25 січень 2015
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
23.01.2015 | Індекс споживчих цін у грудні 2014 року

news-image       За даними Державної служби статистики, індекс споживчих цін (ІСЦ) у грудні 2014р. в Україні склав 103%, за рік у цілому – 124,9% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя). В області у грудні 2014р. індекс споживчих цін становив 102,7%, за 2014 рік – 125%.

       Приріст споживчих цін у грудні 2014р. зафіксовано в усіх регіонах: від 2,3–2,8% у Чернівецькій, Вінницькій, Дніпропетровській, Херсонській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Запорізькій, Харківській до 2,9–3,6% у Одеській, Сумській, Черкаській, Житомирській, Луганській, Тернопільській, Чернігівській Рівненській, Донецькій, м.Києві, Кіровоградській та Львівській областях.

 

Головне управління статистики

в Івано-Франківській області

23.01.2015 | Арсеній Яценюк доручив подвоїти кількість патрулів на вулицях всіх регіонів країни

news-image       Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову прийняти рішення щодо збільшення вдвічі кількості патрулів по Україні. Про це він заявив у п’ятницю, 23 січня, під час селекторної наради з керівниками ОДА Будинку Уряду.

       Арсеній Яценюк зазначив, що після збільшення вдвічі кількості патрулів у Харкові й Києві «як криміногенна ситуація, так і ситуація з терористичною загрозою суттєво зменшилася»: «Тому МВС, СБУ, Національна гвардія, обласні державні адміністрації - ми залучаємо весь наш силовий і правоохоронний блок».

       Окрім того, Глава Уряду доручив керівникам ОДА залучати громадськість, працівників підприємств, установ і організацій для того, щоб посилено патрулювати вулиці в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ.

       Арсеній Яценюк також повідомив, що наступного тижня в розпорядження Міністерства внутрішніх справ поступить 350 нових автомобілів Toyota, частина яких буде направлена для нової патрульної служби міста Києва.

       Глава Уряду звернувся до Міністра МВС Арсена Авакова також відправити нові патрульні автомобілі в області «щоби завдання по двократному збільшенню патрулювання було на чому виконувати».

       Прем’єр-міністр також звернувся до Міністерства внутрішніх справ разом зі Службою безпеки України та відповідними управліннями на місцях зв’язатися з приватними підприємствами щодо обміну інформацією з засобів відеоспостереження: «Щоб у нас був обмін інформацією з усіх відеокамер, які є на магазинах, офісах, на вулицях. Щоби у вас була сформована загальна база даних всіх об'єктів відеоспостереження - як державних, так і приватних».

       Арсеній Яценюк також доручив обговорити з власниками об'єктів відеоспостереження питання збереження інформації: «Як правило, така інформація зберігається максимум сім днів, мінімум 24 години. Інколи нам необхідно піднімати інформацію дво- чи тритижневої давнини. Тому пропрацюйте з усіма власниками об'єктів відеоспостереження питання щодо збільшення тривалості збереження цієї відеоінформації».

23.01.2015 | Враховуючи складну ситуацію на Сході держави, представники влади посилюють заходи безпеки на місцях

news-image       Голова облдержадміністрації Олег Гончарук та керівники обласних управлінь МВС, СБУ, Державної служби з надзвичайних ситуацій взяли участь у селекторній нараді, що відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

       На нараді йшлося про важливість координації дій представників влади та правоохоронних органів у регіонах задля забезпечення громадського порядку та охорони стратегічно важливих об'єктів: мостів, підприємств з постачання газу, води та тепла, атомних станцій тощо.

       Головам обласних державних адміністрацій доручили створити переліки об'єктів, які потребують особливої уваги, визначити місця масового скупчення людей, посилити патрулювання вулиць та проїжджих частин, допомогти обладнати мобільні групи, які контролюватимуть техногенну ситуацію, створити запас необхідних медикаментів на випадок виникнення загрозливих ситуацій.

       Очільники областей повинні проводити щоденні оперативні наради з питань координації роботи щодо безпеки громадян та охорони інфраструктури. Учасниками таких нарад мають стати керівники правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, управління охорони здоров'я, стратегічних підприємств, які працюють на території.

