25 Липень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 


.
Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

   Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На півдні Івано-Франківщини в самому центрі великої карпатської дуги розташувався один з 14 адміністративних районів області – Верховинський. Район своєрідний по всіх ознаках і в першу чергу по своєму географічному розташуванню.

Верховинщина – це перш за все величаві гірські вершини, покриті шовковими травами полонини, бурхливі потоки з холодною прозорою водою та каскадами сріблястих водоспадів, цілющі мінеральні джерела), наповнені чистим повітрям вічнозелені смерекові ліси з розмаїттям ягід і грибів, затишні гуцульські поселення в міжгірних котловинах, архітектурні і історичні пам’ятники, унікальні природні об’єкти і ще багато чого іншого (читати далі…).

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.Новини
25.07.2014 | У Верховині стартував Карпатський літфест

У Верховині Карпатський літфест «Письменницька ватра над Черемошем – 2014» зібрав чимало поціновувачів української літератури та музики. Захід приурочений 200-літтю з дня народження Кобзаря українського слова Тараса Шевченка, 85-річчю створення Національної спілки письменників України  та 65-літтю Орфея української музики та пісні Володимира Івасюка. Участь у літфесті взяли голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, український літературний критик, літературознавець Євген Баран, голова обласної спілки краєзнавців Михайло Косило, директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, письменник, журналіст, критик, мистецтвознавець Мирослав Лазарук, письменник, лауреат премій імені Марії Підгірянки, Володимира Сосюри, Дмитра Загула та Міжнародної премії імені Б.-Н. Лепкого Орест Князький.

Розпочав захід голова районного товариства «Просвіта», Заслужений журналіст України Василь Нагірняк, який ознайомив присутніх з метою проведення літфесту та його програмою, висловивши сподівання, що такі зустрічі стануть традиційними.

З вітальним словом до учасників Карпатського літфесту звернувся голова районної ради Іван Маківничук. Іван Михайлович зазначив, що необхідно продовжувати відновлювати традиції зустрічей творчої інтелігенції, що дасть змогу піднімати рівень української свідомості та відроджувати національну ідею.

З презентацією оновленого журналу «Перевал», який повністю присвячений творчості Т.Шевченка, виступив Євген Баран. Михайло Косило представив учасникам літфесту журнал «Краєзнавець Прикарпаття», на обкладинці якого – графічна робота з поеми «Гайдамаки». Михайло Косило розповів, що на території Івано-Франківської області налічується 204 пам’ятники і пам’ятні знаки Тарасу Шевченку, а це найбільше у світі в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Також було презентовано збірку «Пам’ятники Кобзареві на Прикарпатті».

Директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка Мирослав Лазарук свій виступ розпочав словами Шевченка: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте!», закликавши таким чином присутніх до різножанрової палітри письменництва, поезії та музики. Під час представлення «Буковинського журналу» Мирослав Лазарук зачитав вірш-присвяту Катерині Ющенко.

Авторський вірш «У вінок Тарасові Шевченку» зачитав письменник із Білоберізки Орест Князький.

Завершився літфест міні-презентацією книги Василя Нагірняка «Орфей Собору Нації».

Прес-служба РДА

25.07.2014 | Проведено позачергову виробничу нараду працівників культури району

 25 липня в актовому залі  Верховинської ЗОШ відбулася позачергова виробнича нарада працівників культури району, на якій обговорювалися наступні питання:

-       відзначення в районі 100-річчя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців;

-      про відзначення Дня державного Прапора України та Дня Незалежності України в установах культури району;

-      про проведення  I-го Гуцульського бізнес-форуму ;

-      тематичні заходи з нагоди відзначення дня народження Івана Яковича Франка;

-      про проведення  творчих звітів з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Начальник відділу культури і мистецтв райдержадміністрації Мирослава Корнелюк коротко розповіла про  історію створення легіону Січових Стрільців в Україні, день створення якого 6 серпня та ознайомила працівників культури району про план заходів щодо підготовки та відзначення в районі 100-річчя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців, затверджений головами районної державної адміністрації та районної ради. Відповідно плану заходів працівникам установ культури району дано відповідні доручення, зокрема : провести в населених пунктах району урочисті заходи за участю представників органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, працівникам Будинків культури сіл Ільці та Верхній Ясенів провести  покладання квітів, панахиди та урочистості біля могил Українських Січових Стрільців, облаштувати у музеях та бібліотеках району виставки та тематичні експозиції: «Українське Січове Стрілецтво. Визвольна ідея і збройний чин», «Життєвий і бойовий шлях легіону Українських Січових Стрільців, «Роки 1914-1918: це наша історія»; організувати у закладах культури району перегляд художньо-документального фільму «Бій за гору Макіївка».

Методистами РОМЦ надано примірний сценарій під назвою «За Україну, за її волю» та відповідний репертуар для вокальних колективів та гуртків художнього слова.

          Мирослава Мирославівна наголосила також про проведення в районі заходів з відзначення Дня Державного Прапора України,  Дня незалежності України та організації проведення І-го Гуцульського бізнес-форуму, участі майстрів Верховинщини у роботі  секції «Декоративно-прикладне та ужиткове мистецтво».

