Коломийська районна державна адміністрація

20 Серпень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Новини
 На головну
19.08.2017 | Славомір Новак: Дороги - це артерії економіки

 

«Дороги – це артерії економіки. Кожна гривня, витрачена на дороги, дає 2,5 гривні зростання економіки країни, - зазначив керівник Державного агентства автомобільних доріг України СлавомірНовак на засіданні Уряду 18 серпня. – Активна робота, яка ведеться на дорогах, зумовлює не тільки появу хороших шляхів, але й сприяє появі нових компаній, створенню нових робочих місць, збільшенню податків до бюджету, що є основою для розвитку економіки країни».

Він зазначив, що громадяни України справедливо сварять погані дороги. Однак варто зауважити, що масштаби знищення українських доріг накопичувалися десятиліттями і на сьогодні є дуже великими. Змінити ситуацію можна, але на це знадобиться час.

«Нам багато що треба зробити, проте перші кроки у підвищенні рівня комфорту та безпеки на українських дорогах ми вже зробили», – зауважив керівник Укравтодору.

Важливим кроком удосконалення дорожньої інфраструктури є приведення її у відповідність до європейських стандартів та контроль якості ремонтно-будівельних робіт.

У межах удосконаленні системи контролю якості в Державному агентстві автомобільних доріг розробили нову концепцію контролю якості, новий Статут Дорожнього контролю якості, запропонували Проект закону щодо внесення змін стосовно контролю якості виконання ремонтно-будівельних робіт.

 «Наш підхід до контролю якості доріг буде таким, - зауважив Славомір Новак, – щорічно на початку березня і в червні будемо здійснювати контроль виконання робіт і виявляти недоліки, які підрядники змушені будуть ліквідовувати у межах гарантії. Перший такий звіт із виявлення недоліків у виконанні робіт дозволив усунути чимало неякісних результатів робіт по всій країні. Там, де їх підрядник не усунув, будемо вживати усіх заходів, передбачених чинним законодавством».

Окрім дотримання стандартів якості ремонтів доріг, в Укравтодорі приділяють особливу увагу дотриманню стандартів: розмітки із використанням пластикової фарби або світловідбиваючихелементів, встановлення бар'єрного огородження, встановлення та підсвічування дорожніх знаків, організації червоно-білих переходів та підсвічуванню переходів на міжнародних трасах, дотримання стандартів водовідведення, облаштування відпочинкових майданчиків та придорожньої території, тимчасової розмітки під час проведення ремонтних робіт та забезпечення безпеки руху.

Вже цього року у межах забезпечення безпеки руху Укравтодор втілив в життя нові ідеї на дорогах міжнародного та регіонального значення.

Зокрема, облаштовано відповічинкові майданчики в Кіровоградській області, встановленопідсвічувані дорожні знаки з використанням сонячних батарей в Полтавській та Кіровоградській областях, впроваджено інженерні рішення уповільнення трафіку на в’їздах у населенні пункти у Полтавській області, запроваджено підсвічувані червоно-білі пішохідні переходи на дорогах державного значення у Київській, Кіровоградській, Львівській, Харківській, Івано-Франківській областях.


19.08.2017 | Однією з вимог до нових садочків має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами, - Лілія Гриневич

news-image

Разом з місцевими органами влади ми маємо розробити стратегію ліквідації черги у дитсадки, що має враховувати комплексно усі наші можливості. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«За останні декілька років нам вдалося значно скоротити чергу. Погляньте, яка динаміка протягом трьох років. 2014 - 95,5 тисяч дітей в черзі, 2015 -  90,5 тисяч дітей, 2016 -  78,4тисяч. Зрештою, наразі ми маємо  65,2 тисячі дітей в черзі у дошкільні заклади. Передусім, ми змогли це зробити завдяки децентралізації - на місця був переданий значний фінансовий ресурс. І дошкілля, що повністю фінансується з місцевого бюджету, почало отримувати повноцінні вкладення», - додала Лілія Гриневич.

Міністртакож відзначила, що наразі спостерігається спад народжуваності. Так, цього року створено 9,9тис  місць у дошкільних навчальних закладах, до того ж черга скоротилася на 13 тисяч місць.

«Таке скорочення черги також спричинено тим, що ми почали активніше заохочувати приватну ініціативу у дошкіллі. Ми спростили санпіни, працюємо над новими умовами ліцензування – усе це створює підґрунтя для розвитку приватних садочків», - додала Лілія Гриневич.

