31 Липень 2014
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
9.10.2013 | Актуально

Сухоти наступають

Мене як лікаря і як людину дуже турбує стан захворюваності на туберкульоз в нашому районі, яка є дуже  складною.

За 9 місяців цього року було виявлено 30 осіб, що на 5 менше, як за аналогічний період минулого року, але прикро те, що із тих, хто захворів виявлено 11 хворих у занедбаній формі, нажаль - це кожен третій. У 10 випадках занедбаних форм, хворі не обстежувалися 2 і більше роки.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Збудник туберкульозу стійкий у навколишньому середовищі і легко потрапляє в організм людини, але тільки у 10% може викликати захворювання.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак і тільки, коли ураження набуває значних розмірів – людина починає відчувати нездужання і появляється кашель більше 2-3 тижнів, потовиділення вночі, слабкість, підвищена температура тіла до 37 ˚ і більше без видимої причини, що триває понад тиждень, може також бути і задишка, біль в грудній клітці в хребті.

Тому, якщо туберкульоз виявляється при профілактичному рентгенологічному обстеженні, а ознак захворювання немає, то це означає, що захворювання пощастило виявити на ранній стадії і лікувати його буде легше. У 90% людей туберкульоз вражає легені. Розрізняють заразну “відкриту” і незаразну “закриту” форми.

“Закрита” форма – це рання стадія захворювання, але навіть, якщо захворювання виявлено у занедбаній стадії – з наявністю каверн у легенях, захворювання повністю виліковується, а каверни загоюються. Проте, необхідно розуміти, що одна людина з “відкритою” формою туберкульозу може “заразити” 15 здорових осіб протягом одного року.

Тому не можна бути байдужим до свого здоров’я та здоров'я своїх рідних і близьких,  та один раз в рік проходити профілактичне обстеження.

Симптоми захворювання зникають швидко уже через 2-4 тижні від початку захворювання, але відчуття помилкове, бо мікобактерія знову швидко розмножуються і вже стає стійкою до лікування. Тому необхідно пройти курс безперебійного лікування не менше 6 місяців. Важливо знати, що “народними” методами чи іншими нетрадиційними методами вилікувати туберкульоз неможливо, хоча в комплексі з основним лікуванням окремі можуть застосовуватися.

Для діагностування туберкульозу проводять рентгенографію органів грудної клітки, аналіз мокротиння на наявність в ньому мікробактерій туберкульозу та туберкулінову пробу Манту у дітей.

Допоможіть лікарю в короткі терміни провести потрібні дослідження для того, щоб лікар допоміг Вам бути здоровим.  

                  Голова районної протитуберкульозної комісії             О.Мельник


8.10.2013 | Актуально

Проведено засідання спостережної комісії при райдержадміністрації

У вівторок, 8 жовтня, у кабінеті заступника голови райдержадміністрації Олександри Чаплінської відбулось засідання спостережної комісії при райдержадміністрації.

        На порядок денний було винесено наступні питання: про проведену роботу територіальним центром соціального обслуговування району та фахівців РЦСССДМ щодо проведення обстеження умов проживання та працевлаштування осіб, звільнених від відбування покарання, про бронювання робочих місць для осіб, що повернулись з місць позбавлення волі

       За підсумками роботи комісії було дано ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб.


8.10.2013 | Актуально

Юнаків Тлумаччини урочисто провели до лав Збройних сил України

 

               У понеділок, 7 жовтня, у районному Народному домі м.Тлумач відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних сил України. З напутнім словом до військовозобов'язаних Тлумаччини і Тисменничини звернулися голова районної ради Михайло Вишневський, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, та подарували пам'ятні подарунки від районної влади. Далі призовників вітали  військовий комісар Тисменицько-Тлумацького ОРВК Ігор Гаврилюк, мати призовника Світлана Соловій. Своїми спогадами та роздумами про проходження військової служби поділилися голова районної ради ветеранів Ярослав Сав'юк та голова районної Спілки воїнів –афганців Валерій Ступницький.

               Благословили призовників отці  декани Павло Дутчак (УГКЦ) та Василь Стадник (УАПЦ).

     Кожен з виступаючих побажав майбутнім захисникам Вітчизни доброї і легкої служби, міцності, волі, натхнення, щасливого повернення додому та мирного безхмарного неба над Україною.

