Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
22 січень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


 Новини
19.01.2018 | Найкращі українські виші зможуть отримати базове фінансування на науку за результатами атестації – рішення Нацради розвитку науки і технологій

news-imageУ 2018 році буде започатковано атестацію українських вишів щодо їх наукової діяльності – це дозволить в майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації. Це рішення 16 січня під час першого засідання ухвалила Нацрада з питань розвитку науки і технологій на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що базове фінансування на науку для закладів вищої освіти буде не безконтрольним «роздаванням» коштів, а інструментом підтримки найкращих наукових напрямів, які обиратимуть за чіткими, прозорими критеріями.

«Сьогодні університетська наука в Україні отримує близько 10% з коштів, передбачених державним бюджетом на науку. Це на рік близько 15 млн євро – по суті, фінансування на науку одного середнього університету в Європі. Але навіть у таких складних обставинах наша університетська наука уже заробляє гроші. На одну гривню, вкладену з бюджету, вони зараз заробляють 75 копійок. Можуть більше заробляти, але для цього потрібно обладнання. І це основна проблема, адже наукове обладнання у вишах не оновлювалося з радянських часів. Вирішення цієї проблеми якраз і є одним з головних завдань базового фінансування», – зазначила Лілія Гриневич.

Базове фінансування також допоможе підтримати найактуальніші наукові напрями, залучити до досліджень більше молодих науковців, даватиме ширші можливості для вчених. Так, воно даватиметься на 5 років під розвиток певного...

19.01.2018 | Шановні жителі Болехівщини!

У липні 2012 року вступив в силу Закон України «Про екстрену медичну допомогу», яким обумовлено забезпечення та надання доступної, безоплатної, своєчасної та якісної екстреної медичної допомоги, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Для належної ідентифікації бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги місця виклику виникла необхідність встановлення адресних табличок на будинках.

Звертаємось до вас з проханням встановити необхідні адресні таблички на своїх будинках.

 

Начальник відділу ЖКГБТЕБ МВК                          Богдан Чех

19.01.2018 | До уваги суб’єктів туристичної діяльності, державних та недержавних підприємств, установ, організацій сфери туризму

16 січня 2018 року на сайті Мінекономрозвитку оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань туризму». Деталі за посиланням: https://goo.gl/BeZvBN

Просимо зацікавлених суб’єктів сфери туризму взяти участь в обговоренні законопроекту.

19.01.2018 | Рятувальники нагадують основні правила безпеки під час купання в ополонці

news-imageСьогодні в Україні відзначається одне із найбільших церковних свят - Хрещення Господнє. В цей день громадяни зазвичай йдуть на водойми аби пірнути в ополонку. Аби уникнути нещасних випадків, управління ДСНС України в області нагадує громадянам основні правила безпеки під час купання в ополонці:

- неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях, без присутності представників служби порятунку і медичних працівників, а також купання дітей без нагляду батьків чи дорослих;

- категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;

- у жодному разі не можна пірнати у воду, - заходити в ополонку необхідно повільно й обережно;

- зимове плавання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях;

- перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо;

- після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю.

Рятувальники закликають громадян відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101».

19.01.2018 | Майже 184 тисячі адміністративних послуг отримали в ЦОПах платники Івано-Франківщини

news-imageПротягом 2017 року фахівці Центрів обслуговування, що діють при державних податкових інспекціях головного управління ДФС в Івано-Франківської області, надали платникам податків 183,9 тис. адміністративних послуг. Про це повідомили у відділі обслуговування платників ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Як зазначають податківці, найбільше платники зверталися за видачею картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За минулий рік надано 73,4 тис. таких адміністративних послуг, що складає 40 відс. від їх загальної кількості.

Крім цього, надано 20 тисяч адмінпослуг з реєстрації платників єдиного податку та надання витягу з реєстру платника єдиного податку, 7,7 тисяч послуг з реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, 10,1 тисяч послуг - з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та 8,8 тисяч послуг – з реєстрації розрахункових книжок.

Нагадаємо, надання адміністративних послуг органами ДФС в Івано-Франківській області здійснюється в 15-ти центрах обслуговування платників, які функціонують при Долинській, Калуській, Коломийській, Надвірнянській, Тисменицькій ОДПІ, їх відділеннях та ДПІ у м. Івано-Франківську.

З адресами Центрів обслуговування платників та переліком безоплатних адміністративних послуг можна ознайомитись на веб-сайті ГУ ДФС Івано-Франківській області в розділі «Адміністративні послуги» та у Центрах обслуговування платників області.

