Коломийська районна державна адміністрація

29 Квітень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Гостинно запрошує Писанкова Коломийщина !

                        Новини
28.04.2017 | У Коломийській райлікарні розпочинають реконструкцію першого поверху (відео)

У Коломийській центральній районній лікарні розпочинають реконструкцію першого поверху. Ця ідея в медичному закладі визрівала ще з 2001-го року. Та лише зараз розпочинають виділяти кошти на ремонт. Наймасштабніша зміна – це перенесення приймального відділення в інше крило лікарні та створення на його базі відділення екстреної медичної допомоги.

 

У лікарні вже більше року тривають активні ремонтні роботи. Найперше взялися за урологічне відділення. З 70-их років, коли лікарям-урологам виділили поверх у ЦРЛ, тут не проводився ремонт, - розповідає завідувач відділення Ігор Гродзінський. Зараз відділ працює на усю потужність. В європейських умовах затишно і пацієнтам і лікарям.

 

Після ремонту урології взялися за ЛОР-відділ. Наразі там уже завершальна стадія ремонту. Придбали навіть обладнання для безкровних операцій. Поки коломийські лікарі – єдині в області, які мають такий інструментарій, - розповідає завідувач відділення Роман Оріщак.

 

Та це не все: вже незабаром відділ отримає ще низку медичного обладнання від партнерів з Німеччини, - анонсує голова Коломийської РДА Любомир Глушков. Колеги з-за кордону вже неодноразово надавали допомогу місцевій лікарні, однак з обладнанням для лор-відділу ще зволікали.

 

Усі ремонти роблять так званим «народним методом». Чимало коштів виділяють з районного, міського та обласного бюджетів. Свою частку вносять і народні обранці. Долучаються меценати і громадські організації, - розповідає голова Коломийської районної ради Роман Дячук. Тепер виконану роботу споглядають районне керівництво та президія районної ради. Це голови фракцій та комісій, що працюють у районній раді.

 

Задля того, аби продовжувати ремонт у Коломийській ЦРЛ, зібрали у медичному закладі на нараду. Обговорюють плюси і мінуси проекту реконструкції першого поверху. Наймасштабніша зміна – перенесення приймального відділення в інше крило лікарні.

 

На базі приймального створять відділення екстреної медичної допомоги, - розповідає заступник головного лікаря Коломийської ЦРЛ Віктор Бойко. У новому приймальному відділені передбачено три палати.

 

Зміни стосуватимуться не лише приймального відділення, а й усього першого поверху, - розповідає Микола Костюк, начальник відділу регіонального розвитку містобудування та архітектури Коломийської РДА.

 

Що ж до приймального відділу, то його проект створювали спільно з медиками, аби врахувати усі потреби. Також напередодні відвідували лікарні в обласних центрах, аби побачити недоліки та плюси роботи приймального відділення колег.

 

Опісля обговорень та пояснень фахівців, президія районної ради та колегія РДА прийшли до висновку: приймальне відділення потребує негайного ремонту. Тому вирішили взятися до роботи найближчим часом. Переконані, що ремонт стане спільною справою усіх посадовців та меценатів.

 

28.04.2017 | III Форум енергоефективного партнерства засвідчив послідовну цілеспрямовану політику Уряду у сфері енергоефективності

 

Третій рік поспіль Держенергоефективності тісно співпрацює з місцевою владою та громадами у сфері енергоефективності. Першим напрямом спільної роботи було масштабне утеплення житлових будівель, другим – впровадження  ЕСКО-механізму. Пріоритет у 2017 році – запровадження енергетичного менеджменту у бюджетних установах. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час відкриття III Форуму енергоефективного партнерства «Енергетичний менеджмент. Досвід кращих».

Як пояснив Голова Агентства, щорічно форум дозволяє ефективно комунікувати з місцевою владою та розширювати співпрацю. «Щоразу ми ставимо нові цілі і спільними зусиллями їх досягаємо. Таким чином, ми демонструємо послідовну політику у сфері енергоефективності», - підкреслив Сергій Савчук.

Одна з ключових складових підвищення енергоефективності – це енергоменеджмент. Особливо важливо впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах. Сьогодні близько 80 тис. таких будівель понадміру використовують енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів. Реалізація заходів з енергоменеджменту дозволяє до 20% зменшити енергоспоживання.

«Сьогодні наша мета – налагодити разом з місцевою владою системну роботу у питанні енергоменеджменту в бюджетній сфері», - прокоментував Голова та нагадав, що вчора 26 квітня Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

На важливості активізації регіонів у цьому питанні наголосили й інші почесні учасники відкриття форуму. Про здобутки українських міст у цій сфері розповіла Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Торстен Веллерт, керівник підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України, відзначив, що енергоефективність для України стала справжнім національним пріоритетом. Водночас чимало залежить від зусиль місцевої влади. Зі свого боку ЄС готова підтримувати ініціативи України у цій сфері.

