Коломийська районна державна адміністрація

24 Вересень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


 

Офіційний веб-сайт   Електронна пошта: 23806257@mail.gov.ua   Коломийська РДА на FaceBook

 

 

 

Безвізовий діалог Україна – ЄС   «Подорожуємо по безвізу : запитання - відповідь»

Відеороліки про безвізовий режим з ЄСНовини
22.09.2017 | За неповний 2017 рік ОСББ залучили вдвічі більше коштів на енергоефективність за програмою «теплих кредитів» ніж за весь 2016 рік

 

 

За 8,5 місяців поточного року ОСББ та ЖБК взяли в державних банках 560 «теплих кредитів» на суму 120 млн гривень. Це у 2 рази більше ніж за весь 2016 рік, коли ОСББ отримали 435 кредитів на суму 61 млн гривень.

 

Як розповів Голова Держенергоефективості С.Савчук, у третій рік дії програми «теплих кредитів» інтерес ОСББ до енергоощадності розпалився з більшою силою. Цьому є кілька пояснень. По-перше, мешканці багатоповерхівок бачать успіхи інших учасників програми. По-друге, держава надає ОСББ найбільшу компенсацію – від 40% до 70% суми «теплого кредиту». По-третє, ОСББ можуть розраховувати на додаткове відшкодування відсоткової ставки чи суми кредиту від місцевої влади. У результаті ОСББ мають унікальну нагоду реалізувати необхідні зазвичай недешеві заходи за половину їхньої вартості і навіть менше.

 

Як свідчить статистика, все більше ОСББ та ЖБК розпочинають свою історію участі у програмі з незначних заходів, поступово приводячи свій будинок до ладу за Урядової підтримки. Так, одеське ЖБК «Приморський 30» залучило 120 тис. грн. на встановлення ІТП у 16-поверховому будинку. Компенсація за кредитом надійшла і з державного, і з міського бюджетів. Рахунки за опалення зменшилися на 30%. Тепер мешканці, задоволені першим проектом, планують вдруге скористатися програмою і замінити вікна в під’їзді на енергоефективні, встановити нові вхідні двері та утеплити горище.

 

Ті ОСББ, які наважуються на комплексну термомодернізацію будинку, отримують найбільшу економію: вдвічі, а інколи й втричі менше сплачують за опалення.

 

Загалом, з початку дії програми нею скористалися майже 120 ОСББ та ЖБК, залучивши на утеплення своїх будинків майже 200 млн гривень. Найактивніше до програми долучаються ОСББ Запорізької, Рівненської та Дніпропетровської областей. Найбільшу суму коштів на утеплення, а саме – 37 млн грн., взяли ОСББ Волинської області.

22.09.2017 | «Напрямки розвитку та існуючі проблеми лісопереробної галузі області»

         

               Під такою назвою в облдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулося засідання «круглого столу». Участь в обговорені актуальних питань зазначеної тематики взяли заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, керівник апарату Роман Маланій, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрацій, голови РДА, представники галузі, громадськість області.

 

          Розпочинаючи захід, Марія Савка зазначила, що метою його проведення є розробка дорожньої карти, згідно з якою розвиватиметься лісопереробна галузь Прикарпаття.

 

          Під час засідання присутніх проінформували про стан та перспективи розвитку сфери, окреслили проблематику, від вирішення якої залежить майбутнє лісопереробних підприємств області.

 

          Зазначалося, що лісопереробна галузь  має значний потенціал для розвитку, адже є однією із експортно-орієнтованих сфер економіки. Від успішної роботи деревообробних підприємств сьогодні залежить наповнення місцевих бюджетів області, забезпеченість роботою населення.    

 

          Варто додати, що у зв’язку із виробництвом енергозберігаючої продукції, попит на деревину постійно зростає. До слова, цьогорічні обсяги реалізованої продукції склали понад 2,8 млрд грн.

 

          Серед проблемних питань галузі – низький рівень глибокої переробки деревини, потреба у капіталовкладеннях, недосконалість умов проведення електронних торгів із продажу сировини.

