Коломийська районна державна адміністрація

19 лютий 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Новини
 На головну
19.02.2018 | До місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло більше 54 мільйонів гривень єдиного податку

news-image

 

Як повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, у січні цього року суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування сплатили до місцевих бюджетів 54,2 млн грн єдиного податку. Порівняно з січнем минулого року надходження збільшились на 12,2 млн грн, або на 30 відсотків.

 

Майже 39 млн грн, що становить 71,9 % загальної суми сплачено фізичними особами – підприємцями. Порівняно з січнем минулого року надходження збільшились на 8,2 млн грн. Юридичні особи у звітному періоді сплатили 7,8 млн грн, що на 1,6 млн грн перевищує показник 2017 року.

 

Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку спрямували до місцевих бюджетів 7,4 млн грн.

 

Нагадаємо, в 2018 році розмір єдиного податку для платників єдиного податку першої групи не перевищує 176,20 грн. (1 762 грн х 10%), для платників другої групи – 744,60 грн (3 723 грн. х 20%).

 

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок у відсотках від суми отриманого доходу: 3% – у разі сплати податку на додану вартість або 5% – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

 

Для платників четвертої групи – сільгоспвиробників розмір ставок єдиного податку визначається з одного гектара сільгоспземель та/або земель водного фонду, залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та розраховується у відсотках до бази оподаткування, визначеної згідно з п. 2921.2 Податкового кодексу України.


19.02.2018 | Президент підписав Закон, який надає право членам родин загиблих учасників Революції Гідності на призначення дострокових пенсій

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який надає право членам сімей загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, право на дострокове пенсійне забезпечення за віком.

«8 лютого Парламент прийняв Закон, який дозволяє призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули чи померли в наслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час Революції Гідності. Практично одразу після його надходження, у вашій присутності я підписую цей Закон», - сказав Глава держави, підписуючи документ на відкритті виставки, присвяченої учасникам Революції Гідності – творчим особистостям «Переведи мене через Майдан».

Ухвалення і підписання цього законодавчого акта Президент назвав «свідченням і доказом того пріоритету, який має в українській владі вшанування пам’яті учасників Революції Гідності».

Закон України «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» сприяє дотриманню соціальної справедливості та забезпечення рівних підходів у пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції та членів сімей загиблих під час участі у Революції Гідності. Цим категоріям пенсіонерів надаються рівні права щодо дострокового пенсійного забезпечення за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Документом надається право на призначення дострокових пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень або інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в Революції Гідності. Таке право мають дружини та чоловіки, якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки. Вони зможуть вийти на пенсію в 55 років (чоловіки) при страховому стажі в 25 років і жінки - в 50 років при страховому стажі в 20 років.


19.02.2018 | Фрістайліст Олександр Абраменко - Олімпійський чемпіон-2018

 

18 лютого у фінальних змаганнях з фрістайлу (лижна акробатика)  український спортсмен Олександр Абраменко здобув золоту нагороду зимових  Олімпійських Ігор що проходять у Пхьончхані.

 

Олександр бездоганно виконав стрибки, випередивши суперників.

 

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, який нині перебуває у  відрядженні в Пхьончхані, особисто привітав спортсмена та тренерський  склад із перемогою одразу після переможного виступу.


16.02.2018 | Відбувся спільний захід щодо здійснення патронату над дітьми

Законом України від 26 січня 2016 року № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” на обласні, міські, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування покладено здійснення заходів щодо запровадження патронату над дитиною та скорочення у зв’язку з цим мережі притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, шкіл-інтернатів.  Запровадження патронату над дитиною як альтернативи інституційному догляду дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, передбачено Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 року № 275-р.

16 березня 2017 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України № 148 “Деякі питання здійснення патронату над дитиною”, якою затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя; Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини у сім’ї патронатного вихователя та Типовий договір про патронат над дитиною.

З  метою реалізації визначених Урядом завдань стосовно розвитку альтернативних форм догляду за дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також ефективного використання коштів державної субвенції у Коломийському районі активізовано роботу щодо пошуку та підбору кандидатів у патронатні вихователі для створення патронатних сімей.

