24 Квітень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

   Ви знаходитесь на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації.

Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

(Використання матеріалів, які опубліковано на даному сайті, дозволяється при умові вказування посилання на офіційний веб-сайт Верховинської районної державної адміністрації).Новини
24.04.2014 | Порядок надання путівок в оздоровчі заклади

Інформуємо, що згідно Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", до пільгових категорій відносяться:

 - діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування (наявність єдиного квитка);

 - діти-інваліди (наявність відповідного посвідчення);

 - діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей);

 - діти з малозабезпечених сімей (які офіційно отримують державну допомогу малозабезпеченим сім’ям  в управлінні праці та соціального захисту населення);

 - обдаровані та талановиті діти (грамоти районного, обласного та всеукраїнського і міжнародного рівнів, відмінники навчання);

 - діти, які перебувають на диспансерному обліку (наявність відповідної медичної довідки).

Перелік документів, які необхідно надати для отримання послуги:

- заява батьків про оздоровлення дитини;

- ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

- ксерокопії документів, що підтверджують належність до відповідної категорії сім’ї або дитини.

          Заяву на відпочинок та оздоровлення дитини можна написати щодня (окрім суботи та неділі) з 09.00 до 18.00 год. у відділі  сім’ї, молоді та спорту управління освіти сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації за адресою: селище Верховина, вул.Франка,20 тел. 2-13-34.

Начальник відділу сім’ї, молоді

та спорту РДА                                             В.Ящук

24.04.2014 | «Здорові діти-щасливі батьки»

 

Турбота про оздоровлення дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. З найважливіших стратегічних завдань всіх гілок влади в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок.  Управління освіти,сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації має можливість допомогти дітям пільгових категорій оздоровитись в літній період 2014 року.

З метою організації змістовного відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2014 року формуються групи дітей щодо направлення в порядку черги в літні оздоровчі табори району, області та України, ДП «УДЦ «Молода Гвардія» за бюджетними (безкоштовними) путівками та путівками, які частково фінансуються з бюджету.

Начальник відділу сім’ї, молоді

та спорту РДА                                             В.Ящук

24.04.2014 | Петро Шекерик-Доників - громадсько-політичний діяч, етнограф, письменник, військовик

 23 квітня в залі засідань районної державної адміністрації відбулася регіональна науково-практична конференція, присвячена 125-ої річниці від Дня народження Петра Шекерика – Доникового, на тему: «Видатний український дослідник, письменник і громадський діяч Петро Шекерик-Доників та його етнографічний твір про Гуцульщину «Дідо Иванчік».

Учасників конференції привітав голова районної ради Іван Маківничук та вручив Подяку районної ради «За особистий вклад у розвиток музейної справи та примноження культурної спадщини на теренах Гуцульщини, з нагоди відзначення 125-ої річниці від Дня народження Петра Шекерика-Доникового» Гаврищуку Василю Івановичу та Гаврищуку Івану Васильовичу - засновникам музею-кімнати Петра Шекерика-Доникового у с. Голови.

Також, з вітальним словом виступили: керівник апарату районної державної адміністрації Василь Бровчук та заступник голови Верховинської селищної ради Оксана Чубатько.

 Після, роботу конференції продовжив Петро Шкрібляк, завідувач відділення «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ МОН України з доповіддю на тему: «Петро Шекерик-Доників видатний суспільно-громадський діяч України».

 Іван Зеленчук, старший науковий співробітник відділення «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ МОН України, кандидат наук фізико-математичних наук розповів учасникам конференції про «Спогади жительки села Голови Марії Шкрібляк про родину Петра Шекерика-Доникового».

Дмитро Ватаманюк, голова Всеукраїнського об'єднання товариства «Гуцульщина» ознайомив присутніх із діяльністю даного товариства щодо пошуків і видання праць Петра Шекерика-Доникового.

Продовжуючи засідання конференції, Михайло Нечай, голова районної організації товариства «Гуцульщина», директор НПП «Верховинський», у своєму виступі розкрив  тему: «Вивчення досвіду Петра Шекерика-Доникового ведення сільського господарства в гірських умовах Гуцульщини та його впровадження в практику с/г виробництва на Верховинщині в сучасних умовах»;

Ярослав Зеленчук, старший науковий співробітник відділення «Філія» Гуцульщина» ННДІУВІ МОН України, кандидат історичних наук представив увазі учасникам конференції  виставку: «Фотолітопис життя і діяльності Петра Шекерика-Доникового». Після, учасниками конференції прийнято ряд  рекомендацій, відповідно яких відділ з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи апарату районної державної адміністрації розробить заходи по їх реалізації.

