22 жовтень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
20.10.2017 | Мистецтво

Роман Романюк – кандидат на присудження

премії імені Григора Крука

 

«Образна мова Романа змінюється протягом років. Цікаво спостерігати за його пошуками, змінами, переживаннями і знахідками. Широкий вибір тем, технік, ходів образної мови вражає», – так відгукується про роботи художника Романа Романюка заслужений художник України Володимир Сандюк.

Художник з села Надорожна Роман Зіновійович Романюк, ще будучи студентом інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, неодноразово представляв свої роботи на різноманітних виставках та творчих зустрічах. Серед них – Всеукраїнські пленери «Мальовнича Україна» 2008-2009 рр. (Сімферополь, Гурзуф, узбережжя Чорного моря, Донецьк, Маріуполь, узбережжя Азовського моря), обласна мистецька виставка, присвячена Великодню, у м. Івано-Франківську в квітні-травні 2008 року, виставка «Янголи в колегіаті» в обласному художньому музеї (грудень 2009 року – січень 2010 року). Пізніше Були виставка «Осінній салон» у Львові 2012 року, пленер «Бубнище» у Долинському районі (скелі Довбуша) у жовтні 2012 року, пленер «Бухтивець» у Надвірнянському районі у серпні 2013 року. Перша персональна виставка Романа Романюка під назвою «Відгомін Карпат» в обласному Івано-Франківському художньому музеї відбулась у серпні 2010 року. Його роботи сьогодні можна побачити на постійно діючій виставці в музеї історії села Надорожна, а також в сільському клубі і місцевій школі.

З 2007 року Роман Романюк почав займатися церковним монументальним розписом, взявши участь у розписі Кафедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці Івано-Франківської Єпархії УАПЦ (в народі – вірменська церква). У списку його робіт – розписи каплиць в с.Пасічна Надвірнянського району, с.Надорожна Тлумацькогорайону, с. Хриплин біля Івано-Франківська, участь у розписах храмів св. Параскеви в с.Кричка Богородчанського району, Різдва Христового у м. Бердянськ Запорізької області, Архистратига Михаїла в с. Виноград Городенківського району, Преображення Господнього в м. Коломия, Архистратига Михаїла в с. Попельники та церкви Вознесіння Господнього в с.Джурів Снятинського району, церкви в селі Локітка Тлумацького району, розписі та реставрації собору св. Миколая в с. Лідихів Почаївського району на Тернопільщині та інші.

20.10.2017 | Прес-служба ОДА інформує

Підвищення пенсій не впливає на розмір «зимової» субсидії

 

Підвищення пенсій, яке розпочалося з жовтня 2017 року, жодним чином не вплине на розмір «зимової» субсидій. Про це під час години запитань до Уряду у парламенті заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, для розрахунку розміру субсидій на цей опалювальний сезон органами соціального захисту населення беруться до уваги доходи громадян за I та II квартали цього року.

«Нові осучаснені пенсії не впливають на розмір допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, яка надається Урядом усім пенсіонерам-субсидіантам протягом цього опалювального сезону», - наголосив Міністр.

Крім того, Андрій Рева повідомив, що громадяни, які стали пенсіонерами, наприклад у травні цього року, або пенсіонери, які припинили працювати, скажімо у червні цього року, і не мають інших доходів, ніж пенсія, мають змогу оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу - пенсії.

«Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – у минулому чи цьому році (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію. Ми крок за кроком відновлює соціальну справедливість, максимально спрощуючи та удосконалюючи програму житлових субсидій», - зазначив міністр соціальної політики.

Щоб скористатися таким правом, громадянам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення лише з Декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу - пенсія, наприклад з 1 червня 2017 року. Тоді з 1 жовтня 2017 року таким українцям не враховуватиметься дохід за I і II квартал 2017 року, а братиметься до уваги лише розмір щомісячної пенсії.

Якщо ж людина стала пенсіонером, скажімо з вересня цього року, вона має змогу у грудні звернутися до управління соцзахисту з Декларацією про доходи і субсидію перерахують з урахуванням одного доходу - пенсії.

20.10.2017 | Прес-служба ОДА інформує

На Івано-Франківщині провели Єдиний стрілецький день для військовозобов’язаних підрозділів територіальної оборони

 

Сьогодні на полігоні військової частини 3072 у с. Старий Лисець Тисменицького району провели Єдиний стрілецький день з особовим складом організаційного ядра підрозділів територіальної оборони, що формуються військовими комісаріатами області.

