Коломийська районна державна адміністрація

24 жовтень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


 

Офіційний веб-сайт   Електронна пошта: 23806257@mail.gov.ua   Коломийська РДА на FaceBook

 

 

 

Безвізовий діалог Україна – ЄС   «Подорожуємо по безвізу : запитання - відповідь»

Відеороліки про безвізовий режим з ЄСНовини
23.10.2017 | В Івано-Франківську пройшов традиційний ярмарок «Золота осінь»


         

          З ініціативи обласної державної адміністрації департамент агропромислового розвитку спільно із РДА в м. Івано-Франківську організували проведення осіннього ярмарку «Золота осінь-2017».

 

          Кожен район взяв активну участь у ярмаркових заходах на місцях виділених Івано-Франківським міськвиконкомом, а саме на вулицях: Тролейбусна (біля ресторану "Терен"), вул. Стуса (ринок "Східний"), с. Крихівці (стоянка біля сільської ради). Безпосередньо від виробників був представлений широкий асортимент якісної сільськогосподарської продукції за цінами, нижчими ринкових.

 

          Особливо це стосується таких продуктів як крупи, жива риба, картопля, морква, буряк, капуста та інші продукти.

 

          Мешканці Прикарпаття мали можливість закупити продукти повсякденного споживання, провести їх закладку на зиму. В ярмарку "Золота осінь-2017" взяли участь сільгоспвиробники, фермери з усіх районів, а також рибгоспи, птахофабрики та молокозаводи області.

 

          Під час ярмарку в суботу торгівля здійснювалась із 101 машини.

 

          Наступний ярмарок відбудеться в суботу, 28 жовтня.

23.10.2017 | Державні установи закуповуватимуть енергосервісні послуги через ProZorro

Картинки по запросу прозоро

У системі ProZorro зявився новий тип процедури - відкриті торги з закупівлі енергосервісу. Це означає, що державні заклади тепер зможуть закуповувати послуги компаній, які займаються підвищенням енергоефективності будівель, онлайн. Термомодернізація шкіл, дитсадків, лікарень та інших закладів призведе до суттєвого покращення умов перебування в них і дозволить зекономити енергоресурси.

Загальна кількість будівель бюджетної сфери в Україні — близько 90 тис. Щоб провести термомодернізацію у всіх них потрібно реалізувати десятирічну програму вартістю 200 млрд грн. Таких ресурсів держава не має, тому найкращий вихід - використання державно-приватного партнерства у вигляді енергосервісних контрактів. 

Як відомо, енергосервісний контракт - це угода з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнаннябез інвестицій зі свого боку. У нашому випадку цим споживачем виступають державні установи (школи, лікарні, університети). ЕСКО втілює проекти з підвищення енергофективності (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за власні кошти “під ключ” (тобто в залежності від потреб конкретного споживача). Таким чином, термомодернізація допомагає  зменшити плату за енергоносії, комунальні послуги. Зекономлені кошти розподіляються між державним бюджетом та інвестором. Таким чином, енергосервісна компанія з часом повертає свої гроші та заробляє певний відсоток. При цьому держава отримує теплі енергоефективні приміщення, не витративши жодної копійки.  

Механізмами укладання ЕСКО-контрактів вже більше 20 років користуються у ЄС, однак Україна пішла ще на крок далі - ми запроваджуємо їх укладання через систему ProZorro.  

“Укладання ЕСКО-контрактів  через електронну систему - інноваційний досвід України. Аналогів у світі немає. За методологією це буде найскладніший аукціон, що був реалізований у ProZorro, адже головним критерієм для вибору переможця буде не ціна, а приведена вартість - тобто показник ефективності інвестиційних проектів, які будуть пропонувати ЕСКО. Вона вираховується за стандартною формулою по кожному ЕСКО-контракту окремо, адже термомодернізація будівель - річ доволі індивідуальна”, - розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України  Максим Нефьодов під час прес-конференції на цю тему.  

“Ринок утеплення бюджетних установ України сягає 8 млрд євро. Водночас, впровадження енергоефективних заходів у цій сфері дозволить зменшити споживання газу на 600-700 млн м3щорічно. Ми сподіваємося, що проведення аукціонів через ProZorro стимулюватиме розвиток цього ринку і чесної конкуренції між енергосервісними компаніями. До речі, самі ЕСКО - це всі ті, що можуть надати послуги з підвищення енергоефективності у бюджетних закладах. Багато компаній з ринку будівництва також можуть легко перекваліфікуватися на енергосервісні і задовольнити попит, який існує на ринку”, - зазначив Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Народний депутат України Олексій Рябчин навів приклад, як працюють ЕСКО-контракти: “Уявімо, що якась школа витрачає 1 млн грн щороку на опалення. Вона укладає ЕСКО-контракт, ітермомодернізація будівлі зменшує рахунок за опалення до 600 тис. грн. Тобто завдяки контракту було зекономлено 400 тис. 10% від цієї суми (40 тис. грн) іде в місцевий бюджет, решта виплачується інвестору, поки не буде погашена вкладена ним сума з відсотками. Завдяки ProZorro, процедура відбору найкращих пропозицій енергосервіних послуг буде відкритою для громадськості”.

