Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
25 листопад 2017
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


 Новини
24.11.2017 | БІЛЯ ЦЕРКВИ СВЯТОЇ АННИ ОБЛАШТОВУЮТЬ СТОЯНКУ ДЛЯ АВТОТРАНСПОРТУ

ЗавдякиконсолідаціїкоштівбюджетіврізнихрівнівбіляхрамуУГКЦ св.Анниоблаштовуютьстоянкудля автотранспортута проводятьблагоустрійтериторії.

Громада УГКЦ св.Анни досить чисельна, щонеділі, у вихідні та святкові дні у храмі правляться великі Служби Божі, які парафіяни відвідують цілими родинами. У ці дні на автодорозі біля храму паркується багато автівок, бо  окремого заїзду до церкви немає. Це створює неабиякі незручності і для водіїв, і для перехожих. Щоб вирішити цю проблему, від імені громади до міського голови Богдана Мельника та депутата Івано-Франківської обласної ради Юрія Черневого звернувся депутат міської ради Микола Кушина.

Підтримав ініціативу міського депутата настоятель храму УГКЦ св.Анни отець-декан Дмитро Павлик. Він взявся за перемовини із спеціалізованими організа­ціями щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на цей об’єкт.

- В Івано-Франківські обласній раді в першу чергу виділяються кошти на ті об’­єкти, на які є виготовлена проектно-кошторисна документація. Кошторис на капітальний ремонт площі для розміщення стоянки громада зробила своїми силами, тож мої колеги підтримали моє депутатське звернення і спрямували обласні кошти у сумі 135 тис. гривень на будівництво автомобільної стоянки, - зазначає депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Черневий.

Посприяв у виділенні коштів з державного бюджету й народний депутат Анатолій Дирів.

Замовником робіт є департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архі­тектури Івано-Франківської облдерж­адміністрації. Виконують роботи пра­цівники ФОП Віталія Іванського з Брошнів-Осади. Зараз біля храму робота кипить. Найперше будівельники встановили у канаві водостічні бетонні лотки, якими будуть відводитися дощові води. Щоб розширити площадку для стоянки, робітники демонтували стару огорожу та залили новий фундамент, який трохи змістили у церковне подвір’я.  Відтак спланували територію, встановили бордюри та вже розпочали укладати тротуарну плитку.

- Ідея будівництва стоянки біля храму св.Анни виникла давно, проте реалізувати її вдалося лише тепер, - із задоволенням розповідає депутат міської ради Микола Кушина. -  А все завдяки сприянню міського голови Богдана Мельника, народного депутата Анатолія Диріва та депутата обласної ради Юрія Черневого, які завжди схвалюють та підтримують ініціативи депутатів та представників громади. Я щиро вдячний усім їм за те, що допомагають нашій релігійній громаді. Підрядники добре справляються зі своїм завданням, працівники – фахівці своєї справи. Сподіваюся, збудована автостоянка служитиме і нам, і нашим дітям, -  ділиться місцевий депутат.

Відповідно до проекту вздовж фундаменту тротуарною плиткою вимостять доріжку шириною понад 4 м, яка служитиме стоянкою для автотранспорту. Загальна протяжність доріжки – близько 50 м, тож у майбутньому тут зможуть припаркуватися...

24.11.2017 | 21 листопада 2013 року – день, який змінив свідомість українців

21 листопада 2013 року – день, який  змінив свідомість українців та  став початком Революції гідності. Цього дня сотні нескорених, переважно українська, патріотична молодь, вперше вийшла на Майдан. З того часу минуло чотири роки…

21 листопада 2017 року в Україні та світі вшанували загиблих та помолилися за їхні душі. Цього дня з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі Івана Франка відбулося віче під назвою «Моя Україно, не згасне ніколи твоєї Свободи вогонь».

Віддати шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, прийшли керівництво міста, депутати обласної та міської рад, духовенство, працівники управлінь, відділів міськвиконкому, учні міських шкіл, учасники АТО та Революції гідності, громадськість міста.

Ведучі віча Ярослав Кіцул та Роксолона Бунчак нагадали присутнім про події чотирирічної давнини та історію свята: «У ці дні країна відзначає річницю Євромайдану, який започаткував Революцію гідності. Саме 21 листопада  на Майдан Незалежності  прийшло близько 2 –х тисяч осіб. Саме тоді, у перший день протесту, народилося гасло «Україна – це Європа!». Після силового розгону студентів, в ніч з 30 листопада на 1 грудня, протестні акції набули масового характеру. На мітинги почали виходити сотні тисяч українців. Кожного разу кількість людей на майданах по всій країні зростала.

 Революція гідності змінила не тільки країну, а й кожного з нас. Студентство, яке було мотором протестних акцій, змусило змінюватися усе суспільство. Саме молодь розбудила країну, саме вона стала каталізатором Майдану. І саме на ній лежить найбільша відпо­відальність за майбутнє країни».

