24 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
ПОСИЛАННЯ

  

Верховна рада України
Кабінет міністрів України

 


Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області


Довідка про стан розгляду звернень громадян у І півріччі 2016 року
 На головну / Звернення громадян / Інформаційні дані, аналітичні довідки

Довідка

про стан розгляду звернень громадян у І півріччі 2016 року

 

На виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” у виконавчому комітеті  міської ради проводиться системна робота із забезпечення реалізації громадянам конституційного права на звернення, забезпечення кваліфікованого та своєчасного розгляду звернень громадян, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав громадян та запобігання у подальшому таких порушень.

Протягом звітного періоду в міській раді забезпечувалося функціонування «гарячої» телефонної лінії керівництвом міської ради відповідно до затвердженого графіку, продовжувала працювати цілодобова служба оперативних чергових «служби - 05», також затверджено графіки особистого прийому громадян та прийому громадян з особистих питань щосуботи керівництвом міської ради.

З метою здійснення постійного контролю за станом роботи та додержання законодавства з питань звернень громадян щомісячно керівництву міської ради готується аналіз звернень громадян у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Питання про розгляд звернень громадян є на повсякденному контролі в міській раді. Так, в лютому 2016р. на засіданні виконкому слухалося питання «Про підсумки роботи із зверненнями громадян у 2015 році». Прийнято відповідне рішення від 23.02.2016 № 31.

За період з 1 січня по 30 червня 2016 року до виконавчого комітету  міської ради надійшло 948 звернень від громадян, що на 421 (44,4%) більше, ніж за відповідний період минулого року. За видом звернень - 933 становлять заяви, 11 - скарги та 4 - пропозиції. Поштою надійшло 837 листів, що на 383 або 45,7% більше ніж у минулому році, на особистому прийомі до міського голови та заступників міського голови зареєстровано 111 звернень громадян, що на 34,2% більше ніж за аналогічний період минулого року.

За І півріччя 2016 року безпосередньо до міської ради від мешканців міста  надійшло911 звернень, що на 384 звернення більше, ніж за відповідний період 2015 року (527 звернень), з них: 800 – надійшли поштою, що на 479 більше, ніж у  І півріччі 2015 року (321).

У І півріччі 2016 році організовано 4 особистих прийомів з міським головою, на яких побувало 117 громадян, опрацьовано 83 звернення. Результати усного прийому громадян міським головою постійно висвітлюються на офіційному веб-сайті міської ради. Секретарем міської ради проведено 3 особистих прийоми, на яких звернулося 11 мешканців міста та розглянуто 3 звернення. У першого заступника, заступників міського голови та керуючого справами виконкому протягом звітного періоду на прийомі побувало 26 мешканців міста, опрацьовано 25 звернень.

Всього протягом першого півріччя 2016 року звернулося 2502 громадянина, що на 898 або 35,8% більше, ніж за аналогічний період 2015року. Збільшилась на 46% кількість надходження колективних звернень (110 проти 60) та у 3 рази повторних звернень (29 проти 9).

Аналізуючи тематику цих звернень, можна відзначити, що однією з болючих тем, що піднімались у колективних зверненнях громадян, є капітальний ремонт будинків, каналізаційних мереж, налагодження системи водопостачання, благоустрій прибудинкових територій та доріг, водовідведення, освітлення вулиць та ін.  

Кількість порушених питань у зверненнях громадян протягом І півріччя 2016 року в порівнянні з минулим періодом 2015 року збільшилась на 421 (44%) і становить 948. Позитивно вирішено — 215 звернень, надано роз’яснення - 537, відмовлено у задоволені - 22, перебувають на контролі -136.      

        Кількість звернень, що надійшли від органів влади вищого рівня до  виконавчого комітету становить 37 звернень (15 - за 2015р.). З них від Адміністрації Президента України - 19 звернень, Кабінету міністрів України – 5, Верховної ради України - 2 та 11 звернень з обласної державної адміністрації. За результатами розгляду вирішено позитивно 2 звернення, на 27 звернень дано роз’яснення, за належністю – 2 та 5 звернень перебувають на розгляді.

