11 грудень 2016
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

.


Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
9.12.2016 | Відбулася чергова сесія обласної ради

 В Івано-Франківську відбулася одинадцята сесія обласної ради  з наступним порядком денним:

1. Звіт голови обласної ради.

2. Про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2016 року.

3. Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік.

4. Про затвердження антикорупційної програми на період до 2020 року.

5. Про створення обласного комунального підприємства Івано-           Франківської обласної ради «Дністровський регіональний ландшафтний парк.                    

Участь у засіданні сесії взяв голова районної державної адміністрації Олег Лютий.

 

   

 

 

 

9.12.2016 | «Права людини – як авторитет діяльності держави»

До Всеукраїнського   тижня   права який традиційно проводиться в Україні у  грудні, юридичним сектором районної державної адміністрації був організований  та проведений  «круглий стіл»,  за участю першого заступника голови районної державної адміністрації, спеціалістів з центру безоплатної правової допомоги, РЦСССДМ, РСКВІ, мобілізаційного сектору.

Учасники «круглого столу» обмінялися думками, висловили свої пропозиції і  зауваження,  та розробили план на 2017 рік щодо надання правової допомоги населенню району

 

                                                                           

9.12.2016 | Обговорено розвиток регіональної програми розвитку туризму на Прикарпатті

news-imageВідбулася нарада щодо стану та перспектив розвитку туризму в області за участі начальника управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції туризму та інвестицій Дмитра Романюка і начальника відділу туризму та міжнародної технічної допомоги Віталія Передерка, відповідальних представників райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, громадських активістів.

Захід відбувався з метою презентації звіту щодо проведеної роботи у 2016 році, обговорення пропозицій місцевих громад на 2017 рік до заходів комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 рр.

Довідково

В туристичній галузі Прикарпаття простежується позитивна динаміка розвитку. Кількість екскурсантів та туристичні збори зросли порівняно з попередніми роками.

За даними зведеної звітності Івано-Франківщину у 2015 році відвідало 1850,3 тис. осіб (з врахуванням даних ТзОВ «Парктур» (ТК «Буковель»), що на 18% більше у порівнянні з попереднім роком. За 11 міс. 2016 року область відвідало понад 2200,0 тис. ос.

Туристичний збір за 2015 р. становив 1578,46 тис. грн. За 11 місяців 2016 року - 2171,8 тис. грн. Це на 40,9% більше порівняно з аналогічним минулорічним періодом.

Упродовж 2015-2016 рр. відбулося значне покращення логістичного сполучення. Проведено капітальний ремонт автошляхів Львів-Івано-Франківськ, Івано-Франківськ-Чернівці. Потяг «Гуцульщина» Київ - Рахів (через Коломию, Ворохту, Яремче) став цілорічним, запущено експреси Харків-Івано-Франківськ, Львів-Чернівці (через Івано-Франківськ), потяг Миколаїв-Херсон-Івано-Франківськ. В області активно працюють авіакомпанії МАУ, Дніпроавіа, Windrose, які відкрили прямі рейси з Івано-Франківська до Києва, Валенсії, Аліканте, Венеції, Брешії.

За кошти комплексної регіональної цільові програми розвитку туризму в області у 2016 році проведено облаштування криниці Івана Франка у с. Криворівня Верховинського району; старовинного джерела в урочищі «Монастирик» в с. Нижнів Тлумацького району; відпочинкової зони «Верби» і наметового містечка у рекреаційному комплексі «Підгірки» Галицького національного природного парку; пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша»; виготовлено і встановлено туристично-інформаційний стенд «Старе місто Калуш».

У 2016 році у рамках реалізації заходів проекту ЄС «Івано-Франківська область – край для туризму» туристичний потенціал Прикарпаття представлено на 10 туристичних виставках у Києві (чотири рази), Одесі, Чернігові, Запоріжжі, Чернівцях, Ужгороді, Львові та організовано ознайомлювальні тури для туроператорів і представників ЗМІ Ізраїлю, Республіки Польщі.

