Коломийська районна державна адміністрація

28 Червень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Гостинно запрошує Писанкова Коломийщина !

 

Світлина від Галини Григорчук.

Безвізовий діалог Україна – ЄС   «Подорожуємо по безвізу : запитання - відповідь»Новини
28.06.2017 | Виступ Президента України з нагоди Дня Конституції України

 

Шановні співвітчизники!

 

Дорогі українці!

 

Лише 21 рік тому, після багатогодинних баталій, багато з яких ми сьогодні дуже добре пам’ятаємо, ранком 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України – Основний Закон нашої держави, який і досі вважається одним із найдемократичніших у світі.

 

Але наші предки залишили по собі також один із найдавніших конституційних документів взагалі в історії людства, в історії його політичної думки.

 

Цей документ з’явився у 1710 році, задовго до подібних актів і мав скорочену назву «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького».

 

Ще тоді це був суспільний договір, який Пилип Орлик, спадкоємець великого Мазепи, уклав як гетьман Війська Запорозького із козацькою старшиною і запорожцями.

 

Коли у 1996 році Верховна Рада України схвалила Конституцію незалежної держави, наш Основний Закон, який вважався і вважається зараз одним із найбільш прогресивних, це для нас було і залишається справжнім святом.

 

І сьогодні ми, українці захищаємо нашу незалежність від російського агресора. Ми захищаємо не лише нашу землю, ми захищаємо не лише нашу територіальну цілісність,  ми захищаємо демократію, захищаємо свободу, захищаємо волю, стверджуємо свій європейський вибір.

 

І для перемоги в цій боротьбі ми проводимо глибинні реформи. Деякі з цих реформ потребують змін до Основного закону.

 

Зокрема, минулого року я запропонував Верховній Раді внести зміни до Конституції для забезпечення відновлення правосуддя. Я дуже дякую парламентським колегам за те, що мої пропозиції були підтримані. Я пишаюсь, що європейські стандарти незалежності, неупередженості, правової визначеності, рівності, відкритості були підтримані конституційною більшістю голосів депутатів парламенту.

 

І зараз реформа, що стартувала зі змін до Конституції рік тому, продовжується.

 

Днями завершується конкурс до Верховного Суду, який для успішної діяльності потребуватиме не лише того, що ми вже зараз маємо – у відкритому прямому ефірі кандидати здавали іспити на професійність, складали електронні декларації, проходили випробування на детекторі брехні. Дуже важливу роль відігравала і Громадська рада доброчесності. І сьогодні цей конкурс знаходиться на завершальному етапі. Але він потребує нових процесуальних норм і правил. І я дуже сподіваюсь, що найближчим часом Верховна Рада прийме у другому читанні відповідні законопроекти і ми будемо мати повне перезавантаження Верховного Суду України, який забезпечить незалежність, неупередженість права.

 

Старт роботи найвищого суду у системі судоустрою є нашим головним пріоритетом на наступні тижні і місяці. Чому це так важливо? Бо резонансні справи, рішучі кроки по боротьбі із корупцією, які зараз демонструє Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро нагадають всім нам про такий анахронізм як депутатська недоторканість.

 

Відповідний мій законопроект змін до Конституції готовий. Вимагає він політичної волі від народних депутатів – раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. Так само, як ми зняли недоторканість з суддів. Ще раз наголошую, що я сподіваюсь, що народні обранці у недалекому майбутньому ухвалять відповідні рішення. Адже серед них, напевно, немає жодного, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності у своїх виборчих програмах.

 

Сьогодні, в день Конституції України, біля пам’ятника великому українцю гетьману Пилипу Орлику – ми згадуємо, що українській конституційній думці понад 300 років. Українці крізь віки пронесли розуміння важливості рівних прав, демократичного ладу і відповідальної влади. Саме таку державу ми творимо зараз.

 

Ми повертаємось, нарешті, до європейського дому через завершення процедури ратифікації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, через те, що 11 червня Україна, нарешті, отримала безвіз не просто як право безвізових подорожей до Європейського Союзу, а як остаточне «Прощавай!» російській імперії. І ми возз’єднуємося із сім’єю, частиною якої були століттями.

