Коломийська районна державна адміністрація

21 Липень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Посилання
Посилання

Президент України 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

Органи влади

Центральна виборча комісія

Державний реєстр виборців

 Державна служба

Фестивалі Коломийщини

Фестиваль "Смачний Спас"

Фестиваль "Медовий Спас у Коломиї"


Гостинно запрошує Писанкова Коломийщина !

 

Світлина від Галини Григорчук.

Безвізовий діалог Україна – ЄС   «Подорожуємо по безвізу : запитання - відповідь»Новини
21.07.2017 | Відбулося виїзне засідання оргкомітету щодо проведення XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю

 

   

    

21 липня 2017 року відбулося розширене виїзне засідання оргкомітету щодо проведення XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю в селі Королівка за участю голови Коломийської районної державної адміністрації Любомира Глушкова, голови Коломийської районної ради Романа Дячука,  заступника начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Мирослави Корнелюк, Королівського та Корницького сільських голів, начальників відділів культури міста та району, керівників підприємств і організацій та представників преси і телебачення.

XXIV Міжнародний гуцульський фестиваль відбудеться 11-13 серпня у селі Королівка та місті Коломиї. Розпочнеться фестиваль науково-практичною конференцією у п’ятницю, а основне фестивальне дійство розгорнеться у суботу на стадіоні села Королівка.

На фестивалі будуть проведені майстер-класи у містечку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, яскрава конкурсна програма, молодіжна забава та багато іншого. Також буде проведено наймасовіше виконання «гуцулки» для встановлення рекорду України. Спеціальні гості фестивалю – гурт «Гонта», Роман Скорпіон.

На засіданні розглянули питання щодо облаштування та святкового оформлення місця проведення  фестивалю, забезпечення безперебійного електропостачання під час проведення дійства, відведення місць суб’єктам підприємницької діяльності для здійснення торгівлі, здійснення контролю за санітарно-гігієнічними та побутовими умовами торгівлі в день проведення фестивалю, забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку, організації пункту першої медичної допомоги, забезпечення оперативного медичного обслуговування, попередження протипожежної та техногенної безпеки в день проведення фестивалю та інші організаційні питання.

                          

21.07.2017 | Система субсидій має створювати мотивацію для економії і удосконалення енергоспоживання - Президент

 

Президент Петро Порошенко наголосив, що система субсидій має бути прозорою і мотивувати громадян економити і удосконалювати енергоспоживання.

Глава держави наголосив, що найкращі технології, які були розроблені, в тому числі і в стінах Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», вмирали, бо не знаходили практичного застосування через конфлікт інтересів.

Президента зауважив що сьогодні ознайомився з розробками в галузі енергоефективності від вітчизняних вчених, зокрема теплового насосу, дистанційного інфрачервоного термометра, унікальних лічильників. А також винаходи, що не потребують російського антрациту для опалення і можуть працювати на енергії українських атомних станцій,

«Сьогодні не створювалося жодної мотивації для людини економити. Економ чи не економ, загального лічильника нема – все рівно тобі нарахують суму, яку ти не здатен сплатити», - зазначив Петро Порошенко.

За його словами, для мотивування енергоефективності є два джерела фінансування. «Після тих змін, які були запропоновані Верховною Радою вже не 47 млрд, а 61 млрд гривень щорічно - і ще не відомо, чи вистачить - витрачаються на субсидії і ми не знаємо наскільки люди вмотивовані, щоб заощаджувати тепло», - зазначив Петро Порошенко.   Саме тому було запропоновано зробити монетизацію субсидій.

«Якщо людина зекономила, якщо людина заощаджувала тепло – частину цих коштів виділити людини. Це називається монетизація. При чому виділити не просто так, щоб вона пішла і все, що хоч купила, а щоб вона в подальшому удосконалювала енергоспоживання», - підкреслив Глава держави.

Так, частину заощаджених коштів можливо витратити на покращення енергоспоживання у власній оселі, що буде крок за кроком і рік за роком скорочувати енергоспоживання, і таким чином забезпечувати фінансування власних наукових розробок, виробництва в галузі енергозбереження.

