Коломийська районна державна адміністрація

22 лютий 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


 

Офіційний веб-сайт   Електронна пошта: 23806257@mail.gov.ua   Коломийська РДА на FaceBook

 

 

 

Безвізовий діалог Україна – ЄС   «Подорожуємо по безвізу : запитання - відповідь»

Відеороліки про безвізовий режим з ЄСНовини
22.02.2018 | Імпорт і експорт товарів на Прикарпатті у 2017 році

news-image

 

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2017 році становили 665,4 млн дол. США, імпорту – 642,3 млн дол. США. Проти 2016 року обсяги експорту збільшилися на 16%, імпорту – в 1,6 раза. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 23,1 млн дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04. Про це повідомляють у головному управлінні статистики в області.

 

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів Прикарпаття посіло 15 місце, імпорту – 13 місце.

 

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 111 країн світу.Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Російської Федерації, Чехії, Німеччини, Білорусі, Словаччини, Італії, Нідерландів.

 

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 411,7 млн дол. США, або 61,9% від загальнообласного обсягу, та збільшився у порівнянні з 2016 рком на 22,9%.

 

У товарній структурі експорту області провідні позиції займали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, деревина та вироби з деревини, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

 

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Румунії, Китаю, Італії, Угорщини, Чехії.

 

Імпорт товарів з країн ЄС становив 363,6 млн дол. США, або 56,6% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 19,7% більше, ніж за 2016 рік. 

 

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, мінеральних продуктів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту недорогоцінних металів та виробів з них, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, засобів наземного транспорту, крім залізничного.

22.02.2018 | Підвищення пенсій відбудеться для 498 тис. військових пенсіонерів, - Прем’єр-міністр

 

Підвищення пенсій військовослужбовцям, згідно з рішенням Уряду, відбудеться для 498 тис. осіб. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів. За словами Глави Уряду, обсяг фінансування, який знадобиться для реалізації ініціативи, становитиме близько 7 млрд грн, і кошти є.

 

«Ми прогнозуємо, що підвищення торкнеться 498 тис. військових пенсіонерів. На ці цілі ми витратимо цього року приблизно 7 млрд грн. Ми знаємо шляхи, яким чином мобілізувати кошти в рамках дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Рішення прийнято, до кінця тижня воно буде доведено на місця, розпочнеться робота з кожним пенсіонером. В березні-квітні пенсіонери отримають нові пенсії», - сказав Глава Уряду.

 

Довідково

 

21 лютого, Кабінет Міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. Рішення не потребує внесення змін у діюче законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту. Рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінфіну.

 

Разом з тим, Глава Уряду підкреслював, що підвищення пенсій військовослужбовцям має бути незворотнім і надалі закріплене законом, який також розроблений Кабінетом Міністрів і є предметом обговорення з усіма зацікавленими особами. Законопроект дозволить забезпечити соціальну захищеність службовців, які сьогодні захищають Україну.

22.02.2018 | Президент провів зустріч із заступником Державного секретаря США

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із заступником Державного секретаря США Джоном Саліваном.

В ході зустрічі було обговорено безпекову ситуацію на Донбасі, а також необхідні подальші кроки в рамках мирного врегулювання, зокрема щодо розміщення ефективної миротворчої місії ООН на Донбасі.

Президент підкреслив, що Україна спрямовує зусилля на врегулювання ситуації на Донбасі політико-дипломатичними методами на основі Мінських домовленостей. У цьому контексті було окремо відзначено важливість ухвалення Закону про реінтеграцію. 

Сторонами було підтверджено необхідність продовження скоординованої політики санкцій щодо РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Співрозмовники підняли питання реалізації програми реформ в Україні, зокрема у рамках продовження співробітництва України з МВФ. Зокрема, було наголошено на важливості ухвалення законопроектів про створення антикорупційного суду та про національну безпеку України.

Президент України та заступник Державного секретаря обговорили питання активізації діяльності двосторонніх інституційних механізмів співпраці з метою зміцнення українсько-американського стратегічного партнерства.

21.02.2018 | Турнір з футзалу пам’яті Романа Фурика

  

 

20 лютого 2018 року в приміщенні мистецького центру «Коломийщина» відбувся турнір з футзалу пам’яті Романа Фурика. В урочистому відкритті взяли участь - народний депутат України Юрій Тимошенко, депутат обласної ради Дмитро Лащук, голова районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова районної ради Роман Дячук,  заступник міського голови Володимир Бойцан, дружина Романа Фурика - Уляна Фурик, представники громадських та волонтерських організацій, учасники АТО. В турнірі взяли участь 6 команд. Зокрема, - команда ветеранів АТО, команда Коломийського відділу Національної поліції в Івано-Франківській області, команда Коломийської районної ради, команда Коломийської міської ради, команда Чорна Сотня та команда 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади. За результатами ігор ІІІ-є місце виборола команда Чорної Сотні, ІІ-е Коломийського відділу Національної поліції в Івано-Франківській області, а переможцями стала команда Коломийської міської ради, яка отримала перехідний кубок пам’яті Романа Фурика.