23.01.2015 | До Дня Соборності України облаштовано книжкові виставки

З нагоди 96 –ї річниці Дня  Соборності  України  у центральній районній бібліотеці облаштованокнижкові виставки, які розкривають історію становлення Української держави у 1919 році. З виставкою ознайомилось вже чимало школярів.

З метою ширшого донесення до підростаючого покоління інформації про боротьбу українців за свободу і незалежність, про бажання жити в Єдиній, Соборній і Неподільній Україні зав.відділом обслуговування Олеся Ткачук для постійних відвідувачів бібліотеки провела історичний книжковий  екскурс: «Україна – Соборна держава».  Десятки  книг  вміщують  цікаві  факти  історії  української  держави.  Історія  нашої  державності -  складна  і  суперечлива,  сягає  корінням  у  сиву  далечінь  віків, має  свої  злети  і падіння.  Читачам  порекомендовано  ряд  цікавих  книг  та  періодичних  видань на тему  Соборності  України.

 

Центральна районна бібліотека

23.01.2015 | Проведено районну науково-практичну конференцію

На базі Верховинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено районну науково-практичну конференцію вчителів словесності, присвячену 150-річчю з дня народження М.М. Коцюбинського. Метою  конференції є вшанування ювілею великого патріота, правдолюба, творця краси, а також вивчення його творчої спадщини.

В конференції взяло участь понад 50 педагогів району та працівники «Філії «Гуцульщина» Інституту українознавства МОН України.

Учасники конференції представили цікаві мультимедійні презентації, унікальні факти з біографії письменника, перебування його на Гуцульщині та творчі досягнення. Це дало змогу педагогам поглибити свої знання про величну постать митця, доторкнутися до перлини світового кіно, створеного за повістю «Тіні забутих предків» режисером С. Параджановим.

 

 

Методист районного методичного

центру відділу освіти РДА                                         Г.Ю. Рибенчук

 

 

  

 

  

23.01.2015 | Допоможемо кожній талановитій дитині відчути тепло та підтримку держави!

За підтримки Кабінету Міністрів України обдаровані діти нашої країни мають можливість отримати Всеукраїнську премію «Диво-дитина».

Премію було започатковано у 2009 році ініціативною групою, яку очолив Віктор Новіков. Головною  метою нагороди є вшанування найталановитіших та найобдарованіших представників підростаючого покоління. Про соціально-виховну значимість заходу свідчить те, що участь у ньому  беруть близько 3 тис. дітей з усіх областей держави.

Премія «Диво-дитина» вручається на основі експертної оцінки та згідно зі встановленими номінаціями дітям, які мають значні досягнення в науці, спорті, мистецтві; унікальні розумові або фізичні здібності; дітям, які проявили героїзм та  відвагу для порятунку інших.

Серед номінацій премії:

• Найрозумніша дитина

• Найтворчіша дитина

• Найспортивніша дитина

• Найдивовижніша дитина

• Найгероїчніша дитина

Організатори вручення премії чекають на анкети дітей з Прикарпаття.

Детальніше на сайті: http://divo-dutuna.com/

23.01.2015 | Павло Розенко: В Україні розпочато децентралізацію влади

„Прийняття бюджету розпочало справжню революцію в країні. Бо справжня революція – це передача влади з центру до регіонів, від Уряду – до місцевої влади, яка, дійсно, знає і відчуває потреби людей”, - наголосив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Він поінформував, що Мінсоцполітики вже прийняло рішення про передачу деяких бюджетних програм на місця, зокрема, щодо організації харчування дітей-чорнобильців, забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Також Павло Розенко підкреслив, що в Коаліційній угоді та Програмі діяльності Уряду прописана пенсійна реформа. Її основне завдання – забезпечити єдині принципи нарахування пенсій. Водночас, за його словами, держава зможе забезпечувати підвищення престижності низки професій через професійні системи і недержавне пенсійне страхування. „Ми вже розробили концепцію реформування пенсійної системи”, - зазначив він.

Міністр звернувся до працівників соціальної сфери з проханням сприяти інформуванню населення про надання субсидій під час підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. „Чим більше людей прийде оформляти субсидії сьогодні, тим менше їх прийде, коли підвищення тарифів відбудеться. Адже якщо людина звернеться один раз за отриманням субсидії, надалі їй не потрібно буде приходити до органів соціального захисту населення для її продовження”, - сказав Павло Розенко.