Цей захід відбувся під керівництвом військового комісара обласного військового комісаріату полковника Володимира Ярмошука та керівника апарату обласної державної адміністрації Романа Маланія.

Перед початком занять до присутніх звернувся керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Маланій та підкреслив: «Враховуючи ті виклики, які сьогодні отримує наша країна, важливою є народна мудрість «хочеш миру – готуйся до війни». В складних для нашої держави умовах ми повинні зробити все, щоб мати не тільки боєздатну армію, а й долучити населення до розбудови територіальної оборони. Ми повинні системно організувати підготовку цих підрозділів, бо саме вони повинні стати ядром обороноздатності всіх районів і міст області».

Понад 350 військовозобов’язаних учасників навчань з Богородчанського Верховинського, Галицького, Городенківського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Рогатинського, Снятинського  та Тлумацького районів отримають необхідні знання, уміння та навички з володіння тією зброєю та технікою, яку необхідно реально використовувати при організації захисту нашої країни.

Під час занять обласним військовим комісаром полковником Володимиром Ярмощуком було проведено інструктаж віськовозобов’язаних учасників навчань, які будуть вдосконалювати свою військову майстерність по дванадцяти навчальних напрямках та підкреслив, що проведення єдиного Всеукраїнського стрілецького дня є невід’ємною частиною підготовки області до ведення територіальної оборони та зміцнення обороноздатності держави загалом.

20.10.2017 | Нарада

Відбулась нарада у керівника апарату райдержадміністрації

 

У п’ятницю, 20 жовтня, керівник апарату райдержадміністрації Андрій Мозиль провів нараду з начальниками відділів апарату райдержадміністрації.

На нараді йшлося про хід виконання Указу Президента України від 28.03.2017 року №84/2017 «Про відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», зокрема про виконання розпорядження райдержадміністрації від 03.05.2017 року №290 «Про відзначення у 2017 році в районі Дня пам’яті і примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Начальник відділу з питань організаційної та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації Мар’яна Поліщук підбила підсумки виконання плану районних заходів з відзначення у районі Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

19.10.2017 | Нарада

Відбулось засідання комісії з розгляду звернень громадян району щодо надання одноразової грошової допомоги

 

У четвер, 19 жовтня, в районній державній адміністрації відбулося засідання комісії з розгляду звернень громадян району про надання одноразової грошової допомоги.

Розглянувши 29 заяв громадян було вирішено надати одноразову грошову допомогу 19 громадянам району на загальну суму 6,2 тис. грн. за рахунок кошторисних призначень місцевого бюджету, та двом - за рахунок кошторису на соціальний захист населення (затверджений рішенням Тлумацької міської ради об'єднаної територіальної громади) – 0,5 тис. грн.

Заяву однієї громадянки, за рішенням комісії, передано на розгляд у відділ будівництва райдержадміністрації.

9 громадянам відмовлено у наданні грошової допомоги у звязку з недостатнім фінансуванням.

19.10.2017 | Актуально

В Україні буде створено Державний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки

 

Уряд ухвалив рішення щодо створення Державного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Метою постанови КМУ є забезпечення реалізації єдиної державної політики з випробування, сертифікації, розробки та виробництва озброєння і військової техніки для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань сектору безпеки й оборони держави, у тому числі з урахуванням вимог стандартів НАТО.

Інститут об’єднає потенціали Державного науково-випробувального центру, Чернігівського національного технологічного університету та підприємств військово-промислового комплексу. Це дозволить модернізувати експериментально-випробувальну базу і прискорити впровадження наукових розробок, а також створить умови для просування продукції виробників на внутрішній і зовнішній ринки.

У подальшому таке поєднання потенціалів є запорукою створення та функціонування відповідного технологічного парку (на кшталт парків, які існують у Німеччині, Франції, Австрії, Туреччині), щоб у стислі терміни забезпечувати переоснащення армії сучасним озброєнням та стимулювати вихід виробничої бази наших оборонних підприємств на світовий рівень.

