19 січень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
19.01.2018 | Актуально

Олекса Гірник. Протест ціною життя: спалився за Україну ...

 

21 січня 1978 року, до могили Тараса Шевченка в Каневі піднявся чоловік, що приїхав з м. Калуша Івано-Франківської області. Коли стемніло, він розкидав по схилах Чернечої гори тисячу листівок, на яких його рукою було написано: «Протест проти русифікації українського народу». І підпис: «На знак протесту спалився Олекса Гірник з Калуша».

Після цього він облив себе керосином і підніс до грудей запальничку.

Олекса Гірник ішов до такого вчинку все своє життя. Одинадцять років він пробув в ув'язненні. Три з них карався у польській тюрмі за неодноразові заяви офіцерам під час служби у польській армії про право українців мати свою власну державу і бути вільною нацією. Вісім років Олекса Гірник провів у концтаборах під Норильськом. Він не хотів потрапити до концтабору в черговий раз, але водночас совість кликала його до боротьби.

У житті він часто говорив: «Хочу вмерти за Україну». І він за неї вмер. Його самоспалення - це його форма боротьби. Своєю смертю він прагнув протестувати проти поневолення України Російською імперією та привернути увагу людей до жахливих наслідків московської політики зросійщення України.

На місці загибелі Олекси Гірника росте кущ калини, посаджений працівниками Шевченківського заповідника. Гірникова калина ніби нагадує всім патріотам України про їхній святий обов'язок берегти нашу Незалежність та активно боротися за українське національне відродження. Калина просить українських патріотів допомогти українській мові розправити перебиті крила, аби злетіла вона в синє українське небо.

 

Довідково

28 березня 1912 народився Олекса Гірник - український Смолоскип, Герой України. Олекса Гірник п'ята дитина в родині бойків-верховинців, учився в польській школі, а пізніше в українській гімназії у Станіславові. Був призваний до польської армії.

Сказав якось, що замість конфедератки охоче б носив мазепинку – і був засуджений до п'яти років в'язниці. Покарання відбував у концтаборі в Березі Картузькій, у таборах Львова, Кракова, Тарнова. У 1939 р. під час німецького вторгнення в Польщу втік із в'язниці.

17 вересня 1939 р. у Станіславі на вокзалі Олекса побачив, як енкаведисти-«визволителі» з собаками заганяють поляків у товарні вагони на висилку. Серед плачу жінок, крику дітей він кинувся на їхній захист і був заарештований, хоч чинив одчайдушний опір. Отримав вісім років концтаборів у колимських копальнях і сибірських лісоповалах і п'ять років позбавлення прав; покарання відбував у Норильську та Магадані.

Одружився зі своєю сусідкою Кароліною Петраш, яка теж була в засланні. У 1950 р. народився син Маркіян, а в 1954 р. - Євген, виховали синів, збудували дім. Спочатку працював на місцевому цегельному заводі обліковцем, пізніше інженером. Всі роки дуже переймався долею України, її культури, української мови.

19 січня 1978 р. написав, що поїхав до Львова, хоч відбув до Києва. Відвідав Софійський собор та Києво-Печерську Лавру. Ввечері приїхав автобусом до Канева. З собою мав торбу з двома каністрами бензину. Місце вибрав на північному схилі Чернечої Гори, розкидав листівки та пустив їх на вітер. Тут залишив передсмертний заклик до незалежності України та проти русифікації. Близько 3-ої години ночі облився бензином і підпалив себе. Його тіло знайшли вранці. Міліція виявила 970 розкиданих листівок, 30 збереглося у місцевих жителів. Хоч справа залишалася таємницею, через працівників міліції про вчинок Гірника взнали спочатку в Каневі, а потім в Україні. У помешканні Гірників був проведений обшук. Дружині сказали, що чоловік загинув у ДТП.

19.01.2018 | Пам’ятаємо

Перші Герої небесної сотні

 

Цими днями минає чотири роки від подій, які назвали «Кривавими Водохрещами» або ж протистоянням на Грушевського. Саме тоді на Майдані пролилася перша кров.

За час суверенної України підросло нове покоління українців – ровесників Незалежності. Саме вони зуміли розбудити українське суспільство від летаргічного оціпеніння, від зневіри, роздмухати вже ледь жевріючі сподівання та стремління до захисту своєї гідності та права на життя, достойне людини. Так народився Євромайдан.

Саме 22 січня зранку на Євромайдані під час штурму снайпер застрелив мешканця Дніпропетровська вірменина Сергія Нігояна. Згодом стало відомо про ще одного вбитого – білоруса Михайла Жизневського. Також у лікарні помер хлопець, якого «беркутівці» скинули з колонади біля стадіону в ніч з 20 на 21 січня. 22 січня у лісосмузі поблизу Борисполя знайшли мертвим викраденого і замордованого невідомими львів’янина Юрія Вербицького.

