20 Квітень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
20.04.2018 | Оголошення

Шановні освітяни і громадські активісти, які займаються розвитком Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 

 

Інформуємо Вас, Що Міністерством молоді та спорту спільно з Департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА заплановано проведення Всеукраїнського вишколу, спрямованого на підготовку громадських активістів, які залучаються до проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Детальніше:  http://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/77173.htm

20.04.2018 | Сільське господарство

 

Довідка 

про хід весняно-польових робіт станом на 19.04.2018 р.

 

Згідно прогнозованої структури вся посівна площа під урожай 2018 року по всіх категоріях господарств становитиме 34726 га.

Під урожай 2018 року всіма категоріями господарств посіяно 9799 га озимих зернових культур або 141,8 % до прогнозу, в тому числі  агроформуваннями посіяно 6999 га (170,2 % до прогнозу). Крім того агроформуваннями під урожай 2018 року посіяно 1627 га озимого ріпаку.

Озимі зернові культури пройшли перезимівлю в доброму і задовільному стані. На сьогоднішній день комплекс весняно-польових робіт проходить в господарствах всіх форм власності та особистих селянських господарствах.   Сьогодні всі категорії господарств, в тому числі населення  завершили підживлення озимини. Всього підживлено озимих зернових культур на  площі 9800 га (100 % до прогнозу). Завершено  підживлення озимого ріпаку на площі 1627  га.

 Ярих зернових і зернобобових культур прогнозується посіяти всіма категоріями господарств на площі  9820 га, в тому числі в агроформуваннях 3450 га, цукрових буряків – 50 га, картоплі – 3716, овочів – 1098 га. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації  вжито вичерпних організаційних заходів для проведення посіву ярих культур в повному обсязі та в оптимальні терміни, а також заходи, спрямовані на ефективне використання сільськогосподарських земель.

  Так, по оперативних даних станом на 19.04.2018 року всіма категоріями господарств посіяно  2630 га ранніх зернових і зернобобових культур (54,1 % до прогнозу), з них пшеницею засіяно 480 га (58,9 %),  ячменем – 1800 га (52,6 %), овес посіяно на площі 350 га (47,6 %). Агроформуваннями посіяно 260 га ранніх зернових культур (27,5 % до прогнозу),  з них ячменем – 230 га (35,4 %), 30 га вівса. Крім того посіяно 1000 га соняшнику, 10 га льону і 15 га гірчиці.

Активно працюють такі сільськогосподарські підприємства як філія ПрАТ «Зернопродукт МХП «Перспектив», ФГ «Кадуб», ТзОВ «КЛН Агро», філія ДП «ЦСЕСРСМ», СФГ «Бойцана»  та інші.

 Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації вжито вичерпних організаційних заходів для проведення комплексу весняно-польових робіт в повному обсязі та в оптимальні терміни, а також заходи, спрямовані на ефективне використання сільськогосподарських земель. Не дивлячись на незадовільний фінансовий стан, через об’єктивні і суб’єктивні причини, господарства нашого району стовідсотково забезпечені матеріально – технічними ресурсами для проведення комплексу весняно-польових робіт.     

20.04.2018 | Актуально

На Івано-Франківщині до бюджетів надійшло майже 98 мільйонів гривень екологічного податку

 

Як повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, з початку року прикарпатські суб’єкти господарської діяльності перерахували до бюджету 98,1 млн грн екологічного податку. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 11,7 мільйонів гривень. Зокрема, до місцевих бюджетів надійшло 53,9 млн грн, решта 44,2 млн грн – до державного.

Нагадаємо, відповідно до Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для екологічного податку визначено календарний квартал.

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за I квартал поточного року є 10 травня та 19 травня 2018 року відповідно.

Якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

20.04.2018 | Актуально

Для застосування пільг зі сплати земельного податку громадянам варто подати заяву до 1 травня

 

У головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що статтею 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Податківці звертають увагу, що до цієї статті внесено зміни щодо вибору пільги щодо сплати земельного податку фізичною особою, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання. Так, якщо громадянин, який має право на пільгу, є власником декількох земельних ділянок одного виду використання, то йому до 1 травня поточного року необхідно подати письмову заяву до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Якщо до 1 травня поточного року фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то оподатковуватимуться всі земельні ділянки, які є у її власності, крім земельної ділянки, на яку подана заява у 2017 році.

