21 Травень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
13 лютий 2018 | Дифтерія, що це за хвороба і які симптоми

Дифтерія — гостре  інфекційне захворювання  з повітряно-крапельним механізмом передачі збудника, що характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової систем та нирок.

 

Джерелом інфекції при дифтерії є хворі на будь-яку клінічну форму, а також бактеріоносії, які є резервуарами хвороби.

 

Основний механізм передавання — повітряно - крапельний, рідше може реалізуватися й контактний. Бактеріовиділення у хворого починається з кінця інкубаційного періоду й триває до  початку лікування.

 

Захворювання  на дифтерію переважно реєструються в осінньо – зимовий період.

 

Усі хворі на дифтерію, незалежно від її клінічної форми і ступеня тяжкості, підлягають обов'язковій госпіталізації до інфекційного стаціонару у найближчі терміни.

 

Специфічна профілактика включає в себе планову вакцинацію і ревакцинацію населення, згідно календаря профілактичних щеплень. Здійснюють ії вакцинами, що містить адсорбований дифтерійний анатоксин (АКДП, АКДП-М, АД-М). Вакцинацію проводять дітям у 2місяці, 4місяці та 6 місяців життя. Ревакцинацію проводять у 18 місяців, 6  та 16 років. Дорослим необхідно вакцинуватися кожні 10 років. Через зменшення прошарку вакцинованих проти дифтерії в Україні спостерігається у 2017 році збільшення кількості захворілих.         

 

Неспецифічна профілактика - своєчасна ізоляція хворих і носіїв токсигенних коринебактерій. Виписка хворих відбувається  після двократного негативного результату бактеріологічного дослідження слизу з ротоглотки.

 

У закритих та організованих колективах після ізоляції хворого протягом 7 діб проводять термометрію та огляд контактних осіб, однократно проводять їм бактеріологічне дослідження. Як особистий засіб профілактики, головну роль відіграє особиста гігієна: елементарне миття рук протягом дня, провітрювання приміщення в офісах та вдома, протирання предметів, з якими могли взаємодіяти носії хвороби.

 

А також при перших підозрах на дифтерію, необхідно швидко звернутися до лікарів та не займатися самолікуванням. 

 

 

 


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області