Технічне запровадження закупівель енергосервісних послуг через систему ProZorro було здійснено за рахунок фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Переглянути запис прес-конференції можна тут: http://bit.ly/2l8fHch.

23.10.2017 | Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

          В районній державній адміністрації відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії за участю голови Ліснослобідської сільської ради та користувачів мисливських угідь.

 

          На засіданні розглянули питання про накладення карантинних обмежень на село Лісна Слобідка Коломийського району в зв’язку з виявленням захворювання домашньої тварини на сказ та попередження подальшого поширення даного захворювання на території району.

 

          За результатами наради прийнято рішення про оголошення села Лісна Слобідка  неблагополучним по сказу та накладення карантинних обмежень на даний населений пункт.

 

          Також відповідно до рішення комісії необхідно забезпечити проведення роз’яснювальної роботи у місцевих ЗМІ щодо вжиття профілактичних заходів проти сказу, здійснити реєстрацію всіх тварин на території села та провести їх вакцинацію,  забезпечити резерв вакцини для вакцинації потерпілих від укусів тваринами.

23.10.2017 | Про медичні послуги після реформи. Міфи і реальність

news-image

Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи.

Головне: всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% БЕЗОПЛАТНИМИ.

Це буде працювати саме так, як у страховій компанії. Пацієнти будуть знати, що саме покривається і мати можливість отримати ці послуги в обраній ними лікарні.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го — в усіх лікарнях.

Тарифи, які розповсюджуються зараз деякими сумнівними виданнями, не мають нічого спільного з реальністю. Це просто фейк та брехня.

Вітаємо всіх з початком довгоочікуваних змін в системі охорони здоров’я.

23.10.2017 | Нарада у першого заступника голови районної державної адміністрації Нестора Печенюка

23 жовтня 2017 року перший заступник голови районної державної адміністрації Нестор Печенюк провів нараду з керівниками районних установ, підприємств, організацій, галузевих служб територіальних органів виконавчої влади, начальниками відділів і управлінь райдержадміністрації.

В нараді взяли участь голова районної ради Роман Дячук, заступник голови райдержадміністрації Любов Михайлишин.

На порядку денному розглянули питання про здійснення контролю щодо енергоефективності, енергозбереження та готовності бюджетних установ району до опалювального періоду, про хід загально-будівельних робіт по відділеннях Коломийської ЦРЛ, про готовність дорожніх служб до належного обслуговування робіт в осінньо-зимовий період, про заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання на сказ на територію району.

За підсумками проведеної наради заступникам голови, начальникам відділів, управлінь, керівникам районних установ, підприємств, організацій, галузевих служб були надані відповідні доручення. 

23.10.2017 | «Подарунок рідному місту»

 

          22 жовтня 2017 року традиційно на площі перед музеєм “Писанка” відбулась мистецька акція “Подарунок рідному місту”, що вже три роки поспіль проходить за ініціативи голови Коломийської районної державної адміністрації Любомира Глушкова та має на меті популяризацію української пісні. Цього разу коломиянам та гостям міста дарували своє мистецтво аматори народної творчості Будинку культури с. Джурків: вокальний ансамбль «Перлина села» Будинку культури с. Джурків, Марія Гонташ, Катруся Гуцуляк, а також Валентина та Степан Мондрик.

23.10.2017 | За неповний 2017 рік більше 1200 родин перейшли на сонячну електроенергію, що у півтора рази більше, ніж за весь 2016 рік

 

У III кварталі 2017 року ще 688 домогосподарств віддали перевагу електроенергії з енергії сонця, що на 42% більше порівняно з II кварталом цього року.

 

Також це у 3 рази більше, ніж за аналогічний період 2016 року, коли лише 195 домогосподарств встановили сонячні панелі. За цей же період 2015 року таких родин взагалі було лише 38. 

 

Крім цього, у III кварталі 2017 року загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 49%.

 

Загалом в Україні станом на сьогодні 2323 родини встановили сонячні електроустановки загальною потужністю 37 МВт і залучили для цього майже 35 млн євро інвестицій

.

«Стрімкий попит населення на сонячну електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф з прив’язкою його до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

Ті, хто встановив сонячні установки потужністю до 30 кВт у 2017 році, можуть реалізовувати «чисту» енергію за тарифом 18,09 євроценти/кВт*год до 2030 року. Тож усім охочим вигідно окупити сонячні модулі - варто поспішити і встановлювати їх найближчим часом.

 

Переходити на сонячну електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 22% річних за кредитом на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

 

«Як бачимо, сонячні електроустановки стають доступнішими пересічним громадянам. Це сигнал інвесторам, адже відкривається величезний ринок сонячних панелей, оскільки в Україні 6,5 млніндивідуальних домогосподарств. Тому будівництво заводу з виробництва сонячних модулів буде вигідною справою та стане позитивним внеском в економіку країни», - підкреслив Сергій Савчук.

