22 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Заходи, що проводяться відділом культури
 На головну / Структурні підрозділи міської ради / Відділ культури

Відділ організовує і проводить:

Обласний фестиваль „Писанка”

Проводиться напередодні Великодня у Вербну неділю з 2007 року.
Основною метою фестивалю є вдосконалення школи традиційного народного мистецтва декоративного розпису, відродження і розвиток писанкарства, виявлення нових талантів.
Головою оргкомітету по проведенню фестивалю є міський голова Юрій Овчаренко. Почесними членами оргкомітету -  депутат обласної ради Михайло Вишиванюк, Герой України, Почесний громадянин міста Коломиї Василь Ткачук та начальник головного управління туризму і культури обласної державної адміністрації Володимир Федорак.
У програмі фестивалю відкриття виставки писанок у музеї писанки, проведення майстер-класів, виготовлення писанок, конкурсу з оформлення Великодніх столів, виступ колективів з Великодніми гаївками, а також розважальна програма для молоді в міському будинку культури «Молодіжний центр».
Журі фестивалю оцінює роботи майстрів-учасників фестивалю. Переможці нагороджуються Грамотами міського голови, відділу культури і туризму, а також цінними подарунками.

Міжнародний фестиваль дитячого мистецтва „Зорепад”

         Міжнародний фестиваль дитячого мистецтва «Зорепад» започатковано у 2001 році в честь Дня Матері. Свято тривало два дні. Його організатором була заслужена артистка України Алла Кобилянська. Елегантні костюми вишукані зачіски, яскраві декорації, а найголовніше-кришталеві голосочки юних талантів заворожували глядачів. Програма фестивалю вміщувала не лише конкурс дитячої пісні «Кришталеві голосочки», але й конкурс «Міні міс Зіронька» та конкурс дитячого малюнка, в якому представляли свої роботи вихованці художньої школи. Умовою  участі конкурсу представлення двох фонограм з своїми піснями. Голова журі фестивалю - композитор Мар’ян Гаденко. Найвищу нагороду гран-прі фестивалю завоювала Ліля Корбутяк (м. Коломия), а  міні-міс Зіронька - 2001 стала п’ятирічна Юлія Станкевич.
Вдруге фестиваль відбувся 19 серпня 2003 року, на честь Спаса та Дня міста Коломиї. Цього разу фестиваль проводився в центрі міста біля міської ратуші. Цей фестиваль зібрав майже 500 учасників з 18 областей України, Молдови, Канади. До складу журі входили, як і місцеві артисти, так і приїжджі. Головою журі був поет – пісняр Степан Галябарда.
Учасникам була запропонована велика культурна програма в т.ч. виїзд в гірське село Коломийського району с. Слободу, де їх прийняли в таборі «Прикарпатські зорі».
Гран-прі отримав дует «Ластівка» з Івано-Франківська, серед танцювальних гуртків найкращою була група «Сюрприз» з Чернівців.
Втретє «Зорепад» зібрав в Коломиї юні таланти у 2004 році.  На конкурс з’їхалося майже 600 учасників з понад 20 областей України, а також з Молдови та Канади. Фестиваль розпочався ФСК «Локомотив». Саме там впродовж 3-х днів  тривало свято.
Серед учасників відзначився танцювальний гурт «Ерідан» з Коломиї. Учасники фестивалю побували у Слободі, де мали нагоду купатися в басейні, кататися на конях, смакувати гуцульською стравами. А коли стемніло спалахнула величезна ватра. Останній день фестивалю гала – концерт і нагородження відбувалася на стадіоні «Юність» і перетворилися на незабутнє дійство.
«Зорепад» у 2007 році був насичений культурною програмою і кожний міг собі добрати захід до душі. Після відправ в храмах громада вирушила до  Ратуші, де на сцені розпочалося  урочистості. Свято поблагословив Єпископ УПЦ КП Іоанн та священик УГКЦ. Також  з вітальним словом виступив міський голова Юрій Овчаренко. Після  закінчення офіційної частини розпочався концерт. Передмістя  вирувало мов вулик. Біля музею Писанка діяла виставка-продаж творів народних майстрів. Ближче до вечора розпочався гала-концерт переможців 4-го Міжнародного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад». Фестиваль тривав 4 дні. До Коломиї з’їхались тисячі учасників з усіх областей України, Автономної республіки Крим, а також  з Білорусії, Грузії, Росії, Молдови. Очолювала фестиваль його засновниця Алла Кобилянська. Гала-концерт тривав 6 годин. Завершився фестиваль яскравим феєрверком, який міріадами вогнів розсипався у нічному небі. 

