Результат пошуку зображень за запитом "тризуб україни" 

 

 

19 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 


 


Новини
 На головну
16 лютий 2017 | Сказ- небезпечне захворювання

Щорічно у світі від сказу помирає 5,5 млн. людей. В світі налічується 113 країн, де реєструють сказ, серед них найбільше Росія, Румунія, Україна. В Україні щороку звертається до 120 тис.осіб  з покусами. Протягом 2016 р. в Україні зареєстровано 2 випадки захворювання на сказ серед людей (Рівненська і Дніпропетровська області). Найбільше сказ реєструється серед диких тварин: 58 %, домашніх тварин – 36%, с/г тварин- 6%. Найбільшу небезпеку становлять бродячі собаки.

Територія нашого району вважається неблагополучною щодо захворювання на сказ. За 2016 рік зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків сказу: у 2-х домашніх собак а також у 3-х лисиць ,вбитих під час профілактичного відстрілу.Тому існує високий ризик виникнення випадків сказу серед населення краю.

У Рогатинському районі з кожним роком все більше людей звертаються за медичною допомогою з приводу укусів: 63 особи  у  2016 році ( з яких укушені відомими тваринами 54 особи ,невідомими – 8 осіб) проти 56 за 2015 рік ( відомими тваринами – 44 особи,невідомими – 12 осіб).

Сказ – заразне, надзвичайно тяжке захворювання тварин і людей, яке не піддається лікуванню. Хвороба протікає із сильним ураженням нервової системи і зазвичай закінчується смертю.

Зараження людини сказом відбувається при укусах або попаданні слини на шкіру,де  через найменші подряпини вірус сказу попадає до нервової системи і викликає  її пораження. Слина хворої на сказ тварини містить у собі вірус вже за 14 днів до перших проявів захворювання.

У хворих на сказ тварин дуже характерна поведінка : вони відмовляються від їжі, ховаються, без причини неспокійні. Пізніше у них настає збудження : тварини намагаються втікати ,гризуть і ковтають неїстівні предмети, можуть зі злістю нападати на людей і тварин, кусаючи їх. Відвисла нижня щелепа, слинотеча, опущений хвіст – найбільш характерні ознаки захворюваня на сказ у тварин.

Інкубаційний період хвороби ( час, коли хвороба  ще себе не проявляє) триває в середньому 1- 3 місяці, а може  тривати і до  одного року

Хвороба починається з появи неприємних відчуттів у ділянці покусу- печіння,тягнучі болі ,свербіж,підвищена чутливість. Одночасно виникають перші симптоми порушення психіки: незрозумілий страх,тривога,депресія,туга.

Через 1-3 дні у хворої людини з*являються водобоязнь, тривога та неспокій. При спробі випити воду, а потім і при вигляді самої води, при звуку води, що ллється і навіть при лише одній згадці про неї у хворої людини з*являються почуття жаху і виникають хворобливі спазми м*язів гортані та глотки , вона починає дихати шумно ( у вигляді судорожних та коротких подихів). Судоми можуть розвинутися також від направленого в обличчя струменя повітря ,від дотику до шкіри, шуму і яскравого світла.Хвора людина стає буйною і агресивною. У неї розвиваються параліч і порушується свідомість. Смертельний результат настає від паралічу дихальних м*язів. Хвороба триває не більше одного тижня.

Після отримання пошкодження від тварини треба відразу ж звернутися до найближчого медпункту.Якщо людину покусала дика або домашня тварина, то їй потрібно негайно обробити поранене місце мильним розчином (найкраще господарським милом) 2-3 рази і йодом , а потім обов*язково відвідати травматолога в районній поліклініці. Введення  імуноглобуліну та вакцини – єдиний спосіб врятувати життя такій людині.

Категорично забороняється вбивати домашніх тварин, які нанесли покуси, за ними проводиться ветеринарний нагляд протягом 10-ти днів.

Суворе дотримання правил утримання собак, їх реєстрація, проведення щеплень проти сказу, розумне поводження з ними та негайне звернення при покусах чи будь-яких пораненнях, що нанесені тваринами, все це сприятиме запобіганню захворювання на сказ.

    

Лікар-епідеміолог                                                                    Оксана Боднар


Архів новин

Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

Місця знаходження

захисних споруд

цивільного захисту

в Рогатинському районі

«Інтерактивна Карта»

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

 

 

 

Календар
 

Місцеві інформаційні

веб-ресурси

 

 

 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області