Коломийська районна державна адміністрація

21 Вересень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Новини
 На головну
20.09.2017 | Субсидії перерахують (відео)

Практично щомісяця відбуваються зміни у призначенні чи перерахунку субсидій. Тепер вони стосуються дітей віком від 14 років. Про це нашим журналістам розповіла начальник відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення Коломийського району Ірина Камінська.

 


20.09.2017 | Встановленням пам’ятного знаку вшанували загиблих в АТО студентів ІФНТУНГ

news-image

 

Сьогодні в рамках відзначення 50-річчя Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на території вузу урочисто відкрито пам’ятник студентам, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції. Серед більше як 40-а учасників АТО, які вчилися на заочних формах навчання, до сьогоднішнього свята не дожили найкращі – Андрій Прошак і Тарас Зозуля.

 

Віддати шану та помолитися за душі бійців прийшли заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, викладачі та студенти університету, батьки учасників АТО і побратими.

 

Через спільну молитву, яку очолив  Архієпископ і Митрополит Івано-Франківської Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин, присутні висловили вдячність за те, що юні, проте відважні хлопці, проявивши надзвичайну любов до своєї держави, віддали життя за мир і спокій на її території.

 

Опісля присутні пом’янули пам’ять про усіх учасників АТО хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку.

 

Слова вдячності батькам Андрія Прошака і Тараса Зозулі висловив Ігор Пасічняк, який зазначив, що їхні сини є прикладом для наслідування не тільки молодим поколінням, а й зрілим іванофранківцям.

 

Своєю чергою ректор університету Євстахій Крижанівський відзначив героїв посмертно нагородами «За заслуги перед університетом».


20.09.2017 | Міжнародною науковою конференцією «Покуття: український та європейський вимір» розпочався фестиваль «Покутські джерела»

news-image

 

Сьогодні в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті у рамках проведення VIII фольклорно-етнографічного фестивалю «Покутські джерела» відбулася Міжнародна наукова конференція «Покуття: український та європейський вимір».

 

Участь у її роботі взяли заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, начальник управління культури, релігій та національностей ОДА Володимир Федорак, викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, гості з Польщі, громадські діячі області.

 

Варто зазначити, що дана конференція вперше проводиться за участю міжнародних науковців. Зокрема, із власними доповідями на Прикарпаття завітали викладачі навчальних вузів Кракова, Варшави, Познані і Гнєзно (Республіка Польща). Загалом же подискутувати з приводу культурно-мистецької і етнографічної палітри Покуття прибули понад сотня вчених із різних куточків України. 

 

За словами одного із організаторів конференції – президента Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрія Левковича, - метою заходу є популяризація культурно-мистецьких цінностей та історико-цивілізаційної і політичної  тяглості Покуття, його подальший розвиток, зокрема економічно-інвестиційний, стимулювання і підтримка наукової діяльності в Україні.

 

Під час заходу йшлося про наміри запровадження державної програми розвитку Покуття у соціально-економічному, політичному і культурному плані. На думку доктора історичних наук, професора, декана факультету туризму ПНУ ім. В. Стефаника  Володимира Великочія, сьогодні варто запроваджувати заходи на державному рівні, які стимулюватимуть розвиток сільського господарства, промисловості, виробництва екологічно-чистої електроенергії, збереженню культурних пам’яток краю і перетворення їх на центри атракції та дозвілля.

 

Також йшлося про використання пам’яток археології у туристичній галузі, створення діючих музеїв просто неба, що дасть змогу стимулювати соціально-економічний розвиток Покуття та його популяризацію.


20.09.2017 | Україна здатна забезпечити себе продовольством, а питання нестабільності цін має відстежити Антимонопольний комітет, - Володимир Гройсман

Україна здатна повністю забезпечити власні потреби у продовольстві з більшості позицій, має всі можливості для нарощування потужностей агровиробництва для збільшення експорту, а випадки цінових коливань на продовольство в середині країни має розглядати Антимонопольний комітет. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він підкреслив, що агросектор визначений як одна з точок зростання економіки. І саме тому в проекті Державного бюджету на 2018 рік Кабінет Міністрів заклав великий масив програм підтримки аграріїв – передусім у сегменті малого й середнього фермерства і сільськогосподарського машинобудування.     

