Коломийська районна державна адміністрація

31 березень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Гостинно запрошує Писанкова Коломийщина !

                        Новини
30.03.2017 | ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017»

   28 березня в центральній районній бібліотеці відбулися підсумки ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017» («Суперчитач року»), серед учнів 6-7 класів.

   В конкурсі взяли участь 43 переможці І етапу, який відбувся в сільських бібліотеках-філіях Коломийського району. Дітям було запропоновано тестові завдання з української та зарубіжної літератури. Переможцями стали: читач дитячої бібліотеки-філії смт. Отинія Марта Радик учениця 7 класу та читач бібліотеки-філії с. Коршів Вікторія Макух учениця 6 класу.

   На заході були присутні письменники-краяни Юлія Долінська та Микола Гаєвий, які змістовно і цікаво спілкувалися з конкурсантами, письменники вручали дипломи та подарунки дітям,  голова журі, директор ЦБС Орина Бирчак, члени журі Наталія Тарновецька, Леся Бережна вручили подяки переможцям ІІ етапу конкурсу. Координатором конкурсу була методист ЦБС Марія Николайчук.

   Переможці візьмуть участь у ІІІ етапі конкурсу, який відбудеться 26 квітня у Івано-Франківській обласній бібліотеці для дітей.

  

                                                         

30.03.2017 | Ощадбанк ввів комісію при оплаті послуг ЖКГ

 Державний "Ощадбанк" ввів комісію при оплаті послуг житлово-комунального господарства. 

 Про це "Українським новинам" повідомила прес-служба банку, пише ЕП.

"Комісія за комунальні платежі в касах банку залежить від наявності укладених договорів між постачальниками послуг і банком і може незначно відрізнятися в залежності від регіону", - заявили в банку.

"При цьому вона є найнижчою на банківському ринку і має на меті забезпечити беззбитковість проведення операцій. У Києві така комісія виключно для готівкових платежів в касах з 29 березня становить 3 гривні", - повідомила прес-служба. 

 Без комісії можна буде платити в касі пенсійними платіжними картами "Ощадбанку".

  Інші клієнти "Ощадбанк", а також пенсіонери, які не є клієнтами банку, повинні платити в касі комісію. 

 Банк як і раніше приймає без комісії платежі тільки через дистанційні канали платежів: інформаційно-платіжні термінали Ощадбанку (як готівкою, так і картою банку); через мобільний та інтернет-банкінг "Ощад 24/7"; сайти ГІОЦ (головний інформаційно-обчислювальний центр) і ЦКС (Центр комунального сервісу).

  Як повідомлялося, в листопаді 2016 року Ощадбанк вирішив ввести комісію за оплату ЖКГ, після чого президент Петро Порошенко попросив банк перенести введення.

30.03.2017 | Прикарпатцям повернуть майже 2 млн грн із податків на доходи

   З початку 2017 року вже 1236 мешканців Івано-Франківщини задекларували доходи з метою використання права на податкову знижку. Наразі задекларована сума ПДФО, яку мають повернути на рахунки платників, становить 1957,9 тис. грн.

   Податкову знижку отримує фізична особа-платник у випадку, коли впродовж підзвітного року виплачує гроші за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, на благодійність, відсотки за іпотеку, переобладнання машин під біопаливо, має фінансові витрати на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

   Щоб отримати податкову знижку за 2016 рік, треба подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року. Там має бути вказано прибутки, витрати і розраховану суму податків для повернення. Кошти мають повернути за 60 днів після подання декларації.

   Таку інформацію оприлюднила прес-служба ДФС, пише WestNews.

30.03.2017 | В Івано-Франківській області оголошено заборону на любительське рибальство, добування водних біоресурсів на період нересту риб

  З метою забезпечення охорони, відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів, наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 36 від 29 березня 2017 року на території області заборонено любительське рибальство, добування водних біоресурсів на період нересту риб, розмноження інших водних біоресурсів у водних об’єктах з природним відтворенням. 

  Встановлено терміни заборони на промисловий та аматорський вилов риби у весняно-літній період нересту в 2017 році на водоймах Івано-Франківської області в таких межах і у такі терміни: 

- в річці Дністер з усіма притоками та створеними водосховищами - з 1 квітня по 10 червня;

- в р. Прут з усіма притоками - з 1 квітня по 20 травня;

- в придаткових системах водойм та незакріплених ставках - з 1 квітня по 30 червня. 