Вони стали першими з Небесної сотні, хто поліг на Грушевського, пожертвувавши собою як заради тих, хто відстоював на Майдані власну гідність, так і задля гідного майбутнього кожного українця. Активістів не ділили за національностями. Всі були просто «майданівцями».

Відтоді минулочотири  роки.

22 січня в День Соборності України, тисячі свічок запалають у пам’ять про Героїв Небесної сотні. Вогники суму і надії нагадуватимуть якою ціною Україні і кожному дістався шанс стати іншими. Свічки пам’яті запалають по всій Україні.

19.01.2018 | Оголошення

Оголошення 

 

Громадська спілка «Івано-Франківська міська асоціація учасників АТО» запрошує жителів  Тлумацького району долучитись до Ходи пам’яті, присвяченій третій річниці вшануванню Героїв Донецького Аеропорту, яка відбудеться 21 січня поточного року у м.Івано-Франківськ.

Збір учасників об 11:00 біля Кафедрального собору Святого Воскресіння.

11:30 – початок Божественної літургії у Кафедральному соборі Святого Воскресіння.

12:00 – Памятнахода (Незалежності-Меморіальний сквер-Молитва)

 

Довідково

Донецький міжнародний аеропорт з 26 травня 2014 року став територією запеклого протистояння українських військових терористичному угрупуванню «ДНР». Від цієї дати розпочався відлік 242-х днів героїчної оборони летовища. Відтоді аеропорт перетворився на «небесні ворота» для душ бійців, які віддали за Батьківщину своє життя. Цей день збирає українців для вшанування світлої пам'яті загиблих героїв та висловлення сердечної вдячності родинам захисників Донецького аеропорту.

 

19.01.2018 | Нарада

Голова райдержадміністрації взяв участь у нараді щодо розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості

 

Вчора під головуванням віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулася онлайн нарада щодо виконання першочергових заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Західпроведено спільно з Міністерством охорони здоров’я за участю заступників голови ОДА Ігоря Пасічняка, Ярослава Паранюка, Богдана Кобилянського та керівника апарату ОДА Романа Маланія. Також до обговорення питань долучилися керівники окремих департаментів ОДА, голови райдержадміністрацій, члени медичних рад реформ та голови об’єднаних територіальних громад.

Під час заходу представники профільних міністерств ознайомили учасників засідання з планами будівництва сучасних медичних амбулаторій в рамках реформи первинної ланки системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Також йшлося про можливості формування спроможних мереж надавачів первинної медичної допомоги. 

18.01.2018 | Актуально

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко 

 

Добрий день! Звертаюся до Вас, бо більше не знаю, в кого спитати. Ми з чоловіком прожили разом більше 20 років, виростили 2 дітей. Однак вже давно зрозуміли, що краще нам жити окремо, чекали лише, доки діти виростуть, стануть на ноги і почнуть самостійне життя. Зараз збираємо розлучатися. Тож прошу роз’яснити, яке майно ми маємо розділити, а яке ні?

Тамара Твердохліб

Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя?

Майно, яке набуте за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини  самостійного заробітку. Такими поважними причинами можуть бути, наприклад, навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

                    майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);

                    доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);

                    речі придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.

 

Детальніше >>>

18.01.2018 | Подія

 

У Тлумачі вшанували пам’ять Володимира Кріля 

 та Степана Мандзюка

Всім, хто роками ніс

важкий хрест боротьби

і передав його нащадкам,

не зрадив, вистояв, помер,

але залишився безсмертним

-          присвячується

 

Традиційно у переддень Водохреща, на Другий Святий вечір, громадськість Тлумаччини збирається біля пам’ятного знаку безневинно страченим Борцям за волю України для вшанування пам’яті невинно убієнних вояків УПА Степана Мандзюка та Володимира Кріля.

У четвер, 18 січня, вклонитись світлій пам’яті тим, хто пішов з життя мученицькою смертю, прийшли керівництво району та міської ОТГ, духовенство, представники політичних партій та громадських організацій, працівники державних установ, школярі, студенти, та усі небайдужі жителі міста Тлумач.

Цього дня минуло 73 роки з часу як співробітники НКВС стратили за підтримку і допомогу загонам УПА 23-річного працівника міліції Володимира Кріля та 19-річного стрільця УПА Степана Мандзюка. Вони -  патріоти до останнього подиху залишились незламними, несучи в серці національну ідею.