У квітні 2017 року керівництво Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України у Чернігові, передислокованого з Криму, звернулося до Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе з проханням сприяти створенню Інституту на базі Центру для забезпечення необхідних можливостей впровадження стандартів НАТО у систему сертифікації та стандартизації озброєння і військової техніки. Це є єдина в Україні унікальна спеціалізована науково-дослідна установа з 85-річним досвідом, що реалізує функції державної перевірки у випробуваннях та контролі якості оборонної продукції в інтересах Збройних Сил України та інших силових відомств. Для продовження роботи центру та максимального використання його можливостей одним із першочергових кроків необхідно було ухвалення відповідного нормативно-правового акту. Віце-прем’єр підтримала ідею перетворення ДНВЦ на  інститут та  ініціювала відповідне звернення генеральних конструкторів України до Президента України. Відтак було розроблено проект нормативно-правового акту щодо створення на базі Центру Державного науково-дослідного інституту випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки й внесено цей документ на розгляд Уряду. Проект також підтримав Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

19.10.2017 | Фінанси

Cтан фінансування коштів з районного бюджету

 

За період з 09.10.2017 по 13.10.2017 з районного бюджету проведено фінансування соціальних виплат, зокрема :

- субвенція з обласного бюджету на пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1,5 тис. грн.

За рахунок освітньої, медичної субвенцій з державного бюджету,  власних надходжень з районного бюджету по загальному фонду та коштів, переданих з Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади протягом вищевказаного періоду профінансовано:

- заробітна плата – 971,2 тис. грн.;

- соціальні виплати, які здійснюються з районного бюджету – 28,9 тис. грн.;

- інші незахищені статті – 64,6 тис. грн.

Протягом вищевказаного періоду за рахунок коштів загального фонду районного бюджету на виконання програм переможців обласних конкурсів та виконавців програм розвитку місцевого самоврядування профінансовано:

- Петрівській сільській раді «Дбайливе харчування школярів-запорука успіху у навчанні (капітальне облаштування їдальні в шкільному закладі в с. Сокирчин)» – 15,0 тис. грн.;

- Делівській сільській раді «Світло нашому дому» - 15,0 тис. грн.;

- Грушківській сільській раді «Школа-єдине джерело сили, що рухає машиною суспільства» - 5,0 тис. грн.;

- Долинській сільській раді «Вода в кожній оселі. Забезпечення населення питною водою через централізоване водопостачання в селі Долина Тлумацького району Івано-Франківської області»  – 5,0 тис. грн.

                За рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету профінансовано         80,0 тис. грн. на облаштування огорожі спортивного майданчика з штучним покриттям для фізкультурно-оздоровчих занять в с. Яківка Тлумацького району.

               

19.10.2017 | Актуально

Операція «Запад» - 70-ті роковини великої трагедії

 

21 жовтня 1947 року розпочалась одна з наймасштабніших депортаційних кампаній з виселення українців у віддалені райони СРСР під назвою операція «Запад». Всього за декілька днів із семи західних областей України у 44 залізничних ешелонах було вивезено 77 тисяч 791 особу (26 тисяч 332 сімʼї).

Операція «Запад» була однією з найбільш масових сталінських депортацій. Для населення Західної України вона стала справжньою етнодемографічною катастрофою. Ідея проведення репресивно-виселенської акції виникла у радянських органів державної безпеки ще на початку 1947 р.  Планування проводилося на рівні союзних МВС та МДБ СРСР. У такий спосіб радянське керівництво сподівалося остаточно знищити соціальну базу українського підпілля у регіоні та, врешті-решт, саме підпілля. Масові жовтневі депортації 1947 р. із Західної України були найбільшими серед усіх інших,  проведених сталінським режимом з метою «пацифікації» регіону у повоєнний період.  Злочинна акція проти людяності зумовила суттєве зменшення сільського населення, порушила статеву та вікову структуру мешканців Західної України. В атмосфері страху і терору селяни стали активніше записуватися у колгоспи, аби убезпечити себе від можливих репресій. Депортація пришвидшила колективізацію західноукраїнського села та знекровила соціальну базу українського націоналістичного підпілля.

Про цю трагічну історію у своєму виступі 14 жовтня 2017 року з нагоди церемонії складання урочистої клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна, яка відбулася на Софійські площі у центрі Києва, говорив Президент України Петро Порошенко:

«Під час Другої світової частина українців чинила опір одразу двом потужним тоталітарним режимам, кожен з яких прагнув поневолити або винищити нас. Для більшості наших дідів та прадідів війна закінчилася у травні сорок п’ятого. Але не для вояків УПА. Їхня боротьба з комуністичним тоталітарним режимом тривала ще більше десяти років.