   Розпорядженням Івано-Франківської ОДА №155 від 29.03.2017 доручено обласному управлінню водних ресурсів заборонити проведення робіт у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об'єктів області, які можуть негативно впливати на проходження нересту. 

   Як виняток, рибалкам-аматорам надано право обмеженого вилову риби однією вудкою (поплавцевою або донною) з одним гачком та одним спінінгом з блешнею, в світлу пору доби, дотримуючись норми вилову риби - до 3 кг, лише з берега: 

1) на ділянках р. Дністер:

- від шосейного мосту Сівка-Войнилівська - Старий Мартинів вгору проти течії до руслового повороту Дністра біля с. Цвітова (від трубного переходу вгору проти течії 1 км) протяжністю 8,5 км;

- між гирлами Лімниці та Гнилої Липи протяжністю 4,0 км (ділянки Дністра в радіусі 300 м від гирл Лімниці та Гнилої Липи заборонені для рибальства на період нересту риб);

- від залізничного мосту через Дністер біля селища Єзупіль до гирла струмка Вовчинець біля с. Побережжя протяжністю 7,5 км (ділянка Дністра в радіусі 500 м від гирла Бистриці заборонена для рибальства на період нересту риб);

- від гирла Золотої Липи до трубного переходу через Дністер нижче шосейного мосту Нижнів - Діброва протяжністю 7,0 км (ділянка Дністра в радіусі 300 м від гирла Золотої Липи заборонена для рибальства на період нересту риб);

- між селами Підвербці та Раковець, а саме: від шосейного мосту Незвисько - Лука вгору проти течії протяжністю 3,0 км та від цього мосту вниз по течії протяжністю 3,0 км;

- від шосейного мосту Поточище - Устечко вгору проти течії до зруйнованого мосту протяжністю 3,5 км та від зазначеного шосейного мосту вниз по течії до руслового повороту Дністра протяжністю 2,5 км;

2) на ділянках р. Прут:

- від шляхового мосту Коломия - Нижній Вербіж до шляхового мосту біля с. Корнич протяжністю 8,5 км (ділянка Прута в радіусі 300 м від гирла     Пістиньки заборонена для рибальства на період нересту риб);

- від шляхового мосту в м. Снятин вгору проти течії протяжністю 5,0 км (до закінчення меж с. Будилів);

3) на ділянках р. Бистриця Солотвинська та р. Бистриця Надвірнянська - в межах м. Івано-Франківська (до злиття річок); 

4) у нижній частині Івано-Франківського міського озера (у верхній мілководній частині озера рибальство заборонене, межа по лінії рятувальна станція - місток на острів, заборона також стосується містка та острова). 

   Також в управлінні Державного агентства рибного господарства в області нагадують, що на скидних каналах Бурштинської ТЕС рибальство заборонено протягом всього року.

30.03.2017 | Міжнародний мистецький фестиваль "Карпатський простір"

   Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір» вдруге пройде з 5 по 7 травня у м. Івано-Франківську.

   Впродовж фестивалю мешканцям і гостям міста запропонують взяти участь та спостерігати за безліччю мистецьких заходів – концертів, майстер-класів, виставок, воркшопів тощо.

    Планується, що до цьогорічної програми «Карпатського простору» ввійдуть також національні читання за поетичною творчістю корифея науково-літературного життя Західної України Івана Франка.  Національні читання – це флешмоб «Франко об’єднує», який організатори проведуть у рамках першого дня фестивалю - 5 травня.

«Впевнений, читання, які започаткувала Національна оперета,  у майбутньому стануть міцною платформою, базисом для успішного проведення загальнонаціональних читань – у масштабах всієї України! Ми маємо на меті через живе поетичне слово просувати «Карпатський простір» і сприяти укріпленню позитивного іміджу України як всередині нашої держави, так і за її межами. Ми також прагнемо зміцнювати почуття національної свідомості українців через поглиблення та розширення знань у сфері культури і літератури та пропагувати творчість видатних письменників», - пояснює генеральний директор-художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський.