Від сплати податку звільняються такі категорії громадян:

  • інваліди першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
20.04.2018 | Актуально

З Державного бюджету виділятимуть кошти на придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю

 

З метою розвитку соціальних послуг в територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом з 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, виконавчими органами міських рад (крім міст обласного значення), сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад та створення служб перевезення для таких категорій осіб.

На ці цілі в Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти в сумі 30 млн гривень.

Основними умовами для забезпечення спеціально обладнаними автомобілями є:

- прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення коштів місцевого бюджету на її утримання;

- проживання у відповідній територіальній громаді не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні законних представників автомобілів.

Заяви та відповідні документи органів місцевого самоврядування подаються до Мінсоцполітики у встановленому порядку до 1 червня цього року. 

20.04.2018 | Актуально

 

Оперативна інформація про фітосанітарний стан посівів

та насаджень в області  станом на 19.04.2018 року

 

 

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує:  в області склались  сприятливі агрокліматичніумови для росту і розвитку сільськогосподарських культур та проведення весняно-польових робіт.

 Озимі зернові культури. Посіви даної групи культур знаходяться у фазі кущення, початок виходу в трубку  в доброму та задовільному стані.

У теплі сонячні дні в Галицькому, Снятинському, Рогатинському, Тлумацькому  районах триває літ злакових мух, заселення посівів цикадками, попелицями, хлібними блішками, п’явицями. Ними пошкоджено 2-3% рослин озимих зернових. Личинки хлібної жужелиці, переважно старшого віку, в допороговій чисельності дохарчовуються в посівах озимих зернових, розміщених після стерньових попередників. В Галицькому районі відмічено вихід клопа-шкідливої черепашки на поверхню листкової підстилки де з підвищенням температури відбуватиметься переліт фітофага на посіви.

Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів рекомендується проводити шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.) рекомендованими інсектицидами.

Повсюди на 3-5% обстежених площ (інфекційний запас яких зберігся ще з осені минулого року) септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями уражено 2% рослин у господарствах Богородчанського, Галицького районів. Високопродуктивні посіви під час виходу рослин у трубку оздоровлюють фунгіцидами відповідного спектру дії.

19.04.2018 | Актуально

Глава Уряду: Ми відновлюємо дороги, які не будувалися десятиліттями

 

Масштабна програма відновлення доріг в Україні, яка стартувала 2 роки тому, передбачає будівництво нових автошляхів, а також відновлення доріг, які були побудовані десятки років тому і з тих пір не ремонтувалися. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з регіональними ЗМІ.

Він підкреслив, що ямковий ремонт, який сьогодні широко ведеться на дорогах, – це не оновлення збудованих рік тому доріг. Нові дороги, в більшості, «перезимували» достойно, запевнив Глава Уряду.

«Якщо ви їдете по нових дорогах, це і є дороги Уряду Гройсмана, побудовані в рамках нашої програми, - сказав Прем’єр-міністр. – А ті зруйновані дороги, які ви бачите, це не дороги нашого Уряду, вони будувались 10 років тому. Але наша відповідальність їх відновити. І ми це робимо. Нам потрібні дві речі – кошти і час».

Глава Уряду наголосив, що протягом п’яти років Уряд проведе великий масив робіт, який дозволить щонайменше з’єднати всі обласні центри гарними дорогами. Загальний бюджет на п’ять років – приблизно 300 млрд грн. Але є і вимога – використати кошти ефективно, як на центральному рівні, так і на місцевому. Прем’єр-міністр нагадав, що цього року саме на місцеві дороги виділено 11 млрд грн. І завдання місцевої влади – змінити ситуацію в дорожньому господарстві на місцях.

19.04.2018 | Навчання

Відбувся семінар-навчання на тему: «Організація контролю за виконанням документів»

 

               У четвер, 19 квітня, у малій залі адмінбудівлі райдержадміністрації за головування першого заступника голови РДА Миколи Присяжнюка відбувся семінар-навчання з керівниками та діловодами структурних підрозділів райдержадміністрації і територіальних органів центральної виконавчої влади.