 

 

Відділ культури і мистецтв

 райдержадміністрації

25.07.2014 | У Верховинському районі триває обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

 Відповідно до плану заходів із проведення у Верховинському районі обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади заступник голови районної державної адміністрації Володимир Абрам’юк зустрівся з жителями села Голови. Володимир Юрійович детально ознайомив присутніх із  пропозиціями змін до Основного Закону України, підготовленими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепцію  якої було схвалено Урядом 1 квітня 2014 року.

Узагальнюючи, заступник голови райдержадміністрації  зазначив, що питання внесення змін до Основного Закону  обумовлене тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо. Одним із завдань всіх гілок влади є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед пересічних громадян щодо майбутніх змін, адже у певній мірі вони, безпосередньо, стосуватимуться громад та їх здатності до самоорганізації. 

Під час зустрічей також йшлося про вирішення проблемних питань територіальної громади, обговорювались умови соціально-економічного розвитку території населеного пункту та суспільно-політична ситуація в країні.

Прес-служба РДА

25.07.2014 | Щодо новацій в оподаткуванні для підприємців

 Нагадуємо, що з 1 липня 2014 року набрали чинності зміни, які внесено до Податкового кодексу України в частині оподаткування податком на доходи фізичних осіб у формі пасивних доходів. Водночас, зміни в оподаткуванні дивідендів, набирають чинності з 1 січня 2015 року.   З 7 липня поточного року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом" від 13.05.14 N 1258-VII.  Згідно положень цього закону, припинення фізичних осіб – підприємців здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дати надходження до державного реєстратора реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Відміняється необхідність надання підприємцями довідок з органів податкової служби, пенсійного фонду та фондів соціального страхування для проведення державної реєстрації припинення. Зміни, прийняті до Податкового кодексу України, в подальшому  сприятимуть економічному розвитку країни.

25.07.2014 | У військкоматах уточнюють інформацію про військових, які перебувають на обліку

 Жодного військовозобов’язаного з Прикарпаття після оголошення заходів з проведення часткової мобілізації не призвали служити в зону антитерористичної операції.

А повістки, які отримують чоловіки, вручаються для того, аби уточнити інформацію про них, поінформував на прес-конференції Івано-Франківський військовий комісар Ігор Сорокопуд.

За його словами, у районних та міських військкоматах мають бути дані про місце перебування військових на обліку, їх сімейний статус, стан здоров’я та навики, отримані під час служби у Збройних силах.

«Повістки, вручені військовими комісаріатами через сільські ради, виконавчі комітети міських рад, є для того, щоб ми встановили реальний стан та реальну кількість віськовозобов’язаних, які на даний час перебувають в нас на обліку, – наголосив Ігор Сорокопуд. – Під час цих заходів проводиться медичне опитування».

Після з’ясування всіх питань чоловіки повертаються додому і працюють у звичному режимі, запевнив військовий комісар. У подальшому їх викликатимуть лише за необхідності, до прикладу, для доукомплектації окремих військових частин. Наразі цього потребують механізовані підрозділи та формування високомобільних десантних військ.  

25.07.2014 | Заява Президента України щодо виходу фракцій із коаліції

 Вихід двох фракцій зі складу коаліції свідчить, що частина народних депутатів не вчепилася мертвою хваткою за свої крісла, а відчуває настрої виборців і ними керується. Всі опитування громадської думки, як і безпосереднє спілкування з людьми, показують, що суспільство хоче повного перезавантаження влади.

Однак, вихід народних депутатів з коаліції, я впевнений, не має паралізувати роботу парламенту. Верховна Рада зобов’язана й надалі вирішувати питання державної ваги: закон про зміни до державного бюджету, прийняття якого потрібно для фінансування нашої армії, яка сьогодні героїчно захищає нашу державу, а також документи, від яких залежить співпраця з міжнародними фінансовими інституціями

Я закликаю всіх народних депутатів до відповідальної роботи в парламенті з усвідомленням того, що Україна сьогодні бореться за суверенітет, за територіальну цілісність, за саме існування нашої держави, за майбутнє українського народу!

25.07.2014 | Арсеній Яценюк подав у відставку у зв'язку з розпадом коаліції та блокуванням урядових ініціатив (читати далі…)

 Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк із трибуни Верховної Ради в четвер, 24 липня заявив про відставку у зв’язку з розпадом коаліції та блокуванням Парламентом урядових ініціатив.

Виступ Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка:

«Шановний пане Голово, колишні партнери по коаліції «Європейський вибір» - це саме той вибір, за який стояли мільйони українців, саме той вибір, який зробили люди на Майдані, саме той вибір, який повинна зробити Україна, бо так розпорядилася історія, - і депутати від опозиції!

Це складний виступ і складний момент не персонально, а складний момент для країни в цілому. Я спробую уникнути будь-якої дипломатичної лексики, а тим більше політтехнологічної, і сказати правду, як я робив останні п’ять місяців разом із цим Урядом.  Це не найкращий Уряд в історії країни. Дай Боже, напевно, буде в майбутньому взірцевий Уряд, якщо збережеться Україна і якщо ми пройдемо зараз цей період страшних випробувань.