Анонсуючи зміну порядку нарахування субсидій, Міністр зауважив, що його буде спрощено. Зокрема, планується враховувати доходи не за 6 місяців, а за 12. Крім того, житлово-комунальні підприємства будуть надавати людям форми заяв та декларацій для заповнення на отримання субсидій.

„Моя головна ідея - щоб людина приходила в управління соціального захисту населення один раз. А надалі всі перерахування субсидій та соціальних допомог мають здійснюватися автоматично”, - наголосив Павло Розенко.

22.01.2015 | Ми бережем, Україно, Тебе, Соборну і Єдину!

З нагоди одного з найбільших свят української держави – Дня Соборності України – у смт.Верховина біля пам’ятного знака Українській Державності та стели Героїв Небесної Сотні проведено урочисте віче. Участь у заході взяли керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представники колективів установ та організацій, учнівська і студентська молодь, громадськість району.

Розпочалися урочистості єднанням двох груп учнівської молоді із синіми та жовтими повітряними кульками, які, обнявшись, стали свідченням того, що Україна – Єдина, Соборна і Неподільна. Під час спільного виконання Державного Гімну України було розгорнуто велике полотнище Прапора.

«22 січня 1919 року на Софійській площі, що у Києві, було проголошено Акт возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської  Народної  Республіки. Так утворилась єдина соборна держава, що зветься Україною», - такими словами ведучі в одязі Східної та Західної України розпочали урочисту частину. Значну увагу акцентували на історичній події 1919 року, проте не оминули й події революції Гідності, мета якої - прагнення кращого життя українського народу.

Згадуючи, як було досягнуто єдності тоді, 1919 року, верховинці вшанували  пам'ять за загиблими українцями,  котрі пожертвували свої життя заради того, щоб ми жили краще, вже у мирний час. Священослужителі під час проведення поминальної панахиди згадали загиблих 22 січня 2014 року активістів Майдану Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, а також Романа Сеника та Олександра Бадеру, Юрія Вербицького, пасажирів Малазійського літака, пасажирів автобуса, яких розстріляли під Волновахою, Богдана Шлемкевича – жителя с.Білоберізка, який трагічно загинув у зоні АТО, та інших мирних жителів, які загинули від рук сепаратистів.

Мусимо пам’ятати, що ціною життя наших Героїв ми живемо, працюємо, виховуємо і навчаємо дітей, будуємо плани на майбутнє. Україна єдина, сильна та незалежна держава і ми повинні цим пишатися! І саме Акт Злуки став важливим кроком процесу становлення українців як політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися голова районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук та голова районної ради Іван Маківничук. «День Соборності України – це подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження Незалежної Соборної Демократичної України та утвердження національної ідеї. Але ми й досі продовжуємо боротися. І мусимо разом вистояти, допоки Україна не стане міцною європейською державою», - зазначив Ярослав Скуматчук. Короткий екскурс щодо передумов підписання Акту Злуки провів громадський діяч району, учасник Майдану Василь Кречуняк. У своєму виступі він також навів паралелі між бажанням українців у 1917-1919 роках та 2014-2015 роках відстояти право на краще життя, на Свободу. Крім того, з вітальним словом до верховинців звернувся і голова громадської організації «КОЛО» Василь Зузяк, який вручив для центральної районної бібліотеки книжку «Україна INCOGNITA ТОП-5» за загальною редакцією Лариси Івшиної.

Для гостей свята прозвучала поезія «Соборна Україна» у виконанні Словак Наталії та відображено поетичну композицію «Ми –українці!», яку виконали учасники дитячого драматичного гуртка. Музичні сувеніри дарували дует у складі Мартищук Софії та Кизик Христини («Стежина добра»), народний аматорський чоловічий вокальний квартет «Ясени» («Моя Україно») та Петро Марусяк, виконавши пісню «Пам’ятай – ми українці».

 

 

Прес-служба РДА

 

     

 

       

 

        

22.01.2015 | У РУМУНІЇ ЗАКОЛЯДУВАЛА УКРАЇНА

Із міста Сігету-Мармацієй, Румунія, повернувся музичний гурт «Струни Орфея» з Верховини, що на Івано-Франківщині, який взяв участь у ХХII-омуФестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії та подарував українській діаспорі чародійну пісню Володимира Івасюка.

