10.2014 | До уваги абітурієнтів Верховинщини!

 У 2015 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови стане обов'язковим для всіх випускників загальноосвітніх шкіл, а результат тестування за дванадцятибальною шкалою зараховуватимуться як результат державної підсумкової атестації.

У жовтні 2014 року Міністерство освіти і науки України видало низку наказів, які унормовують проведення ЗНО та державної підсумкової атестації в 2015 році.

 Зокрема запроваджуються дворівневі тести з української мови і літератури, а також математики (базовий та поглиблений рівні). ЗНО з української мови і літератури стає обов'язковим для всіх випускників, проте в атестат як результат державної підсумкової атестації вноситимуть оцінку лише з української мови.

 У тесті з математики, який також буде дворівневим, абітурієнти повинні будуть розв'язати задачі на бланку "Б".

 Розмежування тестів аргументоване спеціалізацією майбутніх абітурієнтів, тобто майбутній бухгалтер складатиме лише першу частину тесту, а майбутній математик розв'язуватиме завдання повністю.

 Із переліку предметів ЗНО зникли всесвітня історія та світова література. Ці два предмети - тільки зайві видатки. Учень, який добре розуміється в історії України і мислить критично, у змозі самостійно орієнтуватись у всесвітній історії.

 Календарний план підготовки та проведення ЗНО буде оприлюднено пізніше, однак відомо, що тестування пройде у квітні-липні 2015 року. Абітурієнти матимуть змогу пройти максимально чотири тестування, однак подавати документи можна в необмежену кількість вищих навчальних закладів.

 Одне з найістотніших нововведень, що заслуговує на увагу: вступ у 2015 році здійснюватиметься тільки за сертифікатами 2015 року.

 Випускники шкіл, які найкраще здадуть ЗНО-2015, отримають призи в рамках Всеукраїнського турніру юних інтелектуалів "Любіть Україну".

 Потенційні абітурієнти, оплативши 89 гривень, можуть взяти участь у пробному ЗНО-2015. Для цього потрібно зареєструватися на сайті ІФРЦОЯО із 1 листопада до 15 грудня 2015 року.

Прес-служба РДА


Анонси подій

Колегія РДА

28 жовтня 2014 року о 10.00 год. відбудеться засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

Порядок денний колегії

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Актуально

 Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

Рахунок № 31513931700056

УДКСУ у Верховинському районі

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області