Коломийським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота на території Коломийського району щодо пріоритетності патронату над дитиною, як інноваційної послуги  підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

Коломийський міськрайонний центр  сприяє у розповсюдженні інформації  про запровадження послуги патронату над дитиною як можливості працевлаштуватися та неодноразово долучає спеціалістів Коломийського РЦСССДМ до спільного заходу для  бажаючих знайти роботу. 16.02.2018 року провідний фахівець із соціальної роботи Центру Ласійчук Наталія Миколаївна провела цікаву бесіду про патронатні сім’ї, чим дуже зацікавила слухачів, про що свідчили безліч запитань. Було роздано брошури, листівки на вище згадану тему.  Роботу щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі буде продовжено, і надалі триватиме співпраця із центром зайнятості та іншими установами та організаціями району з метою ефективного створення патронатної сім’ї.

 

 


16.02.2018 | Володимир Кістіон: В імплементації закону про ринок електроенергії важлива не швидкість прийняття рішень, а їх якість

 Враховуючи кількість зауважень до перших 7 проектів документів зі сфери імплементації закону про ринок електроенергії, Координаційний центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії при КМУ звернувся до НКРЕКП з пропозицією провести додаткові консультації з експертним середовищем. Відповідне рішення сьогодні було прийнято на засіданні Координаційного центру.

 

7 пріоритетних документів на початку березня НКРЕКП планує уже затверджувати. Це нові правила ринку, правила ринку «на добу наперед» та внутрішнього добового ринку, правила роздрібного ринку електричної енергії. Також це новий Кодекс системи передачі, Кодекс систем розподілу, Кодекс комерційного обліку електричної енергії та Методика формування плати за приєднання до системи передачі та систем розподілу.

 

Однак у Проектного офісу, що діє при Координаційному центрі КМУ, у експертного середовища та громадськості є чимало зауважень до запропонованих документів. На інтерактивному майданчику Координаційного центу http://kc.er.gov.ua систематизовано понад 1000 пропозицій як від учасників ринку, так депутатів та галузевих експертів.

 

«Головне не швидкість прийняття рішень, хоча часу, який відвів нам законодавець на імплементацію закону про ринок електроенергії, насправді обмаль. Важлива якість документів. Зараз ми закладаємо фундамент для роботи ринку на довгострокову перспективу, фактично будуємо нову Україну. Тому варто працювати за принципом «сім разів відмір, один відріж»», - наголосив під час засідання Координаційного центру його голова, Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

 

Також дано доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості невідкладно внести на розгляд Уряду України законопроект про погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії. Документ має бути вивірено урядовцями та надіслано у Парламент для обговорення і подальшого прийняття.

 


16.02.2018 | Затверджено терміни проведення чергових призовів на військову службу

news-image

Президент України Петро Порошенко затвердив строки звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів у 2018 році. Відповідний Указ № 33/2018 оприлюднено на сайті Адміністрації Президента.

У документі зокрема йдеться, що військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби, звільнять у квітні – травні, серпні 2018 року та у жовтні – листопаді 2018 року.

 

Інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, звільнять у запас у квітні – травні та у жовтні – листопаді 2018 року.

 

Призов у 2018 році на строкову військову службу відбудеться у квітні – травні та жовтні – листопаді.

 

На строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу в квітні – травні та у жовтні – листопаді 2018 року.


16.02.2018 | Олег Гончарук: Працюємо над тим, щоб закріпити лідируючі позиції Прикарпаття, як краю з величезним потенціалом розвитку туризму та рекреації

news-image

 На цьому під час звіту перед депутатами обласної ради наголосив голова облдержадміністрації Олег Гончарук. На його переконання, саме туристична галузь є однією із найбільш перспективних.

«Торік нашу область відвідало більше 2 мільйонів 400 тисяч туристів, натомість у 2016 році цей показник склав 2 мільйони 200 тисяч туристів, - зазначив очільник Прикарпаття. - Сподіваємося, що відкриття у цьому році візит-центрів для короткотермінового відпочинку автотуристів у с. Ільці Верховинського району та у м. Галичі дасть поштовх до розвитку «сімейного автотуризму».