Музичний фестиваль ім. А.Кос-Анатольського.

Анатолій Кос-Анатольський український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР. Навчаючись у Станіславській гімназії, створив хор, почав записувати пісні. У 1931 закінчив юридичний факультет Львівського університету, а в 1934 - Львівську консерваторію. У 1930-х був у складі популярної у той час на Львівщині «Капели Яблонського». Після другої світової війни став членом Львівського відділення Спілки радянських композиторів України, працював концертмейстером Львівського драматичного театру, викладачем Львівської консерваторії ім. М.Лисенка. Є автором ряду концертів та популярних хорів («Нова Верховина», «На горах Карпатах» та ін.), сольних пісень, романсів; широко використовував пісенні здобутки лемків, обробляв лемківські пісні. Створив: балети «Хустка Довбуша» (1957) та «Сойчине крило» (1957); оперу «Заграва» (1959), оперету «Весняні грози» (1960), прелюд №6 мі-бемоль-мінор, концерт №2 для фортепіано з оркестром ля-мінор.

         1-3 грудня в м. Коломиї проходить щорічний музичний фестиваль
ім. А. Кос - Анатольського.

Програма фестивалю включає в себе проведення циклу заходів: наукові конференції, зустрічі з відомими композиторами та діячами культури і мистецтв міста, області, держави та світу, концерти класичної та популярної музики, які виконують як учні музичних шкіл, так і окремі виконавці та музичні колективи  нашої держави та інших країн.
Урочисте відкриття фестивалю відбувається щорічно 1 грудня в міському будинку культури „Народний дім” м. Коломиї. Впродовж трьох днів у закладах культури і освіти зацікавлені мають можливість послухати концерти музики Едварда Гріга, твори Й.С.Баха, В.А. Моцарта, Ф.Шуберта, Р.Шумана тощо.
Впродовж 2 грудня відбуваються два цікаві заходи. Першим з них є «Музична вітальня», яка присвячується одному з визначних композиторів. Участь в заході приймають виконавці з Києва та Кракова. Другим заходом є вечір поезії та романсу. Заходи проходять відповідно в Музеї історії міста Коломиї та Народному домі. Впродовж останнього дня фестивалю відбувається концерт учнів та випускників музичних шкіл міста під назвою «Юні музиканти – незабутньому маестро…» (в дитячій музичній школі №1). Закриття фестивалю проводять традиційно в Народному домі.
Рівень проведення музичного фестивалю ім. А. Кос-Анатольського підкреслює те, що він проводиться більше 20 років поспіль і користується великою популярністю серед мешканців міста і району. Організаторами найдавнішого в Україні музичного фестивалю є Юрій Ясіновський – професор Львівської консерваторії, Олександр Козаренко - професор Львівської консерваторії, Надія Кос (вдова Кос-Анатольського), Сергій Козлов – режисер народного аматорського театру поезії „Орфей”.       Організатори фестивалю мріють бачити на фестивалі учасників зі всього світу.

          Фестиваль національних меншин.

У місті щороку проходить фестиваль культур національних меншин, під час якого культурні традиції свого народу презентують яскраві та колоритні колективи різних національностей, що проживають у місті.
Фестиваль відкривається парадом національних костюмів, танцями та співами в приміщенні міського будинку культури „Народний дім”. Свято продовжує театралізоване шоу. Танці, співи, виставки декоративно-ужиткового мистецтва і спокусливі пахощі національних блюд ваблять яскравістю та екзотичністю. Нестримна ж енергія танцюристів і співаків запалює глядачів настільки, що не зупиняють людей ні складні танцювальні “па”, ні невідомі слова іншої мови. Як правило, завершується фестиваль пізнім вечором виступами народних колективів та виступами відомих артистів міста, області та України.
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області