Коломийська районна державна адміністрація

21 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Новини
 На головну
13 Червень 2018 | Профілактика – це дезінфекція

Профілактика – це дезінфекція.

Однією із основних функцій лабораторного центру є організація та проведення дезінфекційних заходів у вогнищах інфекційних хвороб на території обслуговування району і міста. Сюди входить організаційно – методичне керівництво з питань дезінфектології як державних, в першу чергу закладів медицини та освіти, так і приватних форм власності. Дезінфектологія як наука є досить молодою.  Активно вона розвивалась у галузі медицини, коли стало відомо про ефективність застосування дезінфектантів при проведенні оперативних втручань, зокрема при обробці операційного поля, рук хірургів. Область застосування дезінфекції зараз є актуальною чи не у всіх галузях у виробництві. Воно є актуальним особливо  в слаборозвинених країнах світу, де рівень життя в тому числі і санітарної гігієни є низьким.

Дезінфекція – знищення в оточуваному середовищі мікроорганізмів, їх перенощиків, а також гризунів.

Мета – знищити збудника інфекції в середовищі, що оточує людину (приміщення, предмети обстановки, посуд, білизна, одяг, виділення хворого і т.д.), а також де є великі скупчення людей (вокзали, вагони, автобуси, обєкти харчування і т.д.), у різних галузях і виробництвах (дезінфекція грунту, обладнання, птахофабрики і т.д.).

У медицині розрізняють два види дезінфекції вогнищева і профілактична. Вогнищева це та, що повинна проводитись за місцем перебування хворої на інфекційну хворобу людини. Залежно від того на якому етапі передачі збудника інфекційної хвороби вона проводиться поділяється на поточну і заключну. Профілактична це та, яку проводить кожний мешканець за місцем проживання у будинку, власному транспорті, на подвірї, а також на обєктах при загостренні епідеміологічної ситуації.

Методами дезінфекції є хімічний та фізичний.

Фізичний  поділяється на:

А) механічний (чистка, протирання, миття, прання, вибивання, витрушування, підмітання, фільтрацію, провітрювання та вентиляція приміщення.

Б) термічний ґрунтується на застосуванні високих чи низьких температур, а саме використання гарячого повітря, гарячої води, водяної пари, кипятіння, пастеризації, спалювання, обпалювання, прожарювання, заморожування, висушування.

В) променевий метод – це застосування сонячного світла, ультрафіолетових променів, радіоактивного випромінювання.

Хімічний в основі якого лежить використання різних груп хімічних речовин, що мають пагубну дію на мікроорганізми на поверхні чи всередині різних об’єктів і предметів навколишнього середовища. До хімічних належить хлорвмісткі сполуки, галогени, окислювачі, феноли, спирти, альдегіди, кислоти, луги, солі важких металів, детергенти.

Раніше в основному використовували хлорміські середники. На даний час застосовуються сучасні дезінфектанти в яких є переваги, зокрема відсутність різьких запахів, простота застосування, фасування, низька токсичність.

Кожен із нас навіть не замислюючись в повсякденному житті як вдома так і на роботі використовує ті чи інші методи і засоби дезінфекції. Регулярне і систематичне їх застосування є запобіжним засобом боротьби з поширенням більшості інфекційних хвороб.

 

 

Лікар епідеміолог                     Дмитро Андрушко


Архів новин

Актуальна інформація

Оголошення

Районна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади:  керівника державного підприємства «Районне госпрозрахункове архітектурно-планувальне проектно-виробниче бюро Коломийської районної державної адміністрації».

Будівництво меморіалу

Шановні жителі Коломийського району
За ініціативи військової частини, яка дислокується в м.Коломиї по вул.Моцарта у 2018 році заплановано звести «Меморіальний комплекс  захисникам України ХХІ сторіччя» (з вільним доступом).

Анонс

В Івано-Франківській торгово-промисловій палаті 15 червня 2018р. о 10:00 буде проходити практикум на тему: Стратегічний розвиток територій, залучення інвестицій, зовнішньо – економічна діяльність. Територіальне співробітництво.

Оголошено проведення конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році
Оголошено проведення конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році
Прийом творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола

Держкомтелерадіо оголошує про прийом з 1 червня творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики, який триватиме до 10 серпня 2018 року.

Увага , конкурс !
Конкурс на заміщення вакантної посади, оголошений 4 червня 2018 року (головного спеціаліста сектору контролю апарату районної державної адміністрації; провідного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
КОНКУРС МІКРОГРАНТОВИХ ПРОЕКТІВ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Медична реформа

 

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області