22 жовтень 2016
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

.


Головна сторінка

Шановні відвідувачі сайту!

 

Раді вітати Вас на офіційному веб-сайті Верховинської районної державної адміністрації!

На даному сайті Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

 Новини
21.10.2016 | Нарада

21 жовтня 2016 року в районній державній адміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Олега Лютого відбулась розширена нарада з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей за участю працівників управління соціального захисту населення, керівників лісової галузі району та керівника Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції. Розглянуто питання забезпечення військовослужбовців, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, паливними дровами, діловим лісом та компенсаційними виплатами.

Головою райдержадміністрації Олегом Лютим дано доручення сформувати єдину базу даних учасників антитерористичної операції та до кінця 2016 року прийняти вичерпні заходи по вирішенні нагальних питань соціального захисту даної категорії населення.

Також проведено засідання районної призовної комісії під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Василя Бровчука, на якому розглянуто стан осіннього призову на строкову службу в Збройні Сили України та інші військові формування, наявні проблемні питання.

За підсумками нарад головою райдержадміністрації Олегом Лютим дано окремі доручення виконавцям та конкретні терміни для їх виконання.

 

Сектор мобілізаційної роботи

апарату районної державної адміністрації

21.10.2016 | Незабаром вийдуть у світ книги письменників Верховинщини

Сьогодні, у приміщенні залу засідань райдержадміністрації проведено засідання Експертної ради з питань книговидання, яке відкрила голова Експертоної ради, заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук. Вона ознайомила членів ради з прийнятим розпорядженням голови райдержадміністрації «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 19 жовтня 2015 року № 376 «Про експертну раду з питань книговидання». Внесені зміни пов’язані з кадровими змінами та необхідністю внесення доповнення до складу Експертної ради. Світлана Ярославівна висловила думку продовжувати добру справу з державної підтримки видання книг місцевих авторів, які прославляють у своїх творах рідний край.  

Заступник голови експертної ради, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк оприлюднив основні складові Положення про експертну раду з питань книговидання, при цьому зосередив увагу присутніх на  основних принципах формування переліку творів, які пропонуються експертною радою до книговидання, а це – суспільна та практична значимість творів, їх вплив на процеси державотворення, духовний розвиток суспільства, потреба у випуску даної літератури для регіону Гуцульщини. Основним критеріями суспільної значущості книговидань повинні бути актуальність і новизна, розкриття сучасних проблем державотворення в Україні, утвердження національної ідеї, сприяння у розширенні сфери вживання української мови, гуцульської говірки – народної гуцульської розмовної мови предків-гуцулів, сприяння розвитку багатовікової національної культури українського народу, регіону Гуцульщини.

Районна цільова Програма підтримки книговидання у районі прийнята Верховинською районною радою, яка виділила на видання книг місцевих авторів кошти у сумі 30 тис. грн. Депутати районної ради активно підтримують книговидавничий процес на Верховинщині.

Про подані заявки до Експертної ради на видання книг поінформувала секретар Експертної ради, начальник відділу з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації Оксана Коломийчук. 

В результаті обговорення авторських пропозицій, які надійшли до Експертної ради під час оголошення конкурсного прийому творів різних жанрів письменників, творчої та наукової інтелігенції району, визначено перелік творів, які пропонуються до видання у 2016 році: книжка патріотичної лірики «Напийся води» Анни Космач з села Білоберізки, поетична збірка «Дорога в небо» викладача-методиста Верховинської дитячої школи мистецтв Степана Паньківа, поетична збірка, тематично пов’язана з Гуцульщиною «Таїна високої води» Ореста Князького з Біліоберізки, ілюстроване оповідання Петра Шекерика-Доникового – відомого громадсько-політичного і культурного діяча Гуцульщини, самобутнього письменника, співця гуцульської старовіччини «На дні озера», яке підготував до друку голова районного Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Нагірняк.

21.10.2016 | Сім'ї інвалідів війни та загиблих військовослужбовців АТО отримуватимуть грошову компенсацію для придбання житла

news-image19 жовтня на засіданні Кабінету міністрів України прийнято постанову «Про забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І–ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов».

Зазначеним рішенням уряду надано право сім'ям інвалідів війни та загиблих військовослужбовців АТО отримувати грошову компенсацію за належне їм житло відповідно до Житлового кодексу.

Таким чином сім'ї загиблих учасників АТО та інваліди з числа учасників АТО зможуть самостійно обирати найбільш прийнятне для них житло та купуватимуть його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої урядом. 

У Мінсоцполітики наголошують, що реалізація постанови не потребує додаткових витрат з Держбюджету. Водночас прийняте рішення надасть змогу ефективно використовувати бюджетні кошти та забезпечить можливість уникнути незадоволення житлом, придбаним органами державної влади.