Друге джерело фінансування, за словами Президента - співпраця з іноземними партнерами. Глава держави зазначив, що вже зараз, у відповідності з механізмами фонду споживання і енергозбереження, партнери з Німеччини виділяють до 100 млн євро. Для забезпечення  ефективного використання коштів буде проводитися аудит міжнародною фінансовою корпорацією, яка увійде до складу спостережної ради фонду разом з визнаними авторитетами.

Президент також відзначив важливість проведення верифікації субсидій. Глава держави розповів, що бачив дивне оголошення, коли за 2 тис. доларів здавалася 4-х кімнатна квартира на Хрещатику і при цьому була оформлена субсидія. «Хіба ми для цих цілей запроваджуємо субсидії? Хіба не треба нарешті зробити верифікацію і навести порядок. Нехай я зараз кажу непопулярне, але це чесна розмова з людьми – субсидії передбачені для тих, хто є найменш захищеним і хто не має грошей сплачувати чесну ціну. Якщо ти здаєш квартиру за 2 тис. доларів, будь ласка, хоча б сплати чесну ціну за енергозабезпечення», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент впевнений, що система субсидій має бути прозорою і гарантувати ефективність використання бюджетних коштів.

20.07.2017 | В ОДА відбулася нарада щодо комплексної перевірки з питань цивільного захисту

 

Сьогодні перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка провела нараду щодо комплексної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб в Івано-Франківській області.

 

Перевірку проводять відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. №1052, та Плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 р. №9-р.

 

Як зазначалося, мета проведення таких перевірок – це інспектування діяльності об’єктів щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту області.

 

Останній раз таку перевірку на Прикарпатті проводили у 2012 році. Цьогоріч вона почнеться 4 вересня та триватиме до середини того ж місяця. У поле зору інспекторів підпадають сім районів, зокрема, Богородчанський, Галицький, Долинський, Коломийський, Надвірнянський, Рожнятівський, Снятинський райони, та три міста: Івано-Франківськ, Калуш та Коломия.

 

Представники всіх вищеназваних територій були присутніми під час наради. Начальник  управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації Володимир Стебницький відзначив кілька районів, які під час їхньої внутрішньої перевірки показали хороші результати щодо зазначеної теми. Тим, у кого ситуація гірша, порадили дотримуватися затвердженого плану дій, який має сформовані перелік імовірних доопрацювань та проведення навчання.

 

Підсумовуючи нараду, Марія Савка зазначила, що в сьогоднішній нелегкий для України час, питання цивільного захисту є актуальним як ніколи. А 2017 рік для нашої області став багатим на перевірки різних установ, проте, як зазначила посадовець, на її думку, це свідчить про період стабілізації в державі.

20.07.2017 | До уваги підприємців : проект CUTIS

 

Проект CUTIS оголосив відбір українських підприємств малого та середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT у пріоритетних секторах: одяг, взуття, меблі, шоколад та кондитерські вироби, IT-послуги.

 

Пріоритети були визначені у результаті ґрунтовного аналізу канадського та українського ринків. Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом підтримки експорту. Вона розрахована на три роки та має кілька рівнів:

 

Комплексний – для обмеженої кількості компаній малого і середнього бізнесу, найбільш перспективних і готових до експорту;

Освітньо-консультаційний – для решти компаній у пріоритетних секторах, зацікавлених у виході на канадський ринок;

Інформаційний – для широкого кола компаній, що цікавляться канадським ринком.