 

Сприяють популяризації нашого краю для українських та європейських туристів, за словами Олега Гончарука, започатковані і проведені у 2017 році міжнародні  культурно-мистецькі фестивалі, які характеризуються своєю самобутністю та автентичністю.

 

«Не можу не згадати про «дипломатичний десант», який минулого року відвідав нашу область у рамках Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», - розповів Олег Гончарук. -  Переконаний, що подібні ініціативи, дадуть поштовх до налагодження нових економічних зв’язків.

 

Ще одним пріоритетним напрямком роботи, зі слів голови ОДА, є залучення інвестицій та покращення інвестиційного клімату області.

 

Тут варто відзначити співпрацю із представниками вітчизняних та іноземних ділових кіл, які будуються на основі інвестиційної платформи «Єврокарпатська ініціатива». Завдяки цьому було запроваджено індивідуальний підхід до кожного інвестиційного проекту. Як приклад, співпраця з німецькою компанією «ЛЕОНІ» сприяла відкриттю в місті Коломия у вересні минулого року заводу з виробництва електрокабельної продукції, у будівництво якого загалом буде інвестовано понад 40 мільйонів євро. Саме такий підхід застосовувався і в роботі з французькою компанією «Сен-Гобен», яка завершує підготовку до введення в дію виробництва сухих будівельних сумішей в Тлумацькому районі.

 

«Ми також високо цінуємо уже реалізовані інвестиційні проекти на провідних підприємствах області, де пріоритетом є створення нових робочих місць, - підкреслив Олег Гончарук. - Активно у цьому напрямку розвиваються Публічне акціонерне товариство «Івано-Франківськцемент», Державне підприємство ВО «Карпати», Брошнівська філія «Кроно-Україна», Товариства з обмеженою відповідальністю «Даноша», «Тайко Електронікс», компанія «Електролюкс» і ряд інших».


16.02.2018 | Олег Гончарук відзвітував про результати роботи виконавчої влади та окреслив пріоритетні напрямки діяльності на 2018 рік

Сьогодні під час засідання сесії обласної ради голова облдержадміністрації Олег Гончарук окреслити результати, яких вдалося досягти у минулому році та акцентував увагу на проблемних питаннях, котрі потребують спільного вирішення цьогоріч.

«Не дивлячись на те, що ми мали найскладнішу за останні роки ситуацію із виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери, нам все ж таки вдалося зробити чимало для відновлення і вдосконалення інфраструктурних об’єктів у населених пунктах області, - зазначив у виступі очільник Прикарпаття. – Досягли ми цього завдяки постійному діалогу з депутатами обласної ради, під час якого завжди знаходили узгоджені рішення на користь нашим громадянам».

 

За словами Олега Гончарука, консолідована робота керівництва держави, народних депутатів України від міжфракційного депутатського об’єднання «Прикарпаття», а також місцевих органів влади дала можливість вперше, через фінансування з державного  бюджету, реалізувати окрему програму, яка спрямована на розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону.

 

«Ми були першими, хто почав реалізовувати реформу у дорожній галузі. За ці три роки ми маємо добрий результат, - наголосив голова облдержадміністрації. - Саме відновлення дорожнього покриття і приведення його до відповідних стандартів стало рушієм багатьох позитивних змін у соціально-економічному житті області».

 

Зазначимо, що у минулому році на ремонт доріг спрямовано понад 1 мільярд 328 мільйонів гривень, в тому числі з місцевих бюджетів понад 504 мільйони гривень, з яких понад 121 мільйон гривень в рамках митного експерименту. Загалом же за три роки, на капітальний ремонт доріг області освоєно з різних бюджетів близько  трьох мільярдів гривень, що дало змогу капітально відремонтувати 300 кілометрів доріг. Відремонтовано найпроблемніші ділянки автомобільних доріг Н-09 Мукачеве – Львів на ділянці від межі Закарпатської області через Яремче, Надвірну і до м. Івано-Франківська, Н-10 Стрий – Мамалига на ділянках від села Боднарів Калуського району до міст Івано-Франківська, Коломиї і до межі з Чернівецькою областю, Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський на ділянках від с. Татарів до селища Ворохта, об’їзної дороги м. Косів, окремих ділянках в Коломийському та Городенківському районах.