Аби здолати їх, московський режим вдавався до нелюдських методів. 21 жовтня виповниться сімдесят років акції «Запад». Буквально протягом одного дня сталінські карателі зробили нелюдський злочин – депортували із західних областей України до Сибіру понад 76 тисяч українців.

Гарантувати, що ніколи більше не повторяться подібні трагедії, можна лише, коли ми маємо свою міцну, сильну, вільну і незалежну державу. А для того нам потрібна сильна армія, яку ми створили протягом трьох років і яку постійно зміцнюємо».

19.10.2017 | Мистецтво

Самодіяльний художник Богдан Татарчук – кандидат на присудження премії імені Григора Крука

 

Богдан Татарчук талановитий і працьовитий художник із Тлумаччини. Народився 28 вересня 1950 року у мальовничому селі Попелів. Тут вперше його дитячим очам відкрилась краса місцевої природи: звивиста річка Тлумачик, довколишні горби в зелені трав і квітів, мінливість садів.

Навчання в районній художній студії, а пізніше у Московському народному університеті впевнено утвердили в ньому хист художника-живописця: «У верхівяхПрута», «Яремчанський водоспад», «Пізня осінь», «Ранок у Карпатах» - це ті перші твори, якими молодий Богдан заявиви про свої творчі здібності.

Перша персональна виставка художника була організована в Тлумацькому будинку культури, потім в Івано-Франківську у краєзнавчому музеї.

Протягом тривалого часу Богдан Татарчук брав участь у багатьох районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках і вернісажах. Його роботи можна зустріти в приватних колекціях Америки, Австралії, Німеччини, Польщі, Росії, Чехії, Канади, Італії, Іспанії.

Він пройшов творчий шлях від простого дитячого захоплення малярством до зрілого художника-пейзажиста, тепер відомого в Україні і шанованого як громадського діяча, педагога, українця. Богдан Татарчук працює в різних жанрах образотворчого мистецтва. Малює пейзажі, натюрморти, портрети.

Визнання його як своєрідного художника, а також заслужено отримані нагороди (дипломи, грамоти, цінні подарунки, пам’ятна медаль Тлумацької райдержадміністрації «За досягнуті успіхи в розвитку народної творчості і ін.) є тим стимулом, який дає натхнення для ще більшої творчої праці в ім’я утвердження себе як художника, любові до рідного краю.

Творчий доробок Богдана Татарчука – це відзеркалення почуття стану його душі у поєднанні з світобаченням в момент творення.

19.10.2017 | Мистецтво

Фольклорний колектив «Червона калина» з села Надорожна претендує на премію імені Григора Крука

Фольклорний колектив «Червона калина» заснований у 1985 році. Ініціатором його створення став Петро Михайлович Круховський – незмінний керівник колективу, колишній завідувач сільського клубу, ветеран праці. Склад аматорського колективу постійно оновлювався, до нього залучалися надорожнянці різного віку, яких об’єднувала любов до пісні та хорового мистецтва.

Колектив брав участь у святкуванні релігійних свят, пам’ятних та історичних дат, у творчих вечорах в селах Надорожна, Колінці, Гринівці, Палагичі, місті Тлумачі, селищі Обертин. Сьогодні, окрім виступів з концертними програмами у рідному селі, «Червона калина» є бажаним гостем на заходах районної ради ветеранів, відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування району.

Петро Круховський зумів зібрати не тільки виконавців пісень, а й троїсті музики, з якими спільно організовує творчі вечори та концерти. В репертуарі троїстих музик безліч сучасних мелодій, що часто лунають на святкуваннях, весіллях, народних забавах.

Своє завдання керівник-ентузіаст та аматори сцени вбачають в популяризації та збереженні народних традицій, звичаїв та обрядів, популяризації хорових творів українських композиторів різних епох.


ОГОЛОШЕННЯ

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Децентралізація
 
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Соціальна реклама "Я маю право"
Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту
Військова служба за контрактом
 
Соціальна реклама
Інформація про запровадження безвізового режиму Україна-ЄС

 

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області