19.01.2018 | Для придбання житла дітям-сиротам із Прикарпаття у цьому році передбачено кошти в сумі понад 10 мільйонів гривень

news-imageЯк відомо, однією з найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян житлом. Водночас, особливе занепокоєння викликають випадки коли під загрозою залишитись на вулиці опиняється одна з найбільш вразливих категорій осіб, таких як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. І саме держава, в першу чергу, має проявляти турботу про таких дітей, як у сфері захисту житлових прав дітей, так і у інших сферах, необхідних для їх повноцінного життя та розвитку.

Так, в області на обліку служб у справах дітей перебуває 1390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, на даний час, 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають власного житла.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей службами у справах дітей вживаються вичерпні заходи щодо забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішенням сесії обласної ради від 25.12.2015 №49-2/2015 затверджено регіональну цільову програму соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки.

Заходи зазначеної вище програми спрямовані на забезпечення захисту прав та інтересів дітей, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання дитячому сирітству, створення умов для всебічного розвитку і виховання дітей, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

У 2017 році з обласного бюджету виділено кошти в сумі 2310 тис. грн та, шляхом співфінансування, придбано житло 19 дітям-сиротам, дітям...

18.01.2018 | Децентралізаційний марафон

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст УкраїниЮрій Стефанчук, міські голови Бурштина і Болехова – Роксолана Джура і Богдан Мельник у передачі «Про головне в деталях» на ОТБ «Галичина» дали відповіді на цікаві запитання журналіста Івана Гладиша Ivan Gladysh щодо впровадження децентралізаційної реформи на Прикарпатті, її значення для розвитку міст обласного значення, охарактеризували процес об’єднання громад на Івано-Франківщині, а також означили його перспективи на 2018 рік, і наголосили, що Асоціація міст України належно лобіює інтереси місцевого самоврядування на регіональному і національному рівнях.

17.01.2018 | 86 курсантів проходитимуть практику в підрозділах поліції Прикарпаття

news-imageВідповідно до програми проходження навчальної практики курсанти других та третіх курсів Прикарпатського факультету м. Івано-Франківська Національної академії внутрішніх справ України, проходитимуть практику в підрозділах поліції області.

Навчальну практику заплановано до 10 лютого. Впродовж цього періоду юні правоохоронці: слідчі та дільничні офіцери поліції будуть застосовувати здобуті теоретичні знання у підрозділах поліції.

Заступник начальника ГУНП в Івано-Франківській області Василь Кіцелюк провів цільовий інструктаж за напрямками діяльності та зосередив увагу на першочергових завданнях практикантів, а це, в першу чергу, дотримання дисципліни і законності під час служби.

Як зазначив посадовець, практика є доброю нагодою для самоудосконалення. Тому цей час, який курсанти будуть проводити у практичних підрозділах, потрібно максимально використати для підвищення свого рівня у майбутній професії.

Після проходження практики кожному курсанту буде дана характеристика.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

17.01.2018 | Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

news-imageПрезидент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.

Метою Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». 

Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

17.01.2018 | З 1 січня подорожчало електропостачання для юридичних осіб

28 грудня 2017 року НКРЕКП прийняла рішення «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік», яке передбачає зростання оптової ринкової ціни на електроенергію на 16.2% у 2018 році.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2018 року тарифи на електроенергію для непобутових споживачів зросли на 8-11% в залежності від регіону і постачальника.

Відповідно до рішення НКРЕКП, підвищення оптової ринкової ціни, яка впливає на формування тарифів, буде проходити в два етапи: з 1 січня 2018 року вона збільшилась на 9,5%, а з 1 квітня зросте ще на 6,1%.

На думку експертів, зростання оптової ринкової ціни обумовлене інфляцією, збільшенням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ (на 16,7%) та вугілля (на 38,3%), ціна якого розраховується за так званою формулою «Роттердам+». 

Оптова ринкова ціна в свою чергу має вплив на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів. Компанії-постачальники електричної енергії застосовуватимуть прогнозовану оптову ринкову ціну при розрахунку роздрібних цін на електричну енергію. 

В обленерго підкреслюють, що тарифи на електроенергію у державі є регульованими та встановлюються виключно державним регулятором, і енергопостачальні компанії не мають ніякого впливу на формування ціни на оптовому ринку електроенергії та не можуть регулювати ріст цін для населення чи юридичних споживачів. Обленерго постачає електроенергію до споживача вже по встановленому державним регулятором тарифом.

Зміна тарифів стосується виключно юридичних споживачів, а для населення тарифи залишаються сталими. Востаннє електроенергія для населення дорожчала у березні 2017-го. Нової інформації про подорожчання електроенергії для фізичних осіб на сайті НКРЕКП наразі немає.

За матеріалами АТ «Прикарпаттяобленерго»


Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

Засідання чергової 27 сесії

міської ради відбудеться в

кабінеті міського голови

в січні 2018 року

Початок роботи о 10:00 год.

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області