 

          На переконання Марії Савки, для розвитку економіки області місцеві підприємства - товаровиробники повинні бути забезпечені власною сировиною. Тож, не зважаючи на те, що Івано-Франківщина зацікавлена у залученні іноземних інвестицій у лісопереробну галузь, місцевий бізнес обов’язково повинен забезпечуватися ресурсами для роботи.

 

          Жваву дискусію спричинили також питання проведення електронних торгів із продажу деревини, адже не у всіх переробників є повноцінний доступ до Інтернет-мережі. Окрім того, через умови організації та проведення електронного продажу, багато виробників продукції лісопереробки може залишитися без сировини, що, своєю чергою, веде до простою підприємства та завдає йому збитків.

22.09.2017 | Володимир Гройсман: Ми заборонили "маски-шоу" і будемо підтримувати розвиток легального бізнесу

 

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернуся до керівників Міністерства внутрішніх справ та Державної фіскальної служби з вимогою не застосовувати силових методів при перевірках підприємців, в разі відсутності реальних загроз життю службовців, і вибудовувати цивілізовані стосунки з бізнесом. Про це Глава Уряду сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

 

«Я заборонив проведення "маски-шоу", є мій лист на керівників ДФС та МВС про те, що якщо немає реальної загрози співробітників, нема чого ходити в масках та з автоматами, - сказав Прем’єр-міністр. - І я завжди буду на стороні легального бізнесу. Підкреслюю - легального».      

 

Володимир Гройсман відзначив, що сьогодні робота силових відомств з бізнесом змінюється, стає більш цивілізованою.

 

«У нас є ознаки нормальної цивілізованої взаємодії бізнесу й ДФС. І це говорить сам бізнес, ділові асоціації», - сказав Глава Уряду.

 

Довідково: Глава Уряду висловив ідею повної заборони силових обшуків підприємств під час зустрічі з великим бізнесом за участі Президента України та Генерального прокурора України. Володимир Гройсман підкреслював, що будь-який необґрунтований тиск на бізнес – це ключовий фактор зниження темпів економічного зростання та руйнування планів щодо збільшення інвестицій в економіку України.

22.09.2017 | Марина Порошенко обговорила питання розвитку інклюзивного освітнього середовища з керівництвом Департаменту освіти Нью-Йорка

 

У рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Сполучених Штатів Америки та участі в 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН дружина Глави держави Марина Порошенко провела робочу зустріч із керівництвом Департаменту освіти міста Нью-Йорк з питань розвитку інклюзивного освітнього середовища.

 

Дружина Президента України презентувала результати пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який наразі реалізується у семи областях України у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

 

У ході розмови Марина Порошенко подякувала американській стороні за співпрацю, яка була започаткована торік і сприяла суттєвим змінам у процесі розвитку інклюзивної освіти в Україні. «За цей час у нашій державі кількість інклюзивних шкіл зросла на 27%, а кількість учнів з особливими освітніми потребами, які почали навчання у звичайній школі, збільшилася на 22%. І це найвагоміший показник того, що цей напрямок почав набирати потужних обертів в Україні», - підкреслила Перша леді.

 

Також дружина Глави держави зазначила, що цього року в Україні був прийнятий Закон про інклюзивну освіту, який на законодавчому рівні гарантує рівний доступ до якісної освіти всім українським дітям без винятку. «Прийняття цього закону – величезний крок уперед всього українського суспільства у вихованні нового покоління українців – більш толерантного і гуманного», - наголосила Марина Порошенко.

 

Окрім того, під час зустрічі обговорювали розпочату в Україні реформу ПМПК у Інформаційно-ресурсні центри. Зокрема, представники американської сторони поділилися досвідом проведення тестувань для дітей з особливими освітніми потребами для визначення нозології та ступеню її прояву. Піднімалося питання й класифікації нозологій дітей за групами та варіанти корекційно-розвивальних послуг для кожної із них. А також мова йшла про формулу обрахування вартості додаткових освітніх послуг для таких дітей.

 

Українська й американська сторони домовилися й надалі продовжити плідну співпрацю у напрямку осучаснення освіти в Україні.