Під час перебування у Верховині перший заступник Союзу Українців Румунії, голова його Марамуреської повітової філії пан Мирослав Петрецький мовив:

– Українці Мараморощини дуже люблять пісню, материнську мову, бо саме пісня, Тарасове слово, культура наших пращурів єднають українців Румунії та братів і сестер на батьківській землі. На превеликий жаль, доля розпорядилася так, що нас розділили по обидва боки кордону високі гори і крутий перевал. Та не розділили і не роз’єднали української душі – душі предківської, душі опришківської, твердині-душі гуцульської. А йдіть-но до нас, на Мароморощину, до Сіґету, принесіть нам українську пісню з-над Черемоша, абис-мо чули, що не забуваєте нас, що ми й далі разом, укупі.

– Пане Мирославе, у нас є така пісня, яка ще з 70-х років минулого століття єднає українську націю – це пісня Володимира Івасюка. Її повертає до народної душі нації музичний гурт «Струни Орфея», який народився цьогоріч у Верховині. Це молоді, талановиті співаки  зі стрімких  Черемошевих берегів, які несуть Івасюкову пісню, золоті струни композитора містами і селами Прикарпаття, Буковини й іншими теренами рідної землі.

–                       То принесіть їх на Мараморощину, до міста Сігету Мармацієй, де ми з українською громадою мешкаємо. Будемо дуже раді вам – то зараз же, повертаючись  в Румунію, посилаємо запрошення…

 

Читати далі …

 

 

      

 

           

22.01.2015 | Арсеній Яценюк та члени Уряду вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули рік тому

news-image       У четвер, 22 січня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та члени Уряду вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які першими загинули рік тому.

       Вони запалили лампадки на вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні на вулиці Михайла Грушевського в Києві.

       Арсеній Яценюк підкреслив, що рік тому, «коли наші хлопці боролися за незалежність, тут помер Сергій Нігоян, віддав життя за нашу незалежність і нашу соборність Михайло Жизневський»: «Зараз віддають життя українські вояки, які борються з російською військовою агресією».

       Глава Уряду наголосив, що сьогодні, в День Соборності, країна має бути єдина: «Собор – це храм. В цьому храмі країна має бути єдина. Єдина в тому, щоби виборювати своє право на життя. Єдина в тому, щоб стояти один біля одного і підтримувати один одного. Єдина в вірі, що ми переможемо. Єдина в тому, що нам потрібна витримка і сила для того, щоб все це перебороти".


Анонси подій

Колегія РДА

 

 27 січня 2015 року о 09.30 год. відбудеться засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

Порядок денний колегії.

1.  Про звіт голови районної державної адміністрації Ярослава Скуматчука за 2014 рік.

2.  Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2014 рік.

3.  Про проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2015 рік.

4.  Про стан виконавської дисципліни  в роботі з документами в  структурних підрозділах райдержадміністрації за 2014 рік в контексті вимог доручення Кабінету Міністрів України від 19.05.2010 року № 27554/2/1-10.

5.  Про підсумки роботи із зверненнями громадян в районі за 2014 рік в контексті вимог Указу Президента України від 07.02.2008 р. № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Актуально

 Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

 

За рахунок коштів обласного бюджету за період з 26 березня по 7 серпня в Івано-Франківській області профінансовано мобілізаційних заходів, цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на суму 5 973,721 гривень.

На ці кошти було закуплено бронежилети, шоломи, одяг, взуття, запасні частини до автомобільної техніки, лікарські засоби, пальне.

Надавалася також допомога сім’ям загиблих у зоні АТО військовослужбовців та переселенців зі Сходу України.

Нижче надаємо спільні розпорядження голів облдержадміністрації та обласної ради, розпорядження голови обласної державної адміністрації, звіт департаменту фінансів ОДА та інформацію про використання коштів з обласного бюджету станом на 07.08.2014 року.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

«Районний цільовий фонд для здійснення

мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення»

Код ЄДРПОУ – 37638341, МФО: 836014

Рахунок № 31513931700056

УДКСУ у Верховинському районі

Додаткову інформацію про цільовий фонд можна дізнатися в штабі територіальної оборони району за телефонами: 2-13-53, 2-15-80.

До уваги громадськості!

 

Стратегічний план економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області