З метою розвитку в’їзного туризму, популяризації туристичного потенціалу:

- проведено туристичну презентацію в рамках Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський ПРОСТІР»;

- розміщено інформаційні та фотоматеріали в липневому номері журналу «Український туризм» («Івано-Франківщина: край туристичного розмаїття», №4);

- створено туристичний портал discover.if.ua спільно з компанією Google Україна;

- проведено понад 20 інших промоційних заходів.

9.12.2016 | Районні педагогічні читання для працівників дошкільної освіти

Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації  від 29.11.2016 р. № 01/864”Про проведення обласних педагогічних читань” та з метою актуалізації проблеми організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку у  навчальних закладах та сім’ї  8 грудня  2016 року в актовій залі Верховинської школи-інтернат відбулися районні педагогічні читання для працівників дошкільної освіти з проблеми  “Ігрова діяльність дошкільників ” .

Мета: Висвітлення проблеми організації ігрової діяльності дітей у дошкільних навчальних закладах  та окреслення шляхів її вирішення

     В процесі роботи педагоги у виступах  порушували найважливіші питання з вищевказаної проблеми та  пропонували   шляхи її реалізації,зокрема:

1.Гра як засіб всебічного розвитку дитини

(Коржук Наталія Юріївна-вихователь Верховинського ДНЗ  Сонечко )

2.Організація предметно-ігрового середовища дошкільних навчальних закладів

(Шмадюк Інна Іванівна-вихователь Верховинського НВК)

3.Формування навичок творчої гри у дошкільників різних вікових груп

(Остафійчук Оксана Василівна-вихователь Красноїльського ДНЗ Дударик )

4.Організація та педагогічне керівництво театралізованими іграми дошкільників

(Савіцька Ганна Михайлівна-вихователь Довгопільського ДНЗ Струмок )

5.Умови та методика організації будівельно-конструктивних ігор

(Шарабуряк Марія Іванівна-вихователь Верховинського НВК)

6.Особливості та основні прийоми використання у навчально-виховному процесі з дошкільниками ігор з правилами (дидактичних,рухливих)

(Боцвінок Катерина Василівна –вихователь Яблуницького НВК)

7.Виховні, розвивальні, навчальні можливості народної гри

(Зубрин Галина Дмитрівна-вихователь Білоберізького ДНЗТеремок)

(Лабудяк Галина Іванівна-вихователь групи для дітей дошкільного віку Білорічанської ЗОШ І ступеня) 

8.Розвиток інтелектуальної активності дошкільників у комп’ютерних іграх

(Гришко Марія Петрівна-вихователь Верхньоясенівського ДНЗ Гуцулятко )

  По завершенню журі підбило підсумки на відібрало учасника обласних педагогічних  читань .В обласних педагогічних читаннях братиме участь вихователь Білоберізького ДНЗ “Теремок”  Зубрин Галина Дмитрівна з висвітлення питання “Виховні,розвивальні ,навчальні можливості народної гри”.

Методист РМЦ                               Марчук Є.В.

9.12.2016 | Володимир Гройсман щодо закону про спецконфіскацію: Справа честі Парламенту та Уряду повернути вкрадені 1,5 млрд доларів до державного бюджету

Закон про спецконфіскацію має бути якнайшвидше проголосований Парламентом, що дозволить повернути 1,5 млрд доларів, здобутих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, до державного бюджету. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у п'ятницю.

"Ми підтримували і підтримуємо, і вважаємо, що нам треба якомога швидше проголосувати цей закон і повернути гроші в державний бюджет, - заявив Володимир Гройсман. - Я вважаю, що справа честі українського Парламенту, українського Уряду повернути гроші, які були вкрадені, до державного бюджету. Ці кошти мають слугувати Україні і українцям".

Уряд розробив закон, який дає можливість врегулювати питання повернення до державного бюджету арештованих 1,5 млрд доларів і готовий вносити до нього зміни або доповнення, якщо український Парламент вважає це за потрібне, зазначив Прем’єр-міністр.

"Нас цікавить відновлення справедливості у абсолютно правовий спосіб", - підкреслив він.

Володимир Гройсман зауважив, що арештовані 1,5 млрд доларів мають бути повернуті туди, де вони були вкрадені, - до державного бюджету.

