23 листопад 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
23.11.2017 | Актуально

 

Відбулось засідання конкурсної комісії 

                    

У четвер, 23 листопада, в приміщенні районної державної адміністрації проведено засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади державної служби категорії В – головного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації.

Кандидат, пройшовши перевірку передбачену пунктом 22. Порядку проведення конкурсу на заміщення посад державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, пройшов тестування за знання законодавства України.

 

Детальніше >>>

23.11.2017 | Актуально

Олег Гончарук доручив головам райдержадміністрацій посилити заходи щодо дотримання правил безпеки та будівельних норм під час робіт на будівельних об’єктах

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Олег Гончарук провів позачергову робочу нараду з заступниками голови облдержадміністрації, головами місцевих райдержадміністрацій та керівниками окремих структурних підрозділів ОДА, під час якої проаналізовано вчорашній випадок по вулиці Шевченка в Івано-Франківську, де проводилося будівництво адмінбудинку з даховою котельнею та спортивним залом.

За інформацією управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області, під час проведення будівельних робіт обвалилося бетонне перекриття другого поверху новобудови на площі 216 кв.м. На час інциденту під уламками знаходилися робочі. Рятувальники за допомогою механізованого та гідравлічного інструменту і обладнання провели роботи щодо звільнення потерпілих із-під завалів і врятували чотирьох осіб 1982,1970,1977 та 1977 років народження. Також під час розбирання завалів будівельних конструкцій було виявлено чоловіка 1947 року народження без ознак життя.

«Трагедія, яка трапилася вчора, свідчить про необхідність дотримання норм техніки безпеки під час робіт на будівельних об’єктах, - підкреслив Олег Гончарук. – На жаль, на цьому об’єкті загинула людина, яка усе життя пропрацювала будівельником. Тому зараз наше спільне завдання – провести відповідну роботу щодо упередження подібних ситуацій на інших об’єктах».

Також, у зв’язку з цим випадком голова облдержадміністрації зобов’язав першого заступника голови ОДА Марію Савку створити робочу групу для вивчення даної ситуації, а голів РДА посилити заходи щодо дотримання правил безпеки та будівельних норм під час робіт на подібних об’єктах у районах області. 

Окремо, керівник області доручив департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації взяти під контроль надання повного обсягу медичної допомоги потерпілому працівнику, який знаходиться на лікуванні в обласній клінічній лікарні.

23.11.2017 | Освіта

Відбулась нарада з керівниками навчальних закладів району

 

У четвер, 23 листопада, у великій залі адміністративної будівлі органів влади району відбулась нарада з керівниками навчальних закладів району, дошкільних  та позашкільних закладів освіти за участі голови районної ради Василя Двояка та начальника відділу освіти райдержадміністрації Володимира Пеника.

Володимир Пеник ознайомив присутніх із результатами наради, яка нещодавно відбулась в Департаменті освіти і науки, молодіжної політики облдержадміністрації 8 листопада цього року.

 

Детальніше >>>

23.11.2017 | Актуально

 

25 листопада Україна вшанує жертв Голодомору

 

Голодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917-1921 років.

25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу. Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".

Як відомо, у 1917-1921 українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. З перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

Вже через десятиліття більшовики завдадуть остаточного, на їх думку, удару по окупованій Україні. В Інституті національної пам’яті пояснюють: насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії  — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців. «Голодомор — це помста за свободу. Українцівкарали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року», — говорить Володимир В’ятрович, історик, голова Українського інституту національної пам’яті.

Всесвітньовідома історик, лауреатка Пулітцерівської премії Енн Еплбаум, яка перебуває з візитом у Києві, зокрема з нагоди виходу її нової книги «Червоний голод: Війна Сталіна проти України», відзначила під час виступу на Благодійному вечорі Києво-Могилянської академії: «Історія Голодомору — це трагедія, але історія України — не трагедія. Незважаючи на мільйони вбитих під час війни Сталіна проти України, ваша країна є на мапі світу».

Національні пам’ятні заходи розпочнуться у Києві о 14:30 біля Меморіалу жертв Голодомору.

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українці запалюватимуть свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях осель. В Івано-Франківську в цей час на Вічевому майдані пройде акція «Запали свічку», опісля в Меморіальному сквері відбудеться панахида.

Нагадаємо, що в день пам’яті жертв Голодомору українські телеканали та радіо мовлять у режимі жалоби. Звертаємося до усіх медіа вшанувати пам’ять мільйонів убитих під час геноциду, розмістивши в цей день в ефірі та на перших шпальтах знак пам’яті Голодомору або свічку.

23.11.2017 | Актуально

В облдержадміністрації обговорили питання надання медичної допомоги учасникам АТО

 

Сьогодні під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги учасникам Антитерористичної операції. Участь у заході взяли голови райдержадміністрацій, керівники профільних підрозділів ОДА та учасники АТО.

Як зазначив Ігор Пасічняк, наразі, медичний супровід бійців є пріоритетним завданням у роботі всіх відповідних структур.

«Маємо створити такі умови, які б максимально спрощували перевірку стану здоров’я захисників України. Зокрема, це стосується електронних черг, швидкого та якісного огляду не тільки учасників АТО, а й членів їхніх сімей», - зазначив посадовець.

