23 Квітень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
10.01.2018 | Відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури РДА інформує

Відбулась нарада щодо ефективного використання енергоносіїв

 

Минулого тижня у районній державній адміністрації відбулась нарада під керівництвом начальника відділу житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Романа Качура з керівниками енергоємних підприємств та бюджетних установ району щодо необхідності ефективного використання енергоносіїв.

Під час наради йшлося про проведення моніторингу показників економії паливно-енергетичних ресурсів, що споживаються під час опалювального періоду (в розрізі категорій споживачів) та результативності заходів з енергозбереження. Також було наголошено на необхідності своєчасної і повної оплати населенням за спожиті енергоносії та отримані комунальні послуги.

Підсумовуючи засідання, Роман Качур наголосив на необхідності економного та раціонального використання енергоресурсів, економії бюджетних коштів, встановлення контролю та відповідальності за споживання енергоносіїв в межах виділених обсягів фінансування і не допускати перевитрат.


10.01.2018 | Нарада

Налагодження роботи новостворених ОТГ на Прикарпатті обговорили на семінар-нараді

 

Сьогодні під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського та за участі директора Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслана Панасюка, радника голови обласної державної адміністрації Валерія Крецула відбулася семінар-нарада на тему «Основні питання становлення новоутворених ОТГ та налагодження комунікацій».

На цей захід були запрошені керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, РДА, представники Івано-Франківського ВП установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», регіонального відділення «Асоціації міст України», представники об’єднаних територіальних  громад та ЗМІ.

Під час вступного слова Богдан Кобилянський підкреслив важливість організації якісної роботи кожної ОТГ в області. «Об’єднаним територіальним громадам сьогодні передаються нові повноваження та разом з цим відповідальність. Громади потребують допомоги та підтримки в налагодженні своєї роботи і наш обов’язок допомогти їм на шляху розвитку. Цей семінар сприятиме громадам у налагодженні комунікацій для вирішення проблемних питань»,  –  зазначив посадовець.

На нараді були обговорені актуальні питання роботи об’єднаних територіальних громад. Зокрема, йшлося про особливості функціонування закладів освіти, культури, первинної медико-санітарної допомоги новостворених громад та реалізацію державної політики щодо соціального захисту, фізичної культури та спорту в умовах децентралізації.

Окрім того, на семінарі заслухали рекомендації експертів відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування», регіонального відділення «Асоціації міст України» щодо передачі бюджетних установ в ОТГ та додаткових джерел наповнення бюджетів, можливостей і напрямків розвитку.


10.01.2018 | Актуально

Медреформа в дії: що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році

 

Медичну реформу розпочато: закон про медреформу підписав Президент України, Уряд ухвалив ключові документи. Отож, що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році.

Комунальні заклади первинної допомоги у поточному році повинні: - реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство;

Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

- забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів;

- привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення;

- забезпечити надання первинної медичної допомоги у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації;

- почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги;

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

- укласти договір з Національною службою здоров’я України.

У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.


10.01.2018 | Культура

В Обертині відбувся фестиваль колядок та щедрівок – «Україна колядує, Обертин наш колядує, колядує вся земля»

Різдво Христове – це свято миру, добра і злагоди. Є таке дуже добре повір'я, що в різдвяну ніч на землю спускаються янголи. Коли на небі загоряється перша зірка, маленькі крилаті янголята прилітають в домівки. І в кожній хаті вони залишають  подарунки, це трошки доброти, мішечок щастя, жменька здоров'я, шматочок везіння, глечик радості чи чашечка наповнена доброю вдачею. Різдвяна ніч-це чарівна казка.Таку казку подарували нам учасники  VІІІ-го селищного фестивалю колядок та щедрівок «Україна колядує, Обертин наш колядує, колядує вся земля», який відбувся у с-щі Обертин  9 січня цього року.