«Я переконаний: проведення цього заходу дасть нам можливість не тільки ще раз продемонструвати і популяризувати багатство та красу поезії видатного митця, але і сприяти підвищенню нашого рівня національної свідомості та власної гідності», - додає головаІвано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

    Концепцією заходу передбачено, що впродовж дня, починаючи з 12-ї години, поетичні рядки з творчості класика української літератури одночасно читатимуть на радіо, у школах, ВУЗах, державних установах та організаціях, на вокзалі, у музеях, виставкових залах Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України тощо.

    Організатори запрошують всіх жителів Карпатського регіону та тих, хто цього року планує відвідати фестиваль,  слідкувати за повідомленнями у ЗМІ щодо уточненнялокацій, де буде проводитися флешмоб, та взяти участь у заході. 

    Національна оперета є автором та організатором Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Вперше фестиваль відбувся у 2016 році  за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міської ради Івано-Франківська.

    Захід позиціонується як культурна подія міжнародного значення, яка покликана підтримувати і пропагувати духовні цінності, розвивати мистецтво та сприяти культурному обміну між різними країнами.

    За три дні фестивалю участь у ньому взяли представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.

30.03.2017 | Реформа ДФС має врахувати інтереси місцевого самоврядування

  В реформуванні фіскальної служби особливу увагу потрібно приділити місцевому самоврядуванню. Після впровадження бюджетної децентралізації, органи місцевого самоврядування сьогодні є фактично податковими агентами, які зацікавлені в своєчасному надходженні податків до місцевого бюджету.

  Про це наголосив під час засідання Уряду віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи концепцію реформування ДФС.

«В першу чергу, ми повинні відновити роботу громадських рад та колегій, які спільно з місцевим самоврядуванням і ДФС будуть вирішувати проблемні питання щодо ненадходження податків від суб’єктів підприємництва, які працюють на території місцевих громад», — зазначив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр повідомив, що така співпраця раніше існувала, що давало можливість вирішувати проблеми тіньового обігу коштів та невиплати заробітної плати. «Така співпраця дала б можливість не лише наповнити бюджети, а й захистити тих роботодавців і підприємців, які працюють легально і сплачують податки», — підсумував Зубко.

  Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

 

                                         

30.03.2017 | На Прикарпатті тривають роботи з поточного ремонту доріг

 Продовжуються роботи середньогоремонту на ділянках дороги Н10"Стрий-Мамалига".

 Як спостерігалося впродовж зими, на території Прикарпаття під час складного зимового утримання і поєднання різних форм атмосферних опадів (дощ, сніг, тривала відлига), - коливання температури, посилюється прогресуюча ямковість.

  З утворенням такої ситуації, на ділянці дороги Р24 "Татарів-Кам'янець-Подільський", в тому ж Коломийському районі, струменевим методом сучасними технічними засобами ліквідовують ямковість та тріщини в асфальтобетоні дорожні працівники Коломийської дорожньо-експлуатаційної дільниці ДП «Івано-Франківський облавтодор».

 Такий підхід до ремонту доріг  надасть  змогу не лише якісно відремонтувати пошкоджені ділянки доріг, але й продовжить строк їх подальшої експлуатації.

                        

30.03.2017 | Чого чекати прикарпатцям від медичної страховки

 Кабінет Міністрів України ініціював законопроекти, які після ухвалення парламентом запустять реформу охорони здоров’я і зроблять процес змін в медичній сфері невідворотним.

  В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що головний закон реформи встановлює єдині для всіх правила. Тож основною зміною закону ж те, що держава починає прямі виплати лікарням та приватним практикам за конкретні медичні випадки, які стались із конкретними людьми — за рахунок «страхових внесків» громадян.

  Страхові виплати за людей здійснюватиме єдиний національний страховик — Національна служба здоров’я України.    Зокрема, оплата за новим принципом відбуватиметься на первинній ланці вже в липні цього року. Сюди також входить невідкладна допомога — термінові операції на кшталт гострого апендициту, переломів, первинна та паліативну допомога. Також платитимуть діагностичним центрам, лікарям-спеціалістам, які проводять спеціалізоване лікування за візити та проліковані випадки з 2018-го та повертатимуть кошти аптекам за ліки механізмом реімбурсації (з 2017-го, повністю з 2019-го).