З привітанням з нагоди четвертої річниці Дня Гідності і Свободи в Україні до присутніх звернулися перший заступник міського голови Володимир Жарський...

22.11.2017 | Санаторно-курортне лікування учасників АТО

Загальна інформація

 

Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”, за якою на 2017 рік, для оздоровлення зазначеної категорії осіб, передбачено   22 453,8 тис гривень.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій...

22.11.2017 | Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Загальна інформація

 

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

Для забезпечення  санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб за бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у 2017 році передбачено 123,5 млн грн., що дасть змогу оздоровити  22 тис. осіб 1 категорії (80% від потреби) та 650 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Відповідно до інформації структурних підрозділів, доведені асигнування розподілені між районними управліннями та триває робота по укладанню угод і направленню громадян на санаторно-курортне лікування.

Станом на 01.10.2017 укладено 19 553 угоди, за якими 14 976 осіб вже пройшли оздоровлення в обраному закладі, в тому числі 474 дітей з інвалідністю. В середньому по Україні відсоток укладених договорів станом 01.10.2017 становить 86 %, а оздоровлених осіб – 66 %

З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

 

Щодо виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) визначено право постраждалих громадян на позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання за їх бажанням грошової компенсації.

З 1 січня 2018 року громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відповідно до Порядку надання щорічної допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854, звернулися до органів соціального захисту населення за місцем проживання із заявою на отримання компенсації замість путівки, будуть отримувати таку компенсацію.

         Розмір компенсації буде становити 35 відсотків чинного на 01 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

         Для отримання зазначеної компенсації до органу соціального захисту населення подаються наступні документи:

1)    громадянами, віднесеними до категорії 1:

-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;

-         довідка 070/о;

-         копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

-         копія паспорта;

-         довідка про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

2)    одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, що їх замінює:

-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;

-         довідка 070/о;

-         копія посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

-         копія свідоцтва про народження або копія паспорта дитини з інвалідністю;

-         довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

-         довідка про те, що дитина з інвалідністю не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

Розмір грошової компенсації буде щорічно встановлюватись наказом Мінсоцполітики і підлягатиме державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Постраждалі громадяни, які звернулися до органів соціального захисту...

21.11.2017 | Вітання

 

21.11.2017 | ДНЯМИ ВОЛОНТЕРИ БОЛЕХІВЩИНИ ЧЕРГОВИЙ РАЗ ЗІБРАЛИ ТА ВІДПРАВИЛИ ДОПОМОГУ ДЛЯ БІЙЦІВ АТО

Вже не вперше жителі Болехівщини допомагають воїнам, які боронять країну на передовій. І цього разу різноманітні продукти харчування (тушонки, закрутки, крупи, олію, мед, каву, сало та інше), засоби гігієни та різні корисні речі, зібрані для бійців АТО, передали волонтери Олег Петрів, Роман Ласяк, Ярослав Пилипів, Микола Пилипів та Іван Проців. 

– Як завжди, відгукнулися чимало небайдужих болехівчан, – з вдячністю і гордістю ділиться враженнями від збору вантажу волонтер Оксана Думін. – Зокрема, добре організувалося управління освіти Болехівського міськвиконкому, за що велике спасибі начальнику Ігорю Сайку та методисту управління освіти Лесі Филик. Учні Болехівської ЗОШ №1 зібрали продукти на суму 1000 грн., сплели 2 маскувальні сітки на передову. Продукти та теплий одяг зібрали вчителі та учні Болехівської ЗОШ №2, Тисівської, Гузіївської, Міжрічанської шкіл, а також учні Поляницької ЗОШ. Діти написали листи з теплими побажаннями учасникам АТО. Саме такі волонтерські благодійні акції — найкращий приклад патріотичного виховання, коли школярі власними добрими справами допомагають українським захисникам, - зазначає пані Оксана. – Окрема подяка за допомогу директорам Болехівської ЗОШ № 1 Андрію Романюку, Болехівської ЗОШ № 2 Вірі Фендик, заступнику директора Тисівської ЗОШ Галині Фридер...

21.11.2017 | У ШКОЛАХ БОЛЕХІВЩИНИ ОСВОЮЮТЬ КОШТИ, ВИДІЛЕНІ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

На Болехівщині у загальноосвітніх школах поступово впроваджуються енергоефективні заходи, які дають змогу зменшити витрати на утримання закладів та зекономити бюджетні кошти. Сьогодні ще у чотирьох школах краю триває заміна дерев’яних вікон на енергоефективні.

 

Кошти на виконання цих робіт виділив Кабінет Міністрів України відповідним розпорядженням. За словами міського голови Богдана Мельника, залучити кошти з державного бюджету на ці об’єкти вдалося у співпраці з народним депутатом Анатолієм Дирівим, за сприяння якого вже не вперше позитивно вирішуються проблемні питання краю.