Також кращих гравців було відзначено статуетками «Кращий бомбардир», «Кращий гравець»,  «Кращий воротар» та медалями «Пам’яті Романа Фурика».

21.02.2018 | Уряд схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України»

 

Законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України» - один з 17 пріоритетних законопроектів, які складають законодавчий маршрут децентралізації. Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів та спеціальними посланником Уряду Німеччини з питань децентралізації в Україні Ґеорґом Мільбрадтом. Законопроект – єдиний з 17, який ще не був поданий до Верховної Ради.

 

«Сьогодні Уряд підтримав нашу законодавчу ініціативу – проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Він законодавчо врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій», - про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи схвалення Урядом зазначеного законопроекту.

 

Він повідомив, що законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України – регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів. Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.

 

«З прийняттям законопроекту про адміністративно-територіальний устрій ми ліквідовуємо дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибираємо надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищуємо якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо. Це є необхідною умовою для подальшої успішної децентралізації», - наголосив Геннадій Зубко.

 

В Україні до сих пір діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який був прийнятий ще в 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української УРСР.

21.02.2018 | Навчаються старости об’єднаних територіальних громад

news-image

 

21 лютого в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершилося навчання другої групи старост об’єднаних територіальних громад області за програмою тематичного короткострокового семінару «Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді».

 

Навчання організовано спільно з Івано-Франківським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Протягом двох днів слухачі семінару опановували знання і навики, необхідні для виконання повноважень на цій важливій у системі місцевого самоврядування посаді, зокрема: правовий статус і повноваження старости, робота зі зверненнями громадян та з документами, залучення громадськості до вирішення питань місцевого значення, порядок вчинення нотаріальних дій, застосування актів антикорупційного законодавства, участь у конкурсах проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Для самостійного навчання вони також отримали спеціальне електронне видання центру «На допомогу старостам об’єднаних територіальних громад» – компакт-диск із добіркою інформаційно-методичних матеріалів.

 

У форматі «круглого столу» за участю радника голови обласної державної адміністрації Валерія Крецула, заступника директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Володимира Ковальчука і заступника начальника відділу реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції в області Марти Ільницької обговорено окремі питання роботи посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Завершилося навчання обговоренням успішних практик у роботі старост області і обміну набутим на посаді досвідом слухачів семінару за участю експертів відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Марії Баран, Михайла Івашківа і Максима Чопея.

21.02.2018 | Облаштовувати пандуси для людей з інвалідністю можна без дозвільних документів

news-image

 

Облаштування засобів безперешкодного доступу, зокрема, пандусів та вхідної групи до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання та прийняття в експлуатацію.

 

Про це заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе наголосив на Форумі «UNLIMITED: Мистецтво без меж», організованому Британською Радою в Україні.

 

«У минулому році була прийнята відповідна постанова КМУ і сьогодні для облаштування об’єктів щодо доступності, це вхідна група чи улаштування пандусів та інше, не потрібні дозвільні документи. У більшій мірі, це було бюрократичне стримування для тих, хто не хотів цього робити або був байдужим. Сьогодні це не потребує жодного документа, просто повідомлення про початок робіт», — сказав він.

 

Лев Парцхаладзе також повідомив, що Мінрегіон планує створити книгу стандартів зі створення безбар’єрного простору, що може стати робочим інструментом для проектування та будівництва громадських та інших будівель з урахуванням принципів доступності. «Сьогодні у більшості випадків засоби доступності облаштовуються тільки формально – або через відсутність відповідальності чиновників, або через просту необізнаність архітекторів у тому, як це правильно робити. Тому спільно з експертами ми працюємо над книгою стандартів для регіонів, яка складатиметься з проектних рішень – як швидко, легко та правильно проектувати та будувати засоби доступності», — розповів він.

 

Створення безбар’єрного простору входить у ТОП-5 пріоритетних завдань Мінрегіону, виконання якого регламентовано Планом дій Уряду та Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю на період до 2020 року.

21.02.2018 | Геннадій Зубко окреслив шляхи розвитку гірських територій

news-image

 

Гірські території Карпатського регіону – Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області, – завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Це територія у майже 60 тис кв. км, з 715 населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94% – села. Це 700 тисяч населення, якому необхідно забезпечити належну якість життя. Вмотивований розвиток гірських територій – додатковий потенціал для всієї України.

 

Тож слід сформувати і впровадити державну політику у відношенні цих територій, яка наблизить виконання стратегії ЄС щодо Карпатського регіону, дасть поштовх вивести гірські райони на якісно новий рівень – розвинути інфраструктуру, туризм, людський потенціал тощо.

 

Про це наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу «Формування державної політики підтримки розвитку гірських територій: досвід України та ЄС».

 

«Ми впровадили нову оцінку щодо регіонального розвитку, яка обчислюється двома індикаторами, це – індекс регіонального людського розвитку та індекс конкурентоспроможності. І застосовуючи їх до моніторингу розвитку гірських територій, ми бачимо значно нижчі показники у порівнянні з іншими регіонами. Для розв’язання проблем, ми бачимо два паралельних напрямки, які мають в комплексі підсилювати один одного. Це – децентралізація та продовження і прискорення об’єднання громад у гірських районах, а також формування нової державної політики розвитку гірських територій через прийняття необхідного законодавства», — наголосив Геннадій Зубко.