22.09.2017 | VIII обласний фестиваль аматорського мистецтва

         

         

        21 вересня 2017 року в м. Городенка відбувся VIII обласний фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела», який має на меті збереження та популяризацію покутського мистецтва.  Цей фестиваль щорічно проходить в одному з покутських районів Івано-Франківської області: Снятинському, Городенківському, Коломийському, Тлумацькому, Тисменицькому районах та м. Коломия.

 

        Учасники фестивалю пройшли святковою ходою до центральної площі де відбулося відкриття фестивалю.  В урочистому відкритті виступили голова Івано-Франківської обласної ради  Олександр Сич, перший заступник голови Івано-Франківської  обласної державної адміністрації  Марія Савка.

 

        Делегацію Коломийського району очолювали голова районної ради Роман Дячук та начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Федор. Покутську мистецьку Коломийщину представляли народний аматорський  хореографічний колектив «Тайстра» клубу с. Ворона ( керівник Світлана Кобилянська), муніципальний оркестр народних інструментів «Гуцулія» відділу культури райдержадміністрації ( керівник Микола Ковцуняк), народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Яворина» Будинку культури с. Раківчик (керівник Світлана Дубинська), дитячий колектив «Струмочок Покуття» Гвіздецької школи мистецтв (керівники Любов Іванішин та Віта Тимків), солісти Адріана Кабалюк, Василь Свищук, Діана Дяків та заслужена артистка України Алла Кобилянська. На виставці майстрів декоративно-ужиткового мистецтва від Коломийщини представляли свої роботи Галина Прокопів  (різьба по дереву), Віталій Качурак (живопис), Анна Соколюк (живопис), Любов Кукурудз (бісероплетіння), Оксана Танчинець    (бісереплетіння). Народний аматорський хореографічний колектив «Тайстра» клубу с. Ворона взяв участь  у встановленні Рекорду України «Масове виконання танцю «Падеспанець» в кількості 5000 осіб.Всі колективи отримали від організаторів фестивалю подяки та пам’ятні подарунки.

 

        Фестивальну естафету на 2018 рік прийняли  делегація та митці Тисменицького району.

22.09.2017 | Питання стану підготовки об’єктів бюджетної сфери Прикарпаття обговорили на нараді в ОДА

news-image

 

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка відбулася робоча нарада з питань стану підготовки об’єктів бюджетної сфери до опалювального періоду 2017-2018 років. Участь у її роботі взяли директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, представники об’єднаних територіальних громад, міські голови міст обласного значення.

 

Йшлося про стан готовності об’єктів бюджетної сфери до осінньо-зимового періоду, зокрема завершення ремонтних робіт на теплових мережах і теплових пунктах, укладення договорів із постачальниками природного газу, забезпеченість бюджетних установ енергетичними ресурсами, стан розрахунку за енергоносії.

 

Зазначалося, що наразі в окремих районах завершуються ремонтні роботи теплових мереж та систем опалення, триває заміна котлів на енергоефективні.

 

Додамо, що опалювальний період в області буде відновлено, коли середньодобова температура повітря не перевищуватиме восьми градусів тепла.

22.09.2017 | Обережно отруйні гриби!

Букові гриби

Україна належить до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним. Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді і до смерті. Кожному відомо, якого лиха може накоїти навіть один-однісінький отруйний гриб, що випадково опинився серед сотень їстівних. При його вживанні в організмі людини можуть виникнути такі ускладнення, проти яких і сучасна медицина безсила. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

 

           1.Збирайте тільки добре відомі Вам гриби. При виникненні найменших сумнівів у доброякісності гриба, його краще викинути.

 

          2.Не збирайте старих, пліснявих та червивих грибів, тому що вони містять небезпечні продукти розпаду.

 

          3.Не збирайте гриби біля автомагістралей, залізниць та в промислових зонах. Гриби мають здатність вбирати та накопичувати в собі токсичні речовини, набуваючи при цьому отруйних якостей.

 

          4.Не збирайте гриби в поліетиленові пакети, в них вони запарюються, задихаються, швидко псуються.

 

          5.Особливо уважними будьте при збирання грибів, які мають отруйних двійників.