Громадяни продовжують активно звертатися на Урядову «гарячу» телефонну лінію. За перше півріччя 2016 рік міською радою опрацьовано 196 вищезгаданих звернень (у 2015 – 46), що на 76,5% або на 150 звернень більше ніж за аналогічний період минулого року. Основними питаннями з якими звертаються громадяни на Урядову «гарячу» телефонну лінію є питання соціального захисту населення (91), комунального господарства (49), охорони здоров’я (15), транспорт та зв’язок (13), освіти (7), та інші.

Актуальним у нинішньому році залишаються питання житлово-комунального господарства, що становить 217 звернень або 22% від загальної кількості звернень.

У першому півріччі 2016 року з питань забезпечення житлом громадян, що потребують поліпшення житлових умов (надання соціального житла та ін.) зареєстровано 38 звернень, що становить 4% від загальної кількості звернень. За відсутності будівництва житла в місті такі звернення не завжди можливо задовільнити, хоча постійно вишукуються можливості допомоги у наданні житла найменш захищеній  категорії громадян, які мають пільги.

Аналізуючи тематику звернень громадян за І півріччя 2016 року, можна відзначити, що також збільшилось заяв з питань надання земельних ділянок в оренду та приватну власність і становить 15,8% від загальної кількості звернень.

В І півріччі 2016 року від громадян міста з питань соціального захисту надійшла 231 заява, що становить 24% від загальної кількості звернень. А це надання одноразової матеріальної допомоги, яка надається тяжкохворим громадянам; членам сімей, потерпілим від наслідків пожежі чи стихійного лиха, учасникам АТО.

До виконавчого комітету міської ради у першому півріччі 2016 року звернулось: пенсіонерів - 82,  інвалідів - 84, учасників бойових дій та інвалідів ВВВ - 56, учасників війни — 5, учасників АТО - 47, членів багатодітних сімей - 13, одиноких матерів - 12, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС- 7 та осіб, які  постраждали на аварії на ЧАЕС - 10. Кількість звернень від вищевказаних категорій громадян у 2016 році збільшилась на 75,2 % у порівнянні з минулим періодом 2015 року (58 – за 2015р.).

Незначна кількість звернень громадян надійшла з питань роботи пасажирського транспорту і зв”язку — 30 (3,2% від загальної кількості звернень) і торгівлі та громадського харчування – 29 (3,1% від загальної кількості звернень), а також з питань сім’ї, дітей і молоді – 17, охорони здоров’я - 16, освіти – 13, праці – 12 та ін.

На особистому контролі у міського голови є розгляд звернень від соціально незахищених категорій населення. З початку року малозабезпеченим жителям міста за кошти міського бюджету виділено грошову допомогу640 особам в розмірі 949 790,20 грн. (з них 661 100,00 грн. учасникам антитерористичної операції, а також виділено19 149,72 грн. на перевезення та поховання військовослужбовців, які загинули на сході України.).

Рішення виконкому «Про роботу із зверненнями громадян у комунальних підприємствах міста» від 22.12.2015 №294 знаходилось на контролі в загальному відділі міської ради для вжиття заходів щодо усунення недоліків у роботі комунальних підприємств. На виконання цього рішення керівники комунальних підприємств вжили відповідних заходів щодо роботи із зверненнями громадян та подали необхідну інформацію про усунення недоліків.

Незважаючи на вжиті заходи щодо покращення роботи із зверненнями громадян, не вдалося досягнути бажаних результатів в частині дотримання строків визначених законодавством.