Читати далі…

25.07.2014 | На Верховинщині вшановуватимуть видатних постатей кіно і літератури

 З метою відзначення в районі 150-річчя від дня народження українського письменника Михайла Коцюбинського, 50-річчя виходу у світ його екранізованої повісті «Тіні забутих предків» і 90-річчя від дня народження режисера фільму Сергія Параджанова відділенням «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ спільно з районною державною адміністрацією заплановано у вересні провести регіональну науково-практичну конференцію. До участі в конференції буде запрошено діячів науки, культури, освіти, представників районної громадської організації «Просвіта» та інших.

За словами директора відділення Петра Шкрібляка, захід відбудеться у хаті-музеї кінофільму «Тіні забутих предків». Теми доповідей учасників конференції будуть присвячені:

-      природі і екології Українських Карпат як фактору збереження і розвитку традиційної народної культури Гуцульщини;

-      перебуванню Михайла Коцюбинського у с.Голови, с.Криворівня;

-      взаємозв’язках Михайла Коцюбинського з Петром Шекериком-Дониковим, Михайлом Грушевським;

-      відображенню синкретичності християнської віри корінних гуцулів в повісті «Тіні забутих предків»;

-      творчості вірменського кінорежисера Сергія Параджанова та живописним місцям зйомок фільму «Тіні забутих предків» тощо.

У рамках конференції учасники ознайомляться з проектом туристичного маршруту під назвою «Слідами кінофільму «Тіні забутих предків». Крім того їм буде проведено екскурсію та знайомство з експонатами в хаті-музеї кінофільму.

Прес-служба РДА

24.07.2014 | Карпатський літфест «Письменницька ватра над Черемошем – 2014»

 З 25 по 26 липня 2014 року проходитиме у столиці Гуцульщини – Верховині,    Карпатський  літфест «Письменницька ватра над Черемошем – 2014», присвячений 200-літтю Кобзаря українського слова Тараса Шевченка, 85-річчю створення Національної спілки письменників України  та 65-літтю Орфея української музики та пісні Володимира Івасюка.

 У програмі заходів фестивалю: презентації літературного журналу «Перевал», «Буковинського журналу», виступи поетів, прозаїків, критиків, перекладачів, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, літературно-музична презентація книги Василя Нагірняка «Орфей Собору Нації».

Відкриття літературного фестивалю – 25 липня в освітянській залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ст. о 14.00 год.

Організаційний комітет

 

24.07.2014 | Розпочато роботу над підготовкою збірника нарисів про всі населені пункти Верховинщини

 Відділенням «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ розпочато роботу над підготовкою збірника нарисів про всі населені пункти Верховинського району.

Старший науковий співробітник відділення «філія Гуцульщина» ННДІУВІ Зеленчук І.М. розробив громадський природо-екологічний та культурно-історичний проект пошуку визначних об’єктів і місць у населених пунктах під назвою «Сім чудес природи, історії та культури населеного пункту Верховинщини». Також даний проект  посилить увагу до збереження об’єктів, які будуть віднесені до «семи чудес, природи, історії та культури села».

Вважається доцільним, щоб до визначення та опису даних семи чудес у кожному населеному пункті долучилися сільські ради, школи, заклади культури,  лісоохоронні та природоохоронні відомства. Тож запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в підготовці нового збірника історичних нарисів про населені  пункти Верховинщини.

Прес-служба РДА


Анонси подій

Колегія РДА

29 липня 2014 року о 10.00 год. відбудеться засідання  колегії Верховинської  районної державної адміністрації.

Порядок денний колегії

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний
 комплекс"Кринта"
с.Красник
Верховинського району

Івано-Франківської області
переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 

До уваги громадськості!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

Закон

 

Закон України

«Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

До уваги громадськості!

 

Підтримай Українську армію

 

Оголошення

Відкрито рахунок для фінансування заходів з мобілізаційної роботи

Реквізити рахунку:

Рахунок № 31513931700001

Отримувач: ГУК в Ів.-Франк.об./Ів.-Франк.о/50110000

ЄДРПОУ: 37951998

МФО: 836014

Банк: ГУДКСУ в Івано-Франківській області

Оголошення

 9 вересня 2014 року з 14.00 -17.00 години в залі засідання Верховинської районної державної адміністрації відбудеться прийом громадян керівниками структурних підрозділів Держсільгоспінспекції в Івано-Франківській області.

Читати далі…

До уваги громадськості!

 

Верховинська районна державна адміністрація проводить обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району (Україна) та Рущанської долини (Румунія). 

Пропозиції та зауваження просимо надавати в письмовій формі: поштою за адресою: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина,  вул..І.Франка 20; e-mail: verhovina_rda@ukr.net.

НПП Верховинський

 

До уваги громадськості

 План  проведення  міжнародних спеціалізованих виставок та ярмарок в м. Ташкент в 2014 році


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області