31 Травень 2016
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 


 


Рогатинщина - Опільський край

 

Рогатинський район мальовничо розкинувся серед пологих пагорбів галицького Опілля, на перетині шляхів між Івано-Франківськом, Львовом і Тернополем. Історія Рогатинщини сягає в глибоку давнину тисячоліть, в часи знаменитої липицької культури. Наш край широко відомий як батьківщина Роксолани ( Насті Лісовської) - доньки місцевого священика, яка, потрапивши в полон до турків, стала дружиною султана Сулеймана ІІ (Пишного) і, фактично, тривалий час керувала цілою імперією.

Сьогодні Рогатинщина – це унікальні пам`ятки історії та архітектури, відомі лікувальні здравниці, чисті водойми та заповідні ліси . Це - край, багатий своєю історичною спадщиною, національними духовними традиціями, талановитими людьми.

Активний розвиток туристичної інфраструктури та вдале географічне розташування дозволяють говорити про Рогатинщину як про перспективний рекреаційний регіон.

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Опільський край! 

 

Голова  Рогатинської районної державної адміністрації  Надія Цимбаліста

 

 

 До відома громадськості, установ та організацій району!

Про відкриття рахунку

Відповідно до протоколу засідання наради від 17 березня ц. р. під головуванням голів ОДА та облради

з питань заходів щодо мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення

повідомляємо про відкриття рахунку для зарахування коштів фізичних та юридичних осіб

для фінансування заходів щодо мобілізаційної роботи.

Реквізити: рахунок №31513931700001

Отримувач: ГУК в Івано-Франківській обл./Ів.-Франк.о/50110000

ЄДРПОУ: 37951998

МФО: 836014

Банк: ГУДКСУ в Івано-Франківській області.

 НОВИНИ                                                                                                                   всі новини

31.05.2016 | Екскурсія в церкву Зішестя Святого Духа з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітейслужбою у справах дітей Рогатинської райдержадміністрації 31 травня 2016 року було організовано екскурсію до музею-церкви  Зішестя Святого Духа в м. Рогатині для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування .

Діти із великим зацікавленням слухали захоплюючу розповідь завідувача музею Тетяни Петрів про  один з найдавніших дерев'яних храмів України – церкву Зішестя  Святого Духа, пам'ятку народної архітектури та монументального мистецтва національного значення, яка включена у список світової спадщини ЮНЕСКО ,оглянули Святодухівський іконостас, древні ікони, речі церковного вжитку,  дзвіницю церкви.

 Окрім цікавої та пізнавальної екскурсії діти також отримали пам'ятні листівки від працівників музею та  подарунки від служби у справах дітей Рогатинської райдержадміністрації.

31.05.2016 | Вітання!

Дорогі діти! Шановні батьки!  

Щиро вітаю вас з Міжнародним днем захисту дітей, який ми усі відзначатимемо у перший літній день. Для дітей і дорослих цей день знаменує радість, світлі сподівання, найкращі слова та посмішки. Святий обов’язок батьків, школи, влади і усіх нас – турбуватися, щоб маленькі громадяни України завжди були усміхнені, відчували нашу щирість і тепло. Захист їхніх прав, підтримка і розвиток здібностей повинні стати одними з найголовніших обов’язків дорослих.

Юні друзі!  Ви – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Ростіть на радість батькам та на благо рідного краю здоровими і щасливими, розумними і талановитими. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми. Нехай у кожній родині Рогатинщини лунає щирий, життєрадісний, веселий дитячий сміх та наповнює наше життя змістом, надає сил і впевненості у майбутньому.

Голова райдержадміністрації

Надія Цимбаліста

31.05.2016 | Володимир Гройсман: Вірю у те, що українське військо, національна гвардія, національна поліція, прикордонні війська зроблять усе залежне, щоб відновити справедливість та територіальну цілісність України

 Збройні Сили України, Національна гвардія, Національна поліція та прикордонні війська зможуть відновити справедливість та повернути до України тимчасово окуповану територію Криму та частково непідконтрольну частину Донбасу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час урочистої церемонії нагородження працівників Національної поліції Донецької області у понеділок, 30 травня.

           "Частково наші території знаходяться у тимчасовій окупації. Ви кожного дня стикаєтеся з викликами безпеки. Але я вірю у те, що українське військо, національна гвардія, національна поліція, прикордонні війська зроблять усе залежне, щоб відновити справедливість. Ми не одні, нас підтримують наші міжнародні партнери", - заявив Володимир Гройсман.

           За його словами, Україна переживає надзвичайно складний період державності. "На ваших плечах стоїть безпека, спокій громадян цього прекрасного славетного міста. На превеликий жаль, ваш підрозділ поніс втрати від нелюдей, які подумали про те, що вони можуть відірвати нашу українську землю", - зазначив Володимир Гройсман та подякував усьому особовому складу підрозділу за службу та самовідданість.