 

Детальніше >>>

18.01.2018 | Актуально

Для придбання житла дітям-сиротам із Прикарпаття у цьому році передбачено кошти в сумі понад 10 мільйонів гривень

 

Як відомо, однією з найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян житлом. Водночас, особливе занепокоєння викликають випадки коли під загрозою залишитись на вулиці опиняється одна з найбільш вразливих категорій осіб, таких як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. І саме держава, в першу чергу, має проявляти турботу про таких дітей, як у сфері захисту житлових прав дітей, так і у інших сферах, необхідних для їх повноцінного життя та розвитку.

Так, в області на обліку служб у справах дітей перебуває 1390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, на даний час, 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають власного житла.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей службами у справах дітей вживаються вичерпні заходи щодо забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 №49-2/2015 затверджено регіональну цільову програму соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки.

Заходи зазначеної вище програми спрямовані на забезпечення захисту прав та інтересів дітей, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання дитячому сирітству, створення умов для всебічного розвитку і виховання дітей, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

У 2017 році з обласного бюджету виділено кошти в сумі 2310 тис. грн та, шляхом співфінансування, придбано житло 19 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.

Здержавного бюджету використано кошти в сумі 4693,6 тис. грн для придбання соціального житла 14 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.

На 2018 рік для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа:

  • в обласному бюджеті передбачено 1810,0 тис. грн;
  • з державного бюджету заплановано виділити 8259,5 тис. грн.
17.01.2018 | Відділ освіти РДА інформує

Пройшов семінар щодо проведення першого та другого етапу Шкільного турніру з футзалу на «Кубок НФК Ураган» і Ліги шкільних чемпіонів «Ураган» 

 

У середу, 17 січня, у великій залі засідань органів влади району, відділом освіти райдержадміністрації проведено семінар щодо проведення першого та другого етапу Шкільного турніру з футзалу на «Кубок НФК Ураган» і Ліги шкільних чемпіонів «Ураган», за присутності вчителів фізичної культури навчальних закладів району та методистів відділу освіти райдержадміністрації.

Присутніми розглянуто Єдиний річний план спортивно-масових заходів Івано-Франківського обласного управління Комітету з фізичного виховання спорту МОН України на 2018 рік.

У ході обговорення вирішено провести перший та другий етапи обласного Шкільного турніру з футзалу на «Кубок НФК Ураган» і Ліги Шкільних чемпіонатів «Ураган», які відбудуться протягом січня- квітня 2018 року.

Також затверджено склад локального організаційного комітету та призначено головного суддю турніру.

17.01.2018 | Соціальний захист

Відбулось засідання районного комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

 

У середу, 17 січня, під керівницвом голови районної державної адміністрації Володимира Габурака відбулось засідання районного комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

У засіданні взяли участь заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Галина Мельник, начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олег Долішній, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Зоряна Баранська, голова районної ради ветеранів Іван Василюк, головний лікар Тлумацької центральної районної лікарні Іван Бойчук.

Учасники зустрічі обговорили питання плану роботи районного комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на 2018 рік.

Зокрема йшлося про стан забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до закладів освіти, охорони здоровя та об’єктів фізичного оточення на території району.

Володимир Габурак зазначив, що забезпечення вільного доступу і можливості переміщення у різних об’єктах громадського користування є важливим фактором подолання ізольованості людей з інвалідністю. Архітектурна доступність, як і доступність в інших сферах, підвищує шанси цих людей знайти роботу, здобути освіту, користуватися громадськими послугами, брати участь в різних соціальних, культурних, оздоровчих заходах і, таким чином, бути активними членами суспільства.

17.01.2018 | Соціально-економічний розвиток

 

Відбулась зустріч керівництва району з інвесторами

 

У вівторок, 16 січня, голова районної державної адміністрації Володимир Габурак та заступник голови районної ради Василь Гнатюк провели робочу зустріч із представником ПП «Троянські Гіпси» дочірньої компанії «Сен-Гобен будівельна продукція Україна» Романом Міськевичем.

Участь у зустрічі взяли голова Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Богдан Двояк, сільські голови сіл Хотимир та Грушка Дмитро Капуляк і Ігор Худицький, в.о старости села Пужники Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Михайло Кушнір.

Йшла мова про участь компанії в соціально-економічному розвитку району, адже на Тлумаччині ПП «Троянські гіпси» займається розробкою Троянського родовища гіпсу, що розташоване на території Хотимирської, Грушківської, Пужниківської (Тлумацька міська рада ОТГ) та Озерянської (Олешанська сільська рада ОТГ) сільських рад. Реалізація даного проекту дозволила залучити чимало коштів інвестора у розвиток соціальної інфраструктури району.

 

Детальніше >>>


ОГОЛОШЕННЯ

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Україна-НАТО
Децентралізація
 
Професійна освіта управлінських кадрів: проблеми, дослідження, досвід. Збірник наукових статей
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту
Військова служба за контрактом
 
Україна - НАТО

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області