23 Травень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
23.05.2018 | Фінанси

Cтан фінансування коштів з районного бюджету

 

За період з 14.05.2018 по 18.05.2018 за рахунок освітньої, медичної субвенцій з державного бюджету,  власних надходжень з районного бюджету по загальному фонду та коштів, переданих з Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади профінансовано:

- заробітна плата – 2807,6 тис. грн.;

- нарахування на заробітну плату – 341,2 тис. грн.;

- енергоносії – 32,2 тис. грн.;

- інші незахищені статті – 0,5 тис. грн.

по об’єкту «Реконструкція каналізаційної мережі ЗОШ I-III ступенів в с. Кутище Тлумацького району Івано-Франківської області в (т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації)     

23.05.2018 | Оголошення

Агро 2018

6 по 9 червня 2018 року у Києві пройде XXX Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2018» на території Національного Комплексу «Експоцентр України». Планується участь понад 1300 учасників із 15 країн світу.

Також виставка дає унікальну нагоду для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.

Представники Тлумацького району візьмуть участь у виставці

23.05.2018 | Актуально

План призову до Збройних сил України в області виконано

 

Обласна призовна комісія, яку очолює заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, заслухала інформацію військового комісара обласного військового комісаріату про хід виконання встановлених завдань весняного призову громадян на строкову військову службу військкоматами області.

Зазначалося, що план призову до Збройних сил України вже виконано, тож останні команди призовників будуть відправлені  до інших військових формувань. Є всі підстави сподіватися, що заходи призову будуть виконані в повному обсязі та в установлені терміни.

Підбиття підсумків весняного призову громадян області на строкову військову службу заплановано на червень.

Призовники, які призвані на строкову військову службу у квітні, вже складають військову присягу. Всі вони після завершення курсу підготовки у навчальних центрах продовжать службу у військових частинах і не будуть направлятися у район проведення операції Об’єднаних сил у східних областях, а виконуватимуть завдання у місцях постійної дислокації.

23.05.2018 | Актуально

 

До уваги землекористувачів:   зерновим культурам  загрожує комплекс хвороб, а вишням і черешням  - вишнева муха

 

Опади різної інтенсивності, що пройшли на Івано-Франківщині,  сприяли  поширенню та розвитку на  зернових колосових культурах хвороб: борошнистої роси, септоріозу,  бурої  листкової іржі, гельмінтоспоріозу та інших плямистостей. Щоб оздоровити та запобігти подальшому розвиткові хвороб на прапорцевому листку,  слід  провести обробки одним  із  рекомендованих і дозволених до використання  в Україні  фунгіцидів. Захисні заходи проти хвороб можна об’єднувати з обробками  від шкідників.

 

Крім того, інформуємо про початок льоту вишневої мухи -  шкідника черешень (пізні сорти) й вишень. Відродження личинок розпочнеться  в кінці травня - на початку червня.  У  період масового льоту вишневої мухи  сорти  вишні й черешні середнього і пізнього строків достигання обприскують інсектицидами

 

Рекомендації  спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області   щодо захисту сільгоспкультур від шкідливих організмів,   читайте  в Термінових сигналізаційних повідомленнях  № 8 та № 9  станом на 21.05.2018 року, в розділі  фітосанітарна безпека - фітосанітарний стан - термінові сигналізаційні повідомлення.

22.05.2018 | Актуально

Захистимо Україну разом!

Новини/Строкова військова служба. Актуальні питання та відповіді

1. Щодо організації проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року. 

З 01 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” від 15.02.2018 № 33/2018 щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року.

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Основним завданням під час проведення чергового призову, як і раніше, є не допущення зниження якісної характеристики призовників, які направляються для комплектування військ (сил).

Детальніше: http://www.if.gov.ua/news/41534

22.05.2018 | Актуально

Монетизація субсидій підвищить їх адресність і додасть прозорості процесу соціальної допомоги

 

Запланована на січень наступного року монетизація субсидій підвищить адресність виплат, унеможливить зловживання в цій сфері і додасть прозорості процесу соціальної допомоги. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«З 1 січня ми маємо провести монетизацію субсидій. Люди отримають кошти і будуть самі за ці кошти оплачувати комунальні послуги. Ситуація буде прозорою, ефективною та адресною», - сказав глава Уряду.

При цьому він додав, що обсяг допомоги визначатиме рівень розвитку економіки. «Соціальна політика, яку я сповідую, ґрунтується не на запозиченнях, а на реальному зростанні економіки», - сказав Прем’єр-міністр.

Довідково

У квітні поточного року Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином, монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

Разом з тим, державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Зловживання в цій сфері будуть виявлятися і присікатися. Люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.

22.05.2018 | Актуально

 

Європа стає ближчою

 

Указом Президента України в Україні щорічно відзначають день Європи.  Це свято –поступово стає справою державного значення.

В рамках відзначання Дня Європи бібліотекарі запропонували  читачам і всім небайдужим долучитися до святкування, організувавши ряд заходів.

У бібліотеках району було проведено ряд заходів. Зокрема діють книжкові виставки, тематичні кутки, інформаційні полички: «Україна – Європейська держава»; «Неподільна Україна – безпечна Європа»; «Україна – Європа: діалог крізь роки та кордони».

