21 Травень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
13 лютий 2018 | Як розпізнати та вберегтися від грипу

В зимовий період значно зростає кількість гострих респіраторних інфекційних захворювань, одним із найнебезпечніших серед яких є грип. Це гостре захворювання, яке характеризується інтоксикацією, катаральними явищами у вигляді риніту, закладеністю носа і кашлем з ураженням бронхів.

 

Збудником цієї хвороби є вірус, а джерелом інфекції — хвора людина. Найбільше інфекція поширюється від хворої людини в перші дні захворювання, коли при кашлі або чханні з крапельками слизу та слини віруси інтенсивно виділяються у зовнішнє середовище.

 

 У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Найбільш сприятливі умови для розмноження вірусу виникають в переохолодженому організмі, тому велика кількість захворювань припадає на період з листопада по березень. Інкубаційний період при грипі та інших ГРВІ триває від декількох годин до 1-2 діб. Захворювання починається гостро. Першими ознаками грипу є висока температура (до 39-40°), лихоманка, сильний головний біль, біль у м’язах, кістках, суглобах, слабкість, млявість, нежить.Особливо небезпечний грип великою ймовірністю розвитку ускладнень: запалення легень, придаткових пазух носа і середнього вуха, менінгіту.

 

Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

 

- Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

 

-  Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.

 

- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

 

- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

 

-  Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

 

- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. - Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини.

 

-          Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження.

 

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

 

Отже, при появі перших ознак захворювання не займайтеся самолікуванням , а відразу звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою.


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області