 

Крім того, вдалося провести ремонт на окремих ділянках доріг Р-62 Криворівня – Чернівці, Т-09-05 Делятин – Раківчик, Т-09-09 Снятин – Косів – Старі Кути.

 

Також у 2017 році розпочато відбудову автомобільних мостів. Упродовж 2017 року завершено роботи ще на п’ятьох мостах у Рожнятівському, Городенківському, Верховинському, Богородчанському районах та на території Яремчанської міської ради.

 

Олег Гончарук також  розповів про результати будівельно-ремонтних робіт, проведених на об’єктах у галузях освіти, охорони здоров’я, культури, спорту. Зокрема,  йшлося про  відновлення  24  дитячих садочків, у 17 з яких проведено капітальні ремонти, а у п’яти діти матимуть змогу навчатися у новозбудованих приміщеннях, закупівлю 12 шкільних автобусів за кошти освітньої субвенції з державного бюджету із залученням коштів місцевих бюджетів, придбання соціального житла, відкриття поліклініки у місті Коломия, проектною потужністю до однієї тисячі відвідувань за зміну, новозбудованого корпусу Галицької ЦРЛ, капітально відремонтованої Брошнів-Осадської лікарні у Рожнятівському районі.

 

«Торік лікувальні заклади області отримали 352 одиниці  сучасного медичного обладнання  на загальну суму 39 мільйонів 300 тисяч гривень, в тому числі за кошти місцевих бюджетів – на суму 18 мільйонів 600 тисяч гривень», - підкреслив очільник області.  Слід додати, що у 2017 році з державного бюджету на розбудову інфраструктури області вдалося залучити 558 мільйонів гривень. За рахунок зазначених коштів здійснювалося будівництво, реконструкція та капітальний ремонт сімсот тридцяти шести об’єктів сфери освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та дорожнього господарства області.

 

Розповів Олег Гончарук про досягнення області у розвитку туристичної галузі, роботу щодо залучення інвестицій та покращення інвестиційного клімату Івано-Франківщини, перспективні можливості агропромислового комплексу, соціальні програми, спрямовані на підтримку учасників антитерористичної операції,  проблемні питання щодо виплати заробітної плати бюджетним працівникам.

 

На завершення виступу голова ОДА окреслив депутатському корпусу основні напрямки роботи, над якими влада працюватиме у 2018 році.

 

«Сподіваюся, що 2018 рік принесе нам впевненість у власних силах і ми спільно зможемо зробити ще більше добрих і корисних справ для мешканців нашої області», - наголосив Олег Гончарук.


16.02.2018 | Уряд підтримав будівництво лінії швидкісного залізничного сполучення з аеропортом «Бориспіль», - Володимир Гройсман

 Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ПАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення з найбільшим аеропортом країни - міжнародним аеропортом «Бориспіль». Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за підсумками спеціальної наради.

 

Глава Уряду наголосив, що статистика підтверджує зростання попиту на послуги повітряного транспорту. Річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» становить 7-8 млн пасажирів. Але на сьогодні пасажири не мають зручного способу дістатися до аеропорту або з аеропорту до Києва. Саме тому технічне рішення цієї проблеми було напрацьовано в стислі терміни і має бути реалізоване вже до кінця року.

 

«У нас якісні транспортні показники. 7-8 млн українців та гостей України прилітають до Борисполя, але дістатися Києва – важко, - сказав Володимир Гройсман. – Ми говорили, що потрібно опрацювати нормальний проект, аби забезпечити сполучення. Зараз маємо реальне технічне рішення. Приступаємо до його реалізації. Всі процедурні моменти треба вирішити до 1 червня. І до кінця року треба, щоб пасажири могли б користуватися якісним залізничним транспортом».