"Ми ніколи не думали, що хтось може вкрасти 1,5 млрд доларів. І тому зараз потрібно це питання врегулювати відповідним законом, щоби ми могли повернути ці кошти туди, де вони були вкрадені - вкрадені в державного бюджету, у громадян України. Це наш святий обов'язок ", - наголосив він.

Прем’єр-міністр зауважив, що деякі політики не хочуть підтримувати цей закон, пояснюючи тим, що він нібито містить корупційні чинники.

"Які це корупційні чинники? А, може, навпаки, вони не голосують, тому що там немає корупційних чинників? А, може, навпаки, вони не голосують, тому що пообіцяли комусь не голосувати? А, може, навпаки вони підтримують тих, хто хоче "видурити" ці гроші з бюджету, зняти арешт, вивести за кордон? У мене питання, і я маю на ці питання відповіді", - підкреслив Володимир Гройсман.

9.12.2016 | Карпати - частинка святої землі України

       В Довгопільському ДНЗ «Струмок» було проведено  свято на тему: «Карпати - частинка святої землі України».

 Мета:   

- закріплення    знань  дітей  про   нашу  Україну,її  символи та  обереги і  Карпати, як найріднішу для  нас землю, формування  гордості за  наш  край  його працьовитих  людей; 

- виховувати любов та повагу до сім’ї, до гуцульських звичаїв, традицій та обрядів, вишивки одягу.

 Свято було проведено спільно з батьками…

 

Стоїть біля ікони Мати

Тихо, задумано молиться

Не за себе, а за своїх дітей

Тому, що вона - мати

 

Колискова пісня! Скільки в ній тепла і ласки, любові і доброти!

 

Завідувач Довгопільським ДНЗ «Струмок»         

Ілійчук Н.В.

9.12.2016 | Обговорено питання впливу місцевої влади щодо залучення інвестицій в економіку Прикарпаття

news-image8 грудня в м. Івано-Франківську відбувся «круглий стіл» «Вплив місцевої влади на покращення інвестиційного клімату в області», він проводився Українським інститутом міжнародної політики за організаційної підтримки управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації.

Участь у заході взяли представники місцевих органів виконавчої влади, самоврядування, об’єднаних територіальних громад, експертного середовища.

Розглядались питання:  стратегія місцевої влади для покращення інвестиційного клімату в регіоні; пріоритети та сфери інвестиційної політики в області; наявні інструменти для роботи з інвесторами на регіональному рівні; діяльність інституцій з підтримки бізнесу; комунікація з інвесторами та представниками торгово-промислових палат; співробітництво між громадами, містами чи регіонами; успішний досвід міст області із залучення інвестицій тощо.

Учасники «круглого столу» обмінялися думками, висловили свої пропозиції, спрямовані на підвищення ефективності роботи із поліпшення інвестиційного клімату та залучення інвестицій. 

9.12.2016 | «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА»

 

З нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини указом Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149\2008 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права, який проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей. У ньому вперше в історії людства права людини трактувались як такі, якими кожна людина наділена завдяки факту свого існування і які є невід’ємною складовою людського життя. У Декларації найвищою цінністю було проголошено людське життя, його безпеку, гідність та громадянські, політичні, соціальні, культурні права людини, які кожна держава зобов’язана захищати силою Закону.

            Пріоритетом для будь- якої держави має бути дотримання прав і свобод людини і громадянина. У 1991 році Україна ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.

            В Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Основний Закон держави визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

            Права будь-якої людини є універсальними (тобто, вони належать усім людям в будь-яких ситуаціях незалежно від соціального становища), вродженими (тобто, вони вже належать кожній людині лише за фактом народження) і невід’ємними (це означає неможливість позбавити індивіда цих прав чи неможливість його добровільної відмови від цих прав).

Фундаментальний характер прав людини означає, що будь-яке втручання державної влади у реалізацію прав громадян має бути чітко юридично закріпленим, відповідати положенням Конституції України та бути обгрунтованим.

Беззаперечно, надзвичайно важливо, щоб нові проекти нормативно-правових актів, які вносяться до парламенту, а також зміни, які пропонуються внести до чинного законодавства, в жодному разі не звужували зміст та обсяг існуючих прав і свобод.

Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.