З метою своєчасного розгляду звернень, що перебувають на контролі в міській раді, постійно здійснювався відповідний моніторинг. З  усієї кількості звернень, які надійшли до міської ради у звітному періоді, 4 звернення розглянуто з порушенням терміну розгляду, що становить 0,4% від загальної кількості, зокрема:

- у відділі управління комунальним майном на два колективні звернення з площі Привокзальної, 2 від  Шкворак І.М., щодо прохання заборони торгівлі спиртними напоями та торгівлі у нічний час, а також прохання не зрізати металеву огорожу, яка захищає від засмічення прибудинкової території, відповідь було надано на 11 днів пізніше вказаного законом терміну.

На звернення жителя Кваснюк А.В., вул. Пекарська 8/14 щодо виставлення на аукціоні нежитлового приміщення по вул. Гетьманській 9, яке належить заявниці на правах власності, відповідь було надано на 1 день пізніше вказаного законом терміну;

- у КП «Коломияводоканал» – звернення Білан Л.К., вул. С.Стрільців 15/4 з приводу ліквідації системи каналізації протерміновано на 15 днів. 

На офіційному веб-сайті Коломийської міської ради продовжує функціонувати розділ «Звернення громадян», де розміщені нормативні та законодавчі акти, що стосуються розгляду звернень, графіки прийому керівництва міської ради, та інформація про особисті прийоми громадян керівництвом міської ради, інформаційні довідки про роботу із зверненнями громадян.

Відповідно до змін Закону України від 02.07.2015 № 577-VІІІ «Про звернення громадян» щодо електронного звернення на сайті міської ради у розділі «Звернення громадян» (http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/1301.htm) є зазначені вимоги до подання електронного звернення. Електронною адресою для прийняття та відправлення електронних звернень є така адреса: tower.ko_sz@i.ua. З початку 2016 року надійшло 27 електронних звернень.

Також жителі міста на веб-сайті міської ради (http://ww2.gov.if.ua/) мають можливість подати електронну петицію, зайшовши у розділ «Звернення громадян», вибравши підрозділ «Електронна петиція», а саме посилання на сервер «Єдиної системи місцевих петицій» (http://e-dem.in.ua/kolomyia/petition/published).

Станом на 01.07.2016р. на сайті «Єдиної системи місцевих петицій» знаходиться 49 петицій, на які триває збір підписів. Одна електронна петиція після збору необхідної кількості підписів була розглянута на сесії міської ради, прийняте відповідне рішення та надана відповідь ініціатору петиції.

Крім того, постійно ведеться роз’яснювальна робота та надаються консультації громадянам про порядок найбільш ефективної реалізації їх конституційного права на звернення.

 

ДАНІ

про звернення громадян, що безпосередньо надійшли до

органів місцевого самоврядування в І півріччі 2016 році в порівнянні з 2015 роком

з/п

Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Кількість усіх звернень

Кількість звернень, що надійшли поштою (п.1.1)*

Кількість звернень на особистому прийомі (п.1.2)

Результати розгляду звернень:

вирішено позитивно

п. 9.1

відмовлено у задоволенні

п. 9.2

Дано роз”яснення

п. 9.3

Інше

п.9.4 - 9-6

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1.

Коломийська міська рада

527

911

321

800

73

111

146

213

12

22

262

509

107

167

 

№ з/п

Кількість звернень з них:

повторних

(п.2.2)

колективних

(п.5.2)

від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (п.7.1, 7.3, 7.4, 7.5)

від інвалідів І,ІІ,ІІІ групи

(п.7.7, 7.8., 7.9)

від ветеранів праці (п.7.6.)

від дітей війни (п.7.2)

від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

(п.7.11, 7.12,7.13)

від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи

(п.7.14, 7.15)

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

1.

 

9

27

60

110

23

61

44

106

5

6

6

10

9

25

15

17

 

№ з/п

Кількість питань, порушених у звернен-нях громадян

У тому числі:

аграрної політики і земельних відносин

транс-порту

  і звязку

фінансо-вої,подат-кової, митної політики

соціаль-ного захисту

праці і заробітної плати

охорони здоровя

комуна-

льного госпо-дарства

житлової політики

екології природних ресурсів

забезпе-чення дотри-мання законності та охорони право-порядку

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

53

54

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

1.

