Коломийська районна державна адміністрація

21 жовтень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Новини
 На головну
20.10.2017 | Управління економіки райдержадміністрації продовжує робочі поїздки на підприємства району

 

 

Сьогодні представники управління економіки та відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації ознайомились з роботою підприємства  АТ «АЛ-ПРУТ», що в с. Підгайчики Коломийського району. Підприємство спеціалізується на виробництві концентрованого неочищеного соку, в основному яблучного. Ця продукція є сировиною для виробництва відновленого яблучного соку. Потужності підприємства дозволяють переробити до 120 тон яблук в добу. З цієї кількості яблук виходить біля 15 тон яблучного концентрату. «Виробництво сезонне, - зазначає заступник директора підприємства Микола Гоян, триває з серпня по листопад. Якщо наступного року вдасться впровадити інвестиційний проект по виробництву вишневого концентрату, - працюватиме довше».

На даний час на підприємстві задіяні 30 працівників.  Концентрований сік з яблук добувають шляхом прямого віджиму сировини. Отриманий свіжо віджатий сік нагрівають до 92-94 ° С і відразу ж охолоджують до 57° С. Це робиться з метою коагуляції та очищення відрізних мікроорганізмів. Далі його відправляють в спеціальну установку, де проходить процес випарювання. Проблем із збутом продукції немає, підприємство активно веде зовнішньоекономічну діяльність, експортує свою продукцію в країни Європи.

Спільно з управлінням економіки підприємство розробило інвестиційний проект по модернізації діючого та встановлення додаткового обладнання для виробництва соків. Метою цих заходів є збільшення виробничих потужностей, асортименту та покращення якості готового продукту. Перевагами проекту є наявність сировинної бази, налагодженої системи поставок сировини та збуту готової продукції, наявність дозволів на використання природних ресурсів, а також наявність виробничих площ.


20.10.2017 | Глава Уряду: Ми зацікавлені в розвитку фермерства і вітчизняного сільгоспмашинобудування

 

Кабінет Міністрів України в рамках виконання програм підтримки аграрного сектору вважає доцільним продовжити й посилити програми стимулювання розвитку фермерських господарств. Зокрема в секторі тваринництва, а також розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

 

«Розвиток агросектору визначений пріоритетом. І це знайшло своє відображення у проекті бюджету. Ми в жодному разі не підтримуємо і не будемо підтримувати ніяких олігархів, а виключно вітчизняних виробників якісної сільгосппродукції, - сказав Володимир Гройсман. - Треба підтримати малий і середній бізнес на селі. І ми зробили комплексні кроки підтримки національного фермерства, тваринницького комплексу, сільгоспмашинобудування. Мені потрібна зайнятість і робота на селі, і щоб на українських  полицях в магазинах була конкурентна і недорога українська продукція».


20.10.2017 | Ми маємо відновити фаховий інститут держслужбовців-євроатлантистів, майже повністю знищений в період з 2009 по 2013 роки, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

news-image 

 

               Депутати Верховної Ради пропонують посилити спроможність виконавчої влади щодо реалізації ефективної роботи з євроатлантичної інтеграції. Наразі у відомств, що опікуються цим питанням, недостатньо наявних людських ресурсів.

          Потрібно покращити їхнє кадрове забезпечення. Такі висновки було зроблено за результатами інформації, отриманої під час спільних комітетських слухань  у Верховній Раді «Загальна оцінка стану співробітництва України з НАТО. Повноваження, завдання та ефективність роботи Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції». 

          Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у своєму виступі зазначила, що оскільки Україна законодавчо визначила вступ до НАТО як один із ключових чинників своєї зовнішньої політики, а в суспільстві нарешті є консенсус щодо євроатлантичного вибору України, першочерговими завданнями є посилення обороноздатності держави, реформа сектору безпеки та оборони відповідно до рекомендацій Альянсу, переведення Збройних сил на стандарти НАТО. Ці задачі потребують фахового підходу та якісної координації.  «На жаль, на шляху до НАТО ми свого часу втратили темп, загрузнувши у внутрішньополітичних дебатах щодо безпекового вибору країни. Нині питання в тому, як повернути втрачені позиції, як зробити, щоб наступні кроки були максимально ефективними. Можна багато говорити про прагнення України до приєднання до безпекової спільноти розвинутого світу, про членство в НАТО, про політичні діалоги Уряду та практичну взаємодію міністерств з Альянсом, але надзвичайно важливо враховувати той факт, що Україна отримала майже повністю знищений в період з 2009 по 2013 роки фаховий інститут державних службовців-євроатлантистів, зазначила Віце-прем’єр-міністр.