Проводилися інформаційні години, години спілкування: «Відкрий для себе Європу»;

«Євросоюз без  таємниць»; «Європа вчора, сьогодні, завтра».

Подорожі країнами Європи: «Знай про Європу більше».

Віртуальні подорожі (гра): «Казкова мандрівка по країнах Європи».

В бібліотеці-філії села Живачів була проведена інформаційна година «Європа: вчора, сьогодні, завтра». Бібліотекар М. Ткачук розповіла, що Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначають День Європи.

Молоді відвідувачі активно розповідали про найцікавіші факти з іншої країни ЄС, акцентуючи, що сьогодні ЄС відіграє велику політичну роль на світовій арені.  Кожен присутній ознайомився з новою літературою на книжкові виставці: «Україна і Європа – разом у майбутнє».

Детальніше:   http://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/78431.htm

22.05.2018 | Актуально

Підступні кліщі

 

Літо час відпусток і звичайно відпочинку. Багато з нас відправляється на відпочинок за межі міста на природу.  В цей час діти і дорослі відпочивають на відкритому повітрі, популярним є відпочинок в соснових лісах навколо міста, в паркових зонах відпочинку міста, скверах. Якщо в парку умови зараження мінімальні, завдяки нагляду комунальних служб міста за станом довкілля, то при відпочинку в лісі вірогідність зараження зростає в десятки разів.

Сезон активності іксодових кліщів вже розпочався. Звичайно в природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад. протягом року має два підвищення активності кліщів це  квітень-травень та серпень-вересень.

Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка та інші.

В Україні постійно реєструються збільшення захворювання на хворобу Лайма. Не оминула ця проблема і територію Івано-Франківської області, м.Івано-Франківська та Тлумацького району. Так, в 2010 році було зареєстровано  3 випадки  хвороби Лайма. В 2011 році зареєстровано 6 випадків. В 2017 році зареєстровано 16 випадків. Більшість хвороб, якими заражають кліщі починається грипоподібно (лихоманка, слабкість,  нездужання). Інкубаційним період (прихований) становить 14 діб. При кліщовому енцефаліті різко підвищується температура ( до 40º ), з’являються сильний біль голови, нудота, блювота, порушення сну, оніміння м’язів шиї. Лише при хворобі Лайма є специфічний симптом – у 70%  випадків  на місці укусу  утворюється так звана мігруюча еритема  ( червона пляма, яка згодом збільшується в діаметрі).

     

22.05.2018 | Актуально

Лише за тиждень населення та ОСББ отримали 140 млн грн. «теплих кредитів», що більше ніж за весь травень минулого року!

 

Високий попит на Урядову програму підтримки при утепленні житла триває. Минулого тижня учасники програми залучили в державних банках 140 млн грн. «теплих кредитів», що перевищує показники за весь травень 2017 р., коли було одержано 120 млн грн. кредитів.

Зокрема, за тиждень державні банки видали: на утеплення індивідуального житла - 3702 кредити на суму 113 млн грн; на енергоефективні заходи у багатоповерхівках - 104 кредити обсягом 24 млн грн; на придбання твердопаливних котлів - 98 кредитів на суму 2,6 млн гривень.

2018 рік вирізняється особливою популярністю Урядової програми серед ОСББ. Лише за кілька місяців 2018 р. ОСББ оформлено майже 400 «теплих кредитів» на суму близько 104 млн гривень. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2016 р., коли 435 ОСББ залучили 61 млн гривень.

Все це свідчить, по-перше, про суттєве зростання середнього розміру «теплого кредиту» на одне ОСББ, а значить такі позичальники залучають кредити на більш комплексні заходи з енергоефективності.

По-друге, все більше ОСББ довіряють програмі та усвідомлюють її переваги: можливість отримати компенсацію витрат за «теплим кредитом» з державного та місцевих бюджетів; заощадити як при впровадженні енергоефективних зазвичай недешевих заходів, так і після проведення робіт, тобто менше сплачувати за комунальні послуги; модернізувати будинок загалом та підвищити вартість квартир у ньому.

 

22.05.2018 | Актуально

Понад чотири з половиною мільйони українців підписали декларації із сімейними лікарями

 

Держава законодавчо закріпила завдання – інтегрувати якісні медичні послуги на сільських територіях. Сьогодні сільське населення в Україні складає 32% і саме жителі цих населених пунктів першочергово потребують якісних медпослуг. Адже лише у 28% амбулаторіях є водозабезпечення, і третина з яких – це колодязі; у 18% є санвузли; забезпечення необхідним лікарським обладнанням знаходиться на рівні 20%; а забезпеченням автотранспортом складає близько 17%.

 Ми повинні пам’ятати, що доступна і якісна медицина у сільській місцевості - це не просто будівництво нових фельдшерсько-акушерських пунктів. У першу чергу, це затвердження мінімального обсягу медичного обладнання, яке має бути в кожному селі», - зазначив народний депутат України Сергій Березенко під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

Народний обранець підкреслив, що на сьогодні декларації з лікарями вже підписали 4,5 млн українців - і це рекордні темпи у європейському масштабі. Він також розповів, що держава виділила 5 млрд грн. на реалізацію закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», зокрема, будівництво амбулаторій.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

Інформація для людей із порушенням слуху
Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
100-річчя державної служби
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області