           Голова Уряду зауважив, що сьогодні у Маріуполі склала присягу Національна поліція. "Ці молоді люди спільно з вами будуть носити достойно звання українського поліцейського. Саме з вас починаються зміни у безпеці, правоохоронній системі", - зазначив він.

          "Ми маємо державу, яка буде успішною, яка буде сучасною. Але для цього нам потрібно дуже багато зробити", - підкреслив Володимир Гройсман.

          За його словами, Уряд буде робити усе залежне від себе, щоби розвивати країну, зміцнювати економіку, забезпечувати високі стандарти в оплаті праці, зокрема і в національній поліції. "Ми зробимо усе для того, щоби Україна відбулася як справжня сучасна європейська комфортна держава", - запевнив він.

           Володимир Гройсман взяв участь у покладанні квітів до монументу загиблим працівникам міліції, а також у врученні державних нагород – орденів "За мужність" працівникам Національної поліції Донецької області

31.05.2016 | Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

31 травня  в малому  залі засідань адмінбудинку  відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

У колегії  взяли участь заступник керівника  виконавчого апарату районної ради Михайло Іваник, секретар міської ради Галина Богун,начальники управлінь та відділів РДА, керівники підприємств, установ та організацій міста,голови сільських, селищних рад.

На порядку денному розглянули три питання.:

1.Про організаційні заходи щодо підготовки до літнього оздоровлення в 2016 році в Рогатинському районі

       2.Про стан надання онкологічної допомоги населенню

       3. Про стан проведення робіт зі знищення борщівника Сосновського

 За результатами розгляду вищезазначених питань прийнято відповідні рішення.

31.05.2016 | Населення продовжує активно утеплюватися за підтримки уряду

Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу дії урядової програми з енергоефективності.

У травні цього року населення взяло 17 522 «теплих» кредитів на суму більше 290 млн. гривень. Це майже той об’єм коштів, який залучався у жовтні-листопаді минулого року, у пік популярності програми.

«Така статистика дає підстави бути впевненими у тому, що програма діє і набирає обертів, населення довіряє Уряду і вже у травні активно скористалося державною підтримкою на утеплення», - повідомив голова Агентства.

Так, за минулий тиждень, з 23 по 29 травня, населенням залучено 3586 кредитів на суму 60,7 млн. гривень. З них 3429 кредитів на суму 57,4 млн. гривень оформлено на енергоефективні матеріали та обладнання. Ще 150 кредитів сумою 2,7 млн. гривень взято для заміни газових котлів.

За тиждень учасниками програми стали ще 7 ОСББ, які взяли кредитів на суму 576 тис. гривень для проведення загальнобудинкових енергоефективних заходів.

Активну участь у програмі беруть і малозабезпечені родини. Так, за тиждень видано 2981 кредит на суму 44,4 млн. гривень для субсидіантів.

За весь період дії програми населенням та ОСББ отримано більше 110 тисяч кредитів на суму більше 1,8 млрд. гривень.

Загалом, до програми долучилося більше 130 тисяч українських родин.

30.05.2016 | Відбулося засідання Ради підприємців.

30 травня відбулося засідання Ради підприємців при Рогатинській райдержадміністрації ,на якій ознайомлено  суб"єктів підприємницької діяльності із змінами  в діючому Законодавстві України,які стосуються сфери їхньої діяльності.

30.05.2016 | "Тут живе дитинство" - розважальне свято приурочене Міжнародному дню захисту дітей.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в районній дитячій бібліотеці відбулося розважальне свято «Тут живе дитинство», в якому взяли участь працівники служби у справах дітей райдержадміністрації  .

Цікаві та змістовні заходи для користувачів підготували працівники районної дитячої бібліотеки .Діти активно спілкувалися під час цікавої вікторини, грали в ігри, переглядали концерт, проявили здібності у конкурсі малюнків .

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ірина Базилевич привітала дітей ,побажала мирного, прекрасного та  щасливого дитинства та наголосила, що влада району робитиме максимально можливе для інтелектуального, творчого та спортивного розвитку дітей. На завершення свята всі учасники свята нагороджені подарунками від служби у справах дітей райдержадміністрації та міської ради.

30.05.2016 | Робоча група здійснила об"їзд сільських рад з метою контролю робіт щодо боротьби із борщівником Сосновського