- Уряд врахував наші численні звернення і пропозиції  та виділив у 2017 році  на  соціально-економічний розвиток Болехівщини, в тому числі й на впровадження енергоефективних заходів, необхідні кошти (на заміну вікон - близько 2 млн. гривень). Нині заміна вікон триває у Міжрічанській, Тисівській, Поляницькій та Гузіївській школах, - розповідає Богдан Мельник. - У більшості шкіл вікна не тільки застаріли морально, але й перебувають у незадовільному стані. Старі та прогнилі рами не здатні зберігати тепло. Це призводить до зниження температурного режиму у приміщеннях. А там навчаються маленькі діти, про здоров’я яких треба дбати першочергово. Завдяки заміні у школах старих вікон на пластикові можемо говорити про успішну реалізацію заходів, спрямованих на енергоефективність. Відповідно це дасть можливість суттєво зекономити видатки на енергоносії. Водночас усі заощаджені кошти ми можемо надалі вкласти на інші заходи з енергозбереження, а також у покращення умов функціонування шкіл», – наголосив міський очільник.

Нещодавно міський голова Богдан Мельник разом з начальником міського управління освіти Ігорем Сайком відвідали Поляницьку школу, в якій позбуваються старих вікон.

Ця сільська школа функціонує у пристосованому приміщенні. Будівля невелика за розміром, її звели ще в 80-х роках. Навчається в школі 166 учнів. Тут вже вста-новили 27 металопластикових конструкцій, на які витратили близько 345 тис.грн. За кошти...

21.11.2017 | Домовленість

14.11.2017 | Міський голова Богдан Мельник бере участь у Дні Діалогу з Парламентом та Загальних Зборах Асоціації міст України

Сьогодні, 14 листопада, Богдан Мельник перебуває із робочим візитом у столиці на засіданні Асоціації міст України, яка проводить День Діалогу з Парламентом та Загальні Збори.

Учасниками заходу, який проходитиме під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка, будуть близько 300 голів громад-членів АМУ.

Очікуєтьсяучасть високопосадовців, народних депутатів, представників організацій-партнерів АМУ. 

На обговорення виносяться питання щодо проекту Державного бюджету України на 2018 рік та показників місцевих бюджетів, законодавчого забезпечення реформи місцевого самоврядування, організаційні питання АМУ.

10.11.2017 | ПРАЦІВНИКИ ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

8 листопада у Народному домі м.Болехова відбулися урочистості з нагоди святкування Дня працівників соціальної сфери та Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, на яких були присутні міський голова Богдан Мельник, заступник міського голови Тетяна Лугова, секретар Болехів¬ської міської ради Ігор Герецький, керуючий справами міськвиконкому Іван Ганчар, представники управлінь, відділів, які займаються питаннями соціального захисту населення та працівники культури Болехівщини, громадськість міста.

Міськийголова Богдан Мельник привітав працівників соціальної сфери з професійним святом, висловив їм слова вдячності за нелегку працю, відзначивши, що саме їхня праця наповнена милосердям і теплом, допомагає у вирішенні со­ціальних проблем суспільства, захисті со­ціальних прав і гарантій людини. Робота з людьми потребує терпіння, вміння вислухати, допомогти, надати необхідну консультацію. Тому працівникам соціальної сфери очільник міста побажав здоров’я, наснаги,  щоб служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносили людську шану та повагу.

Працівникам культури подякував за душевні та емоційні свята, зазначивши, що саме працівники їхньої професії несуть радість та любов до танцю, співу, слова, життя, наповнюють будні високими і світлими почуттями. З нагоди свята він побажав усім працівникам культури здоров’я і добра, творчого натхнення та успіхів на професійній ниві, достатку, миру та спокою в родинах.    

Міськийголова Богдан Мельник вручив грамоти виконавчого комітету Болехів­ської міської ради за сум­лінну багаторічну працю та з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери начальнику відділу бухгалтерського обліку та автоматизованої обробки інформації, головному бухгалтеру управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Гасяк Марії Василівні, завідувачу сектору призначення державних соціальних виплат управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Бойчук Уляні Михайлівні, начальнику відділу бухгалтерського  обліку – головному бухгалтеру Боле­хівського міського центру зайнятості Попадинець Руслані Тарасівні, провідному фахівцю з профорієнтації відділу надання соціальних послуг  Болехівського міського центру зайнятості Юрів Наталії Ярославівні, завідувачу Болехівського сектору обслуговування громадян Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області Юріву Василю Степановичу, головному спеціалісту відділу адміністрування, супроводження інформаційних...


Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

СЕСІЯ

Засідання чергової  25 сесії

міської ради відбудеться в

Народному домі м.Болехова

 в грудні 2017 року

Початок роботи о 10:00 год.

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області