Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
18 грудень 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


 Новини
15.12.2017 | Медики і науковці обговорили виконання Урядової програми «Доступні ліки»

news-image

На базі кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства ІФНМУ за участю головного спеціаліста МОЗ з терапії Василя Нетяженка відбулася нарада-семінар «Ефективність впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги в практику лікаря внутрішньої медицини».

Нарада відбулася за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, Української асоціації лікарів-інтерністів, департаменту охорони здоров’я ОДА та Івано-Франківського національного медичного університету.

Перед присутніми виступили головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич, проректор з наукової роботи ІФНМУ Ігор Вакалюк, голова осередку Асоціації лікарів внутрішньої медицини Прикарпаття Нестор Середюк та головний спеціаліст ДОЗ ОДА з кардіології Віктор Якимчук.

У заході взяли участь більше сотні лікарів загальної практики — сімейної медицини, кардіологів та терапевтів області.

Як зазначив професор Василь Нетяженко у своїй доповіді «Урядова програма «Доступні ліки»: практичне застосування лікарями терапевтичного профілю», схожі наради проводяться по всій Україні. Таким чином спеціалістам вдається дізнатись про раціональність використання коштів, які держава виділила на лікування пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском. «У ході цієї програми ми стикнулися з тим, що ліки є, можливості для лікування є, але чомусь не повністю спрацьовує ця система, - говорить головний терапевт країни. – Причина може бути в недостатньому поінформуванні...

15.12.2017 | Гірчить Чорнобиль крізь віки

Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945 з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці 14 грудня встановлено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні, 14 грудня, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Прикарпатському лісогосподарському коледжі відбулася зустріч, на яку прийшли учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Болехівщини. З кожним роком їх, на жаль, стає все менше і менше серед нас.

Зі словами вдячності від імені міського голови Богдана Мельника звернулася до ліквідаторів заступник міського голови Тетяна Лугова: «Сьогодні ми згадуємо усіх учасників ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття - аварії на Чорнобильській АЕС, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії».

Вона побажала ліквідаторам та їхнім родинам міцного здоров’я, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди, людської подяки за добрі справи!

Вітання та слова подяки на адресу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС висловила голова Болехівської міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Любов Крапцова. Вона ще раз нагадала про проявлений героїзм, мужність, самовідданість, високий професіоналізм усіх ліквідаторів, які стояли на передовій у битві з радіацією, про дні самопожертви, дні страху, які вразили весь світ, побажала усім миру та спокою, добра та достатку. Любов Іванівна подякувала керівництву міста та організаторам за проведення такої зустрічі.

Художні номери для винуватців зустрічі та присутніх у залі виконали соліст Юлія Мороз (концертмейстер О.Пастух), соліст Софія Петрів, танцювальний колектив Болехівської ДШМ (кер.О.Сеник), акордеоніст Болехівської ДШМ Віталій Парахоняк (кер.О.Дяків), акордеоніст Болехівської ДШМ Богдан Зварич (кер.Г.Клим’юк), дует Ярослава Кіцула та Михайла Дмитришина.

На завершення зустрічі ведучі Ярослав Кіцул та Роксолана Бунчак ще раз подякували ліквідаторам, які не роздумуючи, ризикуючи своїм здоров’ям та життям,врятували світ від ядерного спустошення. Побажали їм міцного здоров’я, довгих років життя, щастя і злагоди у родинах, миру в країні, на захист якої вони стали.

Вони захистили Україну і людство від жахливої техногенної катастрофи. Ми, українці, не маємо права забути їх неоціненний подвиг, мужність і жертовність, стійкість та самовідданість. Ми повинні пам’ятати і вшановувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо.

14.12.2017 | У БОЛЕХОВІ ПРОДОВЖУЮТЬ БУДІВНИЦТВО КАНАЛІЗАЦІЇ

Болехів надзвичайно гарне європейське місто а для того, щоб його розвивати, потрібно ще дуже багато працювати, шукати нові підходи та креативні рішення. Для покращення добробуту мешканців міста та підвищення рівня якості життя необхідно розвивати місцеву інфраструктуру та інші послуги, які позитивно впливають на якість життя людей.

Першочерговою проблемою у нашому місті, яка не вирішувалася тривалий час є відсутність каналізації та міських очисних споруд. У такому великому населеному пункті це провокує низку екологічних проблем. Адже практично в кожному будинку є вигрібна яма, з якої небезпечні речовини, нечистоти потрапляють у так звані підземні води, які, в свою чергу, течуть до криниць, з яких ми п’ємо воду. Саме тому міський голова Богдан Мельник визначив будівництво каналізаційної системи одним із пріоритетів розвитку міста.

