24 Квітень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
24.04.2018 | Важливо знати

Інструкція «Як підписати декларацію з лікарем?»

24.04.2018 | Статистика

Зовнішня торгівля області товарами у січні–лютому 2018 року

 

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–лютому 2018р. становили 148,2 млн.дол. США, імпорту – 153,5 млн.дол. США. Проти січня–лютого 2017р. обсяги експорту збільшилися на 49,9%, імпорту – у 2,5 раза. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 5,3 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 0,97.

Cеред регіонів України  за  обсягами  експорту  товарів область посіла 13 місце, імпорту – 12 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі  товарами  були нерезиденти з 83 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини,  Індії, Польщі, Туреччини, Чехії, Російської Федерації, Латвії, Білорусі, Італії, Іспанії.

Обсяг   експорту   товарів  до країн  Європейського  Союзу  становив  97,2 млн.дол. США або 65,6% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем–лютим 2017р. в 1,6 раза.

У товарній структурі експорту області провідні позиції займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Польщі, Білорусі.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 70,5 млн.дол. США або 45,9% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 46% більше, ніж у січні–лютому 2017р. 

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінних металів та виробів з них, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них.

24.04.2018 | Актуально

100 – річчя звільненню Криму від більшовиків

Сто років тому, як і зараз, Україна зіткнулася з проблемою російської агресії та окупації територій. Прикметно, що в обох випадках збройна інтервенція доповнювалася інформаційною війною. Пропаганда мала приховати справжній характер дій і наміри Москви. У березні 2014-го підступом, за допомогою анонімних "зелених чоловічків" та місцевих колаборантів, захоплено Крим. У грудні 1917-го так само "почервонів" Чорноморський флот, який досі здіймав синьо-жовті стяги. Невдовзі українські прапори повернулися до Криму. У квітні 1918 року їх принесли вояки Кримської групи Армії УНР під командуванням Петра Болбочана. Замайоріли вони знов і над кораблями Чорноморського флоту в Севастополі. Детальніше про події сторічної давнини читайте у історичній довідці.

У ніч з 20 на 21 квітня Кримська група зосередилася у Новоолексіївці, тим часом авангардні частини наблизилися до передових ворожих позицій на Чонгарському півострові. Більшовицькі частини відступали з Чонгару до Криму через залізничний міст. Вранці 21 квітня ворожі солдати почали мінувати міст, і щоб завадити цьому запорожці відкрили по червоних артилерійський та кулеметний вогонь. Перестрілка тривала весь день. Пізно вночі 20 запорожців, озброєних ручними кулеметами, на чолі з Петром Зілинським-Содолем на дрезині проскочили замінований міст, відкривши шлях до Криму двом бронепоїздам Семена Лощенка та Павла Шандрука. На кримському боці бійці Зелінського знешкодили ворожих артилеристів, а привезена на бронепоїздах піхота захопила більшовицькі окопи, змусивши червоних тікати.

24.04.2018 | Оголошення

Захищене і здорове покоління

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці України.

Текст звернення  - завантажити

24.04.2018 | Служба у справах дітей РДА інформує

Центр опіки дитини «Рідна оселя» - домівка, в якій дітей щедро обдаровують теплом любов'ю та ласкою

Реформування державою традиційно існуючої системи інтернатних закладів сприяє пошуку альтернативних форм утримання дітей, що залишилися без батьків, де були б створені оптимальні умови для їх перебування. Підтвердженням цього є наявність різноманітних нормативно-правових та законодавчих актів державного рівня. Однією із нових альтернативних форм утримання дітей-сиріт та дітей, залишених без батьківського піклування є перший в області заклад недержавної форми власності для проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із неблагополучних сімей – Центр опіки дитини «Рідна оселя» (м. Тлумач).

23 квітня 2018 року з метою вивчення умов утримання, виховання та навчання дітей до закладу завітали перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Присяжнюк та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Валерій Семків. На сьогодні в «Рідній оселі» на цілодобовому утриманні перебувають 30 дітей, батьки більшості з яких не відомі, а матері або перебувають в розшуку, або відбувають покарання у в’язниці. Діти живуть у прекрасних умовах. Гарні зручні меблі, затишні спальні, по-сучасному обладнані кімнати гігієни, окремі приміщення для занять, комп’ютерний клас і простора зала для дозвілля, наповнена іграшками, – далеко не кожна українська дитина має вдома таку комфортну обстановку. Вихованці «Рідної оселі» навчаються в Тлумацькій загальноосвітній школі та Тлумацькій гімназії, а обдаровані діти навчаються в музичній школі.

На території Центру завдяки допомозі благодійного Фонду братів Кличків обладнаний спортивний майданчик, завершуються ремонтні роботи тренажерного залу та швейної майстерні. Микола Присяжнюк висловив щиру подяку колективу Центру опіки дитини за те, що всі працівники закладу докладають великих зусиль і від щирого серця дбають про те, щоб діти відчували домашню атмосферу, любов та ласку.

Детальніше: http://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/77263.htm

24.04.2018 | Актуально

Ми, українці і держава Україна, не боїмося Росії – Президент

«Ми, українці і держава Україна, не боїмося Росії. Ми це доводимо вже чотири роки під час абсолютно кривавої агресії. Кров Росія проливає на українській землі – і сьогодні це тисячі і тисячі українців вбитих і поранених, що є результатом російської військової агресії», - заявив Президент Петро Порошенко. Про це Глава держави сказав під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV, відповідаючи на запитання про те, що експерти висловлюють думку щодо можливого кровопролиття в разі створення Української Помісної Православної Церкви та відокремлення від Московського патріархату.