«Нам треба нарощувати потужності виробництва, аби збільшувати експорт та забезпечувати внутрішній ринок (і одночасно стабілізувати ціни). Збільшення виробництва – це нові робочі місця і плюс підтримка експорту, який сьогодні зростає, - сказав Володимир Гройсман. – А в контексті цін, треба, аби  працював Антимонопольний комітет. Він має відігравати роль органу, який не допускає створення штучних монополій, які можуть призводити у тому числі й до зростання цін».

При цьому Володимир Гройсман підкреслив, що про штучне регулювання цін не йдеться. «Завдання – створити той рівень виробництва, який призведе до зниження цін. За декілька років це стане можливим. Зараз потрібно збільшити інвестування у тваринництво – це дасть результат. А далі – рослинництво, овочеві культури», - сказав Прем’єр-міністр.

 Довідково

За даними Міністерства аграрної політики й продовольства, наразі триває збирання урожаю, завершено збирання ранніх зернових. Незважаючи на складні погодні умови, врожай зернових став другим за обсягами за часів незалежності. Рекордною була урожайність таких культур, як жито і ячмінь. Валовий збір групи ранніх зернових у пшениці становить 25,7 млн тонн. Україна займає вагоме місце в десятці країн світу, які можуть дозволити собі зерновий експорт і забезпечувати внутрішній ринок, а також наростити експорт борошна – продукту переробки зерна.

Оптимістичним є прогноз виробництва соняшникової олії, цукру й гречки, яка також може скласти статтю українського експорту. Стан продовольчого балансу відповідає потребам, а отже жодних підстав для цінової нестабільності на ринку продовольства немає, запевняють у Мінагрополітики.


20.09.2017 | Кабінет Міністрів схвалив концепцію розвитку e-урядування

 

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу, 20 вересня, схвалив концепцію розвитку електронного урядування. Представляючи відповідне рішення, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що ІТ-сектор – це одна з точок росту економіки України. І те, що держава переходить на е-технології, – один із стимулів для розвитку цього сектору.

 

«Думаю, що достатньо серйозна робота проведена. До кінця року матимемо 100 електронних послуг, буде мобільна ідентифікація – тож відкриємо доступ до ще більшого спектру послуг. Процес рухається, будемо його пришвидшувати» - сказав Володимир Гройсман.

 

Він підкреслив, що наразі треба створити єдине середовище – і для цього потрібна політична воля. «І тут треба стати на бік майбутнього і не залишатися у минулому», - сказав Володимир Гройсман.


20.09.2017 | На Коломийщині засідала надзвичайна комісія, аби не допустити африканську чуму свиней (відео)

У Коломийській РДА засідала надзвичайна протиепізоотична комісія.

Радилися, як діяти, аби не допустити поширення африканської чуми свиней на Коломийщині.

Для району ця тема особливо актуальна, бо спалах захворювання офіційно зафіксували 15 вересня у наших сусідів - селі Топорівцях, Городенківського району, де впродовж 40-ка днів тривають карантинні заходи.

 


20.09.2017 | На горі Піп Іван урочисто відкрили першу чергу відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії

news-image

 

Днями відбулося відкриття першої черги відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Варшавського університету.

 

Участь у відкритті взяли заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща Якуб Скиба, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, директор Інституту східних студій Варшавського університету Ян Маліцький, начальник управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, керівники дипломатичних представництв, науковці та рятувальники.