 

Комплексна підтримка передбачає наступні заходи:

1. Співфінансування участі підприємств у профільних виставках та інших маркетингових заходах у Канаді та США

2. Індивідуальна консультаційна підтримка підприємств досвідченими галузевими консультантами з Канади та України з питань доступу та просування на канадському ринку

3. Організація бізнес-зустрічей з потенційними замовниками в Канаді

4. Організація торговельних місій до Канади та співфінансування участі підприємств у них

5. Доступ до навчальних програм та матеріалів

 

Для участі у конкурсному відборі, підприємства мають відповідати наступним вимогам:

 

1. Бути зареєстрованим в Україні та не перебувати у процесі банкрутства або ліквідації

2. Бути виробником одягу, взуття, меблів, шоколаду та кондитерських виробів або надавачем ІТ-послуг

3. Мати до 500 офіційно зареєстрованих працівників

4. Мати досвід експорту/постачання продукції до торговельних мереж AБО обсяги реалізації понад 5 млн грн. на рік

5. Частка громадян України серед кінцевих бенефіціарних власників підприємства має бути не меншою за 50%

6. Бути готовим до співфінансування витрат на участь у виставках, торговельних місіях, інших маркетингових заходах у Канаді чи США

7. Володіти англійською мовою для комунікації з замовниками, партнерами, консультантами в Канаді чи США

 

До участі у програмі U CAN EXPORT заохочуються підприємства, власниками або керівниками яких є жінки. Заявки таких підприємств будуть розглянуті в першу чергу, оскільки проект CUTIS прагне досягнути гендерного балансу серед власників та керівників підприємств-учасників програми.

 

Компанії, що відповідають критеріям наведеним вище, та бажають взяти участь у програмі U CAN EXPORT мають заповнити заявку за посиланням http://bit.ly/UCANexport. Заявки приймаються до 23 липня.

Більш детальна інформація щодо проекту CUTIS знаходиться за посиланням: www.cutisproject.org

20.07.2017 | Перелік ліків, які підлягають відшкодуванню, буде розширений щонайменше на 50 препаратів

 

До реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», буде включено щонайменше 50 нових препаратів. Про це у ході селекторної наради повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Довідково: Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання безкоштовних ліків або відшкодування частини вартості ліків від серцево-судинних захворювань, астми та діабету. Джерело фінансування - кошти Державного бюджету, і, як зазначав Глава Уряду, програма є цілком «по кишені» державі. Наразі урядовц,і за пропозицією Глави Уряду, прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях. В травні Прем’єр Володимир Гройсман дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом із головами місцевих органів влади постійно аналізувати стан виконання програми «Доступні ліки», визначати проблемні питання і пропонувати шляхи їх вирішення. В разі необхідності Глава Уряду доручив проводити селекторні наради. 

Коментуючи нинішній стан виконання програми, Віце-прем’єр-міністр відзначив: «Як ми і обіцяли, програма «Доступні ліки» буде розширюватися. Сьогодні вже формується новий реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Чинний реєстр найближчим часом буде розширений щонайменше на 50 препаратів».

Віце-прем’єр-міністр доручив МОЗ протягом двох найближчих тижнів - до 5 серпня - оприлюднити новий, розширений реєстр препаратів, які братимуть участь у програмі «Доступні ліки».

За словами Павла Розенка, у новому переліку будуть представлені ліки виробників ЄС, України та світових виробників, таких як Індія та Ізраїль. «Всі розмови про те, що Уряд обирає найдешевші ліки не відповідають дійсності. Ми обираємо ті препарати, які дозволяють людям ефективно лікувати хвороби, - підкреслив він. - Далі ми будемо працювати над тим, щоб долучати до цієї програми більше нозологій».

20.07.2017 | Про стан вод басейну Дністра і Прута

news-image

 

Лабораторією обласного управління водних ресурсів у ІІ кварталі цього року було відібрано та проаналізовано 24 проби поверхневих вод, з них 9 – у районах питних водозаборів. Проводилась оцінка стану водних об’єктів відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями. В цілому, за виключенням р. Саджава, стан поверхневих вод області за гідрохімічними та радіологічними показниками є задовільним з незначними негативними змінними характеристиками.

 

У зв’язку з ростом температурного фону повітря, а значить і води, в річках спостерігається незначний ріст органічного забруднення, вмісту у водах амонію солевого та заліза. Проте, значення цих показників є характерними для середньостатичних літніх значень якісного стану вод і не впливають на загальну характеристику води. Така закономірність встановлена у річках Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська, які є джерелами питного водопостачання Івано-Франківська, проби з яких відбираються щомісячно та у пробах води, що відбираються щоквартально.