532

911

69

4

14

26

1

0

100

228

8

12

11

16

143

215

38

33

0

8

1

16

 

 

№ з/п

У тому числі питання:

 

сім”ї, дітей, молоді гендерної рівності фізичної культури спорту

Освіти наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелект-туальної власності

Діяльності об”єднань громадян, релігії та міжконфе-сійних відносин

Діяльність центральних органів виконавчої влади

Діяльності місцевих органів виконавчої влади

Діяльності органів місцевого самовряду-вання

Державного будівни-цтва, адміністра-тивно-територіа-льного устрою

Інші

Штатна чисельність відділу роботи із зверненнями громадян

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

1.

6

14

15

12

1

1

0

0

2

0

7

2

12

0

104

324

1

1

 

 

 

Дані про звернення громадян,

які надійшли у відділи та управління міської ради, комунальні підприємства міста в І півріччі 2016 році в порівнянні  з аналогічним періодом 2015 року

                                                                                                                                                                                                                    

 

 

Кількість всіх звернень

Звернення з міської ради

Звернення які надійшли безпосередньо  у відділ

На особистому прийомі керівників відділів чи управлінь

Повторних

Колективних

Заявників пільгової категорії

Задоволено

Відмовлено

Роз'яснено

В стадії розгляду

Розглянуто з порушенням терміну

 

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

2015

2016

Управління праці та соціального захисту населення

 

862

 

1233

 

109

 

239

 

640

 

874

 

113

 

120

 

11

 

23

 

0

 

0

 

806

 

1113

 

616

 

695

 

2

 

0

 

97

 

132

 

147

 

406

 

0

 

0

КП «Житлоінфоцентр»

384

402

69

96

287

279

28

27

17

15

42

26

76

42

151

174

1

0

128

142

104

86

0

0

Відділ архітектури та містобудування

 

363

 

557

 

42

 

45

 

294

 

512

 

27

 

0

 

1

 

0

 

5

 

6

 

0

 

0

 

159

 

394

 

65

 

5

 

56

 

117

 

83

 

41

 

0

 

0

Відділ земельних відносин 

 

309

 

695

 

70

 

127

 

207

 

435

 

32

 

133

 

0

 

0

 

3

 

5

 

91

 

80

 

14

 

226

 

40

 

57

 

142

 

41

 

113

 

371

 

0

 

0

Відділ управління комунальним майном

 

251

 

375

 

158

 

271

 

45

 

47

 

48

 

57

 

4

 

4

 

32

 

49

 

32

 

76

 

84

 

117

 

0

 

3

 

156

 

188

 

11

 

42

 

0

 

4

Служба у справах дітей

98

112

7

4

91

102

6

6

0

0

1

0

3

2

90

101

1

0

6

6

1

5

0

0

КП «Коломияводоканал»

37

89

2

23

8

20

27

46

0

1

3

9

0

9

5

31

0

0

27

51

5

7

0

0

Відділ культури

31

38

14

14

0

0

17

24

0

0

7

3

3

7

12

26

0

0

19

12

0

0

0

0

Управління освіти

24

26

15

17

9

9

6

6

3

2

13

3

0

1

12

6

0

0

10

18

2

2

0

0
Різне

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У МІСЬКОМУ СПОЛУЧЕННІ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЯРМАРКІВ, ДЕРЖАВНИХ ТА МІСЦЕВИХ ЗАХОДІВ У МІСТІ КОЛОМИЇ

Детальніше

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПІД ЧАС РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Детальніше

Проекти рішень 18 сесії Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання

Детальніше

Порядок денний та проекти рішень виконавчого комітету Коломийської міської ради 28.02.2017р.

Детальніше

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Коломия

Подати та переглянути петиції

 

Розгляд петицій надісланих Коломийській міській раді

ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

 

ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ

відкритий бюджет міста Коломиї

Децентралізація влади

 

...

про субсидії

ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ М. КОЛОМИЯ
...

...
...
ФОРУМ

детально


 

 

 

         Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області