22 Травень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

З повагою

Голова Тлумацької  райдержадміністрації

Володимир Габурак

 

 Новини
21.05.2018 | Актуально

Олег Гончарук: У рамках Карпатського Форуму регіонального розвитку опрацьовуватимемо стратегію розвитку гірських територій

 

Гірські території: депресивні райони чи райські куточки, де хочуть жити і працювати багато людей? Що потрібно для розвитку гірських територій? Якими фахівці бачать загальнодержавну та регіональні стратегії розвитку гірських територій України? Яким бачать своє майбутнє самі мешканці гір?

Відповідь на ці та інші питання спільно шукатимуть в рамках Карпатського Форуму регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації», який з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки U-LEAD, Мінрегіону та Івано-Франківської облдержадміністрації 31 травня-1 червня 2018 року пройде в м. Яремче. «Гірські території характеризуються унікальними природними ресурсами, тисячолітніми традиціями, особливими формами ведення господарства. Однак їх природне розташування спричиняє певні труднощі у економічному та соціальному розвитку, - зазначив Олег Гончарук. – Сподіваємося, що під час Карпатського Форуму регіонального розвитку ми зможемо напрацювати спільну стратегію, яка стимулюватиме розвиток гірських територій у рамках реформи децентралізації».

Думками щодо значущості проведення форуму також поділився директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк. 

«Реформа децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, як показує практика Івано-Франківської області, дає гірським територіям великі можливості для розвитку, покращення соціальної інфраструктури та підвищення інвестиційної привабливості. Саме гірські райони Івано-Франківщини активно включились у впровадження реформи децентралізації. 8 з 23 ОТГ на Прикарпатті створені саме в гірських районах Прикарпаття. Вони вже користуються значно більшим фінансовим ресурсом, їх бюджети зросли у кілька разів. Тож відповідно ці громади істотно покращили свою інфраструктуру, відремонтували школи, ФАПи та амбулаторії, відкрили дитсадки у селах, відремонтували перші сільські дороги у громадах», - зазначив Руслан Панасюк.

21.05.2018 | Нарада

Перший заступник голови районної державної адміністрації провів щотижневу нараду з керівниками структурних підрозділів РДА та районних служб 

 

У понеділок, 21 травня, під керівництвом першого заступника голови РДА Миколи Присяжнюка відбулася щотижнева нарада з керівником апарату райдержадміністрації Андрієм Мозилем, начальниками окремих відділів апарату РДА, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій району. Участь у нараді також взяли голова районної ради Василь Двояк та його заступник Василь Гнатюк.

На нараді йшла мова про організацію та проведення свята Дня останнього дзвоника у навчальних закладах району, про хід весняно-польових робіт, про заходи до Міжнародного Дня захисту дітей, використання службового автотранспорту, про дистанційне обслуговування клієнтів, та про внесення змін до Постанови КМУ «Про нарахування житлових субсидій».

За результатами наради Микола Присяжнюк дав ряд доручень керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.

21.05.2018 | Актуально

«Вишиванка – як символ України» 

 

17 травня щорічно відзначають День Вишиванки. День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український національний оберіг, ідентичність України. Вона ніколи не була простою одежиною - символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.

У бібліотеці с.Підвербці було проведено годину народознавства – "Вишиванка - символ миру і добра", яку провела завідувач бібліотекою-філією Самборська М.М. Вона чудова вишивальниця, вміла майстриня та дизайнер. Постійно проводить майстер-класи для школярів та молоді – вчить любити вишивку.

 Свої роботи представила на виставці «Українські вишиванки – наче райдуги - світанки», яку доповнила літературою по темі «Вишиванко, моя вишиванко»

Відзначаючи це свято, вкотре стверджується, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.

21.05.2018 | Актуально

Івано-Франківщина за тиждень

 

Із 14 по 20 травня 2018 року, Детальніше:  http://www.if.gov.ua/news/ivano-frankivshina-za-tizhden-21

21.05.2018 | Актуально

Ми всі разом маємо рухатися в Європу кожного дня – Президент привітав українців з Днем Європи

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко у Вінниці взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня Європи в Україні. Глава держави привітав жителів Вінниці та всю Україну зі святом.Звертаючись до присутніх на площі гостей міста та вінничан, Президент нагадав, що 15 років тому в Україні була запроваджена традиція святкування у травні Дня Європи. «А одинадцять років тому ми з вами започаткували і зробили Вінницю європейською столицею України. Бо так, як у Вінниці святкували День Європи, не святкували ніде», - зауважив Глава держави.«Сюди до нас приїздили європейські гості, тут було найбільш яскраве свято. І я можу наголосити, що вже багато років Вінниця є найбільш європейським містом України»,- додав він. Петро Порошенко зауважив, що сьогодні у Вінниці на святкування Дня Європи прийшли тисячі молодих людей, які точно будуть жити в Україні – державі ЄС.

«Я твердо вірю у близьке європейське майбутнє України», - наголосив Президент. «Кожен має робити свою справу. Влада має служити народу. Суди мають відновлювати справедливість і гарантувати правду людям. Молодь має бути рушійною силою нашого руху вперед. Неурядові організації мають мотивувати владу і берегти українську правду і українську свідомість. Спортсмени мають завойовувати славу на спортивних майданчиках. Армія – боронити українську землю. А ми всі разом – рухатися в Європу. І не лише в День Європи, а кожного дня», - сказав Петро Порошенко

Президент зазначив, що за 4 роки в країні відбулися надзвичайні зміни, Україна дуже наблизилася до Європи, особливо за останній рік. «Цей останній рік також був особливим. Саме за останній рік, 1 вересня 2017 року вступила в силу, ратифікована всіма 28 країнами-членами ЄС, всупереч перешкоджанням країни-агресора Російської Федерації, Угода про асоціацію з ЄС», - наголосив він. «Те, про що мріяли мільйони українців, нарешті ми втілили в життя»,- зазначив Петро Порошенко.