Гарного настрою майбутнім захисникам Вітчизни додали естрадні виконавці.

 

 

 

 


8.10.2013 | Актуально

Палагичі запрошує на 800 – річчя

першої літописної згадки про село

 

 

 

Програма святкування

                                                                               13 жовтня 2013р.

                                                                                

    9.00       Святкова Літургія у храмі св.  Архистратига  Михаїла

10.30      Панахида біля могили   Січовим  Стрільцям

11.00     Виставка декоративно-прикладного мистецтва та дитячих малюнків

14.00    Відкриття районного фестивалю повстанської пісні «Тернистий     шлях до волі»

 16.00    Урочисте зібрання з нагоди 800 - річчя  першої літописної  згадки про с.Палагичі  

18.00   Культурно-розважальна програ   ма з участю колективів Тлумач   чини

19.00  Концерт заслуженого артиста        України Ярослава Крайника

20.00  Народні гуляння

            Святковий феєрверк

 

                                                                            14 жовтня 2013р.

                                                                             

10.00    Богослужіння в храмі св. 

              Архистратига  Михаїла

11.00    Футбольний турнір, тенісний турнір, шахматний турнір,

                змагання з амреслінгу 


8.10.2013 | Актуально

У районі відзначено День вчителя

 

                 У п’ятницю, 4 жовтня ц. р, у Народному домі м. Тлумач відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

       На святкування завітали працівники навчальних установ, ветерани педагогічної праці, сім’ї-династії, що знайшли своє покликання на освітянській ниві.

      Вітали освітян  заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Дмитро Боднарчук.

        У своєму виступі Олександра Чаплінська подякувала освітянам за  плідну працю, побажала творчого завзяття, натхнення, успіхів у роботі, і зауважила, що влада району ніколи не піде на те щоб, закривати  школи і освітні заклади в районі, а, навпаки, працюватиме над зміцненням матеріальної бази  дошкільних, навчальних  та позашкільних закладів.

       Під час урочистої частини було відзначено кращих працівників освіти району. Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, відділу освіти райдержадміністрації.

    А  святковому настрою сприяли й яскраві музично-пісенні виступи , зокрема від колективу «Горицвіт» (м.Івано-Франківськ).


8.10.2013 | Актуально

                                  Шановні служителі закону!
        Сердечно   вітаємо вас        із професійним     святом   –  Днем   юриста!
      Вплив юристів на всі політичні та соціально-економічні процеси в державі важко переоцінити. Своєю багатогранною діяльністю, яка за роки незалежності набула нового змісту, ви активно сприяєте руху України по шляху побудови демократичної держави європейського типу, найбільшою цінністю якої є верховенство права, утвердження і забезпечення прав і свобод    людини.
      Твердо віримо, що високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть вам завжди бути на висоті вимог нашої доби. Бажаємо вам плідної роботи та подальших успіхів у зміцненні законності та правопорядку, міцного здоров’я, особистого щастя, родинного добробуту на довгі роки!

 

                                             

                                                         З повагою

 

 

                         Голова районної                                                Голова районної

            державної адміністрації                                                   ради

                                 Василь Сенів                                             Михайло Вишневський


8.10.2013 | Актуально

Інформація про хід сільськогосподарських робіт у  районі станом на 07.10.2013 р.

 

    На сьогоднішній день, за оперативними даними в районі завершується збирання зернових та зернобобових культур. Станом на 07.10.2013 року всіма категоріями господарств зібрано зернових і зернобобових культур на площі – 13181 (715% до прогнозу), намолочено – 50998 тонн зерна (збір зернових та зернобобових у відповідному періоді минулого року становив – 42720 тонн).  В агропідприємствах зібрано зернових та зернобобових на площі 5025 га (49,9 % до прогнозу), намолочено – 21408 тонн зерна (у 2012 році – 18532 тонн). Середня урожайність по району становить 38,7 цнт/га (у відповідний період минулого року середня урожайність становила – 31,2 цнт/га). Станом на 07.10.2013 року  підготовлено 7000 га грунту під посів озимих культур, або 93,3 до прогнозу, в тому числі в агроформувваннях 4300 га (89,0 % до прогнозу). Триває збирання пізніх культур, таких як кукурудза на зерно, гречка та  посів озимих під урожай 2014 року. Наразі  всіма категоріями господарств посіяно 4070 га озимих зернових культур (67,8 % до прогнозу) в тому числі агро формуваннями 1800 га (54,1 % до прогнозу). Крім того агро формуваннями  посіяно 1441 га озимого ріпаку (96,1 % до прогнозу).