Вона розповіла, що за останній рік також значно збільшилася кількість інклюзивних груп у дошкільних закладах. Станом на 1 січня 2016 року в Україні функціонувало у дитячих садках 116 інклюзивних груп, які відвідувало 1тис 774  дитини. До того ж зараз в інклюзивних групах навчається 4тис 731 дитина.

«Вже йшлося про те, що потрібно активно будувати нові садочки. Однією з вимог до них має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами», - підкреслила Міністр.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації


19.08.2017 | Власникам майна час сплачувати податок на нерухомість

news-image

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області нагадує фізичним особам, які мають у власності нерухомість, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Власники квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів та власники житлових будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.

Наразі, органами ДФС області сформовано та направлено податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити.

Слід зазначити, що за порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

В ГУ ДФС в області звертають увагу платників, у разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, громадянам необхідно звернутися з документами на нерухомість до державної податкової інспекції, за місцем реєстрації.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації


19.08.2017 | Проблеми галузі охорони здоров’я області обговорили на засіданні президії обкому

news-image

У приміщенні конференц-залу обласного фтизіопульмонологічного центру під керівництвом голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Наталії Бирчак відбулося розширене засідання президії обкому.

Серед запрошених були і заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віталій Федорів, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, а також голова ради профспілок області Ігор Басюк.

Присутні обговорили питання, які стосувалися соціально-економічного становища галузі і дії профспілки щодо відстоювання трудових прав та інтересів членів профспілки, стану охорони праці в закладах охорони здоров’я області, фінансової звітності, оподаткування у профспілках.

У своїй доповіді голова медичних працівників області наголосила, що галузь охорони здоров’я України впродовж багатьох років перебуває у кризовому стані через тривале та значне недофінансування. Зміни, внесені до Державного бюджету України на 2017 рік, передбачають збільшення обсягу медичної субвенції на 380 млн. гривень при дефіциті коштів фонду оплати праці закладів охорони здоров’я, що фінансуються із місцевих бюджетів у розмірі 3,9 млрд. гривень.

За даними департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, станом на 1 серпня у закладах охорони здоров’я дев’яти районів області існує затримка із виплатою заробітної плати та оздоровчих при наданні щорічної відпустки. Дефіцит покриття фонду оплати праці складає 10 мільйонів гривень.

Як повідомив заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, від початку цього бюджетного року коштами місцевих бюджетів вдалося ліквідувати значну частину заборгованості. Загалом по області ця цифра склала 67 мільйонів гривень. Це кошти вільного залишку, які перейшли з минулого року, та обласний бюджет. Кошти від перевиконання ділитимуть за результатами 6-ти місяців. За словами посадовця, на разі область чекає на надходження стабілізаційної субвенції, яка виключно спрямовуватиметься на виплату заробітної плати працівникам сфери охорони здоров’я та освітянам.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації


19.08.2017 | Глава Уряду: Вирішення питання будівництва дитячих садків беремо на контроль

 

Кабінет Міністрів України в рамках виконання плану з повної ліквідації черг в дитячі садки планує проаналізувати хід будівництва дошкільних закладів в регіонах та оцінити  участь місцевої влади в цьому процесі. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

  

Він підкреслив, що кошти для будівництва на місцях є – завдяки реформі децентралізації, проте не всі керівники використовують отримані кошти ефективно.

 

«Є міста, де будується одночасно 5 садочків - за рахунок забудовника, а є місця, де не будують жодного. Це свідчить про безгосподарність влади і небажання вирішити проблеми людей, - підкреслив Володимир Гройсман. - Ми будемо наполягати, аби в дошкіллі створити достатню кількість місць. І тут не може бути жодних відмовок. Коштиє, має бути тільки бажання. Буду особисто контролювати цей процес».

 

Глава Уряду звернув увагу на необхідність закладання коштів на будівництво садків під час формування місцевих бюджетів на 2018 рік і формування планів з ліквідації черг в дитсадках до 2020 року.

 

 Довідково

За даними Міністерства освіти і науки, останні роки в Україні спостерігається скорочення черг до дитсадків: з 95,5 тис. у 2014 році до 65 тис. дітей цього року. За поточний рік створено 9 943 місць у дитсадках, а черга скоротилася на 13 тис. за рахунок приватного сектору. В регіональному розрізі найбільш проблемними в цьому аспекті залишаються м. Київ, Івано-Франківська, Львівська, Полтавська та Волинська області.  


19.08.2017 | МОН: Якою має бути структура навчального року - вирішує школа

 

Міністерство освіти і науки не вирішує, якою має бути структура навчального року, це роблять школи за погодженням з місцевими органами влади. МОН дає це роз’яснення з огляду на те, що в Інтернеті продовжує поширюватися неправдива інформація щодо того, ніби українські школи планово переходять на навчання за триместрами.

