22 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Веб-ресурси

_


 

 

http://www.rada.gov.ua/


Новини
 На головну
12 Вересень 2017 | Як правильно організувати робоче місце для школяра

Щоб правильно організувати робоче місце для школяра, слід пам`ятати, що воно повинно бути комфортним і добре освітлюватись. Крім цього важливо, щоб робоче місце було універсальним і могло використовуватися для різних цілей, від виконання домашнього завдання до малювання . Стіл і стілець потрібно підбирати так, щоб дитині не потрібно було нахилятися до зошита і щоб ноги твердо стояли на підлозі. Так само важливо подбати про хороше освітлення, щоб дитині було добре видно те, чим він займається.

 

А тепер докладніше про всі елементи дитячого робочого куточка.

 

Письмовий стіл. Робоче місце учня починається зі столу. Від правильності його вибору залежить багато чого, включаючи поставу. Тут необхідно зосередитися на функціональності і розмірах конструкції. Головне правило - висота столу повинна відповідати росту дитини. Ніяких зігнутих спин або високо задертих ліктів! Краще за все керуватися в цьому питанні стандартами  спеціально розробленими для шкільних меблів:

             - Ріст до 145 см – 58 см  висота столу

            -  Ріст  від 145  до 160 см - 64 см висота столу

             - Ріст  вiд 160 до 175 см-70 см висота столу

             -  Понад 175 см - 76 см  висота столу

Оптимальний варіант - столи-трансформери, що дозволяють самостійно змінювати відстань між основними елементами конструкції. Так, це дорожче. Але ціна виправдана: не доведеться оновлювати меблі в міру росту дитини, досить буде лише викрутити ніжки, відрегулювати висоту. Крім того, в таких моделях найчастіше передбачений «бонус» - можливість зміни кута нахилу стільниці від нуля до п`ятдесяти п`яти градусів.

 

Стілець. Так само як і в попередньому випадку, при виборі стільця також необхідно враховувати ріст учня. Уникайте крайнощів: сидить на стільці дитина не повинна ні базікати ногами, ні підпирати колінами стільницю. Ідеальне положення - стопи на підлозі, коліна зігнуті під прямим кутом. Знову ж таки, краще за все перевірити все по стандартам:                                                            - Ріст до 145 см - 34 см  висота стільця

- Ріст від 145 до 160 см – 38 см висота стільця

-  Ріст вiд 160 до 175 см -42 см  висота стільця

      -  Понад 175 см - 46 см  висота стільця

 

Варто також звернути увагу на моделі, що дозволяють регулювати кут нахилу спинки. Кращий варіант - ортопедичні крісла, що підтримують тіло в анатомічно правильному положенні. Такі меблі, як правило, регулюється ще й по висоті, що забезпечує максимально правильну посадку.

 

Ну , а стаціонарним повинен бути стілець чи ні - вирішувати вам. Все залежить від посидючості та темпераментності вашої дитини. Можливо, ви будете здивовані, але фахівці застерігають від вибору меблів на коліщатках, оперуючи наочними статистичними даними - уважність знижується на 20-30% (до речі, це і дорослих стосується!). Але, можливо, ваша дитина виключно дисциплінована, і тоді вам немає сенсу обмежуватися лише стаціонарними моделями.

 

Освітлення. Стіл необхідно розмістити так, щоб світло падало з потрібною боку: для правшів - ліворуч, а для лівшів – праворуч -в цьому випадку друкарська рука не буде відкидати тінь на сторінку і заважати писати . Це ж правило діє для штучних джерел освітлення. До речі, останні краще підібрати з регульованою по висоті і довжині стійкою. І взагалі, чим більше змінних параметрів, тим краще.

 

Снятинська міжрайонна філія ДУ»Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України»


Архів новин

РЕГІОН

СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

СТАТИСТИКА


_

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області