 

Він повідомив, що в гірських територіях на сьогодні сформовані ОТГ: Львівська обл. – 1 ОТГ, Закарпатська обл. – 2 ОТГ, Чернівецька обл. – 6 ОТГ та Івано-Франківська обл. – 10 ОТГ. «Децентралізація та об’єднання дає в першу чергу нову якість послуг у всіх сферах – освіті, медицині, адмінпослугах, безпеці тощо, дає фінансові можливості через ДФРР і субвенції для ОТГ впроваджувати проекти і вирішувати проблеми, які раніше не вирішувались роками. Зокрема, протягом 2015-2017 років у гірських районах за рахунок ДФРР було реалізовано 111 проектів», — зазначив урядовець.

 

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який було схвалено Урядом наприкінці минулого року і подано до Верховної Ради. «Також для України є позитивним досвід розвитку гірських територій Австрії. Зокрема такі принципи як просторове збалансування виробничої і соціальної інфраструктури; конкурентність економіки гірських територій; розвиток транскордонних туристичних меж», — зазначив він.

 

У круглому столі взяли участь: Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер, голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України Сергій Власенко, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, представники Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінприроди, МОН, Мінсоцполітики, Посольства Австрії в Україні, ОДА та органів місцевого самоврядування, представники всеукраїнських профільних асоціацій.

 

Довідково

 

Україна 2017 року підтримала ініціативу польської сторони щодо підготовки та впровадження Стратегії ЄС для Карпатського регіону. Ідеться про підписання відповідної Декларації про наміри країн Карпатського регіону. Стратегія сприятиме проведенню скоординованої політики та впровадженню спільних заходів з розвитку регіону, який охоплює територію восьми країн.

21.02.2018 | Семінар на тему «Про можливості впровадження елементів відновлювальної енергетики»

 

21.02.2018 року в райдержадміністрації відбувся семінар на тему «Про можливості впровадження елементів відновлювальної енергетики». В семінарі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Н.Печенюк, керівники та працівники бюджетних установ, представники місцевого бізнесу, сільські голови, сільські голови об’єднаних територіальних громад району.

 

На заході обговорено питання щодо впровадження в різних сферах проектів з використанням відновлювальних джерел енергії, про загальні умови кредитування на придбання сонячних електростанцій, теплових насосів, інших джерел відновлювальної енергетики тощо. Доповіді та презентації з даних питань організували виконавчий директор компанії «Калина ІФ» (м.Івано-Франківськ) Олександр Шатров та директор Івано-Франківської обласної дирекції АБ "Укргазбанк" Роман Вульчин.

 

Порушені питання викликали широку зацікавленість з боку підприємців, представників органів місцевого самоврядування, бюджетних установ. В ході обговорення відбувся живий діалог між учасниками семінару.

21.02.2018 | Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міжнародним днем рідної мови

 

 

Дорогі співвітчизники!

 

Починаючи з 2000 року Міжнародний день рідної мови у всьому світі відзначається на знак підтримки світового мовного та культурного різноманіття. Світова спільнота декларує підтримку і захист усім мовам як важливій основі культурної ідентифікації особи, етнічних груп, народів і націй. Людство ХХІ століття прагне захистити та розвивати мови, адже кожна мова, навіть у разі, коли нею розмовляють всього десятки осіб, збагачує світову культуру.

 

Цьогорічний Міжнародний день рідної мови відзначається під гаслом мовного різноманіття як частини сталого розвитку, що є надзвичайно актуальним для нашої країни.

 

Україна – багатонаціональна країна. У нас налічуються десятки мов, які вважають рідними представники різних національностей. Така унікальна різноманітність є значною культурною перевагою нашої країни, що дає невичерпні можливості для інтелектуального розвитку і взаємопроникнення культур, спільного культурного збагачення та плідного діалогу.

 

Наше завдання – побудова гармонійного суспільства, в якому шануються та мають необхідні умови для розвитку усі національності, усі культури та мови. Саме з пошани до рідної мови починається розвиток будь-якої країни.

 

Переконаний, що мовно-культурне розмаїття України стане запорукою нашого спільного розвитку і успіху.

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                                        Володимир ГРОЙСМАН


Актуальна інформація

Перелік стаціонарних пунктів обігріву на території Коломийського району

 

№ з/п

Адреса розташування стаціонарного пункту

1.

смт. Отинія, вул.Січових Стрільців, 5

( Отинійська районна лікарня №1)

 

2.

смт.Гвіздець, вул. Пстрака, 7

(Гвіздецька районна лікарня №2)

 

Медична реформа
Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Україна-НАТО
увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 21 лютого 2018 року відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури (головний спеціаліст) 

Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 9 лютого 2018 року (головний спеціаліст юридичного відділу апарату районної державної адміністрації)

Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

 

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області