 

Щодо структури навчального року Міністерство просить дотримуватися лише трьох правил, що регламентовані законодавством. Перше – початок навчального року має припадати на 1 вересня. Друге – навчання має закінчуватися не пізніше  1 липня. Третє – канікули впродовж навчального року (не враховуючи літніх) мають тривати не менше 30 днів.

 

«У межах цієї рамки школи самі вирішують, яку структуру навчального року формувати та як планувати власну роботу. Далі вони мають погодити структуру з місцевими органами влади, які, власне, й займаються адмініструванням шкіл. Ми вже давно не втручаємося у цей процес і переконані, що й центральна влада не має втручатися у такі дрібні деталі роботи шкіл, адже кожен окремий заклад значно краще знає, як, враховуючи їхній внутрішній розпорядок, умови роботи та плани, сформувати структуру навчального року», - повідомив заступник директора департаменту-начальник відділу державно-громадського управління освітою МОН Сергій Дятленко.

 

Раніше МОН також підготувало та направило в органи управління освіти обласних та Київської міської державної адміністрації, Інститути післядипломної педагогічної освіти і загальноосвітні навчальні заклади лист, який спростовує інформацію про запровадження триместрів.

 

У листі, зокрема, вказано, у межах якого періоду повинен починатися та закінчуватися навчальний рік, скільки мають тривати канікули. Також йдеться про те, хто приймає рішення про запровадження карантину, визначає дату проведення «Останнього дзвоника» та вручення документів про освіту.


19.08.2017 | У рамках молодіжної пішої прощі у Гошівському монастирі відбудеться молитва за Україну

news-image

 

          Днями стартувала молодіжна проща до Гошівського монастиря. Учасники вирушили зі Львова 16 серпня о 8:00 год. від церкви св. ап. Андрія.

          Також прочани вирушили і з Івано-Франківська від монастиря Царя Христа. Цього ж дня мандрівка розпочалася і у Дрогобичі о 8:00 год. від монастиря св. Петра і Павла.

          Після пройденого маршруту прощі сьогодні прочан чекатиме Гошівська святиня, де відбудеться молитва за Україну. Опісля  пройде Служба Божа, Адорація Найсвятіших Тайн, нічні чування.

          У неділю, 20 серпня, о 11:00 год. відбудеться Служба Божа та уділення Повного Відпусту.


18.08.2017 | Уряд вдосконалив програму житлових субсидій

Фото: Андрій Рева

 

Уряд відреагував на запити суспільства і вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Про це повідомляє Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, на урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчикTeplo.gov.ua  надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.

«Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду.  Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії», - наголосив Андрій Рева.

Крім того, у травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд врахував і цей аргумент.

Відтак на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

Також Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.

«Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним - сім'я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги», - каже Міністр. 

Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше. Рішенням Урядом внесено зміни і до Постанови КМУ №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

• на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;

• на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;

• на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Нагадаємо, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2016-2017рр) «переплатила» по субсидіях більш як 8,2 млрд гривень.


18.08.2017 | У Коломиї перекриють проїзд для транспорту, - поліція

 

У зв'язку зі святкуванням Дня міста, у Коломиї буде тимчасово обмежений рух транспорту, - інформує поліція.

Перекриють проїзд вже у п'ятницю з 16:00 години, але тільки від дитячої церкви до Михайлівської.

А от у суботу, через велику кількість заходів, не буде проїзду ще й на кількох вулицях, а саме - на Мазепи (від дитячої церкви до Михайлівської), вул. Ірини Вільде, площа Ринок, вул. Грушевського, вул. Шевченка, вул.Театральна, Привокзальна площа.

У неділю перекритим залишиться тільки центр - від дитячої церкви до Михайлівської, інші вулиці відкриють.


18.08.2017 | Міжнародний гуцульський фестиваль відвідали шість іноземних делегацій


Актуальна інформація

Міністерство культури України інформує

Дорогі друзі!

Міністерство культури України інформує, що у рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні з 29 жовтня по 2 листопада 2017 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви (орієнтовна програма додається).

Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, соціально-гуманітарної сфери, учні загальноосвітніх, позашкільних, співробітники, студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів, учасники Міжнародного конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони (вартість становить 230 євро).

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів), надсилаються до 2 жовтня 2017 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28,  093-214-64-17.

 

З повагою

Правління ВМГО "Серце до серця"

www.sds.in.ua

044-501-01-15

«ЕКСПО-2017» у Казахстані!

 

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 25 липня 2017 року (фінансове управління)

Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області