У фестивалі взяли участь такі колективи: церковні  хори святих Кирила та Методія (дорослий, дитячий), хор римокатолицької церкви святих Петра і Павла, римокатолицька громада з інсценізацією «Матір Божа з дитятком», трудовий колектив дошкільного закладу «Дзвіночок», хоровий колектив районного центру соціальної реабілітації  дітей-інвалідів, танцювальні колективи вихованців дитячої та юнацької творчості селище Обертин, вокальний ансамбль «Доля» Народного Дому, вокальний жіночий ансамбль села Жуків, хоровий колектив церкви св.Миколая села Жуків, дитячий хор школи села Гончарів.


10.01.2018 | Актуально

Різдвяні святкування на Івано-Франківщині відбулися без надзвичайних подій та порушень громадського порядку

 

Близько тисячі правоохоронців несли службу у посиленому варіанті та забезпечували охорону правопорядку під час богослужінь поблизу 952 храмів, а також у місцях, де проходили масові заходи.

Як зазначив т.в.о. начальника прикарпатської поліції Олег Йосипів, упродовж відзначення свят в області не зареєстровано жодного порушення громадського порядку. За проявлену культуру та толерантність ми дякуємо мешканцям нашої області, працівникам поліції, які несли службу у святкові дні, військовослужбовцям Нацгвардії, представникам від громадськості, які долучилися до охорони правопорядку, та своїми зусиллями сприяли тому, щоб мешканці та гості нашого краю могли спокійно святкувати. 

Він додав, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився рівень аварійності на дорогах області, хоча дорожньо-транспортні пригоди усе ж зареєстровані, одна з них зі смертельним наслідком.


10.01.2018 | Культура

     

Коляда гуртує всіх

              У вівторок, 9 січня, на площі «Героїв Майдану»  міста Тлумач пройшов різдвяний концерт за участю колективів організацій та установ Тлумацької ОТГ.

З вітальним словом до краян та побажанням веселого Різдва звернувся декан  Тлумацької єпархії греко-католицької церкви отець Павло. На площі лунали колядки, віншування та різдвяні привітання громаді міста від працівників Тлумацького народного дому, Будинку дитячої та юнацької творчості, Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст., Тлумацької гімназії, дитячого садочка «Дюймовочка», дитячої музичної школи.

 В заході взяли участь фіналісти телепроекту «Голос діти» дует «Налисники» з міста Тлумач, народний аматорський хор «Відродження» та народний аматорський молодіжний хор «Аксіос» Тлумацького народного дому.


10.01.2018 | Оголошення

Повідомлення про початок проведення процедури громадських слухань щодо розгляду та врахування пропозицій громадськості при розгляді Детального плану території на земельну ділянку для будівництва сонячної електростанції потужністю 5,8 МВт в межах населеного пункту смт. Обертин   ур. «Погиблиця» Обертинської селищної ради Тлумацького району  Івано-Франківської області орієнтовною площею 14,0 га 

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 виконавчий комітет Обертинської селищної ради повідомляє що з 09 січня 2018 року по 10 лютого 2018 року (включно) триватиме громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розгляду та врахування пропозицій громадськості при розгляді детального плану території на земельну ділянку для будівництва сонячної електростанції потужністю 5,8 МВт в межах населеного пункту смт. Обертин  ур. «Погиблиця» Обертинської селищної ради Тлумацького району Івано-Франківської області орієнтовною площею 14,0 га.

Дане повідомлення є підставою для подання пропозицій до проекту детального плану території на земельну ділянку для будівництва сонячної електростанції потужністю 5,8 МВт в межах населеного пункту смт. Обертин ур. «Погиблиця» Обертинської селищної ради Тлумацького району Івано-Франківської області орієнтовною площею 14,0 га.

Інформація про мету, склад та зміст містобудівної документації:

 

Детальніше >>>


10.01.2018 | Актуально

Податок на нерухомість в 2018 році

 

У 2018 році податок на нерухомість нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за звітний 2017 рік, нагадують в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Так, підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.