21.10.2016 | Сім'ї, які не підпадають під дію субсидії, зможуть скористатися розстрочкою

news-imageУряд надав можливість українським сім’ям, які не підпадають під дію житлової субсидії, сплачувати рахунки за теплопостачання рівними частинами протягом року.Тобто у споживачів буде можливість в опалювальний період сплачувати лише 50% вартості спожитих послуг, решту - 50% рахунку - доплатити у літній період.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України та закріплено ухвалою Постанови «Про зменшення фінансового навантаження на споживачів в оплаті за послуги централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату за послугу з централізованого опалення».

Для цього родині варто звернутися із письмовою завою до виконавця послуги з централізованого опалення про надання розстрочки в оплаті житлово-комунальної послуги з теплопостачання. Починаючи з дати подання заяви щомісяця протягом опалювального періоду тепло-комунальне підприємство виставлятиме рахунок у вигляді 50% від нарахованої плати за спожиту послугу.

Решту суми – неоплачених 50% від нарахованої протягом опалювального періоду плати за житлово-комунальну послугу виставлятиметься споживачу протягом між опалювального періоду щомісяця рівними частинами, починаючи з травня до вересня включно.

Розрахунок та розподіл рівними частинами протягом кожного місяця між опалювального періоду суми неоплачених 50% від нарахованої протягом опалювального періоду плати за житлово-комунальну послугу з централізованого опалення здійснюється виконавцем житлово-комунальної послуги з централізованого опалення.

У разі звернення споживача, який не має житлової субсидії, із заявою для отримання розстрочки в оплаті комунальних рахунків та теплопостачання, тепло-комунальне підприємство у платіжному документі передбачить:

- графу для зазначення оплати 50% від нарахованої плати за житлово-комунальну послугу з централізованого опалення протягом опалювального періоду

- графу розрахованої і розподіленої рівними частинами протягом кожного місяця між опалювального періоду суми неоплачених 50% від нарахованої плати за житлово-комунальну послугу з централізованого опалення. 

Цим рішенням уряд підтверджує свою готовність надати підтримку тим українським родинам, чий рівень доходу не дозволяє поки сплачувати нові комунальні рахунки. Водночас, держава потурбується про тепло-комунальні підприємства, а саме про збалансування різниці між оплатою послуг споживачами та оплатою за природній газ, а також подбає про те, щоб НАК «Нафтогаз» не виставляв їм жодних штрафів у зв’язку із прийнятим рішенням.

21.10.2016 | Уряд виділив додаткові кошти на виплату заробітної плати бюджетникам району

news-imageДля забезпечення повної та своєчасної оплати захищених статей видатків, недопущення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати та з метою уникнення напруженої ситуації, що може скластися у бюджетній сфері району Верховинською районною державною адміністрацією було підготовлено та направлено для розгляду ряд відповідних звернень до обласної державної адміністрації, які відповідно були скеровані до Кабінету Міністрів України.

Як наслідок, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року №709, уряд виділив для Івано-Франківської області стабілізаційну дотацію з державного бюджету 73620,6 тис. гривень.

Голова облдержадміністрації Олег Гончарук підписав відповідне розпорядження «Про розподіл стабілізаційної дотації»,  в якому розподілено кошти між місцевими бюджетами і стабілізаційна дотація Верховинському районному бюджету становить 5 мільйонів гривень.

Передбачено, що фінансові ресурси, які надійдуть із державного бюджету на районний рівень, будуть спрямовані на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району.

 

Прес-служба Верховинської РДА

21.10.2016 | У жовтні в Івано-Франківську реалізовано проект «Думай глобально»

news-imageЗ метою знайомства з особливостями інших культур і традицій, розширенням їхнього світогляду, розвитку взаєморозуміння і толерантності, а також розвитку навичок спілкування англійською мовою, підвищення рівня комунікації між людьми з різних країн світу, руйнування стереотипів між різними культурами, міський локальний комітет «АІСЕК» - Івано-Франківськ за підтримки департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації в обласному центрі реалізовували проект «Думай глобально».

На сьогоднішній день молодь є рушійною силою на шляху до розв’язання глобальних проблем суспільства. Тому зараз постає питання міжнародного співробітництва серед молоді задля обміну корисним досвідом та спільним пошуком альтернативних шляхів вирішення світових проблем.

На даний момент основними проблемами розвитку сучасної молоді є недостатній рівень знання англійської та інших іноземних мов, наявність мовного бар’єру, нерозуміння важливості вивчення іноземних мов, проблема толерантного ставлення до представників інших культур, релігій та національностей, низький рівень знань у дітей та молоді про інші країни, нерозуміння існуючих глобальних проблем та байдужість до їх подолання.