 

Згідно з концепцією відновлення обсерваторії перша черга була спрямована на створення високогірного поста рятувальників за участю управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та Бескидського відділу гірських рятувальників (Республіка Польща), які впродовж останніх років проводять спільні навчання в рамках транскордонних грантових програм. Сьогодні на базі обсерваторії створені належні побутові умови для гірських рятувальників, які проводитимуть цілодобове чергування впродовж року. ДСНС України затвердила штатний розпис, який дозволятиме безперебійно проводити змінне чергування десятьох рятувальників (два рятувальники на зміну). Завершення першого етапу відбулося завдяки грантовій програмі Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

Під час урочистого відкриття першої черги відновлення обсерваторії відбулася екуменічна молитва і освячення рятувального поста. У перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників, який об’єднає не тільки українських і польських рятувальників, але й інших країн Карпатського регіону.

 

Наступний етап відбудови обсерваторії буде спрямований на відновлення метеорологічного центру. З цією метою продовжуються внутрішні роботи щодо створення та укріплення перекриттів між поверхами будівлі, ремонт дахових перекриттів. Також завершено проектно-кошторисну документацію для встановлення блискавкозахисту над всіма приміщеннями обсерваторії, що створить безпечні умови для інсталяції наукового обладнання.


20.09.2017 | В'ячеслав Кириленко: Уряд і надалі підтримуватиме студентський спорт

 

19 вересня у Клубі Кабінету Міністрів Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко провів зустріч з чемпіонами та призерами 29-ї Всесвітньої літньої Універсіади та вручив подяки Прем’єр-міністра України «За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку фізичної культури і спорту, сумлінну працю та високий професіоналізм». У заході також взяли участь Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, заступник Міністра освіти і науки Роман Греба та інші.

 

Від імені Уряду В’ячеслав Кириленко подякував спортсменам за високі досягнення : «Україна пишається вашими перемогами, шосте місце у світі це - дуже сильно, усі хто взяв медалі -  зробив свій вагомий внесок в  історію українського спорту». Він запевнив, що Уряд і надалі підтримуватиме університетський студентський спорт. «Будемо збільшувати фінансування на студентський спорт і на спорт загалом. Зокрема, за 2016-2017 рр. Уряд профінансував спортивну інфраструктуру в розмірі понад півмільярда  гривень, чого не було ніколи», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

Чемпіон Універсіади, триразовий срібний призер та бронзовий призер зі спортивної  гімнастики Олег Верняєв поділився враженнями від Універсіади. «Хочу подякувати за те, що коли ми виграємо - нас заохочують, приділяють увагу - це приємно. І було б класно, якби на українському  телебаченні  було більше інформації про Універсіаду, якби більше спорту показували», - сказав призер змагань.

 

У жовтні 2017 року запланована виплата грошових нагород спортсменам-призерам Універсіади: за перше місце – 20 000 грн,за друге місце – 15 000 грн,за третє місце – 10 000 грн.

 

Всесвітня літня Універсіада проходила цього року в м. Тайбей з 19 до 30 серпня. У змаганнях взяли участь понад 8000 спортсменів зі 141 країни. Перше місце зайняла Японія. Українські студенти здобули 36 медалей (12 золотих, 11 срібних, 13 бронзових) і посіли 6-е загальнокомандне місце. Збірна України показала найкращий результат в Європі.

 

Наступна ювілейна ХХХ універсіада пройде  2019 року в м. Неаполь (Італійська Республіка).


20.09.2017 | Олег Гончарук: Агропромислова галузь Прикарпаття має значні перспективи для розвитку

 

 

На цьому під час виїзного обласного семінару-наради на Городенківщині із головами райдержадміністрацій і керівниками обласних установ та організацій з питань попередніх підсумків збирання ранніх зернових культур та прогнозу посіву озимих під урожай 2018 року наголосив голова облдержадміністрації Олег Гончарук.

 

Разом із учасниками семінару голова облдержадміністрації оглянув процес збору урожаю на полях району, зокрема, на підприємствах філії "Перспектив" ПрАТ "Зернопродукт МХП", ознайомився із технологією збирання соняшника, основним обробітком грунту. Окрім того, посадовці побували на елеваторному комплексі ПП "Агрофірма "Вільхівці". 