Мінімальна заробітна плата на 01.01.2017 р. визначена у розмірі 3 200,00 грн. Отже, граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку в 2018 р. за звітний 2017 р., не повинен перевищувати 1,5 %, або 48,00 грн за 1 м2 бази оподаткування.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 статті 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Підпунктом 266.4.1. п. 266.4 ст. 266 ПКУ визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Також, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Водночас, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).


9.01.2018 | Статистика

Обсяг реалізованої промислової продукції

підприємствами області у січні–листопаді 2017 року

 

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні–листопаді 2017р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 41,7 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 8,2 млрд.грн(у січні–листопаді 2016р. – на 31,2 млрд.грн та 5,7 млрд.грн відповідно).

У загальному обсязі реалізації 50,9% становила продукція переробної промисловості, 41,1% – підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 7,3% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,7% – водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Понад 72% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, хімічних речовин і хімічної продукції, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції.

Питома вага області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,2%, що відповідає 13 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності склав 10,4%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 7,7%, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,9%, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,6%, добування сирої нафти та природного газу – 3%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,2%.

В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 49% займала енергія, 39,3% – товари проміжного споживання, 9% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,7% – інвестиційні товари.


9.01.2018 | Актуально

Українська наука 2018: Атестація за новими правилами, перше засідання Нацради науки і технологій та інтеграція до європейського дослідницького простору

 

Перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій, атестація за новими правилами наукових установ та вишів, затвердження Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору – ці ключові події чекають на українську науку 2018-го.

Зокрема, у січні 2018-го за рішенням Прем’єр-міністра України відбудеться перше засідання Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Планується, що одним з ключових питань для обговорення буде створення Національного фонду досліджень. Його основна функція – фінансування наукових проектів за грантовим принципом.

Нацрада також має розглянути фінансування української науки упродовж 3 років та запровадження базового фінансування наукової роботи у вишах за результатами атестації їх наукових напрямків.

Ще одна важлива зміна 2018-го – атестація за новими правилами наукових установ та вишів, які здійснюють наукову діяльність. Від цього залежатиме рівень їх базового фінансування.

 «У ході підготовки цього засідання МОН тісно взаємодіє з Науковим комітетом Нацради – єдиним легітимним представництвом усієї наукової спільноти України. Ми очікуємо від нього результатів, які матимуть далекосяжні позитивні наслідки і для всієї української науки, і для її університетського сегменту», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зокрема, для наукових установ новий порядок державної атестації був ухвалений у липні 2017 року, до 2020 року атестацію мають пройти не менш як 550 (80%) таких закладів. У разі отримання позитивної оцінки установи отримуватимуть більше фінансування. Наприклад, у бюджеті 2018 року для НАН відкрито нову програму «Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень» з бюджетом у 500млн гривень. Ці кошти надаватимуть науковим установам, атестованим за високим рівнем. Водночас установи, які за результатами атестації будуть визнані як неефективні, мають бути реорганізовані чи ліквідовані.

Для вишів порядок атестації наразі затверджується. Нині в системі МОН наукову діяльність здійснюють 167 закладів вищої освіти. Кожен з них зможе подати документи на атестацію за 7 напрямами наук. Кінцева мета державної атестації – визначення обсягів базового фінансування окремих наукових напрямів у вишах відповідно до отриманої оцінки.

Найближчим часом також очікується поява Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA) – наразі вона розглядається в Науковому комітеті Нацради. В документі будуть прописані поточна ситуація в сфері української науки, стратегічні пріоритети, цілі, що необхідно зробити для їх досягнення, індикатори змін тощо.

Крім того, у 2018-му передбачається проведення третього конкурсу проектів наукових робіт молодих вчених.

Нагадуємо, що цього року держава профінансує науку на 6 млрд гривень..

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації
 
Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"
Україна-НАТО
Децентралізація
 
Професійна освіта управлінських кадрів: проблеми, дослідження, досвід. Збірник наукових статей
Енергоефективність та енергозбереження

Відео:енергоефективні поради

Пам"ятка посадовій особі підприємства, установи, організацій або органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування при отриманні інформації про вчинення діяння з ознаками терористичного акту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області