У проекті було залучено близько 1500 школярів та молодих людей області, 20 волонтерів з інших країн, проведено більше 30 презентацій, близько 90 занять з іноземної мови для дітей та молоді, організовано 60 занять у розмовних клубах іноземною мовою, створено умови для спілкування учасників проекту з волонтерами для подолання мовного бар’єру та підвищення рівня володіння іноземними мовами, обговорено суспільно важливі теми та глобальні проблеми людства задля знаходження альтернативних шляхів вирішення цих проблем.

Участь у заході взяли волонтери з Туреччини, Марокко, Тунісу, Єгипту, Бразилії, Китаю.

Заняття проходили в AIESEC офісі (Тичини, 8) і на малій сцені в парку культури та відпочинку ім. Шевченка.

21.10.2016 | Марина Порошенко відкрила IV Мальтійський приятельський бал для людей з інвалідністю та волонтерів виконанням полонезу

news-imageУ рамках робочого візиту в Івано-Франківську область дружина Президента України Марина Порошенко взяла участь у «IVМальтійському приятельському балу для людей з інвалідністю», який організовано Мальтійською Службою Допомоги. Відвідав захід і голова облдержадміністрації Олег Гончарук з дружиною Людмилою. На святковий вечір прибули понад півсотні пар на інвалідних візках і волонтерів з Івано-Франківщини, Львова та Києва.

У вітальному слові пані Марина зауважила, що ідея проведення такого осіннього балу вже стало доброю традицією на Івано-Франківщині: «Відчувається, що за чотири роки існування цього свята ви стали однією великою родиною, знайшли багато друзів та повірили у власні сили».

Разом із учасниками балу Марина Порошенко відкрила урочистий вечір виконанням полонезу. Танцювальна програма заходу була насиченою: гості кружляли у віденському вальсі, мазурці, польці та падеспані під мелодії муніципального естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом художнього керівника Валерія Чикириса. Також у програмі вечора були різноманітні майстер-класи й танцювальні ігри.

За словами керівника Мальтійської Служби Допомоги в Івано-Франківську Романа Яручика, багато пересічних громадян ще й досі дивуються танцям на візку, але люди з інвалідністю доводять, що нічим не відрізняються від інших: «Незважаючи на обмежені рухові можливості, вони намагаються жити повноцінним різностороннім життям: щодня підтверджують свою волю до життя, здобувають освіту, працюють, створюють сім'ї, подорожують, займаються спортом, зростають культурно і духовно. Наші учасники вже вкотре демонструють, що танцювати так, щоб перехоплювало подих, можна навіть на інвалідних візках».

Дружина Глави держави звернула увагу присутніх на те, що цього року Україна відзначає 25 років своєї незалежності. «Ми – молода країна, але маємо великий потенціал, надзвичайну силу духу та жагу до перемог. І саме це яскраво довели українські паралімпійці у Ріо-де-Жанейро. Впевнена: попереду у нас буде ще не одна перемога!», - наголосила пані Марина.

Під час заходу традиційно проходив конкурс на найкращу зачіску та сукню, а кульмінацією вечора стало оголошення Короля та Королеви балу. Переможці отримали від імені дружини Президента України пані Марини Порошенко сучасну українську літературу. 

Довідково: Мальтійська Служба Допомоги (МСД) – це представництво Мальтійського Ордену – Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти, який працює під гаслом «Збереження віри й допомога потребуючим». МСД розпочала свою роботу в Україні у 1990 році. Серед основних напрямків діяльності - релігійно-церковна, освітньо-виховна та культурна. Особливу увагу організація приділяє соціалізації людей з інвалідністю.

20.10.2016 | Уряд прийняв розпорядження про надання грошової допомоги особам, які отримали легкі тілесні ушкодження під час акцій протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року

news-imageКабінет міністрів України виділить 7 млн 322 тис. 500 грн для надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 19 жовтня.

Проектом розпорядження передбачається виділити з резервного фонду держбюджету 7 млн 322 тис. 500 грн для надання грошової допомоги 505 особам, перелік яких затверджений відповідним наказом МОЗ від 26.07.2016 р. №764.

Таким чином кожен постраждалий під час акцій громадського протесту 2013-2014 років отримає одноразову допомогу у розмірі 14 500 грн.

Як зазначив на засіданні уряду віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, в цьому році вже здійснені виплати грошової допомоги сім’ям загиблих на Майдані, а також тим учасникам акцій протесту, які зазнали тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

«Це щорічні виплати. І в цьому році вони вже профінансовані у повному обсязі», - зазначив він.