Глава держави підкреслив: «Світ називає це гібридною війною. Гібридна війна – цене лише збройні сили, які вступили на українську землю». Він також наголосив, що нині термін «російська агресія» увійшов не лише в українське законодавство, а й у міжнародні документи. «Тому нас не треба лякати. Ми дуже відповідальна нація і не даємо розкачати ситуацію всередині країни, коли вони хотіли б щоб пролилась кров», - сказав Петро Порошенко. Він нагадав, про припинені провокації за участю відомого народного депутата, «яка з російськими агентами завезла в Україну зброю і обговорювала чи 400 чи 1000 людей мають загинути для того, щоб почати в Україні хаос». «Ми не дамо їм жодного приводу для того, щоб таким чином дискредитувати Україну», - сказав Президент. Глава держави також звернувся, в тому числі і до патріотичних сил: «Ми маємо діяти надзвичайно відповідально для того, щоб продемонструвати, що в Україні є свобода совісті, є свобода віри».

.

24.04.2018 | Служба у справах дітей РДА інформує

 

У Нижнівському навчально-виховному комплексі проведено майстер-клас здорового способу життя

З метою виховання відповідального ставлення до свого здоров’я, інформування дітей та молоді про негативний вплив шкідливих звичок, формування у них якостей сильної особистості у Нижнівському навчально-виховному комплексі проведено майстер-клас здорового способу життя за участю українського богатиря, чемпіона України зі штовхання ядра, багаторазового рекордсмена України, силові досягнення якого з перетягування різноманітних великотоннажних транспортних засобів занесені до Книги рекордів України Назара Павліва.

Урок майстер-класу відкрили перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Присяжнюк, депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань захисту дитинства, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Дмитро Романишин та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Валерій Семків. Діти мали змогу переглянути у відеорежимірізні рекорди та досягнення Назара, а також побачити у його власному виконанні кілька силових номерів. Учасник багатьох телешоу без труднощів, тримаючи зубами арматуру, скручував її у спіраль, згинав величезні цвяхи, розривав грілку силою своїх легень та з легкістю розділив навпіл невеличкий за розміром, однак з великою кількістю сторінок, настінний календар. Також богатир показав, що на шпагат може сісти кожен, навіть людина вагою 130 кг.

Детальніше: http://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/77259.htm

23.04.2018 | Актуально

Олег Гончарук: Єдина Помісна Православна церква необхідна для України

 

Сьогодні відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука з Митрополитами УАПЦ Андрієм та УПЦ КП Іоасафом. Вітаючи гостей, Олег Гончарук зауважив, що в Константинополі розпочала роботу комісія з прийняття Томоса про визнання української автономної церкви.

«Сьогодні ми запрошуємо усі православні конфесії до діалогу. Церква в Україні повинна бути консолідованою і тоді ми об’єднаємо нашу країну навколо віри заради миру. Важливо, що є спільне бачення Президента України Петра Порошенка та керівників українських церков щодо потреби об’єднання. Хотів би сьогодні разом з Вами висловити підтримку цьому процесу», - зазначив очільник області.

Під час розмови із головою облдержадміністрації Олегом Гончаруком Митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією Кир Андрій, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф висловили підтримку Зверненню, яке ініціював Президент України Петро Порошенко у Верховній Раді. На їхню думку, це історичний шанс для об’єднання православних церков, що призведе до єдності українського народу.  

«Створення і визнання незалежної помісної Церкви означатиме, що Україна отримала чергову важливу перемогу у гібридній війні з Російською Федерацією. Це сприятиме єднанню нашого народу, відновленню територіальної цілісності та суверенітету України», - підкреслив Олег Гончарук.

Також були обговорені спільні кроки, необхідні заради відродження єдиного православ’я. 

23.04.2018 | Оголошення

Пряма телефона лінія з експертами ІФ РВ АМУ “Не будь байдужим до реформ”

Івано-Франківським регіональним відділенням ВАОМС “Асоціація міст України” у лютому 2018 року впроваджено комунікаційний захід – “пряму телефонну лінію” з експертами ІФ РВ АМУ “Не будь байдужим до реформ”.

Як показала практика, це дозволило розширити інформаційну та роз’яснювальну роботу з процесів децентралізації, інших реформ місцевого самоврядування. Водночас, відчувається гостра потреба у постійній комунікації, зокрема в частині роз’яснення щодо змін в законодавстві, оперативному реагуванні на проблеми та виклики, і в першу чергу на рівні селищ та сіл.

Інформація про функціонування “Прямої телефонної лінії” ІФ РМ АМУ, яка відбувається кожної останньої п’ятниці місяця (тел. 050-44-75-788) з 10:00 до 14:00 го. через оголошення на інформаційних стендах, ЗМІ, офіційних сайтах, на сторінках соцмереж.

23.04.2018 | Культура

Представники Тлумаччини взяли участь у фестивалі писанок

 

21 квітня в Коломиї стартував ХІ Всеукраїнський фестиваль “Писанка”. Святкова атмосфера, різноманіття писанок і вишиванок, виставка-продаж, майстер-класи, виступи колективів – все це подарував перший фестивальний день.

У фестивалі брали участь колективи  Словаччини, Польщі, Румунії, Молдавії, Литви, фольклорні колективи з Чернігівської, Тернопільської, Донецької(5 колективів), Івано-Франківської (18 колективів) та інших областей України.

Тлумацький район представляв фольклорний колектив клубу с.Жабокруки, який презентував глядачам автентичні гаївки та веснянки нашого краю, за, що був нагороджений Дипломом та цінним подарунком.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 
Професійна освіта управлінських кадрів: проблеми, дослідження, досвід. Збірник наукових статей
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області