4.10.2013 | Актуально

 

 

 

 

Дорогі вчителі , працівники та ветерани

педагогічної праці!


`       
День вчителя - всенародне свято, яке пов'язане з безмірною вдячністю своїм наставникам.Бути педагогом - це покликання, це доля. Тільки людина з тонкою душею, гарячим серцем і величезним багажем знань може донести до юних умів найважливіше, значуще, потрібне, допомагаючи добрим словом, мудрою порадою, вибором життєвого шляху.У всі часи ви знаходитесь в центрі суспільного життя, є хранителями знань, культури і вищих духовних цінностей. Ваші професіоналізм, мудрість,       чуйність і  терпіння               воістину               безцінні.
         Бажаємо успіхів усім, хто вносить свій внесок у розвиток галузі освіти, а значить і в майбутнє міста, країни, творчих удач на обраному шляху і радісних відкриттів !

Низький             уклін     за          вашу благородну        діяльність!
З Днем Учителя, дорогі вчителі!

 

                                               З повагою

 

    

                    Голова районної                                                Голова районної

державної адміністрації                                                   ради

                                Василь Сенів                                             Михайло Вишневський   


3.10.2013 | Актуально

 

Івано-Франківська  Архієпархія  Української  Греко-католицької церкви  запрошує до Риму

З 21 по 30 листопада 2013 р. у Римі відбудеться Всецерковна проща з нагоди 1025-ліття хрещення Київської Русі, 50-ої річниці перенесення молей святого Йосафата та завершення Року віри.

Під час паломництва прочани зможуть молитися зі Святішим отцем Франциском, Папою Римським, Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, у також відвідати Падаву, Венецію, Будапешт.

Пожертва за прощу становить 420 євро + віза.

За детальнішою інформацією звертайтеся:

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарського, 20

тел.. (0342) 731746, 0949224746,

www.kom.if.ua, svitlo_pravdy@ukr.net

 

 


3.10.2013 | Актуально

У районному центрі соціальної реабілітації  - нова зміна

         У середу, 2 жовтня 2013 року, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Галина Мельник та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району Петро Сулима відвідали заклад комплексного соціального обслуговування у селищі Обертин.

                Спершу оглянуто роботу відділення терцентру з надання медико-соціальних послуг, де надається допомога особам похилого віку, більшість з яких є одинокими та непрацездатними. У день відвідування така допомога вже була надана 11 громадянам старшого віку.

Далі представники районної влади ознайомилися із новою групою дітей-інвалідів, які розпочали проходити реабілітацію з 1жовтня поточного року у районному центрі соціальної реабілітації. На сьогоднішній день – це 8 дітей (по троє з с.Жуків та с.Яківка, а двоє із міста Тлумача).

«Однією із першочергових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича є забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї. Адже сім’я, найближче оточення дитини з обмеженими можливостями – це головна ланка в системі її виховання, навчання та соціалізації. Можливість залишити на декілька годин протягом доби дитину з особливими потребами у  у відкритому у цьому році районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у селищі Обертині та отримати позитивну динаміку з реабілітаційних заходів для цих діток вже мали змогу відчути їх батьки. Адже у вересні завершили проходження реабілітації перша група діточок з особливими потребами», - зазначила у ході спілкування з батьками  нової групи дітей Олександра Чаплінська.ОГОЛОШЕННЯ

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

2014 - Рік Тараса Шевченка
 
До відома краян!

 

Діє "гаряча" телефонна лінія при райдержадміністрації. Прийом телефонних дзвінків проводиться в робочі дні з 8.00 по 17.15 год., у п‘ятницю – з 8.00 по 16.00 год. Телефон 2-24-40.

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності Тлумацького району!

За номером 2-15-88 постійно діє «Гаряча телефонна лінія» для спілкування з підприємцями району з актуальних питань розвитку та підтримки підприємництва в районі.

Погода

Погода в Тлумачі

Оголошення

.

Перелік державного нерухомого майна, яке не використовується і пропонується до передачі в оренду в Тлумацькому районі

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика

Пам’ятка населенню про порядок дій під час надзвичайних ситуацій


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області