«Це велика проблема, яка не дає можливості місту повноцінно розвиватися. Без каналізації не буде кроку вперед, адже без системи транспортування, очищення і знешкодження брудних стічних вод та рідких побутових відходів забруднюється все довкола, що, зрештою, може привести до екологічної катастрофи», – зазначає міський голова Богдан Мельник.

За його словами, на сьогоднішній день вже зроблено певні кроки на шляху до вирішення цієї проблеми. Будівництво централізованих мереж каналізації міста розпочалося близько 2 років тому. За цей час виконали досить великий обсяг робіт – збудовано ділянку каналізаційної мережі від вул. Залізничної до КНС № 2 (біля 5 цеху колишнього лісокомбінату) вулицею Ярошинської.

У цьому році вже прокладено каналізаційну мережу (трубопроводи 315 та 200 мм) вулицею Котляревського, тривають роботи на вул. Воїнів УПА, пл.І.Франка та вул. Озаркевичів. Крім цього, встановлено колектори - каналізаційні трубопроводи, які збирають побутові стічні води з двох або декількох вуличних мереж...

14.12.2017 | Місто готується до свят

 

Головну ялинку, як і минулого року, встановили на центральній площі міста. Одягнуть зелену красуню у різнобарвні прикраси вже до кінця тижня. Причепуритись головній героїні свят допоможуть працівники Болехівського ККП, вони заздалегідь приготували ялинкові прикраси та новорічні декорації з пінопласту.

Розпочне цикл новорічно-різвяних свят розважальне дійство «У дитинства край іде Святий Миколай», яке відбудеться біля головної ялинки міста 19 грудня о 13.00 год.

Тож, дорогі дітки, запрошуємо вас з батьками зустріти незабутнє свято. На вас чекають веселі ігри, руханки, загадки, конкурси, сюрпризи. Кожен з вас зможе отримати солодкий подарунок від святого Миколая за гарний віршик, пісеньку чи святковий новорічний костюм.

14.12.2017 | Міський голова Богдан Мельник провів нараду з питань планування бюджету на 2018 рік

Вчора, 13 грудня, міський голова м.Болехова Богдан Мельник провів нараду з головними розпорядниками коштів стосовно планування міського бюджету на 2018 рік. У нараді взяли участь перший заступник міського голови Володимир Жарський, секретар Болехівської міської ради Ігор Герецький, керуючий справами міськвиконкому Іван Ганчар та начальник фінансового управління міськвиконкому Наталія Дуб. В ході наради були обговорені питання завершення поточного року та особливості планування бюджету на 2018 рік.

13.12.2017 | Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні

news-image

Шановні суб’єкти декларування!

З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, який розпочинається з 01.01.2018, просимо Вас виконати такі дії:

1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений.

У зв’язку з цим для роботи з Реєстром (отримання повідомлень, підтвердження зміни електронного цифрового підпису тощо) слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).

Якщо Ваша електронна поштова скринька підпадає під обмеження, то для її зміни у персональному кабінеті Реєстру необхідно створити (або використовувати іншу) особисту поштову скриньку. Після цього слід авторизуватися в Реєстрі за адресою: https://portal.nazk.gov.ua за допомогою власного електронного цифрового підпису, перейти у вкладку «Мій профіль», натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі «Новий E-mail» вказати нову поштову скриньку та натиснути...

13.12.2017 | Підбито підсумки роботи у сфері туризму Прикарпаття

news-image

11 грудня з ініціативи управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації за участю представників райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад відбулася нарада, на якій підбили підсумки роботи у сфері туризму області у 2017 році.

Зокрема, йшла мова про досягнуті результати у сферах підтримки розвитку рекреаційно-відпочинкової інфраструктури, маркетингу і промоції, підвищення кваліфікації кадрів, консолідації суб'єктів туристичного ринку області.

Зазначалося, що за 11 місяців поточного року Івано-Франківщину відвідали понад 2,2 млн туристів і екскурсантів. Туристичний збір за 2016 рік становив 2,3 млн грн, а за 11 місяців 2017 року – 3.0 млн грн, що становить 128% річного показника минулого року.