          Вона наголосила, що ще 10 років тому в міністерствах та відомствах на базі міжнародних підрозділів оборонно-безпекового блоку функціонували окремі відділи з питань співробітництва з НАТО, на базі Секретаріату Кабінету Міністрів було створене Координаційне бюро з європейської та євроатлантичної інтеграції, яке діяло з 2008 р. по 2010 р.,  у складі МЗС працював Департамент НАТО. А з 2010 року, коли у контексті взаємин з НАТО відбувалася зміна зовнішньополітичного вектору, а тодішня влада законодавчо закріпила відмову від набуття членства в Альянсі, на рівні державного менеджменту структурні підрозділи НАТО були ліквідовані або влиті в підрозділи з питань європейської інтеграції, більшість фахівців з питань НАТО підпали під скорочення.  Робота по лінії НАТО була фактично заморожена. 

          Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що протягом останніх 1,5 року в Секретаріаті Кабінету Міністрів було утворено Управління НАТО як складова новоствореного Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Одним з шляхів вирішення проблем фахового дефіциту, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, стала Програма професійного розвитку Україна-НАТО. Важливу роль у координації міжвідомчих процесів співробітництва з НАТО відіграє створена у 2016 році Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції. Для оперативного вирішення питань за рішенням Комісії створюються постійні або тимчасові робочі групи з представників відповідальних міністерств та відомств, які вирішують всі технічні, експертні та адміністративні питання без зайвого листування та бюрократії. Такі робочі групи створені, наприклад, для вирішення питань з підготовки проекту Річної національної програми Україна-НАТО; з реалізації заходів у рамках Трастових фондів НАТО, зокрема в рамках програми професійної перепідготовки, соціальної адаптації та психологічної реабілітації учасників АТО; у сфері реалізації політики гендерної рівності у оборонно-безпековому секторі; для підготовки до Ігор Нескорених та ін. 

          «У той же час існує фактор, який зовсім не сприяє ефективній міжвідомчій координації. Це, на жаль, зволікання міністерствами та відомствами з прийняттям рішень щодо розвитку кадрових спроможностей євроатлантичного напрямку. На жаль, питання НАТО все ще сприймаються додатковим «навантаженням». Для досягнення ефективної взаємодії з НАТО, досягнення стандартів НАТО, проведення реформ в оборонно-безпековій сфері, а також, беручи до уваги визначення мети набуття членства України в НАТО як національного пріоритету, кількість безпосередньо відповідальних за співпрацю з НАТО співробітників має бути збільшена у десятки разів», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

          Вона звернулась до народних депутатів з проханням використати можливість ухваленого політичного рішення та надати поштовху у питаннях створення системи інституціональних спроможностей держави у сфері євроатлантичної інтеграції з потужною кадровою базою. 

          Віце-прем’єр-міністр також подякувала комітетам Верховної Ради України у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та депутатам комітету з питань національної безпеки і оборони за організацію слухань та підкреслила їх важливість. 


20.10.2017 | На Прикарпатті обговорюють енергоменеджмент у бюджетній сфері

         

          Сьогодні в Івано-Франківську проходить регіональний семінар на тему «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень».

 

          Відкрили захід заступник голови ОДА Ярослав Паранюк та директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець, які відзначили актуальність зустрічі.

 

          «Без сумніву, що енергоефективність та енергозбереження є пріоритетним напрямом нашої роботи. Слід відзначити, що  в області є значні напрацювання в цій сфері. Зокрема, працює Державна цільова програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива, в рамках якої відшкодувується частина суми кредиту на придбання енергозберігаючого обладнання. В народі ця програма дістала назву «теплих кредитів», - наголосив Ярослав Паранюк.