 

          Найотруйніший гриб – БЛІДА ПОГАНКА (біла, жовта, зелена) – на відміну від подібних до неї кольором шапки сироїжок та їстівних печериць має тонку ніжку з комірцем та бульбо подібне потовщення в основі, вміщено начебто у чохол; пластинки білі, не міняють свого кольору з часом і на зламі. Для порівняння: сироїжки не мають комірця та бульбо подібного потовщення. А печериці можна відрізнити за кольором пластинок – вони в них в залежності від віку мають забарвлення від блідорожевого до бурувато-синього.

 

          1.Збирайте або купуйте гриби з цілою ніжкою, щоб не пропустити важливих ознак, за якими можна відрізнити смертельно отруйну бліду поганку від сироїжок.

 

          2.Не беріть дуже молодих грибів, бо вони не мають чітко виражених ознак і тому їх легко переплутати із отруйними двійниками.

 

          3.Всі гриби перед вживанням обов'язково відварюйте, а відвар зливайте. В сирому вигляді навіть білий гриб може спричинити отруєння.

 

          4.Ретельно перевіряйте гриби, зібрані дітьми, не довіряйте їм приготування грибних страв. В жодному разі не давайте грибних страв дітям.

 

УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням: «Усі їстівні гриби мають приємний смак». «Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний». «Усі гриби в молодому віці їстівні». «Личинки комах, черв’яки й равлики не чіпають отруйних грибів». «Опущене у відвар грибів срібло чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби». «Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні». «Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин».

 

Якщо вже трапилася біда і ви відчуваєте себе погано або відмітили підозрілі ознаки у своїх близьких викличте «Швидку медичну допомогу». І в жодному випадку не можна займатися самолікуванням, потрібно негайно їхати в лікарню! Від того, наскільки швидко провести очищення організму, залежить результат лікування. А отруєння грибами піддається лікуванню дуже важко.

22.09.2017 | «Теплі кредити», ЕСКО, енергоменеджмент, проекти із заміщення газу – все це не лише дієві інструменти підготовки громад до опалювального сезону, але і розвиток економіки місцевих громад!

    

           У День енергоефективності, що відбувся 20 вересня у рамках ХІІІ Українського муніципального форуму в Одесі, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав міських, селищних та сільських голіввикористовувати комплексний підхід до підготовки до опалювального сезону. Мова йде і про «теплі кредити», і ЕСКО, і енергоменеджмент, і проекти із встановлення твердопаливних котелень тощо.

 

          Як пояснив С.Савчук, кожний інструмент з енергоефективності, запропонований державою, - це інвестиція у сталий розвиток місцевих громад. Наприклад, місцеві програми здешевлення «теплих кредитів»  - це додаткова підтримка населення в утепленні свого житла. Завдяки такій допомозі домогосподарства активніше долучаються до енергозбереження, отримують більшу економію витрат на відповідні заходи, а згодом і на комунальні послуги.

 

          ЕСКО-механізм, який наразі реалізується у 5 регіонах країни, - це вигідне партнерство влади та бізнесу, яке веде до утеплення шкіл, дитсадків, лікарень тощо, значної економії енергоспоживання та заощадження місцевих бюджетів на оплаті комунальних послуг.

 

          «На сьогодні Агентство разом з місцевою владою відібрало майже 12 тис. потенційних об’єктів енергосервісу», - нагадав С.Савчук та додав, що ЕСКО-інвестори можуть ознайомитися з цими об’єктами та обрати найперспективніші для роботи на сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1.

 

          Голова Агентства також закликав представників місцевої влади впроваджувати систему енергоменеджменту у бюджетних закладах. Це першочерговий крок, який вже на першому етапі дасть 10-20 % економії енергоспоживання без додаткових інвестицій. Щоб полегшити роботу над цим питанням, Агентство у співпраці з експертами підготувало методичні рекомендації: http://saee.gov.ua/uk/business/energetichny-audit-ta-manadzhment.

 

          Не обійшов увагою Сергій Савчук і економічну вигоду для громад від реалізації проектів «чистої» енергетики.

 

За підсумками Дня енергоефективності учасники форуму підготували звернення до вищих органів виконавчої влади щодо якнайшвидшого вирішення питань у сфері житлово-комунального господарства. Зокрема, пропонується продовження програми «теплих кредитів» на 2018 рік, її розширення на управителів житла, прискорення розробки підзаконних актів до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» тощо.