Допомогу Україні на шляху реформ надає і Німеччина. У цьому запевнив Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель. Підтримка надається в рамках різних проектів, серед яких важливі такі: «Енергоефективність у громадах» та «Енергоефективність у лікарнях».

У свою чергу Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, відзначила позитивну роль держави у стимулюванні населення до енергоефективності. Зокрема, прийнятий Закон України № 417 дозволив створювати ОСББ, які тепер можуть залучати кошти на утеплення будинків. При цьому держава надає співфінансування у розмірі від 40% до 70%. Це є значним стимулом для ОСББ долучатися до енергозбереження. «Держава дійсно виконує свою функцію – створення сприятливих умов і стимулів, а ініціатива належить нам з вами», - наголосила Олена Волошина та додала, що варто продовжувати приймати важливі законопроекти у сфері енергоефективності.

 

Довідково

У III Форумі енергоефективного партнерства взяли участь близько 600 осіб з усіх регіонів України, зокрема керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, ЕСКО компанії, представники промислових підприємств.

28.04.2017 | 28 квітня – Всесвітній день охорони праці

 

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури . Знайти своє місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних без пекових показників трудової діяльності громадян.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні  та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок.

Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі. Частота випадків смертельного травматизму в Україні вища і становить майже 7% від загальної кількості травмованих, водночас як у країнах Заходу вона дорівнює 0,08–0,12%. Це можна пояснити нереєструванням значної кількості виробничих травм.

Істотні труднощі та перешкоди виникають під час порівняння таких статистичних даних у країнах світу. Це зумовлено відмінностями між законодавствами різних країн, їхніми правилами та системами класифікації, особливостями збору даних і підготовки статистичної документації. Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.

Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві. Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави.

Звертаємося до всіх роботодавців міста і району проаналізувати організацію роботи з охорони праці, на робочих місцях відвідати сім’ї потерпілих травмованих на виробництві, та вжити вичерпних заходів, які дозволять запобігти нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві не лише 28 квітня, а стане правилом виробничого процесу.

27.04.2017 | Глава Уряду про реформу державної служби: У владі мають працювати конкурентні, професійні й ефективні фахівці

 

Уряд у рамках проведення реформи державної служби та перезавантаження роботи десяти міністерств прагне оновити кадровий потенціал, залучити до державного управління нових кваліфікованих фахівців з метою підвищення ефективності державної влади і побудови нової системи надання послуг. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час конференції "Стан та перспективи реформи державного управління в Україні", що відбувається у Києві у четвер.

"Уряд прийняв рішення розпочати реформу міністерств: десять міністерств будуть проводити необхідні зміни у своїй структурі. Розпочинаємо процес спільно з нашими європейськими партнерами. Сподіваюсь, зможемо залучити тисячу, можливо і більше тисячі, нових людей, які прийдуть на нові вакансії. До них будуть нові вимоги, вони мають володіти новими сучасними компетенціями, які дозволять державній владі бути ефективною. Найголовніше: побудувати нову систему надання послуг в нашій країні", - наголосив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що один з найголовніших пріоритетів Уряду - формування ефективної системи державного управління та подолання інституційної слабкості держави, яка вже призвела до ослаблення країни у багатьох сферах упродовж останніх років. Саме тому, 1 травня 2016 року Уряд розпочав реформу державної служби, і в основі цих змін, на думку Глави Уряду, має бути якість кадрів та управлінських рішень. 

"Ефективна система державного управління, якісні кадри, чітка пріоритетність в завданнях, формування якісної політики, здатність стратегічно мислити і ефективно вирішувати питання - це все дає можливість Україні розвиватися", - сказав Володимир Гройсман. Він переконаний, що професійні державні службовці здатні забезпечити якісне проведення реформ, в тому числі - земельну, пенсійну реформи, реформи освіти та охорони здоров'я і приватизацію.

Глава Уряду подякував Міністру Кабінету Міністрів Олександру Саєнку за координацію реформи держслужби, а експертному середовищу і представникам громадськості - за підтримку цього процесу.

"Хочу запевнити, що Уряд налаштований на якісну зміну. Для нас дуже важливо, щоб у владі працювали люди, які є конкурентними, професійними і здатні якісно робити свою справу", - підкреслив Володимир Гройсман.

26.04.2017 | Міськрайонна панахида до 31-их роковин Чорнобильської трагедії

26 квітня 2017 року біля Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської трагедії відбулася міськрайонна панахида до 31-их  роковин Чорнобильської трагедії за участю голови районної державної адміністрації Любомира Глушкова, голови районної ради Романа Дячука та заступника міського голови Олега Дячука, керуючого Коломийською єпархією УПЦ КП, єпископа Коломийського і Косівського Юліана, священнослужителів, представників влади міста та району, громадськості.