 

Спілкуючись із присутніми, очільник області підкреслив, що в сучасних умовах аграрії Івано-Франківщини активно впроваджують новітні технологічні методи посіву та збору урожаю, використовують сучасну техніку і обладнання. Разом з тим, спостерігається зацікавленість іноземних інвесторів у капіталовкладеннях саме у агропромислову галузь краю.

 

"Сьогодні аграрні господарства району інвестують значні кошти у розиток  підприємств. Йдеться про закупівлю модернізованої техніки, забезпечення комфортних умов праці та соціальних стандартів для працівників. Все це є свідченням тому, що дана галузь має вагомі перспективи для розвитку, - зазначив Олег Гончарук. - Поряд з цим  залишається ряд проблем, без вирішення яких неможливо досягти успіху  у аграрній галузі. Це, зокрема, здійснення обліку сільськогосподарських земель, кооперації малих фермерських господарств, сприяння розвитку тваринництва".


19.09.2017 | Один із найбільших викликів для інклюзивної освіти – навчити учителів та дітей жити в новій для себе реальності

news-image

           Новий Закон «Про освіту» несе в собі значне розширення інклюзивної освіти, але ми маємо й значні виклики щодо цього. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час круглого столу «Діти – провідники змін».

 

          «Мало створити матеріальні можливості для інклюзивної освіти. Архітектурна доступність – далеко не єдиний показник, необхідний для інклюзії. Потрібно, щоб людей з особливими потребами почали розуміти, навчилися ставитися до них з повагою. І, найголовніше, щоб вчителі знали, як працювати з такими дітьми. Тому зараз нам дуже важливо в підготовку всіх наших шкільних вчителів включити блок щодо роботи з дітьми з особливими потребами. Інший виклик – навчити школярів ставитися з повагою до гідності один одного, незалежно від того, має дитина особливі освітні потреби чи ні», – зазначила міністр.

 

          Вона також подякувала дружині Президента України Марині Порошенко за відстоювання питань розвитку інклюзивної освіти.

 

          Так, у бюджеті 2016 року на розвиток інклюзивної освіти було закладено цільову субвенцію у розмірі понад 209 млн гривень. У проекті бюджету 2018 року, що був представлений напередодні, 15 вересня, передбачається, що цільова субвенція зросте та складатиме більш як 504 млн гривень.

 

          У круглому столі участь також взяли представники молоді з особливими потребами, що пройшли через інтернатну систему. Вони розповіли про нерівний доступ дітей з особливими потребами до освіти в Україні, низькі шанси на вступ до професійних та вищих навчальних закладів, які дає інтернатна система.

 

          Міністерство освіти і науки на своїй сторінці у Facebook робило онлайн трансляцію заходу, з якою можна ознайомитися тут.

 

          Нагадуємо, що 5 вересня Верховна Рада України 255-ма голосами ухвалила новий Закон «Про освіту», що розширює можливості для розвитку інклюзії в системі освіти України.Актуальна інформація

Увага , конкурс !

Відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку

Прийом інвестиційних проектів проводиться регіональною конкурсною комісією за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, каб. 115.

Крайній термін прийому інвестиційних проектів – 26 вересня 2017 року.

Міністерство культури України інформує

Дорогі друзі!

Міністерство культури України інформує, що у рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні з 29 жовтня по 2 листопада 2017 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви (орієнтовна програма додається).

Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, соціально-гуманітарної сфери, учні загальноосвітніх, позашкільних, співробітники, студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів, учасники Міжнародного конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони (вартість становить 230 євро).

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів), надсилаються до 2 жовтня 2017 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28,  093-214-64-17.

 

З повагою

Правління ВМГО "Серце до серця"

www.sds.in.ua

044-501-01-15

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області