Б О Л Е Х І В С Ь К А   М І С Ь К А   Р А Д А
19 Червень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інформер

Погода в Болехові 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

  Курсы валют на PROext


Новини
 На головну
13 березень 2017 | ВІЧНА ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

 Якщо вам мова, і земля, й родина,

 І пісня українська дорогі, -

 Любіть, як Він, страждальну Україну,

 Як Він, ви ненавидьте ворогів.

 

Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас українців є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і неймовірного таланту, що здобула світову славу.Шевченко по праву займає почесне місце серед визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини.

Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.  Саме тому вся світова громадськість у березні 2017 року відзначає 203 річницю з дня народження Великого Кобзаря.

«Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття». Підтакою назвою 9 березня у Народному домі м.Болехова відбувся літературно-мистецький вечір, у якому взяли участь міський голова Богдан Мельник, керуючий справами міськвиконкомау Іван Ганчар, заступник міського голови Тетяна Лугова, депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Романюк, депутати міської ради, всечесні отці, вчителі та учні Болехівських ЗОШ № 1 і 2, викладачі і студенти Прикарпатського лісогосподарського коледжу та громадськість Болехівщини.

Розпочалось свято із виступу учнів Болехівської ЗОШ №1. Діти, від іменігероїв Кобзаревої поезії висловили щирі слова вдячності та низенько вклонилися національному генію.

З привітальним словом до присутніх звернувся міський голова: «Роковини дня народження Тараса Шевченка завжди були, є і будуть величним святом у душі кожного свідомого українця. Постать Тараса Шевченка – це той смолоскип, який світить нам світлом, як у минувшину так і у майбуття. Його творчість вчить нас розумінню себе, нашої історії та наших шляхів. ТарасШевченко ніби дивився крізь час. Речі, про які він писав більш ніж століття тому, мають місце у нашому сьогоденні. Недарма його називають національним Пророком, Велетнем Духу. Творчість Тараса Шевченка для кожного українця – не просто лірика. Його читають, люблять, ним захоплюються не тільки в Україні, але і далеко за її межами. Для нашого народу, безперечно, він більш ніж письменник. Напевно, немає жодного українця, який, навчившись читати, не знав би імені великого Кобзаря. За його заповітами виховують покоління українців, за його заповітами – живуть…».

Протягом насиченої та яскравої програми зі сцени лунали милозвучні та знайомі з дитинства серцю кожного українця поезії українського національного генія. Так, були представлені художні номери у виконанні народного аматорського колективу «Народні джерела», ансамблю скрипалів ДШМ, вокального тріо ДШМ, вокального ансамблю викладачів ДШМ, чоловічого квартету, народного аматорського колективу  «Родина», соліста  Миколи Чикаловського, хорового колективу працівників культури Болехівщини.

Під керівництвом Алли Яремків учні Болехівської ЗОШ №1 представили глядачам уривок з містерії Тараса Шевченка «Великий льох» - «Три ворони». Учасники літературно-мистецького вечора продемонстрували свої поетичні здібності. Оксана Івасів декламувала «І мертвим, і живим і ненародженим », а Вероніка Диндин - «Холодний яр».

Ведучими свята були Лідія Данильчук та Ярослав Кіцул.

На завершення вечора хоровий колектив працівників культури Болехівщини виконали художній номер «Заповіт». Всі присутні у залі слухали ці пророчі слова стоячи. Напевне, зараз, як ніколи, не вистачає нам геніальної особистості. Синам свого народу він заповідав: «Свою Україну любіть …» А чи не живемо ми в той самий час, коли Україна так потребує Тарасової підтримки. В цьому вічність і невмируща пам’ять Шевченка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Архів новин

Анонси

Інформація

"Гаряча" телефонна лінія:

 3-42-52

 

Телефон довіри:

3-44-97

 

СЕСІЯ

Засідання чергової 31 сесії

міської ради відбудеться в

Народному домі м.Болехова

26 червня 2018 року

Початок роботи о 10:00 год.

 

Увага!

 

Запрошуємо на контрактну службу

 

Оперативна інформація з

питань цивільного захисту

 

Інформація про захисні споруди

цивільної оборони

 

Містобудівні умови та обмеження

 

 

Болехівське бюро правової допомоги

 

Україна - НАТО

 

Україна це Європа

 

 

 

 

Крим - це Україна

 

ATO

 

Національна академія Державної прикордонної служби України

 

Акції

 

Інфоблоки

Пошук нормативних документів

 

zakon.rada.gov.ua 


 

 

 

 

 Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області