 

Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями вода в річках Бистриця Надвірнянська в с.Черніїв та Бистриця Солотвинська в с.Скобичівка, річці Лімниця в с.Вістова, річці Свіча в с.Гошів та річці Прут в м.Коломия, що використовуються як джерела питного водопостачання за екологічною класифікацією є ІІ класу якості, 2 категорії і за станом води є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті». Кисневий режим у цих річках задовільний, вміст розчиненого у воді кисню змінювався в межах від 12,5 мг/дм3 до 9,1 мг/дм3 і в порівнянні з І кварталом стан води не змінився.

 

Стан води в річці Дністер у ІІ кварталі в порівнянні з попереднім кварталом покращився. У створі на кордоні з Львівською областю в с.Сівка-Войнилівська та в с.Перлівці знизились значення показників ХСК та БСКп, але у створі в с. Устечко ці показники залишаються порівняно вищими.

 

Кисневий режим в усіх створах задовільний, вміст розчиненого у воді кисню змінювався від 11,0 мг/дм3 в м.Галич до 9,3 мг/дм3 в с.Перлівці. Відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води є ІІ класу якості, 3 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «досить чисті».

 

Річка Прут є чистою, її стан в порівнянні з І кварталом 2017 року не змінився і відповідно до Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями води в річці є ІІ класу якості, 2 категорії і за їх станом є «добрі», за ступенем чистоти – «чисті».

20.07.2017 | В приміщенні Коломийської РДА відбулася нарада

 

20 липня 2017 року в приміщенні Коломийської РДА відбулася нарада у першого заступника райдержадміністрації Нестора Печенюка з керівниками бюджетних установ та будівельних організацій з питань  проведення будівельних робіт в районі.

 

На нараді розглянуто питання про хід проведення ремонтно-будівельних робіт в приймальному відділенню Коломийської центральної районної лікарні та ремонтних роботах в амбулаторіях сіл Ворона, Ліски, Скопівка та Коршів.

 

За результатами наради, з метою якісного проведення ремонтно-будівельних робіт,  керівникам бюджетних установ та будівельних організацій надано відповідні доручення та встановлено терміни на їх виконання.

20.07.2017 | Президент взяв участь в українсько-грузинському інвестиційному форумі в Батумі

 

Президент Петро Порошенко разом з Президентом Грузії Георгієм Маргвелашвілі взяв участь в українсько-грузинському інвестиційному форумі в Батумі, на якому зібралися представники 100 грузинських компаній та 35 українського бізнесу.

Глава Української держави розповів, що за два дні візиту до Грузії переконався, що відносини між українським та грузинським народами є дружніми і носять стратегічний характер. «Спільні випробування, які сьогодні проходять наші держави, роблять з наших країн не просто держав-воїнів, а країн-будівельників», - зазначив Президент.

Глава держави поділився враженнями від відвідання лінії розмежування з окупованим Цхінвальським регіоном і спілкуванні з місцевими мешканцями.  Петро Порошенко наголосив, що має бути забезпечена єдність та солідарність всього світу проти агресора. «Що ще потрібно? Ми маємо бути рішучими в реформуванні наших держав», - зазначив Президент.

Петро Порошенко наголосив, що сьогодні Україна та Грузія є одними з лідерів країн «Східного партнерства», які провели велику кількість реформ і підписали угоди про асоціацію та отримали безвізовий режим.

Президент наголосив, що влада працює над покращенням інвестиційного клімату і залученням інвестицій, зокрема, покращено макроекономічні показники, було очищено банківський сектор, збільшено золотовалютні резерви тощо. «Ми будемо демонструвати зростаючий темп іноземних інвестицій, будемо говорити про відкриття безпекових перспектив», - зазначив Глава держави. Зокрема, Президент нагадав, що Україна була в рейтингу Doing business на 153 місці ще три роки тому, і сподівається, що в цьому році країна буде на 70 місці.