 

          Довідково:День енергоефективності в рамках ХІІІУкраїнського муніципального форумуорганізовано 20 вересня в Одесі Асоціацією міст України (https://www.auc.org.ua)у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (http://www.ifc.org) та Радою голів ОСББ.

22.09.2017 | Парламент має зробити 10 кроків назустріч об'єднаним громадам, - Геннадій Зубко

 

Спільне завдання сьогодні і Уряду, і Верховної Ради – це зробити наступні 10 кроків в напрямку децентралізації, які з одного боку – дадуть можливість підсилити об’єднання територіальних громад, з іншого – додаткові інструменти, як земля, фінанси, створення кадрової ланки для служби в органах місцевого самоврядування саме на території громад. Про це під час брифінгу з головами ОТГ у ВРУ заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

«10 децентралізаційних законів, які дають сьогодні можливість добровільного приєднання громад і їх фінансування, передачі в розпорядження землею (№7118), планування територій (№6403) – це закони, які підсилюють громади і дають їм перспективи розвитку», – зазначив Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр наголосив, що сьогодні на розгляді Парламенту – законопроекти важливих реформ – пенсійної та судової, але вони, як будь-яка реформа, опускаються в громади. «Громади сьогодні очікують ці реформи, вони повинні бути спроможними, економічними і мати перспективу», - підкреслив він.

 

Ще один закон, який надає додатковий інструмент громадам – це землі ОТГ, які потрібно забирати у чиновників і передати в руки обраної влади, яка зможе ними розпоряджатися і нести відповідальність за їх ефективне використання. «Тільки 20% земель знаходяться у юрисдикції громад. 92% усіх земель за межами населених пунктів у державному розпорядженні. Тільки 8% земель є комунальними і ця дійсність суперечить філософії реформи місцевого самоврядування», - зазначив Віце-прем’єр.

 

Нагадаємо, сьогодні вже сформовано 648 ОТГ (+282 за 2017 р.), з яких у 201 – вибори призначено на 29 жовтня, 26 – очікують призначення виборів у ЦВК. Їхня площа становить понад 150 тис км2 (24,8% всієї території України).

22.09.2017 | Президент України провів зустріч із Президентом США

 

Президент України в рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки провів зустріч із Президентом цієї країни Дональдом Трампом.

 

На початку зустрічі Президент США Дональд Трамп нагадав про нещодавню зустріч з українським колегою в Білому Домі. «Після цієї зустрічі ми досягли великого прогресу», - сказав він, зауваживши, що незважаючи на труднощі «Україна, щодня стає дедалі краще».

 

 

Президент України висловив співчуття та солідарність з американським народом через наслідки урагану.

 

Петро Порошенко відзначив ефективність співпраці в безпековому та оборонному секторі, а також покращення економічного співробітництва. За його словами, за останні 7 місяці товарообіг між Україною та США зріс в 2,5 рази. «Це символ того, що ми раді американським компаніям на українському ринку і створюємо сотні тисяч робочих місць в Україні та США. Це досягнення ефективної співпраці між нашими країнами», - зауважив Петро Порошенко. Президент США додав: «Бізнес зараз серйозно цікавится Україною, вони бачать значний потенціал».


Актуальна інформація

Увага , конкурс !

Відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку

Прийом інвестиційних проектів проводиться регіональною конкурсною комісією за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, каб. 115.

Крайній термін прийому інвестиційних проектів – 26 вересня 2017 року.

Міністерство культури України інформує

Дорогі друзі!

Міністерство культури України інформує, що у рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні з 29 жовтня по 2 листопада 2017 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви (орієнтовна програма додається).

Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, соціально-гуманітарної сфери, учні загальноосвітніх, позашкільних, співробітники, студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів, учасники Міжнародного конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони (вартість становить 230 євро).

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів), надсилаються до 2 жовтня 2017 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28,  093-214-64-17.

 

З повагою

Правління ВМГО "Серце до серця"

www.sds.in.ua

044-501-01-15

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області