В цілому потрібно підкреслити, що з метою забезпечення дотримання в державі прав і свобод людини і громадянина, потрібно, щоб на всіх рівнях влади та кожним громадянином було високо усвідомлена важливість дотримання прав і свобод людини, адже саме вони мають бути міцним фундаментом новітньої України – її справжньою національною ідеєю, - що обֹ’єднає усіх громадян в український народ і соціум, в якому комфортно жити кожній людині.

 

Підготовлено юридичним сектором Верховинської РДА

8.12.2016 | Відбулися урочистості знагоди відзначення дня місцевого самоврядування

   8 грудня в селищі Верховина відбувся святковий захід до Дня місцевого самоврядування. У великому заліна базі ЛОК  «Верховина» зібралися представники влади,місцевого самоврядування, депутати обласної, районної та місцевих рад, громадськість.

     Діяльність місцевих органів влади району, завжди на виду. Свою роботу посадові особи місцевого самоврядування спрямовують лише на одне — на задоволення життєвих потреб жителів району.

     З вітальним словом до присутніх звернувсяголова державної районної адміністрації,Олег  Лютий, наголосивши у своєму виступі на значущості місцевого самоврядування для кожного громадянина та об’єднанні всіх зусиль заради   виконання основних показників економічного, соціального та культурного розвитку району, багато інших важливих питань життєзабезпечення територіальних громад нашого району

          Високопосадовець побажав усім міцного здоров’я та плідної праці, сил та наснаги на добрі справи, щоб люди, які виявили вам своє довір’я, не розчарувалися у місцевій владі.

     За багаторічну, сумлінну працю на ниві місцевого самоврядування кращим працівникам було вручено Почесні грамоти, та грошові нагороди від голови районної ради Івана Шкіндюка.

     Вітання, цього дня, линули із вуст голови районної ради Івана Шкіндюка  ,заступника голови районної ради Івана Маківничука, депутата обласної ради Миколи Ілюка, колишніх   голів районних рад ,депутатів та гостей свята

     Учасники художньої  самодіяльності району подарували всім присутнім цікаву концертну програму.

 

 

Відділ з гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи

апарату райдержадміністрації     

 

8.12.2016 | Майже 153 млн.грн. ЄСВ сплатили працедавці Верховинщини

За 11-ть місяців поточного року платники податків Верховинщини, Косівщини та Снятинщини сплатили 152,8 млн.гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, платниками Верховинщини сплачено 32,2 млн.грн., Косівщини – 67,5 млн.грн. та Снятинщини – 53,1 млн.грн.

 

З них у листопаді сплачено 12,9 млн. гривень ЄСВ. Зокрема, платниками Верховинщини сплачено 3,0  млн.грн., Косівщини – 5,5 млн.грн. та Снятинщини – 4,4 млн.грн. Про це повідомила заступник начальника – начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Колмийської ОДПІ Оксана Жураківська.

 

Як зауважила посадовиця, запроваджені в цьому році податкові новації, зокрема, суттєве зниження ставки ЄСВ до 22 відсотків дають можливість місцевому підприємництву повністю легалізуватись і відповідно працювати в правовому полі, щомісяця збільшуючи відрахування на потреби соціального страхування.

 

 

Сектор організації роботи Коломийської ОДПІ


Анонси подій

Колегія РДА

 

 

29 листопада 2016 року

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

 

 

Служба у справах дітей Верховинської РДА інформує

 

 

Інформування про усиновлення

 

Про прийомну сім'ю

 

Служба у справах дітей Верховинської РДА

 

Попередження насильства та жорстокого ставлення до дітей

Для інформування!

Проект районного бюджету

на 2016 рік (для ознайомлення

натиснути на картинку)

 

 

Додаток

Додаток

додаток

Для громадськості!

 

banner

 

 

 

Житлові субсидії

 

 

 

 

 

 

 

Порядок офоромлення

та надання житлових субсидій.

 

Гаряча лінія: 2-22-61

 (управління праці та

соціального захисту

населення

райдержадміністрації)

Звіт голови РДА

Звіт голови районної державної адміністарції Олега Лютого за 2015 рік

Реформи
ДПІ інформує

 

Актуально

Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області