Протягом 2017 року за грантові та бюджетні кошти комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області:

- споруджено візит-центри у м. Галичі та с. Ільці Верховинського району;

- облаштовано перильне загородження оглядового майданчика в урочищі Городище поблизу с. Одаїв Тлумацького району;

- відновлено криївку біля с. Грабівка Калуського району;

- облаштовано притулок на полонині Плісце у Рожнятівському районі;

- завершується облаштування місць для стоянок туристичного автотранспорту на території Галицького НПП;

- виготовлено і встановлено 38 туристично-інформаційних стендів.

Проведено навчальні тренінги з питань організації послуг у сфері сільського зеленого туризму (26.04, м. Івано-Франківськ), «Сприяння розвитку туризму в Івано-Франківській області» (20-22.07, с. Поляниця Яремчанської міської ради), «Результативна

13.12.2017 | Стартувала операція «Новорічна ялинка»

      На виконання розпорядження міського голови  від 11.12.2017 року « Про комплекс заходів щодо впорядкування заготів і реалізації новорічних ялинок. Забезпечення охорони хвойних насаджень у передноворічний період» , розпорядження Івано- Франківської обласної державної адміністрації від 30.11.2017 № 719 2 Про встановлення лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі деревної зеленні ( новорічних ялинок і гілок) на 2017 рік» з метою раціонального і невиснажливого використання лісових ресурсів  стартувала щорічна природоохоронна операція «Новорічна ялинка».

Зокрема, проводяться перевірки лісогосподарських підприємств щодо дотримання норм та лімітів заготівлі новорічних ялинок, перевірки по виявленню несанкціонованих рубок, а також фактів перевезення і  незаконної реалізації новорічних ялинок .

     Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області посилену увагу звертають проведенню перевірок на територіях селекційних плантацій та ділянках цінних хвойних порід, особливо – на територіях природно-заповідного фонду. Порушники будуть притягатись до відповідальності згідно чинного природоохоронного законодавства.

     Розміри стягнень за заподіяну державі шкоду внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665, і «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів», затверджених Постановою КМУ від...

12.12.2017 | ПОРЯДОК виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї

1. Цей Порядок визначає механізм виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї багатодітної сім’ї (далі - посвідчення).

2. Посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім'ї і дітей з такої сім'ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства" та іншими актами законодавства.

3. Посвідчення видаються структурними підрозділами районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад одному з батьків відповідно до місця реєстрації, протягом десяти робочих днів після подання:

заяви одного з батьків про видачу посвідчень;

копій свідоцтв про народження дітей;

копії свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);

копій сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації;

копії посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;

довідки про склад сім’ї;

фотокарток (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;

довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

довідки про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

довідкиструктурного підрозділу районної, районної в мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);

у разі народження або навчання дитини за межами України - копій свідоцтва про народження дитини та довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом;

У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документів може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус...

12.12.2017 | З 1 грудня 2017 року зріс розмір соціальних виплат

news-imageВ Україні з 1 грудня 2017 року підвищено прожитковий мінімум до 1700 грн на одну особу на місяць, тож відповідно зростуть і всі соціальні виплати, які до нього прив’язані.

Для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня прожитковий мінімум буде такий:

- для дітей віком до 6 років – 1492 грн,

- дітей віком від 6 до 18 років – 1860 грн,

- працездатних осіб – 1762 грн,

- осіб, які втратили працездатність – 1373 грн.

Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму нараховуватимуть і нові суми соціальної допомоги. 

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Ця допомога надається у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2017 року вона не може бути меншою, ніж 440,5 грн. (була 421 грн.).

Право на цю допомогу мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Допомога при народженні дитини

Ця державна допомога залишається без змін і становить 41280 грн. (10320 грн. – одноразова виплата і 860 грн – щомісяця протягом наступних 36 місяців). 

Допомога одиноким матерям

Вона надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

З грудня для дітей до 6 років максимальний розмір допомоги становитиме 1492 грн (був 1426 грн.), від 6 до 18 років – 1860 грн (був 1777 грн.), від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) – 1762 грн (був 1684 грн). 

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Сума допомоги залежить від віку дитини.

Для дітей до 6 років вона надається як різниця між двома прожитковими мінімумами 2984 грн (1492 грн х 2) та середньомісячним розміром аліментів, допомоги та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Для дітей від 6 до 18 років: як різниця між двома прожитковими мінімумами 3720 грн (1860 грн х 2) та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні дванадцять календарних місяців не нараховувалися, дана допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Вона надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців...


Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

СЕСІЯ

Засідання чергової 26 сесії

міської ради відбудеться в

кабінеті міського головим

 21 грудня 2017 року

Початок роботи о 10:00 год.

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області