 

Прес-службаРДА

 

24.04.2014 | Усі ветерани війни та жертви нацистських переслідувань до Дня Перемоги отримають разову грошову допомогу

 Усі ветерани війни та жертви нацистських переслідувань до Дня Перемоги отримають разову грошову допомогу. Вона зросте в середньому на 7% порівняно з минулим роком.

 Такі виплати, зокрема, будуть проведені:

інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: інвалідам I групи – 2575 грн. (проти 2415 грн.), інвалідам II групи – 2250 грн. (проти 2110 грн.), інвалідам III групи – 2020 грн. (проти 1895 грн.);

учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 795 грн. (проти 745 грн.);

членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге, – 400 грн. (проти 375 грн.);

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 145 грн. (проти 135 грн.)

Кошти на реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від   16 квітня 2014 року № 102 передбачено в Державному бюджеті на 2014 рік.

 

23.04.2014 | До кінця квітня в усіх населених пунктах області створять структури громадської організації «Народне ополчення Прикарпаття»

 На установчій конференції зі створення Громадської організації «Народне ополчення Прикарпаття» голова облдержадміністрації Андрій Троценко зачитав звернення Ради оборони області до жителів Івано-Франківщини та закликав взяти активну участь у формуванні структур Народного ополчення, щоб спільними зусиллями за потреби забезпечити громадський порядок та оборону.

«Мешканці Прикарпаття завжди виступали за вільну, сильну та єдину Україну, за гідне і мирне життя, та не хочуть допустити кривавого сценарію, який на сьогодні вже відбувся в Криму та відбувається на території східних областей України, - зазначив голова облдержадміністрації Андрій Троценко. - Уже понад місяць на Прикарпатті діє Рада оборони області, створено громадську організацію «Народне ополчення Прикарпаття» та відповідно до чинного законодавства розроблено її Статут. Ним передбачається можливість на добровільних засадах об’єднати усіх громадян області, які готові захистити територіальну цілісність, суверенітет нашої Вітчизни та забезпечити порядок на її теренах».

До кінця квітня керівники місцевих органів виконавчої та представницької влади повинні скликати загальні збори громадян за місцем їх проживання з метою залучення до оборонної роботи та створення у кожному населеному пункті структур Народного ополчення.

Також керівник виконавчої влади області закликав до співпраці всі громадські організації Прикарпаття, особливо правоохоронного та оборонного спрямування.

23.04.2014 | До відома жителів Верховинського району!

 Прокуратура Верховинського району повідомляє, що 25 квітня 2014 року з 14.00 год. по 17.00 год. в приміщенні прокуратури Верховинського району буде проведено прийом громадян першим заступником прокурора Івано-Франківської області Торованином В.Д.

Прокуратура Верховинського району

23.04.2014 | До відома жителів Верховинського району!

 Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області повідомляє, що 25 квітня 2014 року з 11.00 год. до 13.00 год. в приміщенні відділу Державної виконавчої служби Верховинського районного управління юстиції буде проведено особистий прийом громадян за участю керівництв а управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

Запис на прийом проводиться до 24.04 2014 року за тел. 2-11-42.

Верховинське районне

управління юстиції

23.04.2014 | Вшанували громадсько-політичного діяча, етнографа, самобутнього письменника Гуцульщини Петра Шекерика-Доникового

 «Він був  людиною талановитою, якщо не геніальною»

    С.Вінценз

 

Відповідно до виконання Програми культурно-мистецьких заходів у 2014 році  22 квітня 2014 року в приміщенні Будинку культури села Голови організовано та проведено культурно-мистецький та науково-просвітницький захід з нагоди  відзначення 125-ї річниці від дня народження громадського діяча, письменника, самодіяльного актора, уродженця с.Голови, довготривалого війта Жаб’євської гміни Петра Шекерика-Доникового. В урочистостях взяли участь голова районної ради Іван Маківничук, керівник апарату райдержадміністрації Василь Бровчук, начальник відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Мирослава Корнелюк, голова районного товариства «Гуцульщина»,  директор НПП «Верховинський» Михайло Нечай, сільський голова Василь Костюк, працівники установ культури району  та громадськість  сіл Перехресне, Красноїлля, Чорна Річка, Шкірівський Грунь та Голови.