«У нас на сьогодні є 4 напрямки, по яких здійснюється фінансування: виплати сім’ям загиблих (до відповідного реєстру внесено 100 осіб, розмір виплати у цьому році становив 145 тисяч гривень), виплати тим учасникам акцій протесту, які зазнали тяжких (176 осіб, розмір виплати – 72 тисячі гривень) та середньої тяжкості тілесних ушкоджень (228 осіб, розмір виплати близько 30 тисяч гривень). Сьогодні ми приймаємо рішення для останньої категорії – осіб, які зазнали легких тілесних ушкоджень», - пояснив віце-прем’єр-міністр, додавши, що по всіх категоріях іде постійне оновлення інформації і оперативно вносяться необхідні зміни.

Для отримання відповідної допомоги необхідно звернутися до місцевого управління соцзахисту.

20.10.2016 | Прикарпатські держслужбовці заслухали лекцію щодо електронного декларування

news-imageПід керівництвом заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Валерія Крецула відбувся тренінг з питань електронного декларування в якому взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівники апаратів райдержадміністрацій та виконавчих органів рад міст обласного значення.

Навчали держслужбовців головні спеціалісти відділу департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції Сергій Романенко та Ярослав Онопрієнко.

Мета проведення тренінгу – ознайомлення декларантів із ключовими положеннями законодавства щодо декларування та навчання їх користуванню новою системою електронного декларування на основі розроблених НАЗК методичних та навчальних матеріалів.

Як зазначив Валерій Крецул, даний захід планували провести ще у серпні цього року, однак, в силу певних причин, не вдалося реалізувати тренінг.

«Сьогоднішнє навчання є досить актуальним, адже держслужбовці вже почали заповнювати декларації і зіткнулися з конкретними питаннями, які потребують допомоги кваліфікованих фахівців», - зазначив посадовець.

У ході лекції особи, які уповноважені виконувати функції держави або місцевого самоврядування, які, згідно зі статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, навчилися заповнювати та подавати декларації в електронній формі.

20.10.2016 | МОЗ: Вакцини від грипу з'являться до кінця жовтня

news-imageЩорічна вакцинація – найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу, визнаний доказовою медициною.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. Вакцину закуповують приватні структури і розподіляють до аптек, враховуючи попит попередніх років.

Станом на сьогодні в Україні зареєстровані та дозволені до застосування такі вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом:

- ВАКСІГРИП Спліт - вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, суспензія для ін’єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, заявник Санофі Пастер С.А., Франція;

- ДжіСі Флю Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін’єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл № 1, № 10, виробництва Грін КросКорпорейшн, Корея, заявник М.Біотек Лтд, Велика Британія.

Зараз обидві вакцини проходять контроль якості в Державному експертному центрі, який завершиться у найближчі тижні. Появу вакцин на ринку можна очікувати до кінця жовтня.

Такі терміни спричинені датами подачі вакцин на реєстрацію від виробників. МОЗ зі свого боку дотримується необхідних процедур, щоб пересвідчитися у якості вакцин перш ніж вони потраплять до аптек.

Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у сезоні 2016 – 2017 років в Україні циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008.

ВООЗ прогнозує штами вірусу, проти яких діятимуть вакцини, після аналізу минулорічної циркуляції. Тому вакцина захищає від усіх актуальних штамів, є безпечною та ефективною.

Читайте також поради щодо профілактики грипу: https://goo.gl/kujbjq. 

З пам’яткою про симптоми та профілактику під час грипу та ГРВІ можна ознайомитися за посиланням.


Анонси подій

Колегія РДА

 

 

25 жовтня 2016 року

Інвестиційні пропозиції

Інвестиційна пропозиціяРекреаційно-відпочинковий комплекс

в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради

Верховинського району

Івано-Франківської області

переглянути презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець

гірсько-карпатської породи

на території Верховинського району з 

круглорічним утриманням поголів'я

на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >

***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту

Європейського Союзу та

Програми розвитку ООН

«Місцевий розвиток, орієнтований

на громаду - II»

у Верховинському районі

Інфо

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

 

 

Служба у справах дітей Верховинської РДА інформує

 

 

Інформування про усиновлення

 

Про прийомну сім'ю

 

Служба у справах дітей Верховинської РДА

 

Попередження насильства та жорстокого ставлення до дітей

Для інформування!

Проект районного бюджету

на 2016 рік (для ознайомлення

натиснути на картинку)

 

 

Додаток

Додаток

додаток

Для громадськості!

 

banner

 

 

 

Житлові субсидії

 

 

 

 

 

 

 

Порядок офоромлення

та надання житлових субсидій.

 

Гаряча лінія: 2-22-61

 (управління праці та

соціального захисту

населення

райдержадміністрації)

Звіт голови РДА

Звіт голови районної державної адміністарції Олега Лютого за 2015 рік

Реформи
ДПІ інформує

 

Актуально

Інформаціящодо надання грошової допомоги на тимчасове проживання сімей, які переселилися з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни

 


Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області