21.05.2018 | Подія

На Тлумаччині відбулось «Свято неба 2018»

 

У неділю, 20 травня, на дельтадромі у селі Одаїв Тлумацького району відбувся фестиваль «Свято Неба 2018». Цьогоріч у рамках заходу проводились змагання з парапланерного спорту, які розпочались ще у п'ятницю 18 травня.

Не зважаючи на погодні умови, на дійство зібрались парапланеристи та дельтапланеристи з Івано-Франківська, Коломиї, Чернівців та Львова та інших куточків України.

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, перший заступник голови Тлумацької райдержадміністрації Микола Присяжнюк, голова Тлумацької районної ради Василь Двояк, голова Олешанської ОТГ  Богдан Двояк.

Під час фестивалю відбулась екскурсія до Одаївського печерного комплексу та у печеру «Думка», проходили обласні змагання з авіа- моделювання та ракето моделювання серед вихованців гуртків Центру науково-технічної творчості Івано-Франківської області, стрільба з лука, була представлена виставка зброї, а також відбулися майстер класи з малюнку на кераміці та виготовлення вітражів. Для бажаючих проводили польоти на парапланах з інструкторами.

Організаторами такого дійства виступили КП «Дністровський РЛП імені С. Дідича» (директор М. Ковтун), ГО «Віра у майбутнє», Спільнота «ПараДністер», ІФОДЦНТТУМ», Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Тлумацька районна державна адміністрація, Тлумацька районна рада та Олешанська ОТГ.

Детальнішеhttp://ww2.gov.if.ua/tlumatska/ua/news/detail/78339.htm

21.05.2018 | Актуально

Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини у зовнішньоекономічній діяльності

 

Щорічно, у третю суботу травня, українці відзначають День Європи, встановлений Указом Президента України від 19 квітня 2003 року. Це свято – хороший привід для короткого огляду торговельно-економічних відносин Прикарпаття та країн Європи і Європейського Союзу, які впродовж багатьох років є основними партнерами області та займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки нашого краю.

За інформацією головного управління статистики в області, на кінець 2017 року в економіку Прикарпаття з початку інвестування нерезидентами країн ЄС вкладено 831,7 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), або 91,5% загального обсягу, у тому числі, протягом останніх п’яти років ними інвестовано 407,5 млн дол.(89%).

Із 49 країн-інвесторів Івано-Франківщини майже кожна друга є країною ЄС. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 458,4 млн дол. США, Нідерландів (208,9 млн дол.), Польщі (39,7 млн дол.), Данії (31,7 млн дол.), Німеччини (28,3 млн дол.). Цими країнами залучено майже 85% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.

21.05.2018 | Актуально

Навантаження в енергосистемі України та чому його треба оптимізовувати

В  електроенергетичній системі будь-якої  держави чи в об'єднаній енергосистемі держав електричне навантаження складається з технологічного  обладнання  промислових підприємств, тисяч ввімкнених в розетку зарядних пристроїв, холодильників, електродвигунів, та інших електроспоживаючих  приладів. Споживання електроенергії є досить змінною величиною і залежить від призначення та використання електроприладів, режимів їхньої роботи, часу й інших факторів. Не залишається незмінним та змінюється режим у різні години доби, місяців року. Від режимів споживання електроенергії залежать режими роботи енергетичних установок електросистеми. Ці режими як і процес електроспоживання характеризуються графіками навантаження, які показують у часі зміну потужності чи струму на протязі доби, місяця, пори року (зима, літо, осінь чи весна) або на протязі цілого року. Споживання електроенергії групують по галузям: окремим видам промисловості, транспорту, сільськогосподарському виробництву, тощо.

18.05.2018 | Актуально

 

До відома суб'єктів господарювання, що провадять діяльність

у сфері захисту та карантину рослин

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  звертає увагу зацікавлених осіб:  Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено проект наказу про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах карантину та захисту рослин.

Даний документ, що  розроблений відповідно до статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, статей 10, 11 Закону України “Про карантин рослин”, статті 6 Закону України “Про захист рослин”, Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року № 752,   приведе у відповідність до діючого законодавства уніфіковані форми актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах карантину та захисту рослин.

Проект наказу оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua, розділ «Проекти регуляторних актів») та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (www.consumer.gov.ua, розділи «Діяльність», «Обговорення проектів документів»).

18.05.2018 | Актуально

У Петрівській ЗОШ І-ІІІ ст, був проведений захід до

«Дня Вишиванки»

 

 

Українську вишиванку часто називають молитвою народу. Вона є справжнім оберегом свого власника, наповнює його світлом, красою, здоров’ям і любов’ю. Не дарма ж кажуть: в сорочці народився – значить поталанило. Тому вишиванка – це не лише одяг, а й певне таїнство, яке вершить долю людини. Кожен вишитий елемент має своє магічне значення.

Найпопулярнішими є зображення води, сонця, калини. Всі вони символізують енергію, силу, красу, необхідну для життя й добробуту. А яскраво-багряні кольори тільки підсилюють цю дію та  роблять сорочку цілющою. Вона була оберегом, символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть, символом гармонії у шлюбі,  вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою - мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.

 17 травня у Петрівській ЗОШ І-ІІІ ст, було проведено захід до Дня Вишиванки "А над світом українська вишивка цвіте".

До святкового дійства були залучені учні 4-11 класів. захід підготувала шкільний бібліотекар О. Джердж та завідувачка клубом У. Бегін.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

Інформація для людей із порушенням слуху
Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
100-річчя державної служби
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області