«Ніхто, крім нас з вами, не демонструє такі темпи, і рішуче не створює привабливий інвестиційний клімат через боротьбу з корупцією, децентралізацію, дерегуляцію», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави привітав підписання в минулому році угоди про організацію прямого міжнародного залізничного сполучення через порти України та Грузії. «Ми домовились, що рішуче продовжуємо співпрацю в цьому напрямі», - повідомив Президент. За словами Петра Порошенка, цей документ дозволяє з’єднати Україну та Грузію з іншими країнами на Великому шовковому шляху. «Важливим питанням є організація поставок цим маршрутом енергоносіїв з багатого на вуглеводні Каспійського регіону», - додав Президент. Глаава держави впевнений, що вихід на нові надійні ринки створює стабільність внутрішньої економіки.

Окремо Президент торкнувся питання туристичного напряму. За словами Президента, перспективним є використання морського транспорту.

Крім того, сьогодні був підписаний План заходів на 2017-2019 роки з розвитку співробітництва між Аджарською автономною республікою Грузії та Одеською областю України.

У свою чергу Президент Грузії зазначив: «Бізнес – це енергія, яка дає можливості для розвитку наших держав». Він наголосив, що участь двох президентів у форумі підтверджує ставлення керівників держав до бізнесу.

20.07.2017 | Вже до кінця 2017 року буде створено реєстр отримувачів житлових субсидій

 

19 липня Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Деякі питання щодо призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

 

Зазначеним актом передбачається внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, якою визначено порядок надання житлових субсидій, в частині внесення інформації про призначені субсидії до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

 

Відповідно до постанови, реєстр буде створений до 20 грудня поточного року.

 

Держателем реєстру визначено Міністерство соціальної політики, а інформацію про призначені субсидії включатимуть до реєстру структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у містах держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, які призначають субсидії.

 

Прийняття акта дозволить налагодити єдиний державний облік отримувачів субсидії, що підвищить ефективність надання відповідної допомоги населенню.

19.07.2017 | Відбувся особистий виїзний прийом громадян в селі Воскресинці

 

 

Сьогодні, 19 липня  2017 року заступник голови Коломийської районної державної адміністрації Любов Михайлишин провела особистий  виїзний прийом громадян в селі Воскресинці.

На прийом до представника влади звернулися місцеві жителі з питань порядку призначення та перерахунку субсидій та навчання дитини за індивідуальною формою.

Під час поїздки заступник голови райдержадміністрації  разом з сільським головою здійснила об’їзд об’єктів соціальної сфери з метою перевірки стану їх утримання.

Любов Михайлишин оглянула умови функціонування амбулаторії села Воскресинці,  стан реалізації проекту переможця сьомого обласного конкурсу проектів та програм розвитку органів місцевого самоврядування, а саме капітального ремонту меморіального комплексу біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Після об’їзду Любов Михайлишин  з сільським головою обговорили  проблемні питання соціально-економічного розвитку території сільської ради і можливі шляхи їх вирішення. 


Актуальна інформація

XXIV Міжнародний Гуцульський фестиваль

«ЕКСПО-2017» у Казахстані!

 

Коломийський район запрошує!

 

Promo video of Kolomyia District

in Ivano-Frankivsk Region, Ukraine

Промоційний ролик Коломийського району

Відео у YouTube Українською мовою

english   polska

Офіс реформ
Захистимо Україну разом
Перелік тестових питань
До уваги кандидатів на посади державної служби! Оновлено перелік тестових питань!
увага , конкурс !

Заміщення вакантних посад директорів шкіл

Увага, конкурс!
Процедура тестування претендентів на посаду керівника навчального закладу Коломийської районної ради
Життя і творчість Івана Франка
"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації
0800501554

 

 

 

 

banner


Карта району

Карта району

 

Законодавство

Законодавство України Верховна Рада

Документи Президента України

Законодавство Урядовий портал

ЗМІ

Погода

GISMETEO: Погода в Коломиї

Погода в Коломиї

Лічильники

MyCounter - счётчик и статистикаРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області