На початку пройшла поминальна панахида за померлими ліквідаторами.

Присутні вшанували пам’ять загиблих і померлих чорнобильців та на знак глибокої поваги до їхнього подвигу поклали квіти до пам’ятного знаку.

Ведучі згадали про найбільшу за всю історію світової ядерної енергетики катастрофу, спричинену вибухом і подальшим руйнуванням 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.

У своєму зверненні до присутніх голова райдержадміністрації Любомир Глушков висловив вдячність чорнобильцям, які ціною власного життя і здоров’я боролися з радіаційною небезпекою, аби врятувати мільйони людей та побажав ліквідаторам міцного здоров’я, довголіття та благополуччя.

На мітингу також виступили керуючий Коломийською єпархією УПЦ КП, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, заступник міського  голови Олег Дячук та голова громадської організації «Коломийське об’єднання ветеранів інвалідів волонтерів «Союз Чорнобиль України» Віктор Познік.

Начальник відділу культури міської ради Уляна Мандрусяк вручила копіювальний пристрій для громадської організації «Коломийське об’єднання ветеранів інвалідів волонтерів «Союз Чорнобиль України» від благодійного фонду «Покуття» Андрія Іванчука та грошову допомогу двом ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

 

 

26.04.2017 | Благодійники нагородили школярів Коломийщини спортивним інвентарем (відео)

Шкільний турнір з футзалу «Шкіряний м’яч» завершився, а от подарунки та приємні сюрпризи продовжуються. Призери та переможці турніру отримали, окрім головної винагороди, 40 тисяч гривень, спортивні презенти. Благодійний фонд «Покуття» нагородив 8 команд-переможниць спортивними формами для команд, сітками для воріт та футбольними м’ячами.

 

Печеніжинська шкільна команда з футзалу вже втретє бере участь у турнірі Шкіряний м’яч. Цього року здобули перше місце серед команд територіальної громади.

 

Учні Городенківської школи теж третій рік поспіль стають призерами турніру в районі.

 

Переможцям та призерам турнірів у Коломиї, Коломийському та Городенківському районах і Печеніжинській ОТГ, благодійний фонд «Покуття» підготував подарунки – спортивні форми для команд.

 

Окрім спортивних форм фонд «Покуття» та його меценат Андрій Іванчук підготували й інші подарунки, спортивний інвентар: м’ячі, сітки для воріт та рукавиці для воротарів.

 

А ще депутат анонсує, що фонд і надалі долучатиметься до розвитку спорту в Коломиї та районі.

 

Загалом, 8 команд отримали такі подарунки від Міжнародного благодійного фонду «Покуття». До слова, пріоритетом діяльності меценатів є саме допомога дітям.

 

26.04.2017 | Президент: Лінія Київ-Мінськ – це вісь добра, дружби й миру

 

Українсько-білоруський кордон був, є і завжди буде кордоном дружби, добросусідства, надійного партнерства. Кордоном миру. І ніхто і ніколи Україну і Білорусь не посварить. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час участі разом з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком у заходах з нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

«Сьогодні проти України ведеться неоголошена війна. Ми українці зараз боремося за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. За звільнення українського Донбасу і Криму. Ми знову поховали тисячі загиблих. Знову маємо сотні тисяч вимушених переселенців, чия біда є прямим наслідком агресії проти України.  Впевнений, що ми, разом, приборкаємо і цього демона», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава Української держави наголосив: «Для нас надзвичайно важливо, і я в цьому впевнений, що українсько-білоруський кордон був, є і завжди буде кордоном дружби, кордоном добросусідства, кордоном нашого надійного партнерства. Наголошую, кордоном миру. І ніхто і ніколи Україну і Білорусь не посварить».

«Я отримав тверде підтвердження і запевнення від Президента Білорусі. Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України.  Цього не допустять миролюбний народ Білорусі та її досвідчений та високодостойний Президент Лукашенко Олександр Григорович», - зазначив Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що Україна високо цінує дружбу і співпрацю з Білоруссю. «А лінія Київ-Мінськ – це вісь добра, дружби й миру», - додав він.

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко зазначив, що українці знають про позицію білоруського народу. «Мир, мир і лише мир. Українці ніколи для білорусів не були чужими людьми», - наголосив він. Лідер Білорусі підкреслив: «Ми рідні люди. Ми можемо прийти до вас чи приїхати лише на тракторі – допомогти вам обробляти землю, якщо потрібно. Що ми і робимо – ви допомагаєте нам, наші селяни допомагають вам. Ми будемо працювати лише в ім’я миру. У нас немає іншої мети».