Відкрив семінар Микола Присяжнюк, який у своєму виступі зазначив, що потреба в проведенні семінару викликана необхідністю удосконалення системи організації контролю у районній державній адміністрації.          

 Під час  зустрічі обговорювалися питання посилення виконавської дисципліни по  роботі з документами, вдосконалення організації контролю за їх виконанням, підвищення відповідальності за своєчасне і безумовне виконання документів органів влади вищого рівня, рішень облдержадміністрації та райдержадміністрації.

Начальник загального відділу апарату РДА Наталія Білас проінформувала про затвердження Постанови Кабінету Міністрів України  від 17.01.2018 № 55, якою прийняті Типові інструкції про документування управлінської діяльності.

Про дотримання вимог Регламенту райдержадміністрації виступила Вікторія Пилипів – головний спеціаліст загального відділу апарату РДА. Про організацію роботи з документами та контролю за їх виконанням виступила Тетяна Атаманюк, головний спеціаліст загального відділу апарату РДА.  

Детальніше:  http://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/77114.htm

19.04.2018 | Актуально

Томос про автокефалію Української Православної Церкви зміцнить незалежність України – Президент

 

Президент Петро Порошенко переконаний, що надання Томосу про автокефалію Єдиної Української Православної Церкви Вселенським Патріархом зміцнить незалежність нашої держави.

«Довгоочікуваний нами Томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні, укріпить міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян, які будуть, нарешті, єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних і нібито неканонічних», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді, де закликав народних депутатів підтримати звернення до Вселенського Патріарха про надання Томосу.

«Такий Томос, дорогі мої, зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається «Русским миром» і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння владаРосійської Федерації», - також наголосив він.

Цей довгоочікуваний Томос стане не лише торжеством Православ'я, але й актом відновлення глибокої історичної справедливості, також переконаний Петро Порошенко. «Саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. І вже потім ми поділилися ним з тим Заліссям, де давні київські князі дуже необачно заснували Москву», - зауважив він. Президент також повідомив, що днями написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням про Томос про автокефалію Православної Церкви України – грамоту про незалежність української церкви.

Він зазначив, що питання автокефалії української Церкви завжди було у полі зору Глави держави і робота у цьому напрямку ведеться давно. «Вона була пріоритетною - і в моїй передвиборчій програмі, і з перших же днів президентства. Я про це неодноразово наголошував у своїх виступах, особливо на Дні Хрещення, а слова – підкріплював ділами на виконання обіцяного. І всі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог між Україною і Вселенським Престолом», - констатував Петро Порошенко.

«Представники нашої команди їздили на Фанар як на роботу, бо боротися за українську Церкву - це і є робота, важлива, почесна, але в той же час надзвичайно відповідальна», - також додав він.

За словами Президента, цьогорічна Великодня зустріч з Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм «була далеко не першою, але виявилася, вперше, дуже обнадійливою і найбільш результативною». «У перебігу нашої з Патріархом кількагодинної розмови, я нарешті відчув, що настав вже час розрізати цю дипломатичну тишу швидкими конкретними кроками», - сказав Петро Порошенко.

19.04.2018 | Актуально

Майже 6,4 тис. школярів пройдуть тестування, що визначить якість української освіти відносно інших національних систем

 

З 16 квітня до 30 травня в Україні триває тестування PISA-2018, в якому беруть участь майже 6 400 учнів 15-ти років з 250 закладів освіти (загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, технікумів, ПТНЗ). Від кожного закладу освіти до вибірки учасників потрапило від 3 до 38 осіб. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції у Будинку Уряду 18 квітня.

«PISA – це дуже потужна та впливова програма з оцінки якості освіти, яка здійснюється під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Вона проводиться кожні три роки, щоб можна було відстежити прогрес у досягненні навчальних результатів. Ми стали учасниками сьомого циклу дослідження й долучилися в ньому до 80 країн світу», – повідомила Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що завдання тестування – компетентнісні. Тобто побудовані так, щоб виявити здатність учнів вирішувати практичні завдання за трьома основними галузями – читання, математика та природничо-наукові дисципліни.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 
Професійна освіта управлінських кадрів: проблеми, дослідження, досвід. Збірник наукових статей
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області