 

Я сповнений гордості за нашу країну. Я вірю в її історичне майбутнє.

 

Слава Україні!

27.06.2017 | Вітання до 21-ї річниці Дня Конституції України

 

Шановні краяни!

Щиро вітаємо Вас із визначним державним святом – 21-ю річницею Дня Конституції України. Конституція увійшла в суспільне життя,  як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

 

Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

 

Зі святом Вас, дорогі земляки!

 

 

Голова районної державної адміністрації                         Любомир Глушков

 

Голова районної ради                                                           Роман Дячук

27.06.2017 | Міськрайонні урочистості по відзначенню 21-ї річниці прийняття Конституції України

 

 

 

 

 

 

 27 червня 2017 року в Міському палаці культури «Народний дім» відбулися  міськрайонні урочистості та святковий концерт присвячений 21-й річниці прийняття Конституції України. Благословив свято Преосвященний Владика Юліан, Єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП.

            

Представники молоді міста поклали квіти до пам’ятника першому президентові Української Народної Республіки Михайлові Грушевському.

    

З вітальним словом виступили голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, заступник міського голови Володимир Бойцан та вручили грамоти з нагоди Дня Конституції працівникам районних та міських підприємств, установ і організацій. 

 

             По завершенню урочистостей відбувся святковий концерт за участю колективів Коломийського району та м.Коломиї.

       

27.06.2017 | В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди 21-ої річниці прийняття Конституції України

 

 

Сьогодні за участю представників влади та громадськості в обласній філармонії відбулася урочиста академія та святковий концерт, приурочений двадцять першій річниці від дня ухвалення Основного закону України. З цієї нагоди театральним екскурсом з історії української конституції та виконанням Державного Гімну України розпочалася урочиста програма.

 

З Днем Конституції України прикарпатців вітали голова облдержадміністрації Олег Гончарук та голова обласної ради Олександр Сич.

 

Звертаючись до присутніх, Олег Гончарук наголосив: «Ухвалюючи Конституцію України, шляхом консолідації ми закріпили правове підґрунтя незалежної держави, її суверенітет та територіальну цілісність. Івано-Франківщина завжди була, є і буде прикладом для інших областей України щодо відповідальності посадових осіб за розвиток свого краю та держави». Керівники області подякували тим, хто сьогодні боронить нашу країну в зоні АТО.

 

У рамках урочистостей симфонічний оркестр обласної філармонії подарував шанувальникам класичної музики нову патріотичну програму з відомих творів світових композиторів. У залі прозвучали увертюра до опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», перша сюїта з музичного твору «Пер Гюнт» Едварда Гріга та симфонічна поема «Влтава» Беджиха Сметани. Диригував оркестром відомий литовський композитор і диригент Вакаріс Лопас.

27.06.2017 | Відбулось чергове засідання Громадської ради

 

Сьогодні відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації за участю керівника апарату райдержадміністрації Михайла Беркещука.

 

Провів засідання голова Громадської ради Михайло Андрусяк. На порядку денному заслухали 3 питання.

 

По першому питанню «Про інвестиційну діяльність в Коломийському районі» доповіла начальник відділу євроінтеграції, зовнішніх зв’язків, інвестицій та туризму управління  економіки райдержадміністрації Надія Корженко.

 

Також  заслухали питання «Про патріотичне виховання дітей підчас оздоровлення та відпочинку літом 2017 року» та «Про подання пропозицій до орієнтованого плану роботи Громадської ради у II півріччі 2017 року.

 

Члени громадської ради взяли активну участь в обговоренні піднятих питань та надали свої пропозиції. По кожному з питань були прийняті відповідні рішення.

27.06.2017 | Відбулось засідання колегії районної державної адміністрації

 

 

 

Перед початком засідання з ініціативи голови Коломийської районної державної адміністрації Любомира Глушкова за підтримки голови Коломийської районної ради Романа Дячука започатковано благодійну акцію «Таланти Коломийщини» з метою підтримки талановитих дітей в рамках проекту «Подарунок рідному місту».