23.10.2017 | “Знаки часу” Любомира Стринаглюка

 

          У Коломийській центральній районній бібліотеці відбулась зустріч з письменником, одним з найбільш читаних авторів Прикарпаття Любомиром Стринаглюком. Любомир Стринаглюк – автор двох поетичних книг: «Медовий кумир» (1998) та збірки «Бентежні видива» (2012), яка відзначена літературною премією ім. Василя Стефаника.

 

          Перша частина книжки-дослідження «Знаки часу. Розпізнавання» уже витримала п’ять перевидань і удостоєна премії ім. Митрополита Андрея Шептицького. Друга частина – «Знаки часу. Тлумачення» побачила світ у 2017 році. Успіх зумовлений темою, яка торкається кожного, незалежно від віку і вподобань: що означають символи, які нас оточують, які часто ми носимо на собі у вигляді амулетів, прикрас чи татуювань? А найбільше – чого варто стерегтися? Немає нейтральних символів. За кожним із них стоїть певна релігія чи культ, – стверджує автор. Цей свого роду довідник буде корисний людям, які цікавляться символікою, щоб зрозуміти правдивий сенс поширених у світі знаків, виявити їхню несумісність з наукою Христа, Його Церкви, Святого Письма, а також з’ясувати відверто антихристиянський характер деяких із них адже нерозуміння значення і дії символіки може призвести до демонічної маніпуляції особою та й, зрештою, до руйнівних наслідків в її житті. Спілкування з автором органічно перейшло в дискусію з аудиторією. Байдужих до даної теми в залі не було. Зустріч відбулася з ініціативи журналіста, письменника Андрія Малащука.

 

          Книжки Любомира Стринаглюка можна прочитати в районній бібліотеці. Автор подарував їх для наших читачів.

20.10.2017 | Управління економіки райдержадміністрації продовжує робочі поїздки на підприємства району

 

 

Сьогодні представники управління економіки та відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації ознайомились з роботою підприємства  АТ «АЛ-ПРУТ», що в с. Підгайчики Коломийського району. Підприємство спеціалізується на виробництві концентрованого неочищеного соку, в основному яблучного. Ця продукція є сировиною для виробництва відновленого яблучного соку. Потужності підприємства дозволяють переробити до 120 тон яблук в добу. З цієї кількості яблук виходить біля 15 тон яблучного концентрату. «Виробництво сезонне, - зазначає заступник директора підприємства Микола Гоян, триває з серпня по листопад. Якщо наступного року вдасться впровадити інвестиційний проект по виробництву вишневого концентрату, - працюватиме довше».

На даний час на підприємстві задіяні 30 працівників.  Концентрований сік з яблук добувають шляхом прямого віджиму сировини. Отриманий свіжо віджатий сік нагрівають до 92-94 ° С і відразу ж охолоджують до 57° С. Це робиться з метою коагуляції та очищення відрізних мікроорганізмів. Далі його відправляють в спеціальну установку, де проходить процес випарювання. Проблем із збутом продукції немає, підприємство активно веде зовнішньоекономічну діяльність, експортує свою продукцію в країни Європи.

Спільно з управлінням економіки підприємство розробило інвестиційний проект по модернізації діючого та встановлення додаткового обладнання для виробництва соків. Метою цих заходів є збільшення виробничих потужностей, асортименту та покращення якості готового продукту. Перевагами проекту є наявність сировинної бази, налагодженої системи поставок сировини та збуту готової продукції, наявність дозволів на використання природних ресурсів, а також наявність виробничих площ.

20.10.2017 | Глава Уряду: Ми зацікавлені в розвитку фермерства і вітчизняного сільгоспмашинобудування

 

Кабінет Міністрів України в рамках виконання програм підтримки аграрного сектору вважає доцільним продовжити й посилити програми стимулювання розвитку фермерських господарств. Зокрема в секторі тваринництва, а також розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

 

«Розвиток агросектору визначений пріоритетом. І це знайшло своє відображення у проекті бюджету. Ми в жодному разі не підтримуємо і не будемо підтримувати ніяких олігархів, а виключно вітчизняних виробників якісної сільгосппродукції, - сказав Володимир Гройсман. - Треба підтримати малий і середній бізнес на селі. І ми зробили комплексні кроки підтримки національного фермерства, тваринницького комплексу, сільгоспмашинобудування. Мені потрібна зайнятість і робота на селі, і щоб на українських  полицях в магазинах була конкурентна і недорога українська продукція».


Актуальна інформація

оголошення

Координатор проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві із Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України організує низку регіональних круглих столів для обговорення проекту Закону України про Національний Фонд розвитку громадянського суспільства, як інституціонального механізму в контексті реалізації Національної стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020рр. Заходи проводитимуться в рамках проекту «Допомога Уряду України з реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства».

 

Представники Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської областей запрошуються до участі в круглому столі, що відбудеться 1 листопада в Чернівцях (прохання зареєструватися до 27 жовтня 2017 року).

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області