 

          Як зазначила Жанна Табанець, цього року з обласного бюджету уже виділено 1 млн. грн.  на відшкодування частини відсоткових ставок «теплих» кредитів. Для громадян це додаткова фінансова допомога, оскільки можливо отримати відшкодування одразу з державного та місцевого бюджетів, що безумовно в рази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.

 

          Варто зазначити, що у квітні між Держенергоефективністю та облдержадміністрацією був підписаний Меморандум про партнерство у сфері енергоменеджменту. На даний час, енергомоніторинг здійснюється тільки у чотирьох містах обласного значення, зокрема, це Івано-Франківськ, Долина, Коломия та Бурштин.

 

          Своєю чергою начальник управління енергетичного менеджменту Держенергоефективності Павло Ладецький продемонстрував присутнім проморолик щодо енергоменеджменту. Також він розповів про зобов’язання агенства за прийнятим планом заходів із впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах.

 

          Тему концепції матеріального стимулювання осіб задіяних у системах енергоменеджменту висвітлив експерт з енергоефективності Вадим Литвин.

 

          Щодо можливостей GIZ задля запровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу в громадах повідомила консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь.


20.10.2017 | Підвищення пенсій не впливає на розмір "зимової" субсидії

Похожее изображение

Підвищення пенсій, яке розпочалося з жовтня 2017 року, жодним чином не вплине на розмір «зимової» субсидій. Про це під час години запитань до Уряду у парламенті заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, для розрахунку розміру субсидій на цей опалювальний сезон органами соціального захисту населення беруться до уваги доходи громадян за I та II квартали цього року.

«Нові осучаснені пенсії не впливають на розмір допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, яка надається Урядом усім пенсіонерам-субсидіантам протягом цього опалювального сезону», - наголосив Міністр.

Крім того, Андрій Рева повідомив, що громадяни, які стали пенсіонерами, наприклад у травні цього року, або пенсіонери, які припинили працювати, скажімо у червні цього року, і не мають інших доходів, ніж пенсія, мають змогу оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу - пенсії.

«Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – у минулому чи цьому році (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію. Ми крок за кроком відновлюємо соціальну справедливість, максимально спрощуючи та удосконалюючи програму житлових субсидій», - зазначив міністр соціальної політики.

Щоб скористатися таким правом, громадянам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення лише з Декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу - пенсія, наприклад з 1 червня 2017 року. Тоді з 1 жовтня 2017 року таким українцям не враховуватиметься дохід за I і II квартал 2017 року, а братиметься до уваги лише розмір щомісячної пенсії.

Якщо ж людина стала пенсіонером, скажімо з вересня цього року, вона має змогу у грудні звернутися до управління соцзахисту з Декларацією про доходи і субсидію перерахують з урахуванням одного доходу - пенсії.


20.10.2017 | Задля забезпечення правопорядку в області запрацює проект «Громадська варта»

         

 

          З ініціативи голови облдержадміністрації Олега Гончарука в ОДА відбулася зустріч із керівниками правоохоронних органів та представниками громадських спілок учасників АТО Прикарпаття.

 

          Як зауважив Олег Гончарук, забезпечення правопорядку на території області потребує конструктивних та консолідованих дій як органів влади, так і представників громадськості. Адже на Прикарпатті часто проводяться різноманітні багатолюдні заходи, під час яких можуть вчинятися різного роду правопорушення та провокації.

 

          Незважаючи на складну економічну і політичну ситуацію в державі, кожен має право на спокійне життя у мирному місті, - наголосив очільник області. – Тож, задля упередження вчинення будь-яких неправомірних дій, та з метою забезпечення правопорядку на Прикарпатті запрацює проект «Громадська варта», який об’єднає правоохоронні органи та громадські організації учасників антитерористичної операції».

 

          Варто додати, що реалізувати проект запропонував начальник головного управління Національної поліції в області Віктор Шкутов. За його словами, бійці АТО долучатимуться до роботи проекту виключно на громадських засадах. Спільно із правоохоронцями забезпечуватимуть правопорядок під час різноманітних заходів та святкувань. 


20.10.2017 | Переваги та недоліки медичної реформи обговорювали в Коломиї (відео)

Верховна Рада ухвалила медичну реформу.