 

В рамках проекту вихованці Комунальної установи «Коломийський районний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів Коломийської районної ради» Вікторія Безтільна і Іван Вінтонюк декламували вірші, а дипломант фестивалю дитячого естрадного мистецтва «Зорепад» Аліна Яремина виконала пісню «Ой літає соколонько». Із зібраних благодійних коштів голова райдержадміністрації Любомир Глушков та голова районної ради Роман Дячук вручили виконавцям грошові винагороди та солодощі.

 

Першим на порядку денному колегії заслухано питання «Про підсумки завершення 2016-2017 навчального року та підготовку до нового 2017-2018 навчального року», по якому доповіла начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Галина Микитюк.

 

Про результати проведення комплексу весняно-польових робіт 2017 року доповів в.о. начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Миняйло.

 

По наступному питанню «Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року» доповів головний державний інспектор Коломийського міськрайонного відділу УДСНС в Івано-Франківської області Олександр Сідоров.

 

 Після завершення колегії відбулася нарада з сільськими, селищними головами, де заслухали наступні питання:

 

1. Про стан використання та охорони земель у Коломийському районі;

2. Про недопущення поширення борщівника Сосновського на території Коломийського району;

3. Про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо монетизації субсидій.

27.06.2017 | Міністр культури Євген Нищук відвідав Івано-Франківську область з робочою поїздкою

 

Під час робочої поїздки  в Івано-Франківську область  Міністр культури України Євген Нищук відвідав Музей Івана Фрака в селі Криворівня Верховинського району. Саме тут відомий галерист Павло Гудімов представив книгу про видатного художника-графіка Георгія Якутовича «Як у Тіні».

 

Георгій Якутович – ілюстратор повісті книг «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського також був художником - постановником  фільму  «Тіні забутих предків». Під час роботи над цим фільмом, він проживав у садибі у Сорюків з Верховини та 10 років у родині Мартищуків в с. Дземброня.

 

Міністр культури України Євген Нищук разом з головою Верховинської районної державної адміністрації Олегом  Лютим  оглянув місцеві  природні локації на яких відбувалися зйомки легендарного фільму Параджанова «Тіні забутих предків», які тісно переплітаються з фактажем та архівними матеріалами  книжки про художника-графіка Георгія Якутовича «Як у Тіні».

 

«Надзвичайна краса та заворожуюча  атмосфера цих місць, історичні місцини та колорит самого краю – все це може слугувати для розробки та запровадження туристичного кіно- маршруту по місцям,  де створювався  легендарний твір та стати певним центром знайомства з цим краєм», - зазначив Євген Нищук.

 

Він також обговорив з головою Верховинської РАД Олегом  Лютим можливість сприяння з боку місцевої влади щодо налагодження  необхідної інфраструктури  для створення туристичної привабливості та забезпечення змістовності таких культурно-мистецьких маршрутів.

 

Книга «Як у Тіні» – це спроба подивитися на особу-феномен, Георгія Якутовича, крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг – «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. Видання стало етапним як у житті художника, так і в розвитку української графіки. Упорядниками книжки виступили галерист  Павло Гудімов та мистецтвознавець Поліна Ліміна.

 

Повна назва видання – «Як у тіні. Георгій Якутович як ілюстратор книги «Тіні забутих предків». Воно присвячене  50-річчю виходу  повісті Михайла Коцюбинського. Містить біографію художника, архівні фотографії, роботи, що раніше не публікувалися, мистецтвознавчі статті про дереворити майстра.  Вона відкриває Якутовича як фотографа, містить ескізи та підготовчі матеріали, що збереглися в родинних архівах.

27.06.2017 | Пріоритети та виклики реформування системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування

 

Під головуванням Голови НАДС Костянтина Ващенка відбулось засідання Національної консультаційної платформи з питань реформування системи підготовки кадрів органів місцевого самоврядування та  Робочої групи з розроблення Концепції реформування системи професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

 

У заході взяли участь заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, експерт Ради Європи, Директор Польської фундації місцевої демократії Цезарій Трутковські, головний експерт Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Дітер Шманке, експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» при Секретаріаті Кабінету Міністрів України Денис Черніков, представники вищих навчальних закладів, громадських організацій, відповідальні працівники НАДС та інші.