Своєю чергою, головний спеціаліст з педіатрії департаменту  охорони здоров’я ОДА Лідія Сенюта доповіла про те, що наразі для учасників АТО розроблено медогляд, створено перелік закладів, в яких їм надається допомога, а також функціонує список за напрямками лікування у санаторно-курортних закладах.

«Маємо перелік закладів охорони здоров’я, які надають первинну, спеціалізовану та второнну медичні допомоги»

Як зазначила медик, серед мобілізованих найбільшою проблемою, яка потребує лікування, є органи травлення. Друге місце посідають серцево-судинні захворювання, а на третьому ж місці хвороби нервової системи.

Додатково: за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області за весь період АТО звернулося 4372 військовослужбовці та 6642 демобілізовані учасники АТО , з яких госпіталізовано 1048 та 1604 осіб відповідно. Прооперовано ж 130 і 85 осіб.

Щодо психологічної та психіатричної допомоги за весь період звернулося 86 військовослужбовців та 11 демобілізованих бійців.

22.11.2017 | Актуально

25 листопада в Україні розпочинається акція «16 днів проти насильства»

 

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

 

Детальніше >>>

22.11.2017 | Актуально

Президент підписав Закон щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб. «Ми в рекордні терміни опрацювали його з Верховною Радою і Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин сьогодні у вашій присутності я маю велику честь підписати», - зазначив Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками Революції Гідності.

У 4-ту річницю Революції Гідності Президент привітав її учасників з Днем Гідності і Свободи. «Ця Революція Гідності стала яскравим свідченням споконвічного прагнення українського народу відстоювати вічні цінності свободи і демократії, прагнення нашого народу повернутися назад до європейської родини народів, вимагати від влади підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, вимагати реформування країни», - зауважив він.

«Я хочу подякувати кожному з вас у цій кімнаті, і у вашій особі усім, хто ризикуючи життям і здоров’ям забезпечив перемогу ідей, які були підняті під час Революції Гідності»,- підкреслив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що нарешті розпочався процес створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Він зауважив, що вже прийнято рішення про виділення земельної ділянки для зведення Меморіалу, та нагадав про виділення зі свого Благодійного фонду 3 млн. грн. для започаткування конкурсу на кращий архітектурний проект.

22.11.2017 | Актуально

 

Відбулись засідання виконавчих комітетів місцевих рад району

 

Протягом 20-22 листопада 2017 року у місцевих радах району пройшли засідання виконавчих комітетів.

У більшості рад обговорювались питання підготовки установ і організацій до роботи в осінньо-зимовий період. Також розглядались питання соціального захисту воїнів АТО, роботи соціальних працівників, стану охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю, роботи культурно-освітніх закладів на території сільських рад, дотримання трудової та виконавської дисципліни працівниками установ та організацій, виконання місцевого бюджету за 2017 рік і інші.

За результатами засідань були прийняті відповідні рішення.

22.11.2017 | Актуально

Фізичні особи мають право на пільги щодо сплати земельного податку

 

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ), а справляння плати за землю – Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Статтею 14 ПКУ встановлено, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до статті 206 ЗКУ використання землі в Україні є платним.

Згідно зі статтею 269 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Статтею 270 ПКУ визначено, що об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно з статтею 286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Щодо пільг зі сплати земельного податку, то відповідно до статті 281 ПКУ від сплати податку звільняються такі категорії громадян:

 інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

22.11.2017 | Нарада

В райдержадміністрації говорили про формування позитивного іміджу військової служби та виконання завдань щодо призову громадян на строкову військову службу 

 

У середу, 22 листопада, у великій залі адміністративного будинку органів влади району відбулась нарада з міським селищним та сільськими головами населених пунктів Тлумаччини, керівниками підприємств, організацій, установ району.  Участь у нараді взяв керівник апарату райдержадміністрації Андрій Мозиль, заступник голови районної ради Василь Гнатюк, начальник Тлумацького відділення поліції Тарас Щербанюк, т.в.о. військового комісара Тлумацького районного військового комісаріату Віталій Непеляк.

Віталій Непеляк довів до присутніх вимоги Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджені постановою Кабміну від 07.122016 № 921, обов’язки керівників підприємств, установ по врученню повісток призовникам, організацію та ведення військового обліку на підприємстві, обов’язки керівників та посадових осіб відповідальних за військовий облік, які звітні документи повинні вестись на підприємствах з питань військового обліку та строки надання до військових комісаріатів, порядок проведення звірок облікових карток, порядок ведення військового обліку в сільських, селищних та міських радах, реєстрації призовників та військовозобов’язаних.

Також він висвітлив перевагу проходження військової служби за контрактом, заходи, які вживаються для підвищення привабливості військової служи районним комісаріатом, наголосивши на тому, що військова служба  - це почесний обов’язок кожного громадянина України, а не покарання.

 

Детальніше >>>


ОГОЛОШЕННЯ

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Децентралізація
 
Професійна освіта управлінських кадрів: проблеми, дослідження, досвід. Збірник наукових статей
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Соціальна реклама "Я маю право"
Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту
Військова служба за контрактом
 
Соціальна реклама

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області