240 депутатів проголосували за проект закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», ухваливши у другому читанні й у цілому законопроект № 6327, що втілює першу ланку медичної реформи.


Переваги та недоліки реформи обговорювали і в Коломиї.
 

 


19.10.2017 | Відбулася нарада з питань проведення будівельних робіт в районі

         

 

          Сьогодні, 19 жовтня в райдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Нестора Печенюка з керівниками бюджетних установ та будівельних організацій з питань проведення ремонтно-будівельних робіт в районі.

 

          На нараді обговорено питання про проведення загально-будівельних робіт в приймальному відділенні Коломийської центральної районної лікарні в межах кошторисних призначень та завершення їх виконання до кінця року, про завершення монтування систем опалення по 6-ти фельшерсько-акушерських пунктах району та про об’єм робіт щодо встановлення діагностичного обладнання (ангіографа) у лікувальному корпусі центральної районної лікарні.

 

          За результатами наради надані відповідні доручення.


19.10.2017 | Старт медичної реформи забезпечить доступність та якість первинної медичної допомоги для сільських жителів – Президент

         

         

          Президент Петро Порошенко відзначає важливість старту медичної реформи, яка зробила ще один крок – схвалення Верховною Радою в першому читанні внесеного ним проекту Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

 

          «Давши старт медичній реформі Верховна Рада зробила ще один важливий крок – прийнято також в першому читанні внесений Президентом Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», - зазначив Петро Порошенко у коментарі на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

 

          Глава держави наголосив, що цей Закон «відкриває можливості для забезпечення доступної та якісної первинної медичної допомоги для сільських жителів».

«Заклади охорони здоров’я та їх відділення будуть укомплектовані необхідним обладнанням і набором ліків. Сільські лікарі отримають стимулюючу оплату праці і гідні умови для життя. На допомогу жителям села прийде телемедицина, консультування найкращих фахівців», - підкреслив Президент.

 

          За його словами, цей Закон вже має фінансовий ресурс. «Державний бюджет України на 2017 рік вже передбачає виділення 4 млрд грн. на оновлення сільської медицини. Вимагаю, щоб вже в цьому році мешканці сіл відчули реальні зміни на краще», - зазначив Петро Порошенко.


19.10.2017 | Володимир Гройсман: Ми починаємо зміну системи медицини в інтересах громадян

Верховна рада України підтримала підготовлені Кабінетом  Міністрів України рішення, які започатковують медичну реформу в Україні, передусім в частині фінансування галузі та надання державних гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів. Так, за ухвалення урядового законопроекту №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який розглядався в сесійній залі протягом трьох днів, в цілому проголосували 240 народних депутатів.

Прем’єр-міністрУкраїни Володимир Гройсман, який перебував у залі Парламенту під час голосування, подякував парламентарям за ухвалення «історичного» для України рішення. «Наше завдання зробити медичну систему якісною... І сьогодні ми починаємо велику працю: зміну системи медицини в інтересах громадян», - сказав Глава Уряду.

Парламентарі також підтримали за основу технічні зміни до Бюджетного кодексу, які дозволять запровадити ухвалені ініціативи. Коментуючи рішення, в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун відзначала, що йдеться, передусім, про запровадження  принципу «гроші йдуть за пацієнтом» з перехідним періодом до 2020 року, а також фіксацію ролі державного та місцевих бюджетів у системі охорони здоров'я. Таким чином, буде започаткована конкуренція за пацієнтів, підвищиться  якість послуг в медичних закладах. Це також дозволить відійти від ручного керування фінансами і запровадити гідну оплату праці лікарів.  Актуальна інформація

оголошення

Координатор проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві із Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України організує низку регіональних круглих столів для обговорення проекту Закону України про Національний Фонд розвитку громадянського суспільства, як інституціонального механізму в контексті реалізації Національної стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020рр. Заходи проводитимуться в рамках проекту «Допомога Уряду України з реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства».

 

Представники Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської областей запрошуються до участі в круглому столі, що відбудеться 1 листопада в Чернівцях (прохання зареєструватися до 27 жовтня 2017 року).

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області