 

У рамках обговорення були представлені результати соціологічного дослідження потреб у навчанні представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»,  та пріоритетні напрями реформування системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

27.06.2017 | Президент підписав Закон щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2082-VIII «Про внесення зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Закон був прийнятий Верховною Радою України 6 червня 2017 року.

 

Законом вносяться зміни до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якими поновлюється право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення для дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році. Відповідно буде забезпечено отримання щорічної допомоги на оздоровлення евакуйованим із зони відчуження у 1986 році та дітям, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, що сприятиме належному соціальному захисту цієї категорії осіб.

 

Відповідну норму Закону, в наслідок технічної помилки, було скасовано в результаті внесення змін до Закону України від 21 квітня 2016 року № 1339-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

27.06.2017 | Великобританія, Німеччина та Франція допоможуть підвищити кваліфікацію вчителів іноземних мов, що пілотуватимуть стандарт нової школи

 

200 вчителів англійської мови, 50 – німецької та 50 – французької, що у 2017-2018 навчальному році пілотуватимуть новий стандарт початкової школи. Їх навчатимуть Британська рада в Україні, Cambridge English Language Assessment, Cambridge University Press, Ґете-Інститут та Посольство Франції в Україні. Деталі цього проекту обговорювалися 26 червня на зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з іноземними партнерами.

 

«Для нас важливо переконатися, що вчителі 100 модельних шкіл, які стануть першопрохідцями у реалізації нового стандарту реформи Нова українська школа, будуть добре підготовлені та могли потім ділитися досвідом з іншими вчителями. Тому, плануючи для них перенавчання, ми вирішили наступне. Перше, буде очна частина – тренінги для усіх вчителів з трьох мов, а після них навчання продовжуватиметься за системою «Blended Learning», щоб забезпечити педагогів постійною підтримкою. Якщо говорити про навчальні матеріали для вчителів англійської мови, то наші партнери з Кембріджу забезпечать педагогів своїми напрацюваннями», - розповів керівник з проектів англійської мови Британської Ради в Україні Саймон Етертон.

 

Розміщення матеріалів для змішаного навчання відбуватиметься на ресурсах іноземних партнерів - Британської ради в Україні, Ґете-Інституту та Посольства Франції. Загалом проводитиметься підвищення кваліфікації для щонайменше двох вчителів з кожної пілотної школи. У 100 школах пілотуватиметься новий стандарт та програма з англійської мови, у 25 – з французької та ще у 25 – з німецької.

 

«Дуже важливо, що ми спільно розробляємо цей проект. Це є запорукою того, що усім вчителям початкових класів з іноземних мов даватимуться однаково якісні знання з сучасних методик та підходів викладання. Ми розуміємо, що потрібно враховувати рівень володіння мовою та вікові особливості дітей – 6-річний вік є дуже хорошим для засвоєння мови, але потребує особливих підходів», - зазначила заступник директора Ґете--Інституту в Україні Сюзанне Бекер.

 

Зокрема, вона підкреслила, що засвоєння іноземної мови у молодшому віці проходить краще в умовах інтегрованого навчання, коли діти мають змогу навчаючись охопити більший спектр тем.

 

«Ми передбачили, що іноземні мови будуть інтегровані у межах наскрізних тем – коли у певний період діти протягом усього часу вивчають одну й ту саму тематику, наприклад, школу. Однак, міжпредметної інтеграції не передбачатиметься – іноземні мови залишатимуться окремим предметом», - пояснила Лілія Гриневич.

 

Нагадуємо, що цього року 100 шкіл України пілотуватимуть новий стандарт початкової школи, який впроваджуватиметься у межах реформи Нова українська школа.


Актуальна інформація

«ЕКСПО-2017» у Казахстані!

 

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань

Перелік тестових питань при проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад

До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!

увага , конкурс !

Заміщення вакантної посади директора Торговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області