   З кожного пацієнта, що підписав декларацію, будуть платити за єдиним тарифом – у середньому 210 грн. За дітей та літніх людей тариф буде вищим за середній, за молодих людей, що потребують меншої уваги, – меншим за середній. А з 2018-го припинять платити на первинній ланці за пацієнтів, які не приписались до лікаря.

  У «Державному гарантованому пакеті» буде вписаний повний перелік захворювань та станів, які покриваються національним солідарним медичним страхуванням. Водночас естетична медицина, або медикаменти, яких немає в доказовій базі та в протоколах лікування не входять до державного гарантованого пакету. Їх людина оплачує за своїм бажанням самостійно. Також необхідно буде повністю оплачувати вартість звернень без направлення лікаря.

  Прикарпатціофіційно платитимуть при візиті до медичного закладу. Однак це не стосується невідкладної, первинної та паліативної допомоги, яка компенсується державою повністю. Тобто, якщо щось трапилося, і людині невідкладно необхідна допомога – їй не потрібно думати про оплату – всі послуги та ліки уже оплачені.

  Якщо стан або захворювання не вимагають невідкладного лікування, пацієнт повинен сплатити свою частину. Однак, щоб таких випадків було менше – краще вчасно звертатися до свого сімейного лікаря, послуги якого держава також покриває на 100%. Також буде можливо придбати додатковий поліс добровільного медичного страхування – та застрахувати всі можливі оплати.

                                                               

30.03.2017 | Влада Коломийщини посадила 120 дубів та кленів

   На кілька годин працівники районних ради та адміністрації змінили світлі кабінети на ліс. Замість ділового дрес-коду – зручний одяг, лопати та робочі рукавиці. Керівники Коломийщини висаджували дерева в урочищі Казанів. Районні керманичі висадили понад 120 дубів та кленів.

   Для особливих робітників лісничі підготували весь потрібний інвентар та навіть березовий сік, щоб втамовувати спрагу під час нелегкої роботи. Ділянка у 2,5 га, на якій цього разу працюють представники райради та РДА була вирубана у 2016 році. Тут вже проведена механізована підготовка землі, а тепер відбувається посадка вручну. Садять ліс за спеціальною схемою: три ряди дубочків та ряд клена – явора. Перш ніж взятися до висаджування дерев, працівникам районних ради та адміністрації проводять навчання. Всі тонкощі розповідає лісничий Володимир Іванів. Роботою працівників районних ради та адміністарації лісничі задоволені. Кажуть, представники влади висаджують дерева старанно.
   За словами директора Коломийського лісгоспу Василя Синітовича, ситуація із вирубкою лісів на Коломийщині контрольована. Дерева зрізають тільки там, де заплановано лісопроектом. Цього року вже посадили понад 30 га лісу.

                      

29.03.2017 | Птахівництво - важлива галузь агропромислового комплексу області

  Перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка зустрілася з керівниками птахівничих господарств області.

  У заході участь в. о. директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій системи АПК.

  В області працює більше двадцяти підприємств, які займаються виробництвом яєць та мяса птиці. За останні роки потужно розвивається виробництво м'яса індиків. Їх утримується в області понад 120 тисяч голів. Але за підсумками попереднього року в галузі відбулося значне скорочення поголів'я, що призвело до зменшення виробництва яєць та м'яса птиці. У зв'язку із ростом цін на енергоносії, здорожчання складових кормів для годівлі, окремі підприємства, особливо невеликі, працювали зі збитками.

  На сьогоднішній день намітилась позитивна тенденція щодо стабілізації галузі. В другому півріччі очікуємо на приріст виробництва яєць та м'яса птиці. Керівники птахівничих підприємств проінформували присутніх про плани розвитку підприємств у поточному році.

  Під час зустрічі розглянуто також питання фінансової підтримки селян з державного бюджету в 2017 році та хід комплексу весняно-польових робіт.

  Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

 

                         


Актуальна інформація

Фестиваль «Карпатський простір»

 

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 22 березня 2017 року (архівний відділ)

умови конкурсу

наказ про конкурс

Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантних посад , оголошений 6 березня 2017 року (управління освіти, молоді та спорту)

умови конкурсу

наказ про конкурс

Увага , конкурс !
ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ»
Перелік тестових питань
Перелік тестових питань при проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад
Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області