             Робоча  група по координації  проведення робіт зі знищення борщівника Сосновського зробила  об’їзд  сільських  рад, на території  яких  розповсюджений  борщівник. Метою  поїздки  було  наочно  оцінити  як  ведеться  боротьба  з  цією рослиною. По результатах поїздки  робочою  групою  було   визнано, що  в  більшості  населених  пунктів  дійсно проводяться   заходи  по недопущенню  розповсюдження   та знищення  борщівника.  Незважаючи  на  великі  площі  розповсюдження  борщівника на  території Явченської сільської ради( 20 га)  та  Бабухівської  сільської  ради( 22 га), сільські  голови  зуміли  організувати громади  для скошування цієї  шкідливої  рослини. Слід  відмітити  сільські  ради,в яких покошено борщівник : Вербилівська ( 2 га), Верхньолипицька ( 2 га), Дичківська(  1 га), Жовчівська ( 6 га), Заланівська (7 га),Княгиницька (0,05), Колоколинська(0,2 га), Конюшківська (1,5 га ),Уїздівська (0,8 га). Практичну  допомогу  сільським радам  надали базові господарства ТОВ « Захід Агро МХП», ФГ «Колос Опілля», ТзОВ «Уїзд», ТзОВ « Росан-Агро», які надали сільським радам трактори з косарками  та Окремо слід відмітити Рогатинську міську раду, яка вже  проплатила  за  гербіциди  і  планує  їх  внести   на  площах  проростання борщівника Сосновського. Заланівська сільська рада  перерахувала  на рахунок філії «Рогатинська ДЕД» 2243 грн за  послуги  косарки названого підприємства.

Однак  є сільські ради, в яких  організація боротьби  з  борщівником   на

низькому  рівні.   До таких відносяться Черченська, Потіцька, Підкамінська  та  Нижньолипицька  сільські ради. На територіях  цих сільських  рад  спостерігається відсутність  боротьби  з  борщівником Сосновського  на  присадибних ділянках  та  на ділянках  окремих підприємців.

30.05.2016 | До 160-річчя народження та 100-річчя смерті Івана Франка

Народе мій, замучений, розбитий,
Мов паралітик той на роздорожжу,
Людським презирством, ніби струпом, вкритий!
Твоїм будущим душу я тривожу…

ІванФранко

28 травня виповнюється 100-річчя від дня смерті видатного українського поета, прозаїка, драматурга, літературознавця, філософа, громадського діяча, справжнього патріота своєї Батьківщини та борця за її свободу Івана Франка.

Президент України Петро Порошенко 11 грудня 2015 р. підписав указ про вшанування пам’яті Івана Франка з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті. Документ підписаний «з метою вшанування пам’яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, а також з нагоди відзначення у 2016 році пам’ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка”.

Феноменальна постать Івана Франка створює враження, що самі небеса подарували нам цього велетня духа. Поєднані в одному році ювілеї – це концептуальний празник празників в історії нашого народу. Серед велетнів Франко найбільший, серед творів шедеврів – його праці найбільш значущі в нашій історії. Він становить своєрідний храм в нашій науці. Його  дух підняв народ і став культурною віссю для української інтелігенції. Франко, так як Шевченко, став тим ядром, по якому можна пізнати тіло і осереддя української нації.

На основі Франка пізнаємо себе і наш родовід. Пізнаємо матеріальну і духовну культуру та її переповідаємо світові, про її цивілізаційний розвиток. Доробок і творча скарбниця великого мислителя, письменника, вченого, перекладача, філософа, громадського діяча, відчутна немов вогонь, який він з дитячих років вдихнув у батьківській кузні.

Його твори важко суцільно осмислити пересічній людині, охопити й повністю розкрити її зміст. Творчість Франка за тематикою різноманітна. Він був феноменально здібним журналістом, поетом, публіцистом, редактором часописів і літературних журналів, автором оповідань, повістей, новел, казок, театральних творів, наукових статей, критичних аналіз та дав надзвичайно велику кількість перекладів визначних творів світового письменства. Його перу також належать твори політичної лірики: “Каменярі”, в яких Франко феноменально зображує під каменярами робітників на суспільному і національному полі, які з самопосвятою лупають тверду гранітну скелю. Тим образом поет прославляв ідеалістів, що прокладають шляхи до кращого майбутнього своєму народові. Його творчий дух переповнений високою національною і загальнолюдською гідністю: “Товаришам із тюрми”, “Гімн” (Вічний революціонер), “Не пора, не пора…”, “Ужас на Русі” та ін.

Сьогодні ім’я Івана Франка носять Львівський університет, Дрогобицький педінститут, театр опери і балету у Львові і український драматичний театр у Києві. Діє меморіальний музей у Львові та музей-садиба в Нагуєвичах. Його пам’ять з шаною зберігає весь народ України. Іван Франко був сильною індивідуальністю як людина, як вчений високо освічений, мав відвагу формулювати непопулярні погляди, протиставитись усьому, що суперечило його світлому розумові і за те Йому шана!

27.05.2016 | Голова Держенергоефективності закликав населення скористатися урядовою підтримкою на утеплення при підготовці до наступного опалювального сезону

В Будинку Уряду відбулася прес-конференція Голови Держенергоефективності Сергія Савчука на тему:«Скорочення споживання газу населенням. Допомога уряду при утепленні для підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років».


                       

Електронна пошта

rogatyn_rda@i.ua

 

Місця знаходження

захисних споруд

цивільного захисту

в Рогатинському районі

«Інтерактивна Карта»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНОНСИ ДЛЯ ЗМІ

 

 

 

 

Календар
 

Місцеві інформаційні

веб-ресурси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області