 

Глава Уряду також підкреслив, що координацію всіх проектних дій вестиме Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

 

Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський», через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Час у дорозі – 35 хвилин, вартість квитка – 80-120 грн. Фактично добудувати потрібно лише 4 км шляху.

 

Рухомий склад, який буде використовуватися на лінії – 11 поїздів PESA 620м на 91 місце та 2 поїзди PESA 630м на 192 місця. Всі поїзди протягом 6 місяців будуть підготовлені до експлуатації. Вони зможуть перевозити не менше 2,67 млн пасажирів на рік.

 

Реалізація проекту значно розвантажить дорожню інфраструктуру.


16.02.2018 | Програми підтримки агросектору ефективні лише в форматі проектів розвитку, - Максим Мартинюк

Картинки по запросу підтримка аграріїв

Уряд затвердив програми підтримки аграріїв на поточний рік із загальним обсягом фінансування у 6,3 млрд грн, зробивши ставку на формат, який забезпечить тривалий ефект зростання стагнуючих зараз галузей. Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю одному із інтернет-видань.

 

«Загальна сума держпідтримки буде розподілена за пропорціями 4–1-1-0,3 на тваринництво — компенсацію вартості сільгосптехніки — підтримку фермерства —садівництво», - прокоментував Максим Мартинюк, зауваживши, що Мінагрополітики має намір скрупульозно моніторити ефективність програм та готове вдаватись до їх оперативної корекції в разі їх недостатньої ефективності.

 

За програмою підтримки садівництва та виноградарства (300 млн гривень) очікується наприкінці року вийти на показник понад 3 тис. га нових садів та виноградників.

 

1 млрд грн на компенсацію 25% вартості сільгосптехніки - це можливість 20% зростання українського сільгоспмашинобудування та модернізації фермерських господарств.

 

Один із прогнозованих результатів від програми розвитку фермерства (майже 1 млрд грн) - збільшення кількості фермерських господарств і їх об'єднання в кооперативи шляхом співфінансування бізнес-проектів (до 70% вартості обладнання).

 

Серед ефектів від програми підтримки тваринництва – збільшення поголів’я ВРХ, покращення генетики та підвищення продуктивності, збільшення пропозицій м'яса на внутрішньому ринку, зростання обсягів виробництва молока.

 

Особливості цьогорічних програм – максимальне спрощення, дебюрократизація процедур та мінімізація участі чиновників у процесі розподілу завдяки залученню до нього фінансових установ. «Важливий елемент реалізації більшості програм держпідтримки – тісне партнерство з банками, які виступають своєрідними аудиторами одержувача», - резюмував Максим Мартинюк.

 

Довідково

 

7 лютого Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд гривень проти 5,5 млрд грн у минулому році.

 Актуальна інформація

Запрошуємо на екуменічну молитву (анонс)

 

Цього року в різних країнах світу та нашій державі зокрема проходить 50-та ювілейна щорічна екуменічна молитва за єдність християн.

З цієї нагоди  Комісія для сприяння єдності між християнами Коломийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви вперше організовує спільну екуменічну молитву за мир в Україні та міжконфесійну єдність.

На молитовну зустріч запрошені представники різних Церков і релігійних громад міста Коломиї, а також представники влади.

Даний захід відбудеться 18 лютого о 16:00 годині в Катедральному Соборі Преображення Христового УГКЦ (вулиця Театральна 31, м. Коломия).

Національний конкурс
Перелік стаціонарних пунктів обігріву на території Коломийського району

 

№ з/п

Адреса розташування стаціонарного пункту

1.

смт. Отинія, вул.Січових Стрільців, 5

( Отинійська районна лікарня №1)

 

2.

смт.Гвіздець, вул. Пстрака, 7

(Гвіздецька районна лікарня №2)

 

Медична реформа
Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Україна-НАТО
Увага , конкурс !

Конкурс на заміщення вакантної посади , оголошений 9 лютого 2018 року (головний спеціаліст юридичного відділу апарату районної державної адміністрації)

Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!

 

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області