Захід розпочали з  перерізання символічної  стрічки, освячення кімнати - музею та поминальної панахиди, яку провів настоятель храму пророка Іллі  с. Голови о.Юрій Атаманюк. Далі всі присутні були запрошенні до глядацької зали Будинку культури, де Мирослава Мирославівна розповіла про життєвий та творчий шлях Петра Шекерика-Доникового, про  літературний шедевр «Дідо Иванчік», написаний репресованим письменником, привітала всіх учасників науково-практичної конференції, присвяченої ювілейній даті та запросила на сцену голову районної ради Івана Маківничука, який у своєму виступі розповів про родинні стосунки з видатним письменником Гуцульщини та подарував до музею книги і журнали. Зі словами вітання та врученням подарунків до музейного фонду виступили керівник апарату райдержадміністрації Василь Бровчук, голова районного товариства «Гуцульщина» Михайло Нечай  та Ганна Паньків.

Далі участь у  конференції  під назвою «Видатний український дослідник, письменник і громадський діяч Петро Шекерик-Доників та його етнографічний твір про Гуцульщину «Дідо Иванчік»» взяли  наукові співробітники філії «Гуцульщина» національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії МОН України  Петро Шкрібляк, Іван Зеленчук, Ярослав Зеленчук. Про  створення Голівського музею і біографічну довідку П.Шекерика-Доникового  розповів ініціатор створення музею, вчитель історії  Голівської ЗОШ Василь Гаврищук. Про участь   видатного уродженця с. Голови в гуцульському театрі Г.Хоткевича доповів керівник народного аматорського театру Г.Хоткевича  Будинку культури с.Красноїлля Володимир Сінітович.

 У культурно-мистецькому  заході взяли участь аматори народної творчості Будинків культури сіл Голови, Красноїлля, клубів сіл Чорна Річка та Шкірівський Грунь. Учасники  Гуцульського театру представили глядачам уривки  із п’єси «Верховинці», також на сцені звучали гуцульські співанки, вірші про село Голови та в’язанка гуцульських мелодій у виконанні троїстих музик.  На завершення заходу виступив сільський голова Василь Костюк, який подякував усім за організацію проведення тематичного заходу з нагоди відзначення 125-ї річниці від дня народження громадського діяча Гуцульщини  П.Шекерика-Доникового.

Завідувач РОМЦ                                             Ю. Максим’юк

 

 

 

 

23.04.2014 | Проведено виставку – презентацію учнівських творчих робіт образотворчого мистецтва

 Малюнок - це не те, що бачить сам художник,

а те, що, на його думку, мають бачити всі інші.

Едгар Дега

З метою популяризації різноманітних талантів школярів на базі історико- краєзнавчого музею «Гуцульщина» відбулася виставка – презентація учнівських творчих робіт образотворчого мистецтва Верховинської дитячої школи мистецтв. Даний захід проведено за ініціативи викладача образотворчого мистецтва Оксани Рибчук.

Розпочався захід запалюванням свічки дитячої творчості, яку запалила начальник відділу культури і мистецтв районної державної адміністрації Мирослава Корнелюк. Відвідувачі виставки були приємно вражені від побаченого, зокрема, на виставці представлені декоративні роботи, роботи із графічним оформленням, розписи по тканині, скульптурки на фоні декоративних пейзажів, двосторонні роботи на дереві тощо Савчука Василя, Ванджурак Галини, Рибенчук Юхима, Тупичака Степана, Гаврелюк Кароліни, Рибарюка Богдана, Несторук Ольги, Гуцинюка Василя, Медвійчук Юлії, Тьоміної Анастасії. Їхні роботи символізували культуру, традиції та звичаї гуцульського краю, увага акцентувалася на Великодній тематиці. На завершення заходу Мирослава Мирославівна подякувала усім присутнім за участь, учням та викладачу - за змістовно проведену презентацію, побажала натхнення та творчих успіхів. Відвідувачі заходу подякували молодим художникам словами  вдячності, щирими, теплими оплесками та позитивним записом у книзі відгуків.

 

Директор Верховинської ДШМ                                           М.Ілійчук

 

 

 

 

23.04.2014 | Арсеній Яценюк доручив Уряду вжити заходи для стабілізації ситуації на ринку лікарських препаратів та здешевлення ліків

 Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 23 квітня, доручив вжити заходів для стабілізації ситуації на ринку лікарських препаратів.