Олександр Лукашенко запевнив у готовності Білорусі робити все можливе для досягнення миру: «Українська земля для мене не чужа – тут зарите, між Києвом і Черніговом, коріння і моїх предків». «Ми будемо слідувати курсу дружби, взаємної співпраці. Ми завжди будемо жити як добрі сусіди – сусідів не обирають, вони від Господа. Тому будьте впевнені, що білоруси були і будуть завжди надійними друзями», - додав він. 

26.04.2017 | Члени Кабінету Міністрів вшанували пам'ять загиблих в аварії на Чорнобильській АЕС

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та члени Кабінету Міністрів України вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській АЕС і поклали квіти до меморіального кургану "Героям Чорнобиля" та пам’ятного знаку "Воїнам Чорнобиля" у Києві.

У пам'ятних заходах до 31-х роковин Чорнобильської катастрофи також взяли участь представники місцевої влади, духовенства, громадськості та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Учасники церемонії вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 

26.04.2017 | Районний конкурс патріотичної пісні, присвячений Дню героїв та 75-й річниці створення УПА

25 квітня 2017 року на Коломийщині розпочався районний конкурс патріотичної пісні, присвячений Дню Героїв та 75-й річниці створення УПА.

Метою фестивалю є відродження, широка популяризація і подальший розвиток кращих зразків української пісенної творчості, а саме стрілецьких та повстанських пісень, пісень присвячених подіям Революції Гідності та АТО, залучення обдарованої молоді та дітей до творчої діяльності. Цей мистецький захід покликаний сприяти формуванню почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, вшанування мужності і героїзму всіх героїв України – від часів козаччини, січових стрільців, воїнів УПА, героїв Небесної сотні, воїнів АТО.

Перший конкурсний день відбувся в Будинку культури с. Лісний Хлібичиин де взяли участь мистецькі колективи та солісти закладів культури сіл, селищ Отинія, Струпків, Баб’янка, Молодилів, Скопівка, Богородичин, Жукотин, Коршів, Ліски, Казанів, Іванівці, Торговиця, Закрівці, Грабич, Лісний Хлібичин, Лісна Слобідка, Ворона.

Кращі колективи та учасники візьмуть участь в районних заходах до Дня героїв, 75-ї річниці створення УПА та інших державних та патріотичних заходах.

26,27,28 квітня кущові етапи відбудуться в Будинку культури с. П’ядики, клубі с. Верхній Вербіж, Будинку культури с. Княждвір, Будинку культури с. Матеївці.

 

 

25.04.2017 | Спільне засідання колегії районної державної адміністрації та президії районної ради

25 квітня в залі засідань Коломийської районної ради відбулось спільне засідання колегії районної державної адміністрації та президії районної ради.

Зі вступною промовою виступив голова районної державної адміністрації Любомир Глушков, підчас якої зробив наголос, що завдяки добрій співпраці з районною радою та сільськими, селищними радами вдалося забезпечити виконання планових завдань за напрямком соціально-економічного розвитку, будівництва та поточних ремонтів освітніх, культурних, медичних установ та розвитку інфраструктури.

На порядку денному заслухано питання «Про виконання бюджету району та районного бюджету за І квартал 2017 року», по якому доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Кравчук.

Після розгляду даного питання засідання колегії продовжилось виїздом членів колегії та президії районної ради для огляду приміщення Коломийської центральної районної лікарні. Екскурсією по приміщенню Любомир Олексійович розповів про вже закінчені ремонти урологічного відділення та проінформував, що лор-відділення на 99% готове. Також він поділився планами стосовно створення  в лівому блоці приймального відділення, де буде надаватися екстрена медична допомога, а також створення екстреного залу, що значно прискорить час доставки, огляду та надання допомоги важкохворим пацієнтам. 

Наприкінці огляду голова районної державної адміністрації Любомир Глушков та голова районної ради Роман Дячук закликали до співпраці депутатів районної, міської та обласної ради з метою вирішення проблемних питань в майбутньому.

 

 

 

 


Актуальна інформація

«Енергетичний менеджмент: Досвід кращих»

 

«ЕКСПО-2017» у Казахстані!

 

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Фестиваль «Карпатський простір»

 

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Увага , конкурс !
Конкурс на заміщення вакантних посад , оголошений 26 квітня 2017 року
Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантних посад , оголошений 12 квітня 2017 року (управлінням праці та соціального захисту)

головний спеціаліст

спеціаліст

спеціаліст

Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантних посад , оголошений 30 березня 2017 року

оголошення про конкурс

відділ фінансово-господарського забезпечення (головний спеціаліст)

відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури (головний спеціаліст)

Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 22 березня 2017 року (архівний відділ)

умови конкурсу

наказ про конкурс

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області