Він повідомив, що на засіданні Кабінет Міністрів розгляне три проекти постанов, які стосуються цього питання.

Глава Уряду зазначив, що 22 квітня Уряд провів нараду із виробниками та імпортерами ліків, галузевими асоціаціями та асоціаціями, які представляють пацієнтів.

Загальний обсяг ринку в Україні медичних препаратів і лікарських виробів, зазначив він, – 4,3 млрд. доларів: «Українці витрачають 50 млрд. грн. на закупівлю медичних препаратів».

Арсеній Яценюк нагадав, що Парламент ухвалив запропонований Кабінетом Міністрів закон про зниження ПДВ на лікарські засоби з 20% до 7 % і встановлення єдиної ставки ПДВ. Глава Уряду повідомив, що вчора звернувся до Державної митної служби невідкладно розмитнити всі лікарські засоби, які перебувають на митниці.

Ще одне питання порядку денного Уряду, як повідомив Арсеній Яценюк, стосується прозорості тендерів у фармакологічній галузі. Він наголосив, що Міністерство охорони здоров’я оголосило тендери на загальну суму 2,2 млрд. грн. на закупівлю лікарських засобів і медичних препаратів: «У минулому році з 2,2 млрд. грн. всього лише п’ять компаній отримали майже 80% від цієї суми. Тому вимагаю, щоб в поточному році були проведені прозорі тендери. Конкуренція, мета якої полягає тільки в одному – найнижча ціна на медичні препарати».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності виконання постанови про врегулювання цін на медичні препарати. Він зазначив, що курс національної валюти за останні два місяці зріс на 20%, в той час як ціни на ліки зросли набагато більше, подекуди на 60%: «Звертаюсь до всіх, хто реалізує медичні вироби і лікарські засоби - щоб не було «кому війна, а кому мати рідна». Якщо курс зріс на 20%, то це означає 20%, а не на 120%».

Глава Уряду доручив Міністерству охорони здоров’я проконтролювати це питання, а Міністерству економічного розвитку і торгівлі через Державну інспекцію з контролю за цінами - виконання постанови про державне врегулювання цін на медичні препарати.

«Я за те, щоб всі заробляли, тільки я проти того, щоб в цій надскладній ситуації заробляли через спекуляцію на людському житті і людських проблемах. Зараз такий час, коли всі повинні підтримувати одне одного. І ця підтримка полягає в чесності, відвертості і прозорості та співчутті один до одного», - додав Арсеній Яценюк.

Глава Уряду звернувся до Міністра охорони здоров’я провести перевірку щодо реалізації медичних препаратів у лікарнях і медичних установах: «Часто буває так, що головний лікар є і власником аптеки в цій лікарні, і він же ставить ціну на медичні препарати на 30-40% вищу. Це недобре, коли фактично керівники використовують своє адміністративне становище і роблять бізнес замість того, щоб лікувати хворих».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності провести консультації із європейськими партнерами щодо системи компенсацій за придбані ліки та розширення цієї програми в рамках загальної реформи медичної галузі.

Глава Уряду зазначив, що проекти постанов, які є на порядку денному засідання, «дадуть можливість людям купувати дешевші і якісніші ліки»: «Щоб ми рухались тим шляхом, аби в Україні сформувати нову систему охорони здоров’я».


Анонси подій

Колегія РДА

Засідання колегії районної державної адміністрації

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Оголошення

Відкрито рахунок для фінансування заходів з мобілізаційної роботи

Реквізити рахунку:

Рахунок № 31513931700001

Отримувач: ГУК в Ів.-Франк.об./Ів.-Франк.о/50110000

ЄДРПОУ: 37951998

МФО: 836014

Банк: ГУДКСУ в Івано-Франківській області

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

Звіт

Урядовий звіт про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» 

Анкета щодо електронної готовності України

Анкета щодо електронної готовності України

Декларування доходів громадян

 

НПП Верховинський

 

Портал управління знаннями

 

Pегіональний комітет з економічних реформ

До уваги підприємств, установ, організацій!

 З метою забезпечення оперативного реагування на факти незаконного втручання у діяльність підприємств, установ, організацій з боку контролюючих та правоохоронних органів в Івано-Франківській міжрайонній прокуратурі у продовж робочих днів з 09.00 до 18.00 год. діє телефон гарячої лінії, номер телефону (0342)55-64-97


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області